Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Przy Wiedźminach to akurat zawsze tak planowałem wydatki, by na kilkanaście dni przed premierą danej części uzbroić się w nowy, mocny komputer, ale oczywiście nie zawsze miałem taki komfort w przypadku innych gier i często musiałem się bawić ustawieniami, by pozwolić sobie na w miarę płynną grę. Nigdy jednak podczas tej "zabawy" nie narzekałem na brak benchmarka, ponieważ kompletnie nie widziałem potrzeby korzystania z niego. Aż tak mi się nie śpieszy, by nie móc pozwolić sobie na poświęcenie kilku/kilkunastu minut na ręczne przetestowanie ustawień i dostosowanie ich do swojego widzimisię, a swoim umiejętnościom w tej dziedzinie też o wiele bardziej ufam niż jakimkolwiek automatycznym wspomagaczo-ułatwiaczom.

Przecież benchmark nie jest zadnym automatycznym wspomagaczo-ułatwiaczem, wszystko sam ustawiasz ale masz taki komfort że mozesz to zrobić PRZED rozpoczęciem nowej gry. Dla mnie to jest duży plus kiedy mogę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik i po klinięciu przycisku nowej gry nie będę się musiał niczym martwić. Tym bardziej że np prolog nie koniecznie musi obciążać sprzętu tak jak inne miejsca w grze, a dobrze zrobiony benchmark dokładnie zmierzy ilość FPSów także przy najmocniejszym obciążeniu.
 
Wiem dobrze, czym jest benchmark, ale jak wspomniałem, nie przeszkadza mi konieczność kilkukrotnego wyjścia z gry w celu ewentualnego dostosowania ustawień, a tym bardziej zapauzowania i wejścia w ustawienia, jeżeli dałoby się to robić z poziomu gry (i to by było pewnie najlepsze rozwiązanie, eliminujące całkowicie potrzebę benchmarku). Moim zdaniem jest wiele innych ważniejszych rzeczy, które dla mnie mają znaczenie i którymi należałoby się zająć w pierwszej kolejności, a to, czy benchmark będzie, czy też nie, osobiście olewam. I tyle.
 
Każda zmiana ustawień wymaga kilkuminutowego testu. Trzeba bowiem sprawdzić, co wnoszą zmiany w kwestii wydajności i jak to się ma do zużycia zasobów.
Musimy zatem grać i sprawdzać jednocześnie. I tak za każdym razem.
A i tak nie mamy pewności, że za jakiś czas, może pół godziny, może dwie, a może dopiero pięć nie trafimy na lokację, która będzie wymagała zauważalnie więcej i nasze wcześniejsze ustalenia wezmą w łeb. Benchmark pozwala (o ile jest porządny) z miejsca sprawdzić, jak zachowa się nasz pecet w rozmaitych warunkach (przy różnych lokacjach, pogodzie, porach dnia, intensywności akcji). Nie tracimy czasów na testy, wszystko to robi program w raptem parę minut, nam pozostaje obserwacja.
Taki wbudowany "miernik" mógłby być naprawdę pomocny.
Nie mówię, że musi pojawić się musi, ale byłoby milo.
 
Czekaliśmy na grę długo. Później okazało się, że będziemy czekać dłużej. A później, że jeszcze dłużej. W takiej sytuacji spędzenie dodatkowych 15, 20, albo nawet 30 minut na dostosowaniu ustawień gry do satysfakcjonującego nas poziomu nie stanowi wielkiego problemu. Ale profile gracza są zawsze mile widziane :)
 
A ktoś w ogóle pytał się Red'ów czy nie dałoby radę tego zrobić? Czy ktoś od nich zaprzeczył w pytaniu o zrobienie tych 3 rzeczy ( wbudowany benchmark, profile, zmiana ustawień z poziomu gry). Jeśli nie, to może spytajmy się ich o te 3 ważne dla nas kwestie. Wydaje mi się, że zrobienie profili nie powinno być dużym problemem. Zrobić tak, aby po utworzeniu nowego profilu w folderze z savami, utworzył się nowy folder z naszymi zapisami z danego profilu. Raczej to nie jest trudne. Z benchmarkiem mogło by być trochę trudniej, ale też jest to do zrobienia. Może mogłoby się udać coś zdziałać. Dla przykładu, taki Batman zawiera wszystkie 3 wymienione wyżej opcje.
 
@DarthasBinar Było mówione, że system save`ów będzie taki sam jak w dwójce. To znaczy, że nie uświadczymy profilów.

Mógłbyś zapodać linkiem do jakiegoś wywiadu, gdzie takie stwierdzenie padło? Bo ja nic podobnego sobie nie przypominam. Wręcz przeciwnie, przypominam sobie, że Redzi (a konkretnie, to chyba nawet Marcin na tym forum) wspominali, że w skutek wielu próśb graczy bardzo mocno zastanawiają się nad wprowadzeniem profili do gry, jak również możliwością własnego nazywania poszczególnych zapisów. Nie przypominam sobie natomiast, by gdziekolwiek wspominano o benchmarku i sposobie zmiany ustawień graficznych (przed grą/z poziomu gry). O ile obecność benchmarku jest mi właściwie obojętna, bo i tak podobnie jak @Hostile wolę to posprawdzać sam, to faktycznie opcja zmiany ustawień z poziomu menu w grze byłaby sporym ułatwieniem.
 
@Yakin Z nieoficjalnego FAQ:

System save'ów, znany z Wiedźmina 2, pozostaje bez zmian.

Marek Ziemak, CD Projekt RED:
[...]you’ll be able to save your game whenever you want to.
Pamiętam, że mówiono o tym też w jakimś wywiadzie z zeszłorocznego E3/GC (chyba nawet po polsku), niestety, nie dysponuję linkiem :(.
Ale skoro Marcin mówił o profilach, to być może coś się zmieniło.
 
No ale to jest poważna nadinterpretacja powyższych słów. Mowa o tworzeniu zapisów, a nie checkpointów obecnych w wielu grach. I tyle, nic o braku profili, szczegółach.
 
@Yakin Z nieoficjalnego FAQ:


Pamiętam, że mówiono o tym też w jakimś wywiadzie z zeszłorocznego E3/GC (chyba nawet po polsku), niestety, nie dysponuję linkiem :(.
Ale skoro Marcin mówił o profilach, to być może coś się zmieniło.

Ale przecież to się dotyczyło tylko i wyłącznie tego, że system zapisu nie zostanie zmieniony na system checkpointów, tylko podobnie jak w Wiedźminie 2 będzie można zapisać w dowolnym momencie (choć jak wszyscy wiedzą, to akurat nie jest do końca prawda z tym zapisem w dowolnym momencie, bo były takie chwile, gdy gry zapisać się nie dało). I tylko w tym aspekcie system zapisu pozostanie niezmieniony. marek Ziemak nie wspominał ani słowek na temat tworzenia profili i nazywaniu zapisów po swojemu.
 
Nieważne czy 500 czy 1000 czy może 2000 stron, wazne że 20 000 postów (spamu)się już nabiło. @nocny stworzył potwora, który i może miał swoj slabszy czas, ale przetrwał.
 

Guest 3669645

Guest
Jeśli znów mają rozdawać statuetki za kulisami i mieć w rzyci to nie liczcie na moje filmy propagandowe :troll:
 
Top Bottom