Wiedźmin 3 - grafika

+
Chyba żartujesz.
Assassins Greed, to akurat seria, z której można brać przykład na dość słabe A.I.
+ jeszcze czekanie przceieników w kolejce na zaatakowanie.

Słynna bolączka jeżeli chodzi o zagranie przeciwników w serii AC, do tej pory tego nie rozwiązano, to jak walka fair play :D. Wszyscy do kolejki, każdy dostanie mieczem :D.
 
Chyba żartujesz.
Assassins Greed, to akurat seria, z której można brać przykład na dość słabe A.I.
+ czekanie przeciwników, w kolejce na zaatakowanie.

A czy ja wspomniałem o SERII? Grał waćpan chociaż w Unity? Ja wiem, że ta gra to optymalizacyjny crap, ale po patchu 1.03 stała się w miarę grywalna na GTX 660 i każdej lepszej karcie. A akurat Unity jest pierwszą częścią w historii, która... można rzec, że jest nawet hardcorowa. Wierz mi, tu skończyły się era ataków "po kolei". Jeszcze pół biedy jak cię zaatakuje tylko 3 strażników, bo można dość łatwo wyprowadzić kontry (które NIE ZAWSZE się udają) i ich powybijać, ale jak się na ciebie rzuci grupa 10 czy nawet już 6 strażników, to radzę rzucić bombę dymną i spier***** jak najdalej się da, bo wszystkich na raz nie zdołasz skontrować, dodatkowo któryś z nich zdąży ci wpakować kulkę w plecy nim zdołasz położyć pierwszych dwóch. Akurat w tym aspekcie Ubisoft zasłużył na ocenę 6+ w skali 1-6.


Sam zobacz. Nadal widoczny jest syndrom "kolejkowych" ataków, ale mimo wszystko jest o wiele trudniej, ponieważ czas reakcji tej "kolejki" jest szybszy i płynniejszy, a na dodatek kontra nie zawsze zadziała i wtedy zaczyna się problem. Tutaj było tylko 4 strażników, w dodatku ani jednego bardziej opancerzonego, a mimo to dmg zadawali spory i wystarczy chwila nieuwagi, by zaliczyć zgon.
 
Last edited:
Sam zobacz. Nadal widoczny jest syndrom "kolejkowych" ataków, ale mimo wszystko jest o wiele trudniej, ponieważ czas reakcji tej "kolejki" jest szybszy i płynniejszy, a na dodatek kontra nie zawsze zadziała i wtedy zaczyna się problem.

Powiem ci przedwczoraj przeszedłem Unity i pomimo najlepszych pancerzy i najlepszego miecza to jak była misja gdzie rzucali się na ciebie strażnicy w liczbie większej niż 6-7 może być problem hardkor zaczyna się przy ponad 10 przy starciu ze wszystkimi na raz procent szans na wygranie jest bardzo niski zważając na to że jak wspomnianłeś od pięciu stojących z tyłu bardziej można było dostać kule w plecy, więc aby wygrac takie starcie trzeba było się nie lada gimnastykować ale i tak bardziej ołacało sie uciec
 
Last edited:
CDPR wydało jakieś oświadczenie na temat platformy z której pochodzi ostatni trailer?

Nic mi o tym nie wiadomo. Możemy sobie tylko domniemywać...

Moim zdaniem bedą teraz podkręcać na maxa grafikę do podobnej jakości zaprezentowanej w SoD byle uspokoić tłum na międzynarodowym. Tam zdania są najbardziej podzielone.
Niestety trailery nam niewiele mówią bo to są tylko trailery.

Nic nie przebije godzinnego gameplayu ukazującego grafikę z zaznaczeniem w jakiej konfiguracji sprzętowej został odpalony.
Po co mi gamplay jeśli nie wiem z jakiego sprzętu go odpalono.

Redzi by zyskać na wiarygodności musieliby wypuścić teraz 3 rózne gameplay'e z każdej z platform oddzielnie, by uspokoić tłum i zakończyć wszelkie spekulacje.
Cut scenki są tak samo ważne jak footage gameplay. Teraz każdy się zastanawia, czy ta jakość, która była zaprezentowana na E3 nadal jest aktualna, czy mamy do czynienia z ewidentnym downgradem. A żaden trailer czy screenshoty nie są w stanie tego udowodnić, jak gra aktualnie wygląda i działa na każdej z 3 platform.

+ osobne materiały z detalami omawiające wszystkie dostępne mechaniki w nich, beż ściemniania. Pokazać drzewko umiejętności, wpływ noszonego ekwipunku i rozwoju alchemii na skuteczność skilii, skończoność mikstur do użycia, zarządzanie ekwipunkiem itd
+ dokładne demo technologiczne takie jak RDR ukazujące cykl dobowy, w którym to nie medytacja wpływa na poruszanie się chmurek, zmiany natężenia cieni i promieni słonecznych, lecz pokazanie jakiegoś obiektu, np domu i wszelkie procesy zachodzące w danym miejscu w przyspieszonym mijającym czasie.

Jak zobacze to wszystko to uwierzę, że w grze występują takie różne zjawiska pogodowe i cykl dobowy i inne bajery. Cykl dobowy z poziomu medytacji to żaden cykl, tylko jego imitacja a to nie to samo.
 
Last edited:
A będzie tak z całym zamieszaniem że nie wypuszczą żadnych materiałów.korygujących
Najlepiej jakby trzymali się założeń że Wiedźmin najładniejszy na PC,, a konsole to poziom ich możliwości, gorzej jeśli pomimo takich zapewnień będzie jak z Inkwizycją, czyli wszystkie wersje w zasadzie jakoś zdecydowanie nie odbiegają od siebie i większych różnic nie widać.
Zresztą dobrze by było jakby wersja PC jednak wyglądała na swoją miarę, bo Wiedźmin to ma korzenie PC, tutaj na tym rynku może być (choć nie musi) największa część zbytu kopii, chociaż to bardzo rzadkie przypadki.
 
tutaj na tym rynku może być (choć nie musi) największa część zbytu kopii, chociaż to bardzo rzadkie przypadki.

Że co :D chodzi Ci o Polskę? to możesz mieć rację choć i tak coraz więcej ludzi ma obecną generacje konsol i nie wiadomo jak będzie :) Osobiście obstawiam więcej sprzedanych kopii wiedźmina na konsole w Polsce niż na PC :D Ale moge się mylić a nawet jest to prawdopodobne
 
A skąd wiadomo, że to szron a nie skopana tekstura? :p

Zresztą co my pierdzielimy... Przecież szron na tej zbroi to też tekstura :troll:

Także nadal mamy do czynienia ze skopaną (czytaj: niedoczytaną) teksturą zbroi pokrytej szronem.

Niechcący przyznałem ci REDpointa :p Ale głupot nie napisałeś i w sumie masz rację, więc niech ci będzie :)
Wiadomo, że szron to też tekstura, ale według mnie prawdopodobnie jednak "doczytana". Z daleka ta oszroniona zbroja także wygląda średnio.

Dużo by się poprawiło, gdyby dodali do tekstury szczegół w postaci białych kropek/grudek jak tutaj:
Na przykład na liściach

Do tego czasem jakiś blik. Czasem lepiej zrobić coś tak jak się wydaje ludziom, że powinno być, niż tak jak jest w rzeczywistości... To trochę jak z tym dźwiękiem miecza wyciąganym z pochwy...
 
Że co :D chodzi Ci o Polskę? to możesz mieć rację choć i tak coraz więcej ludzi ma obecną generacje konsol i nie wiadomo jak będzie :) Osobiście obstawiam więcej sprzedanych kopii wiedźmina na konsole w Polsce niż na PC :D Ale moge się mylić a nawet jest to prawdopodobne

Chodzi mi ogólnie o sprzedaż na PC/PS4/XBO że sprzedaż na PC może być najwyższa chociaż to ciężki warunek do spełnienia. i dlatego nie powinni zaniedbywać PC poprawnością wobez konsol, bo to ich macierzysty rynek.
 
Pomimo, że nastały czasy "skonsolowienia" (tak, wiem, że nie ma takie słowa ale tylko to mi przychodzi do głowy) gier RPG nadal uważam, że RPGi to gatunek gier strikte PeCetowych. Na gameplayu widać, że sterowanie Geraltem z pomocą pada jest całkiem intuicyjne, jednak dla mnie do tego typu gier klawiatura i myszka to podstawa. Boli trochę fakt, że REDzi szumnie głosili przy pierwszej zapowiedzi, że konsole i PC dostaną osobne interfejsy, bo na gameplayu jawnie widać, że w każdej wersji interfejs będzie identyczny. Niby jest standardowa "kratka" w ekwipunku, ale jednocześnie nadal widać, że to taki trochę balans między dostosowaniem całości pod pady oraz mysz+klawę.

PS: Dobra, koniec Offtopu, bo nas moderacja zaraz spali żywcem :p
 
Last edited:

Attachments

  • 11111111111111.jpg
    11111111111111.jpg
    269.6 KB · Views: 31
  • 222222222222222222222.jpg
    222222222222222222222.jpg
    340.5 KB · Views: 30
Graficznie i funkcjonalnie PC powinien dostać oba UI i z |PC i z konsoli bo gdy podłączysz Pada do PC powinien ci się przełączyć na konsolowy włącznie z grafiką i funkcjami :)
Czekam wytrwale na filmik pokazujący system dobowy i pogodowy aby ocenić zachowanie środowiska i rzetelnie przedstawioną gameplayową grafikę

Tylko nie mówcie, że to kwestia oświetlenia. Usprawiedliwieniem może być jedynie fakt, iż Elder Blood był klecony na prędce ?
Można powiedzieć tak:

Redzi wywalcie ten efekt oblodzenia i zostawcie bez szronu te ich zbroje to wam wyjdzie na dobre :p Skoro oni emanują chłód to wcale nie znaczy że mają być zalodzeni na amen :p
 
Last edited:
To chyba niezbyt udany proceduralny materiał (na żebrach efekt podobny do unrealowego fresnel?). Faktycznie już chyba lepiej tych efektów powyrzucać, bo chyba trudno zrobić coś tak intensywnego szybko i żeby ładnie leżało.

Tylko nie mówcie, że to kwestia oświetlenia. Usprawiedliwieniem może być jedynie fakt, iż Elder Blood był klecony na prędce ?

Jeśli przyjąć, że materiał/shader to sposób układania się oświetlenia na materiale to tak, to kwestia oświetlenia:D
 
To forum jest niepowtarzalne. Po ukazaniu się SoD wszyscy narzekali, że downgrade był, a teraz wszyscy narzekają, że w SoD była idealna grafika, a w najnowszym to zepsuli. :D Co do właśnie Gonu z Elder Blood, gdyby nie to futro/włosy króla Gonu na tymże ujęciu
, według mnie byłoby idealnie. :D

Ja na SoD nie narzekałem. Do dziś wisi na głównej, bo jest najlepszy ze wszystkich. Odowiedzcie sobie na jedno proste pytanie: zleciały wam kapcie po SoD czy po ostatnim zwiastunie? Czy w SoD każda scena wyglądała nieziemsko nie zależnie od światła, oświetlenia, kolorów, pory dnia i pierdzącej muchy czy w tym ostatnim "Elder Blood". Odpowiedź jest prosta. Redzi zróbcie tak jak było, bo było dobrze i przede wszystkim tu nie chodzi o to, że Wiedźmin jest brzydki tylko, że wygląda gorzej, a przecież już wyglądał wyśmienicie. Jak można to zepsuć? I ludzie to widzą, nie tylko Polacy (niestety).
Wolałbym, żebyśmy tylko my sobie na forum marudzili, bo my i tak kupimy ale jak się wypuszcza zajebiste zwiastuny, a póxniej gameplay w strasznej jakoś którego trzeba szukać po całym necie, a później zwiastun "na szybko, bo youtube, bo mało czasu, bo nie zamknołem przeglądarki i fabuła jest w necie" to przykro mi. To nagrywa się dzień przed? Oni się dowiedzieli 2h przed TGA, że jest taka impreza? I nikt tego nie oglądał i nie zauważył "ej ta tekstutura wygląda słabo, pokażmy SoD i poprawmy to, a Elder Blood wypuścimy za tydzień?"
 
@fanktoy
Kapcie to zleciały wszystkim akurat po tym nieszczęsnym VGX, do którego to poziomu według bardzo wielu SoD się nie zbliżył. I niestety lwia część postów opierała się na porównaniach i krytyce, mimo że jak teraz słusznie każdy zauważa wszystko wyglądało wyśmienicie.

Z resztą posta się zgodzę. Ten trailer zawiera w sobie kilka, jeśli nie kilkanaście technicznych bubli. Nieostre, fatalne nawet w niektórych miejscach tekstury, albo takie których nie ma wcale - vide Geralt przy pościgu obok Yennefer.
Całość tego przedsięwzięcia można dodać do wpadek i dziwnych zagrań ze strony CDP RED, które powoli przestaję się bać nazywać amatorszczyzną.
Bo rzeczywiście takich materiałów nie skleja się na ostatnią chwilę. A jeśli już, to wypadałoby zadbać o to, żeby wszystko dopięte było na ostatni guzik.
I choć reżyseria poszczególnych scenek (nie trailera jako całości, o czym wspominałem przy innej okazji) jest co najmniej zadowalająca, tak wykonanie pozostałych elementów i okoliczności pozostawiają wiele do życzenia.

Nie wspominając o tym, że REDania otwarcie przyznała, jakoby Grudzień miał pozostać kolejnym miesiącem bez raczenia nas nowymi materiałami, a kampania marketingowa rozkręci się dopiero w styczniu.

Co ruch związany z marketingiem, to się dziwię. I martwię, niestety.
 
Last edited:
Kapcie to zleciały wszystkim akurat po tym nieszczęsnym VGX, do którego to poziomu według bardzo wielu SoD się nie zbliżył.

Jakim wszystkim? Wypraszam sobie.
VGX miałem za nieciekawy w ogólnym rozrachunku. Najsłabszy zwiastun, w każdym razie do TGA.
Kapkę nerwuje mnie jego gloryfikowanie.
Zwłaszcza, że i pod względem oprawy SoD podobał mi się bardziej.
Tylko te noce.

Względem całej reszty zgoda.
 
Last edited:
Top Bottom