Wiedźmin 3: Dziki Gon najbardziej oczekiwaną grą roku 2015! Zobacz nowy trailer!

+
Nieprawda. Wtedy nie było tendencji spadkowej, modele Geralta i innych postaci uległy znacznej poprawie przed premierą.

Jestem niemalże pewien, że było tak samo - do tego dochodził nasz legendarny las gdzie pan Gop jak chyba jedyny potrafił się zgubić. :p

Może po prostu niektórzy chcieli grafikę taką, jaka była pokazywana nam wcześniej.

Nie wiem czy aż tak zmądrzałem na Informatyce czy jak ale chyba nikt nie liczył na to, że zajawka stworzona przez PI będzie na poziomie W3 gdzie mamy zupełnie inne warunki przy generowaniu gry i tego CGI. :p
 
To ja może zignoruję flejm powyżej i wypowiem się stricte o trailerze.
Zwiastun przysłowiowej "dupy" mi nie urwał, ale jest bardzo pozytywnie.

Przede wszystkim bez wątpliwości można w końcu stwierdzić, że Yenna sie REDom udała. Jest piękna i po angielsku mówi też pięknie. Skoro w przyszłym tygodniu ma być trailer po polsku - to dowiemy się w końcu, kto użyczy jej głosu w naszej rodzimej wersji i jak to będzie brzmieć.
O czym świadczą jej słowa z offu wiedzą wszyscy.

Reżyseria cut-scenek stoi na poziomie, który określić można co najmniej wysokim. Uciekająca konno Yen, biegnąca przez las Ciri, kilka potyczek i gwiazdy programu czyli Geralt i Lambert tnący na prawo i lewo w zabójczym duecie wywołują u mnie krótki, acz wyraźny dreszcz emocji. Chce się z miejsca tą historię przeżyć.

Reżyseria samego trailera z kolei nie powala wcale. Brak tutaj budowania napięcia, brak kulminacji, brak jakiegoś logicznego połączenia urywków w spójną całość.
Jakość materiału zabija oczywiście YT, ale nie trzeba być Sherlockiem by dostrzec spadek jakości graficznej. "Najczystszym" ze wszystkich trailerów pod względem graficznym był SoD, bo wydawał się radzić sobie bez upiększaczy, jak w przypadku VGX i wciąż był w stanie wywołać opad szczeny. Tutaj - podobnie jak na 35 - minutowym demie jest... tak sobie. Co nie zmienia faktu, że oprawa wizualna i tak, przynajmniej mi, robi. I to bardzo.

Brakło niestety w tym wszystkim polotu. Ale z drugiej strony to tylko półtoraminutowa zajawka.

No i oczywiście gratulacje z mojej strony, choć podejrzewam, że fizycznych głosujących było mniej, niż faktycznych głosów.
 
Niektórzy planowali składać potwora w sli byle odpalić taką grafikę w 30 fpsach jak na SoD, wiem co mówię bo sam miałem taki zamiar. Póki co się nie opłaca bo jak 10% gier będzie w stanie naprawdę obsługiwać te potwory to będzie dobrze. Chyba rzeczywiście poczekam na nową technologię kart graficznych w 20 nm, bo jeśli tendencja projektowania gier "next genowych" się utrzyma, które mają nie odstawać "aż tak bardzo" od konsol to ja podziękuję i spasuję. Wolę wyjechać sobie na wczasy z do Japonii na 2-3 tygodnie chyba i tam podziwiać piekno zjawisk pogodowych. Póki co nie ma sensu pakować kasy w podzespoły do PC moim zdaniem.
 
Nie wiem czy aż tak zmądrzałem na Informatyce czy jak ale chyba nikt nie liczył na to, że zajawka stworzona przez PI będzie na poziomie W3 gdzie mamy zupełnie inne warunki przy generowaniu gry i tego CGI. :p

Nikt nie mówi tu o "zajawce Platige Image", ale o trailerze Sword of Destiny i wielu screenshotach.
Więc nie, nie zmądrzałeś.
 
@Napoleon_Pl : Ty jak już dołożysz to...szkoda gadać.
Przecież tu nie chodzi, że ktoś ma pretensję o CGI czy o to że gra nie jest jak to co wokół mnie, a nawet ładniej.. Tylko o różnorodność materiałów VGX-super, SoD- super, 3 skriny znów do bani. Teraz nie jest źle, ale szału nie ma..Chodzi o to że materiały nie są równej jakości i nie są aż tak przepiękne.
 
Nikt nie mówi tu o "zajawce Platige Image", ale o trailerze Sword of Destiny i wielu screenshotach.
Więc nie, nie zmądrzałeś.

@Napoleon_Pl : Ty jak już dołożysz to...szkoda gadać.
Przecież tu nie chodzi, że ktoś ma pretensję o CGI czy o to że gra nie jest jak to co wokół mnie, a nawet ładniej.. Tylko o różnorodność materiałów VGX-super, SoD- super, 3 skriny znów do bani. Teraz nie jest źle, ale szału nie ma..Chodzi o to że materiały nie są równej jakości i nie są aż tak przepiękne.

Proponuje najpierw obejrzeć w 720p później 1080 po czym się uciszyć i poczekać na nieskompresowaną wersję. :) Gra podobała mi się w 720 p ale gdy na kompie obejrzałem w 1080p to naprawdę - biorę taką jakość w ciemno i na pewno przewyższa o głowę, a nawet dwie choćby W2
 
Jak pisał sam frog67, otwarty świat jeżeli takowy będzie w Wiedźminie 3 będzie wymagać obliczeń użycia pamięci, grafiki, procesora na bieżąco. Przekłada się jak rzecz jasna, na wymagania sprzętowe, jak już to wolę mieć tą słabą jakościowo grafikę ale za to płynnie chodzącą. Mało kto z nas chciałby oglądać pokaz slajdów jak w PowerPoincie :D.
Podobnie jest z trailerami, gameplay'ami, nie ocenia się gry czy książki po samych scenkach, trailerach czy po okładce co do książki. Jak wyjdzie Wiedźmin 3, uruchomi się i oceni się pierwsze wrażenia z gry, wtedy jak najbardziej można pokusić na forach się o krytykę, złość w stosunku do twórców. Może tak być rzeczywiście, że po świetnie zrealizowanych trailerach, szumnie zapowiadających się gier dostaniemy słabej jakości grę. Jest i też ta druga strona, po słabych zapowiedziach, słabych jakościach filmików przedstawiających fragmenty gry dostaniemy produkt, w którym będziemy mocno i pozytywnie zaskoczeni :). Obawa i jak historia gier komputerowych pokazuje, może być podobnie jak z Mass Effect 3, zwłaszcza ten patos i zakończenie gry jak na trylogię. Oby tak nie było w przypadku Wiedźmina 3.
Już widzę w przypadku (oby tak się nie stało) intra recenzji wprost od Angry Joe pierwsze słowa jakie padną to "z#%$#@%^ to" :D. Tak poważnie pisząc, poczekajmy co nam dadzą podczas premiery ale uważam, że nie będzie źle, trzymajmy kciuki za W3 i jej twórców :).
 
chyba po raz pierwszy nie będę narzekał :) Jeśli o grafikę chodzi to dla mnie może wyglądać tak jak Wiedźmin 1 i tak będę się cieszył. Wiem że czasy gdy grafika nie była brana pod uwagę dawno za nami, ale ludzie jest jeszcze fabuła, a przecież to ona jest najważniejsza w Wiedźminie. Poza tym jest większe prawdopodobieństwo że gra mi będzie chodziła na przyzwoitych ustawieniach. Tylko się cieszyć :)
 
W takim razie sugerujesz, że ten trailer został rozmyślnie przygotowany na średnich/niskich ustawieniach, co jak dla mnie nie ma żadnego sensu. O ile to nie było specjalnie "patrzcie, nasza gra nawet na low wygląda nieźle", to nie wiem, jaki cel ma pokazywanie gorszej wersji gry.

Nie wiem na jakich ustawieniach i na jakim sprzęcie był odpalony trailer. Nie znam się też na procesie dewelopingu gier, a tym bardziej ich marketingu. Nie wiem dlaczego takie a nie inne sceny zostały wybrane. Mi trailer robi, jakiś wielkich różnic nie widzę.

Z drugiej strony jestem prostym człekiem i lubię proste rozwiązania. Jeśli zachęca się mnie do zakupy gry pokazując rozgrywkę, a potem jakość tej rozgrywki bez słowa wyjaśnienia w finalnym produkcie jest znacznie obniżona, to czuje się oszukany.

Więc dla mnie ostatni gameplay (chyba że dostaniemy nowszy) był jest i będzie wyznacznikiem jakości gry, tak wizualnej jak i gameplayowej. Sadzę, że to zdroworozsądkowe podejście do sprawy.
 
chyba po raz pierwszy nie będę narzekał :) Jeśli o grafikę chodzi to dla mnie może wyglądać tak jak Wiedźmin 1 i tak będę się cieszył. Wiem że czasy gdy grafika nie była brana pod uwagę dawno za nami, ale ludzie jest jeszcze fabuła, a przecież to ona jest najważniejsza w Wiedźminie. Poza tym jest większe prawdopodobieństwo że gra mi będzie chodziła na przyzwoitych ustawieniach. Tylko się cieszyć :)

Ta, jestem tego samego zdania. Przecież są "gry z przed wieków" z baardzo słabą grafiką ale gra się w nie do teraz :)Bo dobrej fabuły i odpowiedniego klimatu nie przewyższy wygląd gry choćby był tak piękny jak Francesca Findabair :)
Pozdrawiam
 
Lepiej pokazać prawdziwą stronę natury technicznej w najnowszym trailerze niżeli to ukrywać do samego końca. Nawet pokuszę się o uwagę, że na stronę wizualną mało kto będzie patrzyć :). Pierwsze co jak się uruchomi grę to powinna zwracać samym sobą napięciem, miejscem akcji a przede wszystkim fabułą. Mile mnie ucieszyła wiadomość, że w trakcie gry będzie można kierować inną postacią :). Jest to również miły dodatek do gry :).
 
Last edited:
chyba po raz pierwszy nie będę narzekał :) Jeśli o grafikę chodzi to dla mnie może wyglądać tak jak Wiedźmin 1 i tak będę się cieszył.
Jeśliby W3 wyglądał jak W1 to też bym się bardzo cieszył, bo IMO teraz W1 graficznie jako całokształt wygląda znacznie lepiej niż W3, a wszystko za sprawą... kolorystyki, która sprawia, że mimo iż w W3 tekstury są bardziej szczegółowe to i tak W1 sprawia wrażenie bardziej realistycznej grafiki. Zwłaszcza na tym ostatnim trailerze W3 ma te kolory zbyt bajkowe. Trochę mi to przypomina Obliviona. Uwaga: nie chcę kolejnej dyskusji o kolorystyce. To tylko moja opinia ; p
 
Lepiej pokazać prawdziwą stronę natury technicznej w najnowszym trailerze niżeli to ukrywać do samego końca. Nawet pokuszę się o uwagę, że na stronę wizualną mało kto będzie patrzyć :).

Głupota. Na stronę wizualną każdy będzie patrzeć, bo od tego właśnie jest strona WIZUALNA. Chyba że chcesz grać z zamkniętymi oczami.
Oczywiście sam uważam, że bardziej liczą się fabuła, klimat i muzyka, jednak bądź co bądź ładna grafika robi dużo, naprawdę dużo. No i wypada, żeby next-genowy RPG mający wytyczać nowe granice w świecie gier wyglądał pięknie.
 
Może odpowiedzieć ktoś na moje pytanie?
Czy ustawienia na konsolach to rzeczywiście HIGH na PC?
Czy to tylko marketingowa papka dla w stosunku do udobruchania sobie posiadaczy i przyszłych klientów konsol? A w rzeczywistości ustawienia na konsolach to LOW na PC?
 
Głupota. Na stronę wizualną każdy będzie patrzeć, bo od tego właśnie jest strona WIZUALNA. Chyba że chcesz grać z zamkniętymi oczami.
Oczywiście sam uważam, że bardziej liczą się fabuła, klimat i muzyka, jednak bądź co bądź ładna grafika robi dużo, naprawdę dużo. No i wypada, żeby next-genowy RPG mający wytyczać nowe granice w świecie gier wyglądał pięknie.

Jasne, że będzie się patrzeć na stronę wizualną. Inni będą zwracać uwagę na to mocniej, inni słabiej. Hmmm....może to nie będzie w temacie i nic to nie wniesie, są osoby, które mogą mieć problemy ze wzrokiem, że nie zwrócą uwagi na to co się widzi ale to, jak piszesz, będą patrzeć na stronę fabularną, klimatyczną, oraz muzyczną w tym dźwięki :).
 
Last edited:
Ponoć Lena Headey dubbinguje Yennefer, jeżeli to prawda to szczerze przyznam że jestem troche zazdrosny bo Yen brzmi świetnie na tym krótkim urywku.


Co do trailera to uważam że mocno średni, żeby nie powiedzieć słaby. Brak urywków zza pleców Geralta, czyli tych czysto gameplayowych po których można ładnie ukazać piękno gry. Za dużo zbliżeń, mały obszar pokazany, za dużo skupili się na postaciach za mało na otoczeniu które według mnie jest przepiękne. Czasem mam wrażenie że Redzi sami sobie pod górke robią i w pewnym sensie "zaczynają" kłótnie o grafice. Dlaczego tak sądze? Ano dlatego w jaki sposób ten filmik został sklecony, po prostu nie ukazuje on piękna gry mówiąc w skrócie, cały czas stara sie skupić wzrok gracza na mało istotnych elementach, za mało otoczenia oj za mało.... Żeby być obiektywnym porównując grafikę trzeba by wziąść podobne sceny z SOD trailera i porównać do tych. Ale......



......Ale nie uważam że graficznie wygląda gorzej od czerwcowego trailera z tego roku (Nie licze sceny z płonącą wioską i Dzikim Gonem bo ona była z VGX a w dodatku była dopieszczana poza grą). Ba powiedziałbym nawet odważnie że jest wiele elementów które podobają mi się bardziej. Ale żeby postawić lepszą ocenę musiałbym mieć wysokiej jakości materiał na moim dysku twardym bo niestety kompresja niszczy wiele, dlatego wszystkie te screenshoty robione na "pauzie" i w mocnym przybliżeniu nie są dla mnie w żaden sposób wiarygodne, wręcz śmieszne powiedziałbym.
 
A czy nie wydaje się Wam, że grafika w trajlerze jest nierówna? Ujęcie pokazujące pęciny konia i nogi jeźdźca Gonu zeń zsiadającego raczej rozczarowują. Jednak na przeciwnym biegunie są ujęcia z Ciri, które wyglądają genialnie.
 
Top Bottom