PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Powiem tak, to co zobaczyliśmy do tej pory, nie będzie o wiele poprawione graficznie. W poprzedniej generacji, szczególnie jeśli chodzi o PS3, programiści nie mięli pojęcia jak robić grę na PS-a, bo stworzyli swój własny, zupełnie nieznany procesor. Teraz to są komputery w opakowaniach konsol. Nie liczyłbym na wiele więcej...
 
Chyba dwa dni temu pojawiła się*spora aktualizacja do PS4 m.in. obsługa mową (komendy) czy wspólne granie ze znajomymi, gdzie tylko jedna osoba posiada kupioną grę.

Wydaje mi się, że premiery konsol PS4 i One powinny odbyć się*właśnie w tym momencie, w dniach premiery nie były dopracowane nawet w 70%.
 
Chyba dwa dni temu pojawiła się*spora aktualizacja do PS4
Byłem u kumpla, odpaliliśmy FIFĘ, zaczynamy mecz - no nie da się grać, co 2 sekundy zatrzymanie na sekundę... WTF?? Okazało się że konsola "przygotowywała do instalacji" tę właśnie aktualizację i chyba za mało zasobów zostało na grę... Trzeba było wyłączyć piłkę, zainstalować update i dopiero grać ;)
 
Cześć, gracie już może na nowych konsolach? ;> Bo ja mam zamiar sobie taką w najbliższym czasie sprawić ale wciąż nie mogę się zdecydować którą mam wybrać :D może powiecie na której gra się lepiej, która jest ogólnie lepsza. Miałem wcześniej Xboxa360 i nie wiem czy spodoba mi si3 gra na konsoli od sony ;)
 
Cześć, gracie już może na nowych konsolach? ;> Bo ja mam zamiar sobie taką w najbliższym czasie sprawić ale wciąż nie mogę się zdecydować którą mam wybrać :D może powiecie na której gra się lepiej, która jest ogólnie lepsza. Miałem wcześniej Xboxa360 i nie wiem czy spodoba mi si3 gra na konsoli od sony ;)
Póki co różnica jest niewielka, popatrz sobie na exclusivy (których póki co praktycznie nie ma) - PS od dawna ma więcej i ciekawsze niż X, więc ja bym w tę stronę się kierował.
 

Guest 2686910

Guest
Po prostu dostrzegam od kilku lat że źle się dzieje na PC-towym rynku i nie myśl sobie, byłem high-endowym PC graczem i mieściłem się zazwyczaj w ułamku procenta, po prostu znudziło mnie wkładanie wciąż w komputer jak chciałem sobie pograć non stop na najwyższych. Nie przeczę że W3 będę pykał na PS4 ale na PC też zapewne ogram aby zobaczyć jaki wpływ mają save z W2
Jest na to recepta: nie wkładać nowych rzeczy, nie być w ułamku procenta i nie grać na najwyższych detalach. Swoją drogą, jeśli kupiłeś konsolę, to przecież widać, że nie zależy Ci na byciu na topie jeśli chodzi o grafikę.
Na PCtowym rynku bez zmian, bywa lepiej, bywa gorzej, ale ostatnie lata przed startem nowej generacji były tak bardzo po stronie PC, że to nie jest nawet śmieszne. Na razie trend zdaje się być podtrzymywany (choć jak napisałem, różnie bywa - Ubisofttt...), bo jeśli się zagłębić w wyniki testów, to nie trzeba wcale potężnego czy wyjątkowo drogiego komputera (4-way SLI? B-ł-a-g-a-m.), żeby grać w lepszej lub takiej samej jak konsolowa rozdzielczości i lepszej jakości.

Ale w ogóle nie o to mi chodziło. Mój post był prośbą - tylko, o stonowanie twoich wypowiedzi na temat wyższości konsol. Proszę. Bo to co uważasz, to twoja sprawa, ale raz, takie posty prowokują takie teksty jak mój powyżej (wiem, straszny jest i tendencyjny), dwa, nie raz to już przerabiano, trzy, naprawdę ciężko mimo dobrych chęci powstrzymać się od dyskusji na ten temat w topiku do tego nie przeznaczonym. Więc proszę.
 
Last edited by a moderator:
@mikomakjenkins Oj tam 4-Way to było w formie żartów pewnie odebrałeś mnie inaczej niż myślałem że będę odebrany :). Myślę że po latach doświadczeń z PC - wiesz uznałem że poziom graficzny konsol całkowicie mi zaczął odpowiadać i nie potrzebuję już teraz Ultra wodotrysków bo różnica między PC a konsolami się zatarła - choć kiedyś jak ktoś miał high-end PC to przepaść była ogromna między Piecem a konsolą, ale teraz konsola ma jedynie odrobinę gorszą grafikę od topowych PC i jest to prawie niezauważalne więc pozwala się w pełni cieszyć fabułą i dobrą grafiką danej gry, może po prostu przestało mnie to jarać granie na Mega Ultra na PC :) może również być i tak.

Postaram się stonować te prowokujące Cię wypowiedzi :)
 

Guest 2686910

Guest
Postaram się stonować te prowokujące Cię wypowiedzi :)
Dzięki. Naprawdę, rozumiem gusta i preferencje, nie potępiam wyboru grania na konsoli. Nie podchodzą mi tylko wypowiedzi faworyzujące granie na czymś na wyłączność (choć i one mają swoje miejsce, o, ten temat choćby). To samo w drugą stronę, jak ktoś mówi, że granie na padzie to zło czy coś :p
 
Na razie trend zdaje się być podtrzymywany (choć jak napisałem, różnie bywa - Ubisofttt...)

Ale nawet w przypadku tej firmy nie trzeba mega sprzętu, aby dorównać jakości z konsol.
Zdaniem ekipy z Digital Foundry i34130 sparowany z GTX750Ti dorównuje lub przekracza mocą PS4 (zależnie od produkcji).
Nie inaczej ich zdaniem jest z Unity. Co nie znaczy, że na takim sprzęcie działa dobrze, ale i na konsolach wydajność jest tragiczna.

Bo przecież żeby grać na komputerze trzeba wydać 100 tysięcy złotych, ściągnąć 10 tysięcy patchy, tysiąc sterowników i złożyć kozę w ofierze. No. A na konsoli nie ma update'ów firmware (psujących niektóre funkcje na czas nieokreślony), instalacji gier i wyższych cen sofware'u. PS4, folks, only 399$!!1!

Sęk w tym, że na dłuższą metę granie na konsoli wychodzi drożej niż na blaszakach, a jak się trafi coś takiego jak właśnie Unity, to ani detali, ani rozdziałki nie zmienimy, sprzętu też nie upgrajdujemy i będziemy skazani na katorgę w średnio 20 klatkach.
Nie chcę nikogo tutaj zniechęcać, ale to również należy mieć na uwadze. Jasne na konsoli gra odpalić musi, działać ma obowiązek, ale nikt nie powiedział, że musi przy tym działać dobrze.

Po prostu dostrzegam od kilku lat że źle się dzieje na PC-towym rynku i nie myśl sobie, byłem high-endowym PC graczem i mieściłem się zazwyczaj w ułamku procenta, po prostu znudziło mnie wkładanie wciąż w komputer jak chciałem sobie pograć non stop na najwyższych.

Nie ma musu grać na najwyższych zawsze. Poza tym na konsoli o takich ustawieniach można tylko pomarzyć.
Dragon Age: Inquisition na PS4 to odpowiednik medium z drobną domieszką high, a nawet z paroma opcjami (LoD roślinność) poniżej pecetowego low.
Z Shadow of Mordor podobnie. Watch Dogs, jak się okazało wbrew zapowiedziom to również nie ekwiwalent wysokich z PC. Do tego dochodzą częste problemy z płynnością w różnych grach. A przecież nie trzeba mieć nie wiadomo jakiego PC, aby pod względem framerate'u i oprawy przebić nawet PS4, a co dopiero XOne.
Każda platforma ma problemy, ale moim zdaniem to PC jest w zdecydowanie lepszej sytuacji i dlatego zdecydowałem się przy nim pozostać. Ciężko mi wskazać jakieś zalety konsoli poza samą ceną tejże, ale przy obecnych cenach gier i tempie obniżek nie ma to większego znaczenia.
 
Bloodborne: nie będzie 60 kl./s ze względu na ograniczenia sprzętowe konsoli PS4
[video]http://pclab.pl/news60876.html[/video]
Co jak co, ale temat też dotyczy Wiedźmina.
 
Czy bez wykupionego PS+ można ściągać łatki do gier?

Chodzi mi po głowie kupno PS4. Robiąc wstępny rysercz wlazłem sobie na forum PS4 i tam taki kwiatek:

Czy PS4 wyposażone jest w tryb czuwania
?
- Tak. Dodatkowo w tym trybie będzie można ładować pada przez kabel USB podłączając go do konsoli. Oprócz tego automatyczne aktualizacje systemu mogą być pobierane, a posiadacze PS+ skorzystają z pobierania łatek do gier.
(Oficjalne forum PS: "PORADNIK - Wszystko o Playstation 4" http://community.eu.playstation.com/t5/PS4-Ogólnie/PORADNIK-Wszystko-o-Playstation-4/td-p/20155217 )

Tygryska póki co nie interere granie online, więc nie planował wykupienia PS+ (dopiero FIFA 16 ewentualnie). Jestem najlepszym zapaśnikiem ever. Pokonałem nawet całą szkołę Jaskini Tygrysów. To jedno zdanie mnie przerosło. Kłóci się z tym co wyczytałem gdzieś w internetach wcześniej.

Pytanie tyczy się łatek takich jakie ostatnio są wypuszczane np. do AC: Unity, FC4 itp. w celu usunięcia bugów, poprawy wydajności (pospolicie nazywane Day0 patch i wszystkie następne).

Prosiłbym oczywiście o pomoc osoby, które używają PS4. Wpisy 'na oko' nie są mi potrzebne^^
 
@Tygrysia Maska WTF?! Pierwsze słyszę. Łatki do gier jak i systemu są zupełnie darmowe (co więcej, pobierają się automatycznie), nie trzeba mieć PS+, ktore jedyne co daje to granie online, darmowe gry co miesiąc, dysk w chmurze i okazjonalnie zniżki (dla mnie - nic ciekawego).
 
Dzięki. Łatki systemowe były dla mnie oczywiste, ale zapis z łatkami do gier ...dziwny. Cóż, ktoś niefortunnie sformułował odpowiedź. ^^
 
Last edited:
Znalazłem promocję na DriveClub to kupiłem i grafika mnie rozyebaua:


http://www.eurogamer.net/articles/d...b-revisited-is-dynamic-weather-a-game-changer
Nie dość, że piękna to jeszcze wymagająca. Od czasów ostatniego Burnouta tak świetnie się nie bawiłem przy grze. Efekty pogodowe to po prostu miazga. Ustawiłem sobie pojedynczy wyścig, noc, padający śnieg i widok zza kierownicy i nie mogłem ugrać. DAT FEEL.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom