Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Ale ja na tym forum widzę jedną rzecz - jest swoista grupka (nawet nie grupa) narzekaczy. Co artykuł, filmik czy obrazek to od razu narzekanie, że "za jasno, za ciemno" i tym podobne. Ludzie - życzę Wam i większości, aby nie musieli nagminnie czytać te kwiatuszki jak np. "Geralt przetaczający się na niewygodny dla jego kręgosłupa bok, gdzie ma miecze"... :p

Bo chcemy by W3 poprawiło się względem W2? Żeby było bogate w drobne pierdółki jak dajmy na to MGS? Ktoś tutaj życzy źle tej grze i REDom?
 
Ale ja na tym forum widzę jedną rzecz - jest swoista grupka (nawet nie grupa) narzekaczy. Co artykuł, filmik czy obrazek to od razu narzekanie, że "za jasno, za ciemno" i tym podobne. Ludzie - życzę Wam i większości, aby nie musieli nagminnie czytać te kwiatuszki jak np. "Geralt przetaczający się na niewygodny dla jego kręgosłupa bok, gdzie ma miecze"... :p
Jesteś tu tyle, że mógłbyś zacząć rozpoznawać osoby tu będące. Nie jestem w tej grupce. Za to muszę czytać kwiatuszki, że plakat jest nieładny, bo jest po angielsku albo angielski voice over jest niedobry, bo nie jest polski.
Kocham tę serię i moje oddanie jej widać w wielu godzinach pracy nad modami do niej, aby uczynić ją świetniejszą.
 
Co jak co ale wiedzmin to naprawde moglby skorzystac z ciemnych nocy


Wpadanie w zasadzki potworów albo nocne tropienie na kocie
 
@Rustine , mnie nie przeszkadzała, nie zwracałem uwagi.

Ale wielu osobom jednak przeszkadzała i przeszkadza nadal.
Jasne noce to wina skopanego oświetlenia, z którym silnik sobie zupełnie nie radził.
Nawet białe włosy trzeba było poświęcić z uwagi na problemy z tym aspektem silnika.

Rustine ma słuszność twierdząc.

To nie jest błahy aspekt, a ważna rzecz budująca klimat. Powtórka nieogarnięcia silnika z W2 będzie kompletną porażką.

Co jak co ale wiedzmin to naprawde moglby skorzystac z ciemnych nocy

W każdym razie ciemniejszych niż to było widać.
Wiadomo, że w grze nie będzie wiarygodnie oddanych faz księżyca, ale nie wiadomo, czy to oznacza, że nie będzie ich wcale, czy może w jakiejś formie się pojawią? A jeśli jednak będą, to czy noce, gdzie księżyc jest w nowiu, albo jest pochmurno będą rownie jasne jak podczas pełni?
Odnośnie zjawisk pogodowych niewiele wiadomo, na temat cyklu dobowego kompletnie nic (tak bardzo nic, że nawet obecność takowego pewna nie jest) Nie widzieliśmy też niczego, tak w jednym, jak i w drugim wypadku.
Ciekawe kiedy zamiast zapewnień, że będzie super pojawią się jakieś konkretne materiały pokazujące to i owo?
 
Hipokryzja ładna na tych ostatnich stronach, tylko jak później gdzieś poczytam posty z oczekiwaniem trzymania się lore to chyba parsknę śmiechem :) . Koniec końców ja osobiście jestem za tym aby studia developerskie i to wszelakie, nie tylko Redzi trzymali się tego co sobie sami założyli, raczej nie jestem fanem tego aby nawet fani mieli zbyt duży wpływ na tworzenie gry przynajmniej w czasie samej produkcji, pre-produkcja to inna sprawa, tam feedback jest jak najbardziej wskazany, bo więcej z tego złych rzeczy wyjdzie niż dobrych, nikt nie ma lepszego wglądu w grę jak twórca my tak na prawdę nie mamy żadnego. Zacznie się od tego, a później tylko patrzeć jak jakieś grupy feministyczne, sjw będą wpływać na niektóre aspekty przyszłych gier REDów, a tego chyba nikt by nie chciał, ja na pewno nie.
 
Hipokryzja ładna na tych ostatnich stronach, tylko jak później gdzieś poczytam posty z oczekiwaniem trzymania się lore to chyba parsknę śmiechem :) .
To nie jest trzymanie się lore, bo nie gramy w FPP i nie patrzymy oczami Geralta, tylko nim sterujemy.
I nie wiem co sobie Redzi założyli, patrząc po dwójce, to silnik nie jest w stanie wygenerować normalnego nocnego oświetlenia.
 
Ja uważam angielski przy Wiedźminie za zgrozę - to fakt niezaprzeczalny ;)

---------- Zaktualizowano 21:54 ----------

Ja czytam posty w tym temacie z uśmiechem na ustach - naprawdę, aż śmiać się chcę na widok tych "obłędnych" postów niektórych użytkowników :)
 
To nie jest trzymanie się lore, bo nie gramy w FPP i nie patrzymy oczami Geralta, tylko nim sterujemy.
I nie wiem co sobie Redzi założyli, patrząc po dwójce, to silnik nie jest w stanie wygenerować normalnego nocnego oświetlenia.

Obecnie mają nowy silnik, który z dwójką ma nie wiele wspólnego, nowy rendering, streaming - otwarty świat i tak dalej i tak dalej, więc nikt z nas tego nie wie czy nie jest w stanie wygenerować, być może jest ale Redzi podjęli decyzje że nie chcą mieć takiej nocy i tyle. Według wcześniejszych informacji jaśniejsze noce w W3 będą bo tak zdecydowali i już "Chcą żeby gracze podziwiali góry" jest w miare jednoznaczne. Część osób ich za to po premierze zgani, część zostanie neutralna, a część pochwali.


Nie zgadzam się również z tym co napisałeś w pierwszym zdaniu, jest to tak naciągane że aż śmieszne.. Jak brałeś kota w poprzedniej części to wpływał nie tylko na oczy Geralta, ale na cały ekran, podobnie masz w Wiedźminie 3 z szukaniem śladów ;) . Więc Redzi rozwiązali ten problem za Ciebie.
 
Przestańcie już z tymi statystykami i wyliczeniami. Wiecie, że jest nawet taka obsesja?

Całe to tłumaczenie, związane z widokami nocą jest tak samo poważne, jak filmowe doznania w serii Assassins Creed. Oczywiście wytłumaczenie jest i widać, że niektórym nawet pasuje. Pasowałoby jednak poruszyć kwestię, iż podczas nocy niewiele widać. A już na pewno nie szczyty gór. Co najwyżej ich zarys. Od podziwiania krajobrazów jest dzień i to najlepiej bezchmurny.
 
Całe to tłumaczenie, związane z widokami nocą jest tak samo poważne, jak filmowe doznania w serii Assassins Creed. Oczywiście wytłumaczenie jest i widać, że niektórym nawet pasuje. Pasowałoby jednak poruszyć kwestię, iż podczas nocy niewiele widać. A już na pewno nie szczyty gór. Co najwyżej ich zarys. Od podziwiania krajobrazów jest dzień i to najlepiej bezchmurny.
Niektórzy się mogą zadowolić byle marketingową śpiewką. Nie bronię, pewnie, na zdrowie.
Noc bez gwiazd i z księżycem świecącym zupełnie jak słońce? Nie jest to z pewnością zamierzony efekt.
 
Last edited:
To wytłumaczenie jasnych nocy jest tak głupie że aż śmieszne :D Od podziwiania widoków jest dzień, po zmroku ma być klimatycznie i ciemno. Przecież noce w jedynce nie były jakieś bardzo ciemne, a większości by pasowały takie w trójce. W dwójce to w ogóle była porażka jakaś, niekiedy nawet nie wiedziało się że to już noc. Księżyc świecił tak jasno jak słońce. Redzi uznali że to była przesada, dlatego w 3 księżyc będzie świecić normalnie, ale będzie za to 20x większy... :p
 
R: "Zróbmy tak, że jak Geralt marznie od mrozu to musi nosić cieplejsze kurtki! Zróbmy realistyczny cykl dobowy i pogodowy! Tak jak w prawdziwym życiu!"
G: "A zrobicie normalną noc? A dacie system głodu i snu? A dacie normalną kamerę?
R: "Coś Ty, musisz podziwiać góry w nocy! Jedzenie? Spanie? To nie Simsy! Wiec damy marznięcie na mrozie i w wodzie, bo tego w Simsach nie ma :D. Kamera? Nie, bo za dużo roboty! Za to mniej roboty wymaga 16 DLC na przykład, to wam damy! I kuszę, bo teraz są latające potwory jak harpie, a w W2 ich nie było więc teraz masz do nich czym strzelać!"
 
Propo systemu snu i jedzenia - jak myślicie, pojawi się w ogóle choćby i takie symboliczne spanie na łóżku jak np w Gothicach? Wypowiadali się może REDzi na ten temat?
 
Propo systemu snu i jedzenia - jak myślicie, pojawi się w ogóle choćby i takie symboliczne spanie na łóżku jak np w Gothicach? Wypowiadali się może REDzi na ten temat?

Wątpię. Skoro nie było tego w poprzednich częściach, to nie widzę za bardzo sensu, czemu miałoby pojawić się w W3. Prawdopodobnie pozostanie tylko tryb medytacji. A spanie w łóżku to co najwyżej w cutscenach, w towarzystwie przygodnie napotkanych panien :p
 
Aha, super, znowu wszystko uogólniajmy do statystyk i porównań. Każdą dyskusję tak można uciąć.
Geralt widzi w ciemności - masz na to niezbity dowód i statystyki, wypowiedzi autora? Nie? Zatem nie mamy o czym mówić.
Zbiór opowiadań "Ostatnie życzenie", opowiadanie "Ziarno prawdy":
- Widzisz? - powtórzył Nivellen, szczerząc kły.
- Widzę.
- Kto ty jesteś?
- Nie rozumiem.
- Nie rozumiesz? - potwór uniósł głowę, ślepia zalśniły mu jak u kota. - Mój portret, gościu, wisi poza zasięgiem światła świec. Ja go widzę, ale ja nie jestem człowiekiem. Przynajmniej nie w tej chwili. Człowiek, żeby obejrzeć portret, wstałby, podszedł bliżej, zapewne musiałby także wziąć świecznik. Ty tego nie zrobiłeś. Wniosek jest prosty. Ale ja pytam bez ogródek: jesteś człowiekiem?
Geralt nie spuścił wzroku.
 
Lepsze widzenie w ciemności polega na wzmacnianiu oświetlenia szczątkowego.

Zwierzęta nocne używają do tego odbijającego światło dna oka, dzięki czemu przez komórki światłoczułe przechodzi dwa razy więcej światła niż bez. Dlatego świecą im oczy w nocy gdy skierować na nie światło, lub filmując kamerą.

Tak podobno widzi kot w nocy
View attachment 8983

A to obraz z noktowizorów
View attachment 8984
 

Attachments

  • kot4.jpg
    kot4.jpg
    112.1 KB · Views: 49
  • hires_Night Vision.jpeg
    hires_Night Vision.jpeg
    184.7 KB · Views: 39
Top Bottom