Wiedźmin 3 - grafika

+
Tylko dlaczego nikt nie sprawdził przed udostępnieniem, jak ten trailer na yt wygląda? Przecież to nie trwa pół godziny, a i sam film nie był zapewne wrzucany na pięć minut przed premierą. Każdy, kto to oglądał i miał jeszcze w miarę skupiony wzrok, od razu zauważał, że wygląda jak idź i załóż torbę na głowę. Wielokrotnie prosiłem, błagałem, petycje składałem, by nie wrzucać materiałów promocyjnych jedynie na yt, bo to jest antypromocja. Zawsze będzie wielokrotnie brzydsze od tego, co ma niby obrazować. To nie jest nawet obraz uproszczony, tylko zwyczajnie popsuty. Wydają miliony na marketing, a gdy przyjdzie się czymś pochwalić, to na widok publiczny wystawiane jest szpetne coś. Kompletnie bez sensu. I tak za każdym razem.
Zdaję sobie sprawę, że yt ma status monopolisty i jeśli kogoś tam nie ma, to znaczy, że go nie ma wcale. Jak w guglach. Ale to nie znaczy, że powinni redzi być tylko tam. Dobrej jakości trailer zajmuje niecałe dwieście mega. Dołożyć link pod potworkiem z yt i każdy chętny zobaczenia czegoś więcej niż rozmazane plamy sam sobie ściągnie. Chyba nie jest to zabronione w regulaminie.
 
Pięknie:
Co z tą teksturą kolczugi? WTF?

Proste - "skóra" na modelu się rozciągnęła przy tym ruchu to tekstura poszła w te ślady.

Ech... od dawna czekam na czasy, aż postacie w grach będą miały w pełni niezależne "modułowe ubrania", które nie tylko będą się poprawnie zachowywać na modelach, ale również umożliwią rozbieranie/ubieranie.
 
@IwaN

To sie chyba prędko na takie coś nie doczekasz ;)

P.s
O co chodzi z tym gemplejem bez kompresji ? Serio trzeba pół dnia sciągać jakiś plik ważacy 3 giga żeby zobaczyć że grafika jest dobra ?
 
No właśnie, za każdym razem to samo. Tyle kasy na marketing i nie potrafią się nauczyć kilku drobnych rzeczy? Tak samo na E 2014 było, 3 filmy z dema, każda w innym miejscu w necie, w gównianej jakości, nigdzie nie można znaleźć normalnej wersji, na YT wgl. nie było. A polowania na Gryfa w normalnej jakości to do dziś nie ma. I ja chce wiatr, burze, deszcz, mroczny las jak na gameplay'u którego nie było i normalny śnieg.
 
Trzy giga zajmuje plik z bezstratną kompresją. 190 mega skompresowany, ale w jakości akceptowalnej. Później jest już tylko ciemność, potwory, co nocą łomocą i na końcu yt.
 
@IwaN

To sie chyba prędko na takie coś nie doczekasz ;)

A to czemu?

Podstawa technologii (jak chociażby nVidia clothing) już jest używana w grach,a przyrost mocy obliczeniowej powinien spowodować możliwości użycia coraz bardziej zaawansowanej fizyki. Tak więc teoretycznie można tego dokonać już dziś, a jedyny problem (zapewne) jest brak wystarczającej mocy obliczeniowej.

Jednak sądzę, że w najbliższych latach się to zmieni (widać trend) i i fizyka (w tym też ubrania) będzie coraz bardziej złożona.
 
Wydaje mi się, że oni nadużywają wyostrzania ujęć, ewentualnie robią to w nieodpowiedni sposób. Obejrzałem sobie przed chwilą 35 min. gameplay i zauważyłem, że są tam tekstury takie jak to okropne drzewo nad Ciri. Tylko, że te tekstury w pewnym momencie dostają ostrości tak jak i inne elementy w bezpośrednim sąsiedztwie i wyglądają znowu bardzo szczegółowo. Tak czy inaczej, ja żadnego downgradu nie widzę, widać elementy gorsze spowodowane najprawdopodobniej niedoczytaniem tekstur, małe niedoróbki itd. ale całościowo wygląda to bardzo dobrze.
 
Małe pytanko. Czy ta wersja z Gamesryde jest faktycznie jakościowo gorsza od tej 3 gigowej?
Jeśli będziesz tylko oglądał w ruchu, to różnic wielkich nie zobaczysz. Ale jeśli chcesz mieć bardzo dobrej jakości tapetę, to lepiej ją zrobić z tego trzygigowego. To jest coś jak dobry jpg w porównaniu do bitmapy czy png. Zajmuje dziesięć razy mniej miejsca, ale jak się przyjrzysz, to zobaczysz różnicę. Dla maniaków.
 
Po dłuższej analizie, największą różnicę względem SoD stanowi tu oświetlenie, a raczej jego brak. Jedynie scena w której Yen i Geralt uciekają przed Gonem prezentuje się w tym aspekcie jako tako. Rozumiem, że brzydka pogoda i w ogóle, (mam nadzieję że walka wiedźminów z elfami to nie noc, tylko pochmurny dzień), ale efekt jest kiepski. Modele bardziej od siebie odstają, krawędzie bardziej rzucają się w oczy. Tym razem można szczerze i otwarcie przyznać, że jest to KWESTIA OŚWIETLENIA ;)
 
Ale czego oczekujesz? W pochmurny, śnieżny dzień nie ma cieni.
(mam nadzieję że walka wiedźminów z elfami to nie noc, tylko pochmurny dzień)
Noc jest w momencie rzucania Quena, w którym chowają się Geralt i Lambert. Jest ciemno. Fajnie.
 
Last edited:
@Rustine, mam nadzieję że noc będzie tak wyglądać zawsze... albo przynajmniej jeśli nie będzie pełni. Może Redzi wzięli sobie do serca nasze narzekania na jasną noc.
A odnośnie tego pochmurnego dnia, skoro gra wtedy wygląda gorzej, po co pokazywali pochmurny dzień? :p Jakoś w SoD i VGX dało się tego uniknąć. Tu miało być mroźnie i ponuro, ale przez to wyszło jakoś tak... sztucznie.
 
Ale czego oczekujesz? W pochmurny, śnieżny dzień nie ma cieni.

Noc jest w momencie rzucania Quena, w którym chowają się Geralt i Lambert. Jest ciemno. Fajnie.
Nie no, ciemnością bym tego nie nazwał ;p Noc w W3 będzie najjaśniejsza ze wszystkich części. Oby przynajmniej w jakiś inny sposób był zbudowany fajny klimat nocy.
 
A skąd takie info że będzie najjaśniejsza ze wszystkich Wiedźminów? W ogóle najlepszy kompromis miedzy widocznością a ciemnością w nocy jest w GTA 5.
 
Last edited:
Ta noc co to ją widzieliśmy na gameplayu jest magicznie wywołana, poza tym jest pełnia księżyca. Może zwykła noc będzie nieco ciemniejsza.
 
Last edited:
Noc w W3 będzie najjaśniejsza ze wszystkich części. Oby przynajmniej w jakiś inny sposób był zbudowany fajny klimat nocy.
Bez żartów, proszę. Tutaj widzimy gwiazdy i księżyc, w dwójce była abominacja halogenowa i błękit na niebie o północy.
 
Niech ich Bóg broni przed NIEpokazywaniem scen w pochmurnej scenerii, bo ta ostatnia według mnie wygląda bardzo dobrze graficznie.
 
Top Bottom