Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Pisałem Ci że mi zostały z poprzedniego kompa, szkoda mi było ich wywalać..czyli lepiej nie mieszać okej..
Za 100zł można je opchnąć? I jakie polecasz? I czy prędkość Ramów ma duże przełożenie w grach i działaniu aplikacji/systemu?
 
Last edited:
8 gb daje radę, jednak do grania w 4k już 16 mi było potrzebne a czasem i to za mało :D
Procka nie kręcisz?

Póki co nie ma potrzeby ;) Kupiłem go ze sporym zapasem mocy, tylko te Ramy...ale okej :) Póki co 8 potem najwyżej dokupię :)
 
Gigabyte'a i 3GB pamięci. Chłodzenie mam Asusa Tritona 81 :)

Wszystkie 780Ti mają 3gb Vram, Titan Black to co innego :)
Sprawdź czy Ci nie wali artefaktów w 3D Marku 11 bo dużo GBT 780Ti WF 3 OC miało problemy z tym, wadliwe pamięci Hynixa.
GHZ Edition ten sam problem.
 
Wszystkie 780Ti mają 3gb Vram, Titan Black to co innego :)
Sprawdź czy Ci nie wali artefaktów w 3D Marku 11 bo dużo GBT 780Ti WF 3 OC miało problemy z tym, wadliwe pamięci Hynixa.
GHZ Edition ten sam problem.

Oki oddam na gwarancję i może coś lepszego dostanę :D
 
Oki oddam na gwarancję i może coś lepszego dostanę :D

Nie no sprawdź najpierw czy jest wszystko ok, bo jest szansa że jest ok.
A oddawanie na gwarę w tym wypadku to problem, ponieważ GBT migał się od uznawania gwarancji twierdząc że "benchmarki to nie gry"... Takie trzy karty ich miałem i dopiero reakcja sklepu (PC Projekt) gdzie kupowałem sprzęt, pomogła.
 
Ja mam 1 kość DDR3 8GB 2133MHz i jest serio bardzo dobrze. No Watch Dogs śmiga aż*miło, a nie raz słyszałem, że 8GB może być za mało. Dla GTA V i W3 dokupię drugą kość. Teraz RAM jest mega drogi, jeśli nie musisz, nie kupuj, wstrzymaj się*do stycznia, serio @Michax
 
Ja mam 1 kość DDR3 8GB 2133MHz i jest serio bardzo dobrze. No Watch Dogs śmiga aż*miło, a nie raz słyszałem, że 8GB może być za mało. Dla GTA V i W3 dokupię drugą kość. Teraz RAM jest mega drogi, jeśli nie musisz, nie kupuj, wstrzymaj się*do stycznia, serio @Michax

Tak, tak wiem :) Priorytet to wiadomo W3, pytam bo czasem różne akcje promocyjne są na allegro. Z tego co widziałem to ramy mogą dodać nawet z 15 FPSów. Ja mam te najwolniejsze DDR3, w porównaniu z 2400 to mega skok :)
 
Mam pytanko do ekspertów. Odczuję zmianę po wymianie RAM DDR3 8GB 1600MHz w jednej kości od jakiegoś Taiwan NoName na jakieś np. HyperX w 2 kościach i dajmy na to 2133Mhz oczywiście również łącznie 8GB?
 
Mam pytanko do ekspertów. Odczuję zmianę po wymianie RAM DDR3 8GB 1600MHz w jednej kości od jakiegoś Taiwan NoName na jakieś np. HyperX w 2 kościach i dajmy na to 2133Mhz oczywiście również łącznie 8GB?

Na poprzedniej stronie kolega Gosu zapodał link do testów Ramu, wejdź tam i mega się zdziwisz...
 
Teraz RAM jest mega drogi, jeśli nie musisz, nie kupuj, wstrzymaj się*do stycznia

Pamięci drożeją od września ubiegłego roku, a było nawet drożej niż obecnie chociaż to marne pocieszenie, bo przed podwyżkami taniej szło dorwać 16GB Ram niż teraz najtańsze ósemki. Do stycznia raczej nic się tutaj nie zmieni. Sam planowałem w tym roku wymienić 8GB (slotów na dodatkowe kości nie mam) na 16, ale póki ceny nie wrócą do normy muszę się wstrzymać. Problem w tym, że te nie spadają i jak tak dalej pójdzie to zanim DRR3 ponownie będzie atrakcyjnym zakupem przerzucę się na czwórki.
 
Pamięci drożeją od września ubiegłego roku, a było nawet drożej niż obecnie chociaż to marne pocieszenie, bo przed podwyżkami taniej szło dorwać 16GB Ram niż teraz najtańsze ósemki. Do stycznia raczej nic się tutaj nie zmieni. Sam planowałem w tym roku wymienić 8GB (slotów na dodatkowe kości nie mam) na 16, ale póki ceny nie wrócą do normy muszę się wstrzymać. Problem w tym, że te nie spadają i jak tak dalej pójdzie to zanim DRR3 ponownie będzie atrakcyjnym zakupem przerzucę się na czwórki.

Tyle że i płytę główną :(
 
Na poprzedniej stronie kolega Gosu zapodał link do testów Ramu, wejdź tam i mega się zdziwisz...

No nie wiem, różnice między 1600 (szczególnie CL8, których obecnie na rynku niemal nie ma, a które szczęśliwie posiadam), a 2133 nie są znaczące.
I jeśli nie celuje się w absolutny top dołożenie do droższych pamiątek wiele sensu nie ma.

Tyle że i płytę główną :(

Przy obecnym tempie nie zejdą z cenami do 2016, a może i 2017 roku, do tego czasu DDR4 się upowszechnią, a i na wymianę proca przyjdzie pora, w związku z tym również płyty głównej, więc...
 
Top Bottom