Powieść na podstawie gry "Wiedźmin"

+
Idealnym imieniem według mnie byłoby "Carmin Motmo", albo Chęgituj. Możesz też dać mu imię Kowala z Wyzimy (krasnoluda) i połączyć te 2 postacie w jedną - Kowal z Podgrodzia zwiał po masakrze do miasta, przejął warsztat zmarłego wuja (który umarł na apopleksję kiedy zakonnicy zabrali mu mahakamskie kowadła), przyjął czeladnika i znowu był zmuszony płacić podatki i łapówki, wielokrotnie, dzisiaj, ale za to w "bezpiecznym" mieście, gdzie przynajmniej był wśród swoich.
 
@solan7
Tutaj też w sumie przesadziłeś:
"Potężne mury, grube na prawie dwadzieścia stóp i wysokie na sześćdziesiąt"
60 stóp = 18,288 metra. Zajechało high fantasy, skróć obie wartości o połowę. Mury Wyzimy wysokie, ale nie aż tak...
View attachment 8836
 

Attachments

  • hanoi_most_pap_epa_600.jpeg
    hanoi_most_pap_epa_600.jpeg
    68.6 KB · Views: 37
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Moje propozycje imion dla Kowala z Podgrodzia.

Brunon Faber
Pięknosław Motowidełko
Karmel Levis
Easton Lorelei
Budzigniew Smaragd
Timo Munch
Fabrycy Plemniczek
Ajaks Persil
Howard Hatecraft
Ignacy Ćwikła - Hanna
Margit Eckstein
Dacjan Ździabek
Eugen Pekers
Emanuel Kowolik
Bercik Gryfny
Gerd Maar
Marvin Bruckhoff
Teofil Mlycz
Dolores Pitek
Zenon Siostrzeniec-Gwałt
Alan Kraatz
Bożydar Dill
Solidariusz Pantaleon
Gwidon Anzelm
Zidan Wilmes
Gniewomir Erdogan
Galen Krings
 
Dobra, wygrał ewidentnie @adventus :D Nie wiem jeszcze które imię z Twoich wybiorę dla Kowala, ale ogólnie w książce pozwolę sobie użyć paru :p
@SMiki55, rzeczywiście trochę zmniejszę te mury, ale nie aż dwukrotnie, w końcu w grze były spore, no i jak przystało na stolicę królestwa, fortyfikacje powinny być IMO bardzo okazałe.. Bramy też poprawię, nie wiem czemu mi się tak pomyliły strasznie.
@Koreon, już wcześniej chyba mówiłem, że w istocie zamierzam połączyć obydwu Kowali w jedną i tą samą postać. Kowal z Podgrodzia odegra w książce większą rolę niż w grze. Może nie będzie Czwartym Generałem Gonu, ale zawsze.... ;)
PS. Myślę czy Kowal mógłby być Dzieckiem Niespodzianką... Znaczy się, jego matka była krasnoludką, a ojciec człowiekiem (!) który uratowany przez wiedźmina z opresji obiecał mu oddać to, co zastanie w domu itd. No i zastał synka, który stanowczo wdał się w matkę....
Dobra, chyba puściły mi wodze fantazji :p
 
@Koreon , już wcześniej chyba mówiłem, że w istocie zamierzam połączyć obydwu Kowali w jedną i tą samą postać. Kowal z Podgrodzia odegra w książce większą rolę niż w grze. Może nie będzie Czwartym Generałem Gonu, ale zawsze....

Co było złego w "Nali Mehlud"? A Kowal może pomagać Kalksteinowi renowować zbroję Kruka.
 
@SMiki55, rzeczywiście trochę zmniejszę te mury, ale nie aż dwukrotnie, w końcu w grze były spore, no i jak przystało na stolicę królestwa, fortyfikacje powinny być IMO bardzo okazałe.

Trip: stań pod murem i na oko oceń, ile Geraltów on mierzy. Potem przyjmij, że Geralt ma koło 180 cm wzrostu.
 
@SMiki55, ja nie piszę w 120% zgodnie z grą... Mimo wszystko w grze jest skalowanie, i choć mury są niewielkie, wydają się bardzo duże. Tak samo z wioskami na Podgrodziu, od karczmy do kaplicy wielebnego idzie się z 1,5 minuty, ale u mnie to będzie znacznie więcej. Trochę "rozprężyłem" świat, jeśli można to tak nazwać.. to i mury wyższe niż w grze ;) W końcu królewskie, centralne miasto potężnego królestwa powinno mieć okazałe mury. No ale nie znam się aż tak, więc obniżę je przy okazji, ale na pewno nie o połowę.
 
Top Bottom