Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ja myślę, że Acti i Ubi wcale nie są daleko (jeśli w ogóle) od tej ligi.

Sądzę, że co by nie mówić o jakości (półprodukty, bugi, crashe etc. - tendencja, która pojawiła się dość niedawno) gier ubi, to jeśli chodzi o ich ceny - przynajmniej na naszym, polskim rynku - to tragedii nie ma. 150 zł za AC lub FC to cena nie mała, fakt, ale biorąc do porównania jakiegoś CoD'a? Gry ubisoftu są olbrzymie, z mnóstwem dodatkowych aktywności, dużymi, otwartymi światami - dla mnie to uczciwa cena, ba! Nawet gdyby życzyli sobie te 20 - 30 złociszy wincyj, również zapłaciłbym bez narzekania. Podobnie uzasadniam sobie cenę W3 na polskim rynku - nieniska, ale uczciwa.

Czym W3 wygrywa to brak super-duper, ultra niepotrzebnej, dodatkowej, 20 - minutowej, wcześniej złośliwie wyciętej misji za którą 2 dni po premierze trzeba zapłacić 37,50 zł. Zastanawia mnie, jak długo nasz nadwiślański developer będzie się takiej polityki trzymał.

Ed. Piszę oczywiście o wersji pecetowej - na konsolowych się nie znam

Ed 2. Offtop mocno
 
Na razie wiemy że potrzeba karty graficznej z DX11,windows 64 bit i 50 GB miejsca na dysku, ciekawe co będzie dalej.
 
6-8 płyt DL a do tego kto wie czy nie trzeba będzie dociągnąć dodatkowe z 10GB tak jak np z Wolfenstein nowym, instalka z płyt swoja drogą ale jeszcze trzeba było dociągnąć 11GB.
Więc jak wersja konsolowa ma potrzebować minimum 50GB, to wersja PC myślę że może wyjść nawet 60-70GB. lub tez będzie na tych 4DVD DL ale po zainstalowaniu z 30GB zrobi się nam 70GB , po prostu gra mocno spakowana na płytach. Jeżeli tak by było no to szykujcie z 2h na instalację gry jak nie więcej!.
 
Więc jak wersja konsolowa ma potrzebować minimum 50GB, to wersja PC myślę że może wyjść nawet 60-70GB. lub tez będzie na tych 4DVD DL ale po zainstalowaniu z 30GB zrobi się nam 70GB , po prostu gra mocno spakowana na płytach.

Składając dwa lata temu kompa zacząłem przewidywać podobny scenariusz jesli chodzi o ilość miejsca na dysku wymaganą przez gry. Więc przezornie zaopatrzyłem się w 2TB, choć większość kolegów pukała się w czoło :). Ponieważ jednak raz zainstalowanych gier nigdy nie kasuję, to się uparłem. I nadal cieszę się sporym zapasem pojemności, więc jestem pewien, że pod tym względem mój sprzęt spełni wymagania bez problemu ;).
 
Dobrze, że oprócz HDD 2 TB zdecydowałem się na 240 GB SSD. Miało być tylko 120, ale coś mnie tknęło i wziąłem większy. Dzięki temu jest szansa, że Wiesiek rozsiądzie się wygodnie na SSD obok katalogu z Windowsem.
 
Straciłem wątek i może ktoś mnie oświeci, te wymagania co to miały być niebawem, czy w niedalekiej przyszłości to już je podano czy niedaleka jak zwykle rozciąga się na daleką.
 
Wymagania to miały być na dniach.
Oczywiście określenie to nie jest zbyt precyzyjne, ale nawet dopuszczając duży margines tolerancji "na dniach" nie jest już aktualne, bo styczeń w te ramy żadną miarą się nie łapie. Gdybym był złośliwy powiedziałbym, że od jakiegoś czasu CDP RED serwuje nam same obietnice bez pokrycia, co godzi w wiarygodność studia, ale że złośliwy nie jestem tedy nie powiem.

A skoro to temat spekulacyjny pora na takowe. Część osób, w tym i ja obawia się, jak współpraca z Nvidią może wpłynąć na wydajność na kartach AMD.
Najnowszy, zbiorowy test na koniec roku, przeprowadzony przez gamegpu pozwala mieć nadzieję, że może nie będzie źle.
Wszystkie uwzględnione tam gry są już na rynku jakiś czas, zostały połatane i ku mojemu zaskoczeniu wychodzi na to, że o ile nie celujemy w sam top, gdzie Nvidia w zasadzie nie ma konkurencji (980/780Ti) korzystniej mieć kartę czerwonych.
Bo oto w tytułach z programu Nvidii wydajność na gpu AMD jest identyczna, ewentualnie minimalnie gorsza.
I nawet tam, gdzie początkowo było źle, jak w Lords of the Fallen wydajność jest obecnie porównywalna.
Ale na tym nie koniec, bo oto w Far Cry 4, a więc tytule z programu Nvidii to czerwoni biją zielonych na głowę.
I tak HD7870 jest na poziomie GTX'a 770, a HD7970 dorównuje GTX'owi 780!
Nie inaczej jest w Unity, gdzie aktualnie HD7950 przebija wydajnościowo GTX'a 770.
A w przypadku gry, która działa równie tragicznie każda klatka jest na wagę złota.

Pod gry z programu Nvidii należy nabywać karty tej firmy, dzięki temu uzyskamy lepszą wydajność.

Z takim twierdzeniem spotkałem się także na tym forum.
Praktyka pokazuje, że tak nie jest.
Najpewniej z kilku powodów. Po pierwsze najwięcej w kwestii wydajności jako takiej zależy od dewelopera, po drugie patche, po trzecie w konsolach siedzi sprzęt AMD i po czwarte firma ta wydała ostatnimi czasy dwa bardzo fajne rzuty sterów, których najnowsza odsłona, o nazwie Omega będzie rozwijana.
Wystarczy spojrzeć na wspomniane już Unity, gdzie na AMD początkowo właściwie nie dało się grać.
Sterowniki zdziałały istne cuda. Takie działania producenta (kart nie gry) zasługują na pochwałę.
 
Fajny test się pojawił:
Wiedźmin 2 z uberpróbkowaniem kontra GeForce GTX 980
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/wiedzmin-2-z-uberprobkowaniem-vs-geforce-gtx-980.html

Troszkę za słabe wyniki mają, ja już dawno takie testy robiłem , jeszcze za czasów jak siedziałem na 780Ti , to miała lepsze wyniki niż u nich.
980 znacznie lepiej sobie radzi niż w ich teście, coś tam nie tak mają.
Podejrzewam że procek mocno im tam kartę ograniczał a nie wiem jakiego używali bo nic o tym nie ma.
Tak czy owak do 1080 p ultra + uber 780Ti daje radę 40-60 fps na luzie.
980 z racji większej liczby ropów radzi sobie o jakieś średnio 5 fps lepiej.
A zarazem 780Ti jak i 980 w 1440p + ultra + uber mają jakieś 30-50 fps.
Do 4k + ultra (bez uber) już lepiej mieć dwie karty. 4k bez uber bardziej sprzęt obciąża niż 1080p i 1440p z uber co jest dośc dziwne.
No a niedawno robiłem też testy 4k + ultra + uber co teoretycznie dawało 8 k (wrzucałem na forum screeny jak to wyglądało pięknie) to SLI z 980 kręconych mocno, zapewniało jakieś 30-40 fps :D, czasem spadki poniżej 30.
 
(...)
Podejrzewam że procek mocno im tam kartę ograniczał a nie wiem jakiego używali bo nic o tym nie ma.
(...)

Cytat z linkowanego artykułu :)
(...)Dziś możemy wyciągnąć asa z rękawa w postaci karty NVIDIA GeForce GTX 980. Czy dzisiejszy lider rankingów jednoprocesorowych kart graficznych pozwoli w końcu na komfortową rozgrywkę w Wiedźmina 2 w ustawieniach Ultra? Wykorzystaliśmy platformę sprzętową z procesorem Intel Core i5 4690K i 8 GB RAM 2400 MHz.(...)

http://www.benchmark.pl/testy_i_rec...kowaniem-vs-geforce-gtx-980/strona/23253.html
 
Nie wiem jak was, ale mnie powoli zaczynają denerwować puste obietnice typu "za X czasu pokażemy to i tamto". Świat mi się nie zawali jeżeli pokażą te wymagania za tydzień, czy nawet za miesiąc no ale miejcie litość co do swoich wypowiedzi.
 
Top Bottom