Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
W 1440p włączyłem ubersampling i zauważyłem jego wady, rozmywa obraz, nadaje cieniutki biały obrys obiektom na tle dymu, no i tnie klatki :D Według mnie, w takiej rozdziałce, gra wygląda lepiej bez uber.
 
W 1440p włączyłem ubersampling i zauważyłem jego wady, rozmywa obraz, nadaje cieniutki biały obrys obiektom na tle dymu, no i tnie klatki :D Według mnie, w takiej rozdziałce, gra wygląda lepiej bez uber.

Jaka rozdziałka i jaki monitor ?:)
 
Dziwne ja żadnych białych konturów na uberze nie zauważyłem.
Wymagania chyba nie prędko będą, skoro optymalizacja i wyłapywanie bugów trwa to raczej szybko to nie nastąpi,, tak sądzę.
 
Napisał: 1440p.
Monitor to Dell U2713H.

Cholera, to ja ostatnio kluczowe informacje przeoczam, czas odpocząć jak nic ;-)
Tak czy inaczej u mnie też nie zaobserwowałem żadnych anomalii na ekranie a gra wygląda o niebo lepiej z uber.
 
Lecą screeny:
Górny obraz w parze to bez uber, dolny z.



























Skoro Wy nic nie macie na konturach, to jeszcze posprawdzam ustawienia nVidia, nic tam nie zmieniałem, ale kto wie co może karta narzucić.

E: @GosuPl GTX 980. Zwróć uwagę np. na krzaczek za Foltestem w ostatnich screenach.
 
Last edited:
Dzisiaj miałem przedziwny sen, a dotyczył on wymagań W3 (to już zaczyna być chore).

A przyśniło mi się dokładnie, że po serwisach branżowych krążyły takie nie więcej nagłówki:
"Wiedźmin 3 z zaskakującymi niskimi wymaganiami", "Wiedźmin 3 - niesamowita optymalizacja".

Zapamiętałem jeszcze jeden ważny, wręcz najważniejszy szczegół - na wymagania rekomendowane zalecany był GTX 770 :D
Czy to w ogóle możliwe!?

PS. Kochani REDzi podajcie w końcu te wymagania W3, bo człowiek już po nocy nie może spać :p
 
A skoro to temat spekulacyjny pora na takowe. Część osób, w tym i ja obawia się, jak współpraca z Nvidią może wpłynąć na wydajność na kartach AMD.
Najnowszy, zbiorowy test na koniec roku, przeprowadzony przez gamegpu pozwala mieć nadzieję, że może nie będzie źle.

Będzie zbiorowy test pod koniec roku kart graficznych na wiedzminie 3 ?

---------- Zaktualizowano 11:17 ----------

Dzisiaj miałem przedziwny sen, a dotyczył on wymagań W3 (to już zaczyna być chore).

A przyśniło mi się dokładnie, że po serwisach branżowych krążyły takie nie więcej nagłówki:
"Wiedźmin 3 z zaskakującymi niskimi wymaganiami", "Wiedźmin 3 - niesamowita optymalizacja".

Zapamiętałem jeszcze jeden ważny, wręcz najważniejszy szczegół - na wymagania rekomendowane zalecany był GTX 770 :D
Czy to w ogóle możliwe!?

PS. Kochani REDzi podajcie w końcu te wymagania W3, bo człowiek już po nocy nie może spać :p

A mi się śniło że grałem w Wiedzmina 3 i wszedłem do lasu i tam był jakieś rozbite obozy i mnie zaatakowały 3 wilki.
 
Czy to w ogóle możliwe!?

A gdzie tam! Trzeba będzie przynajmniej ze 4xGTX990Ti, aby uciągnąć grę na wysokich w 1080p, w 30 klatkach.
A mówiąc poważnie. Oto ekwiwalent PS4.


Digital Foundry przeprowadziło szereg testów i w każdej w zasadzie produkcji zestaw ten oferował identyczną, bądź lepszą wydajność niż konsola Sony.
Dlatego taki PC i podobne musi, zwyczajnie musi zagwarantować przynajmniej identyczną, co PS4 wydajność, przy tych samych ustawieniach.
Oczywiście pozostaje pytanie, jaki poziom detali dostaną konsole. Mowa była o wysokich, w co jednak wątpię.
Bardziej prawdopodobny jest scenariusz z miksem wysokich i średnich, może z domieszką low, jako że przy praktycznie każdej grze detale, względem PC się tnie.
Najświeższy przykład to MGS:GZ, gdzie oprawa na PS4 to mieszanka średnich, wysokich i czegoś tam na niskich właśnie.
I przy nieco wyższej szczegółowości grafiki stałe 60 klatek zapewnia HD7870, a przecież MGS spisuje, póki co, wyraźnie gorzej na kartach AMD i z nowymi sterami wydajność zapewne jeszcze wzrośnie.

Wiedźmin 3 musiałby być drugim Unity (czytaj optymalizacyjnym gniotem), aby GTX770 miał z nim problemy.
Karta ta zapewni wyraźnie lepszą wydajność i oprawę co konsole.

Będzie zbiorowy test pod koniec roku kart graficznych na wiedzminie 3 ?

Za rok, o ile to powtórzą może i tak.
A standardowy test wydajności, to jest samego W3 najpewniej zaraz po premierze na gamegpu, PurePC itd.
 
Last edited:
Panowie co myślicie o takim połączeniu i5 4590 (bez K) + gtx 760 2gb lub i5 4590 (bez K)+ Radeon r9 280 3gb? Które byłoby lepsze żeby pograć w Wieśka na średnich tak ze stabilnymi 40fps? Wiem że wymagania nie podane ale strzelać można :D
 
Last edited:
Panowie co myślicie o takim połączeniu i5 4590 (bez K) + gtx 760 2gb lub i5 4590 (bez K)+ Radeon r9 280x 3gb? Które byłoby lepsze żeby pograć w Wieśka na średnich tak ze stabilnymi 40fps? Wiem że wymagania nie podane ale strzelać można :D

R9280X to wyraźnie szybsza karta i ma o 50% pamięci więcej, a to dość istotne.
Tak w ogóle obie powinny zapewnić przyzwoitą wydajność, (bo i GTX760 do słabych nie należy) i to w wyższych niż średnie ustawieniach.

GTX 760 jest nieopłacalnym i wolniejszym rozwiązaniem od GTX 670 czy r280x.

W teorii. W testach gier GTX760/670 idą zazwyczaj łeb w łeb. Różnice w osiągach to nawet nie granica błędu statystycznego. Chyba, że wkradł się błąd i miałeś na myśli GTX'a 680

Natomiast GTX 770 z 4GB jest raczej nieopłacalny.
W zasadzie żaden model tej karty nie jest jakoś szczególnie atrakcyjny.
Najtańsza 280X to wydatek rzędu 1000 złotych, podczas gdy ceny 770 zaczynają się od 1160.
Wydajność ta sama przy mniejszej ilości pamięci i wyższej cenie.

Co się wersji z 4GB Ram'u tyczy, ta nie kalkuluje się wcale, bo trzeba dołożyć parę stówek.
Dawać blisko 1400 za 770, kiedy najtańsze 970 stoją nieco poniżej tego pułapu to najgorszy interes jaki można zrobić.

Faktycznie warto zaczekać na GTX'a 960. Zupełnie o tej karcie zapomniałem. Jeśli wydajność będzie przynajmniej na poziomie 770 przy podobnej cenie, będzie to całkiem fajna alternatywa dla R9 280X. A jeszcze lepiej, gdyby okazała się od tej nieco mocniejsza i tańsza od 770.
 
Last edited:
Panowie co myślicie o takim połączeniu i5 4590 (bez K) + gtx 760 2gb lub i5 4590 (bez K)+ Radeon r9 280 3gb? Które byłoby lepsze żeby pograć w Wieśka na średnich tak ze stabilnymi 40fps? Wiem że wymagania nie podane ale strzelać można :D

Tak jak napisałem Ci w PW, poczekaj na GTX 960, zobaczy się co ta karta potrafi a jeżeli nie będzie zbyt atrakcyjna.
To lepiej poszukać używki GTX 680/770 szczególnie w wersji 4gb bo przyda się ta pamięć na tekstury i nadchodzące gry.
GTX 760 jest nieopłacalnym i wolniejszym rozwiązaniem od GTX 670 czy r280x.
 
Top Bottom