Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
WD Red jest jak najbardziej ok.
A i Wiedźmin powinien na nim śmigać... :p

Osobiście polecam Seagate'y - jeszcze się na nich nie przejechałem, a taka Barracuda 2 TB (ST2000DM001) lub 3 TB oferuje fajny stosunek pojemności do ceny z uwzględnieniem przyzwoitej wydajności.
 
Seagate tańszy?
Na alledrogo w oficjalnym sklepie Seagate jest po 299,00 z przesyłką, a Red w oficjalnym sklepie WD po 272,00 z przesyłką.

PS: oba "oficjalne" sklepy to Komputronik ;p

PS2: mam od roku SSHD Seagate 5400RPM i jest szybszy od montażowego Apple (ale wszystko jest szybsze od Hitachi) i jak na razie odpukać
 
Last edited:
Nie, miało być około. I WD Red 2TB za 370zł się w to wpisuje. A sklepy masz drogie jak cholera.

Odpuść sobie te dyski SSHD, zysk na szybkości działania jest tak naprawdę nieznaczny (zerknij tutaj), a cena wyższa niż normalnego HDD o tej samej pojemności. Ja zdecydowanie bym wziął normalny dysk, a w przyszłości dokupił SSD o co najmniej 256 GB pojemności.
 
Ja zdecydowanie bym wziął normalny dysk, a w przyszłości dokupił SSD o co najmniej 256 GB pojemności.
Właśnie tak chciałem zrobić i raczej przy tej myśli pozostanę. Jutro zamówię WD Reda 2TB, a za kilka miesięcy dokupię SSD.
 
Last edited:
Kłopot w tym, że nic nie wiem o awaryjności powyższych dysków, serwisowaniu i gwarancji producentów. Za to WD Red poleca mi już kilka bliskich znajomych.
 
Kłopot w tym, że nic nie wiem o awaryjności powyższych dysków, serwisowaniu i gwarancji producentów. Za to WD Red poleca mi już kilka bliskich znajomych.

Ja od dwóch lat mam tego Seagate'a Barracudę 2 TB i nie mam z nim najmniejszych problemów.
 
Ja od dwóch lat mam tego Seagate'a Barracudę 2 TB i nie mam z nim najmniejszych problemów.
Poczytałem trochę opinii i jest naprawdę różnie. Musiałeś mieć duże szczęście, bo niektórym padają, tworzą bad sectory i inne cuda niewidy. Do tego kilku osobom padł niedługo po zakończeniu dwuletniej gwarancji.
 
Szczerze mówiąc zazwyczaj ludzie umieszczają opinie gdy mają problem z jakimś produktem, szczególnie na forach. Co do samych dysków, to wybieram zawsze coś od Seagate albo WD, taki już nawyk, raz trafiłem na felerną sztukę co padła po 2 tygodniach jakość, dostałem zwrot pieniędzy. Ogólnie przy dyskach zawsze jest szansa że coś się uwali, taka prawda, nie ma bezawaryjnych nośników tego typu. Jak komuś zależy bardzo na danych to tworzy RAIDy i tyle. Poza tym zawsze warto zrobić backup danych na jakimś dysku zewnętrznym. Lepiej zwrócić uwagę na parametry typu prędkości odczytów i zapisów.

Obecnie od ponad roku jadę na czymś takim i nie narzekam:
http://www.morele.net/dysk-seagate-3-5-2tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st2000dm001-434392/

Moim zdaniem nie ma co kasy wykładać na jakieś profesjonalne dyski od WD i Seagate, bo są one bardziej pod serwery projektowane. Lepiej tak jak już wspominali inni, część zaoszczędzonej kasy przeznaczyć później na zakup SSD i wtedy wzrost wydajności na pewno będzie zauważalny. ;)
 
Last edited:
Top Bottom