Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Dokładnie tak, ja od dawna twierdzę iż karty pokroju r290/GTX 780//r290x/GTX 970 poradzą sobie w 1080p ze wszystkim (po za jakimiś AA wysokimi) na ultra, w 1440p będzie też ok.
Natomiast 780Ti/980/Titan Black podobnie + jakieś fajne AA.
A czy przypadkiem Ultra nie znaczy bez kompromisów? Czyli wszystkie możliwe wodotryski włączone i jeśli się nie mylę największa możliwa rozdziałka. Dlatego Radeon 7970 był pierwszą pojedynczą karta która dźwignęła cryssia na ULTRA :p
 
A czy przypadkiem Ultra nie znaczy bez kompromisów? Czyli wszystkie możliwe wodotryski włączone i jeśli się nie mylę największa możliwa rozdziałka. Dlatego Radeon 7970 był pierwszą pojedynczą karta która dźwignęła cryssia na ULTRA :p

Oczywiście, że tak. Ultra, to ultra. Jeśli zjeżdżamy z jakąkolwiek opcją poniżej maksimum, to moim zdaniem już nie jest to ultra. Wprawdzie dla ubersamplingu w Wiedźminie 2 byłbym w stanie zrobić wyjątek (ultra z uber lub ultra bez uber), ale wszystkie paski powinny być maksymalnie w prawo, a wszystkie pozostałe ficzery włączone. Podczas mówienia o ultra powinno się jeszcze podawać rozdziałkę, bo co innego ultra w 800x600, a co innego w 4K.

---------- Zaktualizowano 13:54 ----------

Tak swoją drogą mam nadzieję, że wymagania Wiedźmina 3 nie będą tak wyśrubowane, jak w przypadku Dying Light:
Minimalne:


  • System: Windows 7/8/8.1, tylko 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5-2500 @3.3 GHz / AMD FX-8320 @3.5 GHz
  • RAM: 4 GB DDR3
  • Miejsce na dysku: 40 GB
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6870
  • DirectX: 11
  • Dźwięk: Kompatybilny z DirectX

Zalecane:

  • System: Windows 7/8/8.1, tylko 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5-4670K @3.4 GHz / AMD FX-8350 @4.0 GHz
  • RAM: 8 GB DDR3
  • Miejsce na dysku: 40 GB
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 290
  • DirectX: 11
  • Dźwięk: Kompatybilny z DirectX

Przytoczono za CDAction.


Ed.: A może tylko mi się wydaje, że są wyśrubowane? Może najwyższy czas przesiąść się na współczesne komputery pozostawiając Quady i Phenomy dziadkom?
 
Last edited:
Minimalne są trochę wyśrubowane, zalecane już bardziej. I nie chodzi mi o procesor bo Quady i Phenomy odchodzą już do lamusa i i5 już praktycznie jest standardem. Dziwi mnie potrzeba takiego GTX 780 czy R9 290 w zalecanych. Wg mnie, nie ma obecnie gry, która tak pięknie wygląda graficznie by potrzebowała czegoś więcej niż GTX 680/770. A na pewno nie dying light, które graficznie prezentuje się nie tak wspaniale. Powiedziałbym wręcz, że tylko nieznacznie lepiej niż Dead Island.
 
Bo ja wiem czy to aż tak straszne wymagania...

Jeśli pozwalałoby to na płynną grę w 4k (dla tych kilku szczęśliwców) - nie byłoby strasznie. Tym bardziej, że Dying Light (na ostatnich materiałach) wygląda o niebo lepiej od Wieśka (po tym co Geralt ostatnio pokazał).
Więc jeśli analogicznie Wiedźmin Dziki Gon będzie miał takie same (albo nieco niższe - niech by spróbowali przy obecnie pokazywanej grafice mieć wiksze, niech by tylko spróbowali) wymagania, wówczas raczej nie będzie źle.
 
Beznadzieja...

A to odnośnie...

Sprecyzuj się proszę zamiast spamować.

Wiedźmin 2 wymagał procesora z dwoma rdzeniami i to wówczas też nie było to jakimś standardem, więc nie ma co narzekać jeśli teraz trzecia odsłona będzie wymagała czterech rdzeni.
 
Dying Light ma przesadzone wymagania względem cpu, to nie ulega wątpliwości.
Tym bardziej, że między modelami z minimum a zalecanymi różnica jest niewielka.
Nie wierzę, aby na FX-6300 gra nie miała działać komfortowo (minimum stałe 30 klatek) przynajmniej w ustawieniach wysokich.
Proc ten ma sześć rdzeni, cpu w konsolach również może przeznaczyć na gry maksymalnie tyle, przy czym każdy z nich jest dużo, dużo słabszy od tego w desktopowym cepie. Nawet niskopoziomowy dostęp do sprzętu nie pozwala układom z konsol dorównać wydajnościowo 6300.
Jedynym powodem dla którego ten cep miałby okazać się niewystarczający jest brak optymalizacji.
Także spokojnie, jestem pewien że wymagania względem cpu są nieco na wyrost.

Ciekaw doprawdy jestem jak będzie to wyglądać w przypadku Wiedźmina. Mam nadzieję, że próg wejścia nie okaże się wysoki, a także, że do medium czy high nie potrzeba będzie nie wiadomo jakiego sprzętu.
Jeśli konsole faktycznie zaoferują tu odpowiednik pecetowego high to gra wręcz nie ma prawa wymagać wiele.
Co innego na very high i ultra (o ile takowy poziom będzie). Niektóre opcje jak zaaw. AA czy teselacja są zasobolubne, ale to akurat nic dziwnego.
 
Moim zdaniem próg wejścia dla W3 będzie niski i aby osiągnąć grafikę podobną do konsol nie będzie potrzeba za mocnego sprzętu. Jeśli ktoś zdecyduje się na te ultra detale i jakieś bajery Nvidii to musi po prostu kupić odpowiednio mocny sprzęt. Morał z tego taki - zagramy za pewne wszyscy ale na przysłowiowego "maksa" niektórzy :)
 
Moim zdaniem próg wejścia dla W3 będzie niski i aby osiągnąć grafikę podobną do konsol nie będzie potrzeba za mocnego sprzętu. Jeśli ktoś zdecyduje się na te ultra detale i jakieś bajery Nvidii to musi po prostu kupić odpowiednio mocny sprzęt. Morał z tego taki - zagramy za pewne wszyscy (...)

Czyli każdy, któremu sensownie ruszył W2 uświadczy takiego "piękna", jakim raczono nas w dzisiejszym trailerze? ;)...
 
Last edited:
Jakbym dostał zapewnienie, że jeżeli ruszyłeś W2 w przynajmniej wysokich to na pewno odpalisz W3 to skakałbym z radości, a tak to pewnie sobie pudełeczko chociaż pooglądam zanim komputer kupię. :p

Wymagania minimalne na poziomie Far Cry 4 by mnie zadowoliły. :p
 
Mogą być.
Tylko tekstury głównych bohaterów w ostatnim trailerze są hi-res. Gon to już mid-res z bumpmapą. Poza tym wydaje się, że użyto oświetlenia SSAO. Dziko "odcinają" się różne dodatki na zbrojach Gonu.
 
Czemu ta grafika aż tak was razi? Nadal wygląda bardzo okej. Poza tym to YT, zaniżył na pewno jakość filmiku, nie mamy też pojęcia, czy to trailer prezentujący konsolową grafikę, czy pecetową, a jeśli pecetową, nie mamy pojęcia czy maksymalną, bo optymalizacja nadal "in progress" więc dla płynności mogli coś odjąć.
 
Ja mam nadzieję że Wiedźmin 3 pójdzie mi chociaż nam średnich jeśli nie na wysokich. Biorąc pod uwagę że W2 chodził mi płynnie na najwyższych ustawieniach z włączonym antyaliasingiem. Biorąc pod uwagę że mam procesor Intel Core i5-3470 3.2 GHz i kartę Geforce GTX 650 Ti BOOST mam nadzieję że mi pójdzie na wysokich. Chociaż pewnie Redzi ujawnią wymagania sprzętowe dopiero gdzieś w połowie stycznia.
 
Czemu ta grafika aż tak was razi? Nadal wygląda bardzo okej. Poza tym to YT, zaniżył na pewno jakość filmiku, nie mamy też pojęcia, czy to trailer prezentujący konsolową grafikę, czy pecetową, a jeśli pecetową, nie mamy pojęcia czy maksymalną, bo optymalizacja nadal "in progress" więc dla płynności mogli coś odjąć.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale od rana dzisiejszego dnia rozmowa toczy się już na temat wersji nieskompresowanej nie z YT. :)
 
Top Bottom