Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421

Attachments

  • PIC_0073.jpg
    PIC_0073.jpg
    421.2 KB · Views: 34
  • PIC_0075.jpg
    PIC_0075.jpg
    409.7 KB · Views: 29
  • PIC_0088.jpg
    PIC_0088.jpg
    407.5 KB · Views: 30
  • PIC_0080.jpg
    PIC_0080.jpg
    398.1 KB · Views: 33
  • DSC_0579.jpg
    DSC_0579.jpg
    392.7 KB · Views: 33
Last edited:
@GosuPl Ciekawie nazwałeś swoje chłodzenie procesora, nie powiem :p

Haha :D Nie do końca była taka intencja ale w sumie śmiesznie wyszło.
Nie wiedziałem że nazwy fotek się tam wyświetlają ;-)
Zresztą to stara dobra Noctua NH-D14, teraz mam wodne co zresztą widać na fotkach z poprzedniej strony, co wodne to wodne jednak ;-)
 
Last edited:
A ja tak w ogóle z innej beczki. Od wczoraj zaczęła mi szwankować rolka w mojej ulubionej myszce, co nie ukrywam trochę mnie wkurzyło, bo ciężko mi znaleźć odpowiednio dużego dla mnie gryzonia. Rolka jednak w czasie scrollowania zaczęła tak przepuszczać, że przewijanie stało się bardzo uciążliwe (zamiast w dół, to strona szła do góry, odwrotnie takoż, porażka) i już praktycznie pogodziłem się z koniecznością wymiany. Coś mnie jednak tknęło, żeby chwilę poszperać w googlu i voila! Po pięciu minutach rolka naprawiona, a nawet więcej. działa tak płynnie i cichutko jak nigdy :). Gdyby ktoś miał podobny problem, to polecam nie robić pochopnych ruchów z wymianą ;).
 
No dobra, pograłem trochę w Watch Dogs na nowych podzespołach. Ustawiłem wszystkie detale na max, ultra itd. i klaki skaczą od 47 do 80. Dość duża rozpiętość, ale chyba WD tak ma… a co do samej gry to nie porywa mnie aż tak strasznie jak myślałem. Albo hype mi opadł, albo gra zawodzi. Graficznie też szału nie ma.
 
No dobra, pograłem trochę w Watch Dogs na nowych podzespołach. Ustawiłem wszystkie detale na max, ultra itd. i klaki skaczą od 47 do 80. Dość duża rozpiętość, ale chyba WD tak ma… a co do samej gry to nie porywa mnie aż tak strasznie jak myślałem. Albo hype mi opadł, albo gra zawodzi. Graficznie też szału nie ma.

AA dałeś na MSAAx8 czy TXAAx4 (czy ile tam jest?) Jeśli tak to rzecz zupełnie normalna, nawet w 1280x1024 .
Po za tym WD to optymalizacyjny gniot :)
 
@GosuPl, to, że jest to optymalizacyjny gniot, to chyba nie jest dla nas zaskoczeniem. Teraz tylko modlę się, by Rockstar nie poszedł kolejny raz w ich ślady ze swoim GTA na PC. PS. Mój kupon poszedł za 115zł :)

Aha, może się orientujecie, ile, mniej więcej, warte są dziś podzespoły Ahhlon x2 6000+ + płyta oraz 9600GT Gigabyte. Kartę wrzuciłem już na aukcję, trwa do niedzieli, bo coś czuję, że w "kup teraz" by szybko nie poszło.
 
@GosuPl, to, że jest to optymalizacyjny gniot, to chyba nie jest dla nas zaskoczeniem. Teraz tylko modlę się, by Rockstar nie poszedł kolejny raz w ich ślady ze swoim GTA na PC. PS. Mój kupon poszedł za 115zł :)

Aha, może się orientujecie, ile, mniej więcej, warte są dziś podzespoły Ahhlon x2 6000+ + płyta oraz 9600GT Gigabyte. Kartę wrzuciłem już na aukcję, trwa do niedzieli, bo coś czuję, że w "kup teraz" by szybko nie poszło.

Widziałem Twoje aukcje, 9600GT nawet zalicytowałem żeby ją rozbujać, ale ktoś przebił ;-) Warta jest z 50/60 zł.
Co do Athlona i płyty, też wiedziałem, warte to jest przynajmniej o połowę mniej , generalnie grosze.No ale ceny nie zmieniaj bo zawsze może się udać opchnąć ;-)
No a co do kuponu elegancko, ja swoje dwa sprzedałem za 99 zł (sztuka). Z tym że od razu poszły , jeden po niecałym dniu, a drugi niecałą godzinę od wystawienia.

Jeśli chodzi o optymalizację GTA V to jednak już serio "sztuką" byłoby spartolić sprawę bardziej niż leniwe, pazerne Ubi.
 
Last edited:
W aktualnym kompie mam 8GB ramu o prędkości bodaj 1066 MHz. Planuję dokupić jeszcze 8GB czy prędkości muszą się pokrywać? Czy mogę teraz kupić szybsze np.1866?
 
W aktualnym kompie mam 8GB ramu o prędkości bodaj 1066 MHz. Planuję dokupić jeszcze 8GB czy prędkości muszą się pokrywać? Czy mogę teraz kupić szybsze np.1866?

Z tego co piszesz masz DDR II, jak dokupisz szybsze np 1666/1866+ to są już DDR III i nie będą działać wraz z DDR II.
Są płyty główne tak zwane "Combo" które mają i sloty na DDR II i DDR III, z tym że jest to i tak mało wydajne rozwiązanie.
Podaj konfigurację komputera to dostaniesz informację co i jak.
Natomiast nie za bardzo opłaca Ci się ładowanie w koszty , dokupowanie kolejnych 8 GB DDR II bo wszystko wskazuje na to że masz starą platformę której w grach NIC to nie da. Do czego używasz komputera i po Ci tyle ramu?
 
Z tego co piszesz masz DDR II, jak dokupisz szybsze np 1666/1866+ to są już DDR III i nie będą działać wraz z DDR II.
Są płyty główne tak zwane "Combo" które mają i sloty na DDR II i DDR III, z tym że jest to i tak mało wydajne rozwiązanie.
Podaj konfigurację komputera to dostaniesz informację co i jak.
Natomiast nie za bardzo opłaca Ci się ładowanie w koszty , dokupowanie kolejnych 8 GB DDR II bo wszystko wskazuje na to że masz starą platformę której w grach NIC to nie da. Do czego używasz komputera i po Ci tyle ramu?

Sprawdziłem teraz i mam 1333, sorrry mój błąd ;) DDR3 Kingston'a.
i7 4770K, GTX780TI i właśnie te nieszczęsne Ramy..szkoda mi było wyrzucać starych i oo.
Zerknij na wymagania Dying Light :p
 
Sprawdziłem teraz i mam 1333, sorrry mój błąd ;) DDR3 Kingston'a.
i7 4770K, GTX780TI i właśnie te nieszczęsne Ramy..szkoda mi było wyrzucać starych i oo.
Zerknij na wymagania Dying Light :p

No to masz fajny sprzęt, tylko te ramki wydajność ograniczają, sprzedaj je i zakup jakieś 1866 mhz minimum.
Może być też tak że masz źle ustawione pamięci w UEFI i dlatego chodzą na 1333 mhz a mogą to być np właśnie 1866.
Co to DOKŁADNIE za model pamięci?Jakie oznaczenie mają?

Co do wymagań gier to ja tam się nie martwię ;-)
 
Last edited:
No to masz fajny sprzęt, tylko te ramki wydajność ograniczają, sprzedaj je i zakup jakieś 1866 mhz minimum.
Może być też tak że masz źle ustawione pamięci w UEFI i dlatego chodzą na 1333 mhz a mogą to być np właśnie 1866.
Co to DOKŁADNIE za model pamięci?Jakie oznaczenie mają?

Co do wymagań gier to ja tam się nie martwię ;-)

Podałem Ci z oznaczeń właśnie... no dobra a jakbym te 2 zostawił i dokupił 2 szybsze będzie to jakoś kolidowało?
 
Podałem Ci z oznaczeń właśnie... no dobra a jakbym te 2 zostawił i dokupił 2 szybsze będzie to jakoś kolidowało?

Nie, nie podałeś mi oznaczeń, napisałeś jedynie że to Kingstony DDR 3 1333 mhz a są różne modele.
No nic, chciałem pomóc.

Nic nie da dokupienie szybszych do wolniejszych, będą działały z prędkością tych wolniejszych.
 
Nie, nie podałeś mi oznaczeń, napisałeś jedynie że to Kingstony DDR 3 1333 mhz a są różne modele.
No nic, chciałem pomóc.

Nic nie da dokupienie szybszych do wolniejszych, będą działały z prędkością tych wolniejszych.

Na obu Ramach mam napisane: KVR1333D3N9/4G
4GB-PC-10600-CL9 240
 
Top Bottom