Wiedźmin 3 - grafika

+
No rzeczywiście słaba, nie ma co. Wygrywają z nią jedynie nieliczne modele GTX'a 780, wszystkie GTX 780 Ti i seria 900. Bardzo słaba ta karta... jedyny jej minus to to, że chcą za nią astronomiczną kwotę, która nijak się ma do jakości, bo fakt, lepiej kupić 970 za 1400 niż Titana za 4000 zł.

Ale to dobrze, że zadbali o optymalizację i gra nie będzie wymagać Titana... pytanie tylko, co w takim razie będzie potrzebne, bo jak 670 do minimalnych to rozpocznie się kolejna w tym roku gównoburza.

Nie zmienia to faktu że wydajnością nie powala, taka jest prawda i tyle.
 

Czy tam nie jest przypadkiem niespodzianka C? :)
 
Czy tam nie jest przypadkiem niespodzianka C? :)
:shuriken:ninja...:ninja:
:troll:
Przepraszam... za to drobne szyderstwo..

Witamy na forum. Nawiązując do twojego pytania. Tak, to Ona. Już jakiś czas temu do tego doszliśmy + CDPR ujawniło, że będziemy mogli wcielić się w tą postać kilkukrotnie (na krótko, ale zawsze).
O postaciach najlepiej rozmawiać w tym temacie
 

Guest 3669645

Guest
Ciri w Kaer Morhen ma prawie 13 lat -Faktycznie na screenie jest zbyt niska. Wygląda bardziej jak 6 letnia dziewczynka.
 
Last edited by a moderator:
Ciri w Kaer Morhen ma prawie 13 lat -Faktycznie na screenie jest zbyt niska. Wygląda bardziej jak 6 letnia dziewczynka.

Dla mnie wygląda dokładnie na 13. Jest ustalony jakiś wzorzec odgórny, że dziewczynka w wieku 13 lat ma mieć 157 cm, a nie 142 cm na przykład? Albo nie 128 cm? Niektórzy chyba popadają tutaj w lekką paranoję ;P.
 
Dla mnie wygląda dokładnie na 13. Jest ustalony jakiś wzorzec odgórny, że dziewczynka w wieku 13 lat ma mieć 157 cm, a nie 142 cm na przykład? Albo nie 128 cm? Niektórzy chyba popadają tutaj w lekką paranoję ;P.

Wprawdzie mój młody (ten najstarszy ;)) ma 12, a już ciuchy sobie podkradamy, ale w grze pewne rzeczy muszą być lekko przerysowane. Z założenia Ciri z tamtego czasookresu była traktowana jako dziecko i tak została zobrazowana. Gdyby przedstawili ją w sposób obrazujący niektóre współczesne trzynastolatki, to efekt odbioru takiej Ciri mógłby być całkowicie odmienny i znów mogłyby paść głupie pytania zachodnich dziennikarzy, czy Geralt i Ciri w prologu... dość, nie kończę.
 

Guest 3669645

Guest
Dla mnie wygląda dokładnie na 13. Jest ustalony jakiś wzorzec odgórny, że dziewczynka w wieku 13 lat ma mieć 157 cm, a nie 142 cm na przykład? Albo nie 128 cm?
W książkach chyba nie było wspominane że Ciri była taka mikroskopijna. Zresztą nie chodzi tylko o wzrost, wygląda po prostu jak kilkuletnie dziecko a nie nastolatka :p

Według REDów młoda wersja Ciri winna wyglądać tak:
Jakoś niezbyt mi się ta wizja zgadza z tym co widać na screenie.
 
Chyba coś nie wyszło jeszcze bardziej niż w grze. Ten screen w Loc Muinne to zdecydowanie nie noc.
I gdzie ten mod?
 
Chyba coś nie wyszło jeszcze bardziej niż w grze. Ten screen w Loc Muinne to zdecydowanie nie noc.
I gdzie ten mod?

So guys, I made a mod for Witcher 2 (Enhanced Edition) that removes the awful color grading (different screen tints) that was present in the PC version but subsequently removed in the X360 version, yet never removed from the PC despite it being terrible and ruining visuals.
It does exactly what it says, removes the tint overlays from all instances in the game (each act has two different tints, one for daytime and one for night time), all in different colors.

Pics related is just an example, for more see:
http://screenshotcomparison.com/comparison/106851

Download for the mod here:
https://mega.co.nz/#!ws10gCYQ!POQelmBX3cQeUe3KvSQxPXMus3UR6SD39rVRFyUeXn4

Put all the files inside your Witcher 2/bin directory.
If you don't want the sharpening (made with downsampling and FXAA in mind) then open SweetFX_settings.txt and change "#define USE_LUMASHARPEN 1" to "#define USE_LUMASHARPEN 0", obviously without the quotations.

You also MUST (very important) open your Witcher 2 User.ini (In your Documents/Witcher 2/Config directory) and make sure that:
AllowAntialias=1
AllowVignette=1
Are enabled (=1)
Otherwise it won't work at all.
And that:
AllowBloom=0
AllowDOF=0
AllowScatterDOF=0
AllowSharpen=0
Are disabled (=0)
Otherwise this won't look as intended.

AllowCutsceneDOF=1 can remain enabled (=1), based on your preference. Personally I find it a good thing since it only applies to cutscenes.

Also Act 2 neon grass bug fix here, since CDPR never cared to fix it:
https://mega.co.nz/#!dgVAHARK!ksusCiVc9kKhMUv-EZ_Q3WThH_C4TgkG_qn0VQc6Lt8
 
W książkach chyba nie było wspominane że Ciri była taka mikroskopijna. Zresztą nie chodzi tylko o wzrost, wygląda po prostu jak kilkuletnie dziecko a nie nastolatka :p.

Było napisane wręcz coś przeciwnego:

— Tak, Nenneke — powiedziała. - Nie ma wątpliwości. Wystarczy zajrzeć w te zielone oczęta, by wiedzieć, że coś w niej jest. Wysokie czoło, regularne łuki brwiowe, ładny rozstaw oczu. Cienkie skrzydełka nosa. Długie palce. Rzadki pigment włosów. Ewidentna krew elfów, choć niedużo w niej tej krwi. Elfi pradziadek lub prababka. Trafiłam?
— Nie znam jej rodowodu — odrzekła spokojnie arcykapłanka. - Nie interesowało mnie to.
Wysoka, jak na jej wiek — kontynuowała czarodziejka, wciąż taksując Ciri wzrokiem.


adventus;1497944Według REDów młoda wersja Ciri winna wyglądać tak: [spoiler said:
Jakoś niezbyt mi się ta wizja zgadza z tym co widać na screenie.

No właśnie tak powinna wyglądać nastoletnia Ciri. Widać, że autor czytał książki.
 
Last edited:
Top Bottom