Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Interesujące rozwiązanie. Na pewno dobre wyjście jeśli ktoś nie ma kasy na dwa monitory, a np. często pracuje przy dokumentach, pisze publikacje, można jeden dokument tworzyć, jednocześnie czytając jakieś cytowane źródło. W przypadku obróbki grafiki czy zdjęć, nie do końca jestem przekonany czy aż tak szeroki monitor to dobre rozwiązanie, tutaj raczej liczy się rozdzielczość i wielkość ekranu. Zmiana proporcji raczej nie wyjdzie na lepsze, chyba że ktoś lubi nawalić dużo paneli z narzędziami. :) Co do grania, to się nie wypowiem. :)

Jeżeli chodzi o matrycę od LG IPS to nie narzekam. Sam mam monitor tej firmy i jestem bardzo zadowolony. Ładne odwzorowanie barw, przydatne przy obróbce zdjęć i znośnie czasy reakcji, brak smużenia nawet w FPSach czy innych dynamicznych obrazach, np. mecz piłki nożnej. Obecnie cenowo ekrany 23 calowe 16:9 stoją cenowo około 600-800 zł. Więc jeżeli chodzi o cenę tego 25 super szerokiego calowca nie ma też tragedii.
 
Last edited:
Jedyny problem z tym monitorem może być zapewne taki, że nie wszystkie gry obsługują takie przekątne (16:9) oraz rozdzielczości. Stąd też w starszych produkcjach (zadziej w nowych) obraz może być albo nienaturalnie rozciągnięty, albo z czarnymi ramkami.
Sama regulacja ustawienia monitora wydaje się też być dość ograniczona (ale jak ktoś ma dobrze dostosowane stanowisko - biurko oraz fotel - nie stanowi to problemu).
W komentarzach ktoś tam lekko narzekał na kontrast oraz głębie kolorów, ale i tak dobrze, że to nie jest matryca TN, a IPS (chociaż pewnie nie najwyższej próby).

Tak czy inaczej, w tej cenie kuszące.

P.S. Monitor możesz kupić taniej (o te 20-30 PLN - niewiele, ale zawsze coś) u konkurencji Komputronika http://www.ceneo.pl/28764249#mh=T7R6tqyt35002lgaGisvEOrOUj2B8X9rVdDmiEkyhOQpTqygZMpcyGy51tgCoIAE4xSmoaydvS2ZtyJufbYlSj8q_XDjCmHuccS45bR88PhJXyDMjVyrZCVlKvAVH_3Eqy6OiVTiuFeoL3tCd_PEXhWLv41
 
Last edited:
Z seagatami nie miałem dotąd do czynienia więc się nie wypowiem. Dyski WD mam dwa (jeden 500GB jeszcze w spadku z poprzedniego komputera; chodzi już dobre 5-6 lat; drugi WD-Blue, kupiony jakoś na jesieni tego roku) i z czystym sumieniem mogę polecić. Najlepszy z jakim miałem styczność to Samsung SpinPoint F3 (mój podstawowy dysk), ale obecnie raczej nie do zdobycia.
 
Ten Seagate może być jak najbardziej, sam mam taki dysk i daje radę. Tak naprawdę wszystkie polecane wcześniej będą ok, minimalna różnica w prędkościach będzie i tak praktycznie niewidoczna. WD Reda poleciłem wcześniej, bo dodatkowo jest cichszy od większości - dla mnie to np. dość istotne, bo obecnie dyski są u mnie najgłośniejszymi elementami w PC :p (oczywiście nie pod obciążeniem).
 
WD Reda poleciłem wcześniej, bo dodatkowo jest cichszy od większości - dla mnie to np. dość istotne, bo obecnie dyski są u mnie najgłośniejszymi elementami w PC :p (oczywiście nie pod obciążeniem).
To raczej nie będzie u mnie problem, bo ten stary też nieźle chrobocze. Zatem zamawiam, dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie.
 
Czy istnieje jakiś monitor FHD 24", który będzie posiadał i ładne kolory, i nie będzie mi smużył w grach? Chyba przesiądę się z Della 27" 1440p, bo mi strasznie smuży. Z początku myślałem, że nie będzie mi to przeszkadzać, ale coraz wyraźniej to widzę i zaczynam zwracać na to uwagę podczas grania. Ma matrycę IPS, więc nadrabia trochę kolorami, ale te dziwaczne smugi mi przeszkadzają. Cena do 1500zł(chociaż do 1000 byłoby nawet lepiej).
 
Siema mam pytanie dotyczące Windowsa 7 64 bit. Dziś wieczorem kulturalnie wchodzę sobie na PC a tu nagle przy starcie systemu zaraz przed wyświetlaniem pulpitu komunikat,, Windows na komputerze nie jest oryginalny". Dałem przypomnij później i wchodzę do systemu, tam oprócz tego, że tapeta mi zniknęła wszystko normalnie było. Dodam że system jest oryginalny, nigdy wcześniej takiego czegoś nie miałem. Popatrzyłem we właściwościach systemu i tam wszystko ok, jest napisane że system jest oryginalny a klucz został aktywowany. Ale jako że denerwuje mnie pojawienie się tego komunikatu i brak tapety zrobiłem sobie przywracania systemu z wczoraj i wszystko teraz działa normalnie bez zarzutu. Miał ktoś z Was taki problem? Dlaczego tak się stało i czy za kilka dni mogę się znów takiego komunikatu spodziewać? Jak sobie z tym radzić? Z góry dzięki ;).
 
Nvidia 3D Vision 2 to okulary Nvidi do obrazu 3D.
Obraz robi karta graficzna na każdym monitorze, ale na monitorach 120Hz robi to najlepiej, gdyż wyświetla na przemian obraz dla prawego i lewego oka, co daje w sumie obraz 3D 60Hz.

Monitory Nvidia 3D Vision 2 READY mają po prostu wbudowaną diodę podczerwieni która ułatwia okularom synchronizację z obrazem wyświetlanym - pomocne w okularach bezprzewodowych.

Czyli to całe 3D w tych monitorach to dioda wysyłająca impuls podczerwieni przy wyświetlaniu każdej ramki obrazu.


Co do smużenia:
LG 23EA63V
Dell U2711
Dell U2713HM

Trzeba przyznać, że ghosting ma dość niski.

PS: ja dorwałem BenQ GW2450HM - smużenie ponoć dość duże (matryca AMVA - jeszcze nie testowałem... muszę w Wieśka zagrać ;) ) ale kontrast i kolory były dla mnie większym priorytetem. Mam teraz ok. ~3400 kontrastu, a nowy GW2460HM ledwo 2300 wyciąga, na AMVA+ (kontrast statyczny).
 
Last edited:
Gdzie? "649210" i "701427" to są kody towarowe morele.
Kodów Ean nie podają. Pewnie szukają naiwniaka na "selekta" skoro przy tańszej nie podają kodu modelu a przy tym droższym jest "90YV07F0-M0NA00". Ale na sieci pełno tych kart po ~1600 więc to żaden selekt.
 
Top Bottom