Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Hmm jak to w ogóle jest z rozdziałką? Kiedy podaje się wymagania to jest to min/optimum/max dla fullhd czy raczej mix różnych rozdziałek niska-wysoka? No bo jeśli fullhd to chyba można dla niższych brać trochę słabszą kartę a gra będzie dalej chodziła płynnie.
 
Teraz wymagania podaje się raczej dla rozdzielczości FullHD zarówno te niskie jak i wysokie. Podawanie wymagań dla innych rozdzielczości mija się z celem, bo wszystko robi się wtedy mniej przejrzyste.
 
Ok więc jeszcze tylko jedno pytanko. Jak mniej więcej plasuje się HD7770 do tych z nowymi oznaczeniami Rx 2xx?
 
O Panie, to ja nie chcę się nawet pytać o swojego starucha aka 6850, będę mu wdzięczny jeżeli odpali W3 w 720p i detalach na minimum.
 
Mam obecnie rocznego Palita GTX760 i tak pobieżnie przeglądając Wasze typy obawiam się o granie w 1080p, obym do maja nie musiał wymieniać karty. Reszta podzespołów mnie nie zawiedzie raczej. Swoją drogą ciekawe jak się będą mieć podane wymagania do tych w rzeczywistości. Duże rozbieżności występują w takowych zazwyczaj, w przypadku innych gier? Pytanie kolejne: co to oznacza "wymagania zalecane". Ile FPS i w jakiej rozdzielczości te FPS, przy jakich detalach będę mógł grać spełniając "wymagania zalecane"? Czy producent podaje konkretnie jaką jakość gry będę mógł osiągnąć spełniając "wymagania zalecane"?
 
Last edited:
Wiedźmin 2 Zabójcy Królów wymagania:

Zalecane wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel® Core 2 Quad Q6600 2.4GHz / AMD Athlon II X4 620 lub lepszy
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 260 / AMD Radeon HD 4850 lub lepsza
DirectX: wersja 9.0c
RAM: 4 GB RAM
Miejsce na Dysku: 25 GB
System operacyjny: Windows XP/Vista/7

Napewno bedą wyższe wiedzmina 3 zalecane minimalne niż te wiedzmina 2 zalecane.
 
Last edited:
Bez urazy, ale niczego nowego raczej nie odkryłeś, ba, wymagania minimalne wiedźmina 3 będą zapewne większe niż zalecane W2 i to znacznie.
 
Naprawdę jest mi przykro ale raczej mają rację. Ostatnio nie widziałem tytułu co miałby w minimalnych GTX 260
 
Znając życie to zapewne w ultra przy rozdzielczości 4k

Na 4k w ultra, PŁYNNE, nie ma szans :) Chodziło o karte r290 czy nawet o r290x.
Ani te karty, ani GTX 780/780Ti czy 970/980 nie zapewnią płynnej gry w 4k na ultra, do tego jest SLI/CF niezbędne, wystarcza w 90% gier a i tak nie zawsze można pograć mega płynnie.
Przykładowo w DA I, ni cholery nie da się grać w 4k na ultra, ale to raczej kwestia sterów czy problemów z optymalizacją, bo karty dają radę ale co chwila są mikroprzycięcia, mimo tego ze pamięć się nie zapycha i użycie GPU też nie jest cały czas na 99%.
Natomiast w 1440p w ultra + MSAAx4 (maks) jest elegancko.
 
Last edited:
Wg Eurogamera na dniach mamy poznać wymagania sprzętowe wiedźmina, aż sam jestem ciekawy :D
Na 4k w ultra, PŁYNNE, nie ma szans :) Chodziło o karte r290 czy nawet o r290x.
Ani te karty, ani GTX 780/780Ti czy 970/980 nie zapewnią płynnej gry w 4k na ultra, do tego jest SLI/CF niezbędne, wystarcza w 90% gier a i tak nie zawsze można pograć mega płynnie.
Przykładowo w DA I, ni cholery nie da się grać w 4k na ultra, ale to raczej kwestia sterów czy problemów z optymalizacją, bo karty dają radę ale co chwila są mikroprzycięcia, mimo tego ze pamięć się nie zapycha i użycie GPU też nie jest cały czas na 99%.
Natomiast w 1440p w ultra + MSAAx4 (maks) jest elegancko.

Robiłeś testy w inkwizycji po patchu? Ludzie mówią ze więcej FPS jest dzięki niemu i sam też to zauważyłem :)
 
Last edited:
Wg Eurogamera na dniach mamy poznać wymagania sprzętowe wiedźmina, aż sam jestem ciekawy :D


Robiłeś testy w inkwizycji po patchu? Ludzie mówią ze więcej FPS jest dzięki niemu i sam też to zauważyłem :)

Robiłem, w 4k jest lipa tak jak była, w 1440p nie wiem w sumie bo praktycznie cały czas miałem 60 fps i przed patchem.
Dla porównania znajomy na SLI z 970 musi grać z MSAAx2 bo z MSAAx4 ma spadki poniżej 30 fps...Co na SLI z 980 nie ma miejsca i sobie gram przy MSAAx4.
Także w takich najbardziej wymagających tytułach nieźle wychodzi różnica między 970/980.

Inna sprawa to to że jeszcze stery kuleją i tak ;-)
 
Last edited:
Kolega pytał czy pójdzie więc odpowiedziałem o płynności i stabilności mowy żadnej nie było:hmm: Najwyżej to na lightningu r9 290x w ultra śmiem wątpić czy będzie 10 fps w 4k. Problem 4k to mogą powoli niwelować następne karty bo obecne się do tego nie nadają.
A tak po za tym oświećcie mnie bo może się mylę i jestem głupi ale czy pamięć dd4 jest dostępna przy przy płytach pod procesory amd?:listen:
Czy jest to domena chipsetu X99?:wat:
 
Xd tak sobie myśląc doszedłem do wniosku że skoro premiera przełożona to można jakiegoś high-endowego kompa w maju złożyć no i bez karty graficznej i pojemnego dysku wychodzi mi póki co 3600zł :D Ja się tak nie bawię :D
 
Top Bottom