Wiedźmin 3: Dziki Gon

+

Guest 3669645

Guest
Dbałość o detale według Rockstar to nie symulowane włosy czy ultra-hiper tekstury i słusznie.
Czy ja wiem czy tak słusznie. Detale wymienione powyżej to rzeczy których prawie nikt nie zauważa albo nie zwraca uwagi -Pewnie dlatego lądują w "ciekawostkach" bo niewielu graczy zdaje sobie sprawę z istnienia tych smaczków. I tu pojawia się pytanie, czy lepiej poświęcać cenny czas na coś co gracze zauważą i docenią (ostre tekstury, fur) czy na coś, o czym nie będą mieli bladego pojęcia dopóki nie trafią w internecie na kwejkową listę ciekawostek (możliwość zestrzelenia ptaka czy fazy księżyca które maja wpływ na jasność nocy) :p
 
Last edited by a moderator:
Czy ja wiem czy tak słusznie. Detale wymienione powyżej to rzeczy których prawie nikt nie zauważa albo nie zwraca uwagi -Pewnie dlatego lądują w "ciekawostkach" bo niewielu graczy zdaje sobie sprawę z istnienia tych smaczków. I tu pojawia się pytanie, czy lepiej poświęcać cenny czas na coś co gracze zauważą i docenią (ostre tekstury, fur)

Takich detali w grach Rockstara jest masa i to nie kto inny tylko gracze je wyłapują. Zatem są doceniane.
Jeśli już na coś szkoda czasu i środków to właśnie na zasobożerne ficzery. Te są niemal nikomu nieprzydatne właśnie dlatego, że zabijają wydajność nawet na hiper piecach, a czasem i rozwalają silnik, tak że nawet jeśli je wyłączyć są problemy z wydajnością. Osobiście doceniam to, co wygląda dobrze, a przy tym racjonalnie korzysta z dostępnych zasobów. W innym wypadku mam rzecz za pustą wydmuszkę. To zasługuje na krytykę nie pochwałę. Gra winna być grą, nigdy benchmarkiem.
To zwyczajne marnotrawstwo mocy przerobowych, podobnie jak pokrywanie każdego listka ultra teksturą. Mocy skądinąd nadal mocno ograniczonej.
I wielu deweloperów nie potrafi korzystać z niej w sposób efektywny (znowu WD i Unity jako przykłady jedne z wielu ostatnim czasem).
Ale to temat na inny... temat, więc z mojej strony koniec OT.
 

Guest 3669645

Guest
Takich detali w grach Rockstara jest masa i to nie kto inny tylko gracze je wyłapują. Zatem są doceniane.
Właśnie, słowo klucz: "wyłapują". I wiem że są doceniane, i to jak, na mnie też robią wrażenie i fajnie jak się pojawiają. Chodzi mi o to że gdyby nastąpiła sytuacja "albo masa mikro detali albo skupienie się na rzeczach najbardziej / najczęściej widocznych" to wolałbym drugą opcję.

Jeśli już na coś szkoda czasu i środków to właśnie na zasobożerne ficzery
A kto mówi o zasobożernych ficzerach. Wiem, wymieniłem fur który pewnie pożera sporo klatek, ale to w końcu opcja tylko dla tych którzy mają wypasionego pieca. A jak mają, to po co im odbierać ciekawe bajery. Poza tymi cudacznymi dodatkami fajnie gdyby gra była po prostu bardzo ładna i posiadała ostre tekstury. Taka gra też może być do odpalenia nawet na słabych piecach (pierwszy Crysis nadal wygląda bajecznie a spójrzmy na wymagania).

Gra winna być grą, nigdy benchmarkiem.
Ale po co się uciekać w takie skrajności. Ciągle ten benchmark. Nikt na pewno takiego nie oczekuje, nawet najwięksi graficzni narzekacze. Mnie wystarcza taka grafika i poziom detali jaki zaprezentowano w 37 minutowym gejmpleju, są super tekstury, modele, animacje. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba (poza naprawą paru błędów oczywiście) a benchmarka nie stwierdzam.

temat, więc z mojej strony koniec OT.
Ło, dopiero teraz zauważyłem, że to nie temat o grafice :D To i ja kończę.

Grafika -Nawet gdy opuścisz ten temat nigdy nie opuścisz tego tematu...
 
Last edited by a moderator:
na orbicie geostacjonarnej znajdują się satelity komunikacyjne oraz GPS i pozwala ona utrzymywać się w jednym konkretnym punkcie nad ziemią :) chyba zaczyna to jakoś 35 tysięcy km od Ziemi, co nadal jest to pestką w porównaniu do odległości księżyca, który powinien spokojnie ziemie okrążać, a nie stać w jednym miejscu non stop
GPS nie jest nie jest satelitą geostacjonarnym. Satelita Geostacjonarny oznacza że znajduje się w jednym punkcie nad ziemią() dokładnie w wybranym punkcie nad biegunem) i to są satelity meteorologiczne, komunikacyjne, telewizyjne itd. ponieważ jak by nie znajdowały się w jednym miejscu nad ziemią musiał byś cały czas zmieniać położenie swojej anteny satelitarnej.
Natomiast satelity z sieci GPS, Glonas, Galileo, czy chińskiego Beidu okrążają ziemie 2 razy na dobę więc nie są satelitami stacjonarnymi.
Koledze wcześniej chodziło zapewne o to że w grze księżyc znajdował się non stop w jednym miejscu dlatego użył sformułowania geostacjonarny, natomiast nasz księżyc jest naturalnym satelitą ziemi ale na pewno nie geostacjonarnym.
 
Proponowałbym , przeniesienie postów do nowo utworzonego tematu o Cyklu Dobowym przez jakiegoś moderatora. Wszyscy, którzy chcieliby o tym podyskutować, nie musieliby przedzierać się przez cały ten spam w tym temacie o Dzikim Gonie. Przekopywanie się przez kilka-nascie stron jest męczące.

@ Nars zrobiłbyś to dla nas?
 
@up Popieram :)

GPS nie jest nie jest satelitą geostacjonarnym. Satelita Geostacjonarny oznacza że znajduje się w jednym punkcie nad ziemią() dokładnie w wybranym punkcie nad biegunem) i to są satelity meteorologiczne, komunikacyjne, telewizyjne itd. ponieważ jak by nie znajdowały się w jednym miejscu nad ziemią musiał byś cały czas zmieniać położenie swojej anteny satelitarnej.
Natomiast satelity z sieci GPS, Glonas, Galileo, czy chińskiego Beidu okrążają ziemie 2 razy na dobę więc nie są satelitami stacjonarnymi.
Koledze wcześniej chodziło zapewne o to że w grze księżyc znajdował się non stop w jednym miejscu dlatego użył sformułowania geostacjonarny, natomiast nasz księżyc jest naturalnym satelitą ziemi ale na pewno nie geostacjonarnym.

słusznie z nawigacyjnymi satelitami, ale oprócz tego niczego innego nie napisałem :)
 
Proponowałbym , przeniesienie postów do nowo utworzonego tematu o Cyklu Dobowym przez jakiegoś moderatora. Wszyscy, którzy chcieliby o tym podyskutować, nie musieliby przedzierać się przez cały ten spam w tym temacie o Dzikim Gonie. Przekopywanie się przez kilka-nascie stron jest męczące.


To przecież temat ogólny, poświęcony wszelkim możliwym zagadnieniom związanych z grą i jakkolwiek cykl dobowy to dla mnie istotna kwestia nie widzę powodu, aby specjalnie dlań tworzyć odrębny topic.
Jeśli każdemu zagadnieniu poświęcać będzie się osobny wątek ten porośnie pajęczyną. Już i tak wystarczająco ucierpiał przez "Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3", który był wszak tematem zastepczym na czas zamrożenia tegoż.

Cykl pogodowy/dobowy można również omawiać w temacie Świat.

Gwoli ścisłości, można w sensie można, czy też można w znaczeniu należy?
 
Last edited:
Cykl pogodowy/dobowy można również omawiać w temacie Świat.

@eustachy_J23
W sensie, że można. Bo temat nieco zapomniany i niektórym mogło w ogóle umknąć, że takowy istnieje :)

---------- Zaktualizowano 14:49 ----------

E, coś mi się pomieszało z tym tematami. Ten o świecie całkiem jest całkiem aktywny, więc namieszałam :p
 
Last edited:
http://www.dnaindia.com/india/report-what-can-you-expect-from-the-witcher-3-2042001
What has been the most challenging part of Wild Hunt's development process so far?
The most challenging aspect of creating the game was to limit the number of things we wanted to put in it. It's really hard to limit yourself in this way, especially when you are working on a videogame which you want to be universal and "having it all". Currently we're launching the game on Xbox One, PC, and PlayStation 4.

DOWNGRADE
 
http://www.dnaindia.com/india/report-what-can-you-expect-from-the-witcher-3-2042001
What has been the most challenging part of Wild Hunt's development process so far?
The most challenging aspect of creating the game was to limit the number of things we wanted to put in it. It's really hard to limit yourself in this way, especially when you are working on a videogame which you want to be universal and "having it all". Currently we're launching the game on Xbox One, PC, and PlayStation 4.

DOWNGRADE


Mówi raczej o gameplayowych rozwiązaniach które musieli poucinać.
 
UPDATE
Zestawienie materiałów wypuszczonych przez REDÓW oraz reakcji na nie w internetach :
W3 E3 2013 Trailer - "wow, epic"
W3 KM Trailer - "omg epicness, shivers"
W3 VGX 2013 - "nice, wow, epic gfx"
W3 E3 2014 Trailer - "holy shit, epic music, wtf gfx downgarde?"
W3 E3 2014 Gameplay - "wtf gfx downgarde?, dat framerate?"
W3 GC Gameplay - "nice gameplay, holy shit music, wtf gfx downgrade confirmed, dat framerate"
W3 Intro - "meh"
W3 PL Gameplay - "dubbing - nierówny i niechlujny"
Update 1: W3 EB Trailer - "holy shit huge downgrade confirmed, dat textures, dat pixels"

Tendencja niestety nie napawa optymizmem. Zobaczymy co będzie dalej. Dwa i pół miesiąca do godziny zero.
 
Mówi raczej o gameplayowych rozwiązaniach które musieli poucinać.

Co jest znacznie gorsze niż ewentualne cięcie grafiki.
Nie wiadomo, co z pierwotnie obiecanych rzeczy mogło zostać ucięte.
Zresztą ciężko powiedzieć, co tak naprawdę Marcin miał przez to na myśli.
Może to na przykład oznaczać, że cykl dobowy był w planach, ale nie starczyło już nań mocy.

Marcin mówi, że W3 jest lepszy w każdym aspekcie.
Że mają duży otwarty, wypełniony zadaniami świat, zadaniami które niosą określone konsekwencje.
Wspomina o systemie walki, responsywnym, płynnym i dającym masę frajdy.
Że ów świat rozbudowali, powiększyli, uczynili bardziej szczegółowym i głębszym (?).
I tak dalej i tak dalej.
Mowa jest o tym, co zawsze, między innymi, że mają masę PoI.
Jednym słowem standard, same ogólniki, nic konkretnego niestety.

Odnośnie walki chciałbym na przykład wiedzieć czy poza tym, że zręcznościowa może być również taktyczna, czym różnią się poszczególne poziomy trudności i czy któryś stanowi wyzwanie.
W kontekście samego świata miło by było, gdyby wyjaśniono o co właściwie chodzi z tym tzw. "żyjącym światem".
Dlaczego tego zagadnienia nie tylko nie rozwinięto, ale też dlaczego się o nim obecnie niemal nie wspomina?
 
Co jest znacznie gorsze niż ewentualne cięcie grafiki.
Nie wiadomo, co z pierwotnie obiecanych rzeczy mogło zostać ucięte.
Zresztą ciężko powiedzieć, co tak naprawdę Marcin miał przez to na myśli.
Może to na przykład oznaczać, że cykl dobowy był w planach, ale nie starczyło już nań mocy.

Marcin mówi, że W3 jest lepszy w każdym aspekcie.
Że mają duży otwarty, wypełniony zadaniami świat, zadaniami które niosą określone konsekwencje.
Wspomina o systemie walki, responsywnym, płynnym i dającym masę frajdy.
Że ów świat rozbudowali, powiększyli, uczynili bardziej szczegółowym i głębszym (?).
I tak dalej i tak dalej.
Mowa jest o tym, co zawsze, między innymi, że mają masę PoI.
Jednym słowem standard, same ogólniki, nic konkretnego niestety.

Odnośnie walki chciałbym na przykład wiedzieć czy poza tym, że zręcznościowa może być również taktyczna, czym różnią się poszczególne poziomy trudności i czy któryś stanowi wyzwanie.
W kontekście samego świata miło by było, gdyby wyjaśniono o co właściwie chodzi z tym tzw. "żyjącym światem".
Dlaczego tego zagadnienia nie tylko nie rozwinięto, ale też dlaczego się o nim obecnie niemal nie wspomina?


Wiesz teoretycznie dzienników developerskich nie zaczeli jeszcze publikować, nie liczę tych wcześniejszych bo one raczej ogólnikowo opowiadały o grze. Zapewne zaczniemy je dostawać od przyszłego roku więc część rzeczy na pewno się na nich wyjaśni. Choć ja osobiście wierze i liczę że Redzi również zostawią pare niespodzianek których nie ujawnią w ogóle.
 
Wiesz teoretycznie dzienników developerskich nie zaczeli jeszcze publikować, nie liczę tych wcześniejszych bo one raczej ogólnikowo opowiadały o grze.

Nie jest powiedziane, że w ogóle jakieś dzienniki będą, a jeśli nawet to czy nie wniosą równie "wiele" co dotychczasowe.
Zresztą dzienniki to nie jedyny słuszny sposób informowania, nie są zatem konieczne.

Zapewne zaczniemy je dostawać od przyszłego roku więc część rzeczy na pewno się na nich wyjaśni

Albo nie dostaniemy i nic się nie wyjaśni.
Równie dobrze możemy do końca mieć wyłacznie doskonale neutralne materiały, unikające zagłębiania się w nurtujące społeczność kwestie.
Co do niespodzianek, wystarczy że taką pozostanie fabuła, zadania.
Resztę wypada przybliżyć.
 

Guest 3669645

Guest
Mnie zszokował fakt, że gdyby nie TGA i nominacja, to grudzień byłby kolejnym pustym miesiącem. Jestem lekko zaniepokojony. Grę zapowiedziano grubo ponad 1,5 roku temu i dotąd nie dostaliśmy normalnego dziennika. Z tego co REDzi pisali wynika że dział marketingu nie ma czasu na robienie grudniowych materiałów. Czym są zatem zajęci od tylu miesięcy? Aż tak długo przygotowują reklamę gry na styczeń / luty? Dziwne jest takie kompresowanie całej kampani na 2 ostatnie miesiące.
 
W kontekście samego świata miło by było, gdyby wyjaśniono o co właściwie chodzi z tym tzw. "żyjącym światem".
Dlaczego tego zagadnienia nie tylko nie rozwinięto, ale też dlaczego się o nim obecnie niemal nie wspomina?
Pewnie gdy mówią "żywy świat" to mają na myśli coś takiego, chociaż z pewnością jest to zrobione na dużo większą skalę i jest to ulepszone w stosunku do tego co widzieliśmy w W2:


Zresztą na gameplayu można zobaczyć, iż ten element wygląda dobrze. Oczywiście trzeba dłużej pograć by zobaczyć czy postacie dzień w dzień robią to samo, czy jest jakieś miejsce na nieprzewidywalność tak jak w Kingdom Come. Żywy świat pewnie odnosi się też do ekosystemów i na gameplayu widzieliśmy jak bies walczy z utopcami. Myślę, że ten element będzie w porządku. Oby tylko dialogi nie powtarzały się w kółko gdy będziemy przechodzić obok tych samych postaci.
 
Last edited:
Mnie zszokował fakt, że gdyby nie TGA i nominacja, to grudzień byłby kolejnym pustym miesiącem. Jestem lekko zaniepokojony. Grę zapowiedziano grubo ponad 1,5 roku temu i dotąd nie dostaliśmy normalnego dziennika. Z tego co REDzi pisali wynika że dział marketingu nie ma czasu na robienie grudniowych materiałów. Czym są zatem zajęci od tylu miesięcy? Aż tak długo przygotowują reklamę gry na styczeń / luty? Dziwne jest takie kompresowanie całej kampani na 2 ostatnie miesiące.

Szczególnie, że nawet nie mają czasu sprawdzić co wstawiają na YT lub co wstawili.
 
Top Bottom