[W1][mod] Full Combat Rebalance v1.6

+
Witam!

Właśnie zainstalowałem fcl + powróc białego wilka i te trzy trudniejsze poziomy trudności. Zastanawiam się na jakim grać. czy ten wysoki do wiedźmina to duża przepaśc i jest naprawdę hardcorowo? Czy jednak brać ten ostatni i spróbowac w nich swoich sił? Bardziej chodzi mi właśnie o rożnice itp; ?
 
Ja od razu rozpocząłem na najwyższym możliwym poziomie trudności - Wiedźmin, chociaż wcześniej grę przeszedłem kilkanaście razy na średnim. Jest bardzo trudno, niektóre walki wymagają obrania bardzo przemyślanej strategii, ale można przy tym w pełni wykorzystać potencjał moda. Musisz jednak przeczytać uważnie instrukcję, by znać rozwój postaci i nową mechanikę. Na najwyższym poziomie przygotuj się na stałe popijanie eliksirów oraz stosowanie wszelkiej maści...maści i olejów. Zaletą jest natomiast brak tego świecącego miecza, który moim zdaniem bardziej przeszkadza niż pomaga.
 
Ja wieśka przeszedłem raz kiedyś na średnim, ale w grach raczej jestem ograny. Więc trudny też powinien być wyzwaniem, a nie po jakimś czasie coraz prostrzym przemieszczaniem się z punktu A do B itp; ?
 
FCR dodaje opcjonalnie eliksiry na zmianę poziomu trudności, więc ewentualną trudność/łatwość gry można skorygować w trakcie rozgrywki.
 
To jaki poziom polecacie: odrazu jechać wiedźmin, czy lepiej spróbować sobie trudny. Najbardziej m ina różnicach zależy, czy ten najtrudniejszy to już duża przepaść między trudnym czy jednak wyzwania wystarczy na tym trudnym już.
 
Przecież możesz spróbować na "Wiedźminie", a potem ewentualnie zmienić eliksirem, gdy okaże się zbyt trudny. :)
 
Ej ludzie mam problem gram na FCR + powrót białego wilka i podświetla mi nazwy rzeczy, a nazwy ludzi i potworów się nei wyświetlają wcale. W czym problem, da rade to jakoś naprawić, bo w opcjach nic nei ma, a od nowa nie chce m isiękolejny raz zaczynać...
 
Ej ludzie mam problem gram na FCR + powrót białego wilka i podświetla mi nazwy rzeczy, a nazwy ludzi i potworów się nei wyświetlają wcale. W czym problem, da rade to jakoś naprawić, bo w opcjach nic nei ma, a od nowa nie chce m isiękolejny raz zaczynać...
O ile dobrze pamiętam, to przy instalacji FCR zaznaczyłeś (nie odznaczyłeś?) odpowiednią opcję :p
 
Dobra wszystko pięknie ale jak mam pokonac ducha leo w wyzimie, jak on jest niesmiertelny i nei reaguje na znaki ? Nic mu nei robie bo wsyzstko blokuje...
 
Last edited:
Dobra wszystko pięknie ale jak mam pokonac ducha leo w wyzimie, jak on jest niesmiertelny i nei reaguje na znaki ? Nic mu nei robie bo wsyzstko blokuje...
Duch Leo jest w kaplicy w I akcie (obrzeża Wyzimy). Trzeba NAŁOŻYĆ OLEJ PRZECIW UPIOROM i bić bo stylem bodajże szybkim.
 
Raczej silnym, duch nie posiada pancerza. Warto też przeczytać instrukcję do FCR, by w przyszłości nie było podobnych niejasności.
 
Kto w III akcie sprzedawał fiolki ze zmianą poziomu trudności, bo nie mogę znaleźć ?

---------- Zaktualizowano 19:21 ----------

Znalazłem, ale trochę nie ogarniam: chciałem trochę mniej stresowo pograć i zmniejszyć ten pierwszy poziom trudności z tej drugiej paczki. To który mam eliksir wypić. Na średni poziom, czy na łatwy ?
 
Last edited:
zmniejszyć ten pierwszy poziom trudności z tej drugiej paczki.
Nigdy nie używałem tych eliksirów zmiany poziomu trudności, ale obawiam się że jak grasz na pierwszym poziomie, czyli na najłatwiejszym, to łatwiej być nie może i tego poziomu po prostu nie da się zmienić na łatwiejszy. Jedynie co Ci zostaje, to odinstalować FCR, zainstalować ponownie i wybrać opcje z łatwiejszymi poziomami trudności.
 
Last edited:
Ja grałem na hardkorze, ale szybko sobie spokój dałem. :) Niby jakoś piekielnie trudno nie było, z barghestami i utopcami dawałem sobie jakoś radę, choć trzeba było wielu powtórzeń, kombinowania oraz szczęścia po prostu. Skończyłem kiedy miałem zabić echinopsy dla Odo. Nawet w podstawowej wersji były one dość trudne do pokonania, zwłaszcza, że walczyliśmy po pijaku. :D Teraz czekam na ER Powrotu i zainstaluję tą łatwiejszą paczkę FCR z poziomami trudności. :p
 
To co mam robić kiedy Geralta automatycznie wywala z chaty a z powrotem wejść nie mogę? Mógłbym w sumie uciec do karczmy... Ale i tak miałem przerwać grę by poczekać do nowej wersji Powrotu. :p
 
Save mi nie rozwali jak tak zrobię ? I dodatkowo wszystko fajnie, gra się super jest wyzwanie, ale te 80 punktów życia na początek i później góra 130, to jest lekko przegięte. Jak w podstawce można mieć z 500.... 2 labo 3 strzały i się ginie na większych potworach.

---------- Zaktualizowano 11:58 ----------

Ok zmieniłem paczkę mam obecnie 250 życia zamiast 130. Ale miałem pierwszy poziom z wysokich poziomów raz piłem eliksir na zmianę na Średni(tak pisze jak się go kupuje). to teraz mam poziom wysoki z tej niższej paczki(trzeci do wyboru)?, czy jeżeli wypiłem tamten eliksir to mi zmieniło na średni(drugi poziom z łatwiejszych paczek), bo gra się stała wręcz banalna. Na bagnach kikimora wojownik mnie brała na trzy strzały, a teraz prawie wszystko paruje i ją raz dwa zabijam. Co nie zmienia faktu, że kryjówkę salamandry w wyzimie w III akcie to chyba z 2 godziny się bawiłem na tym wysokim z drugiej paczki z poziomami
 
Jestem w 2 akcie i mam mały problem ze zleceniem od Zygfryda. Gdzie i o jakiej porze najlepiej szukać topielców? Udało mi się zdobyć 5 języków a potrzeba drugie tyle i za nic nie mogę ich znaleźć. Krążę po bagnach nocą i ani jednego topielca. Męczyć to dalej czy zostawić do 3 aktu?

---------- Zaktualizowano 22:28 ----------

Jeszcze jedno pytanie odnośnie stalowej klingi. Która meteorytowa jest w/g Was najlepsza? Obecnie jadę na tym zrobionym w 1 akcie z 3 czerwonych. Z tego co widziałem w instrukcji jeśli chodzi o obrażenia to BBB jest najlepszy, z kolei poświęcając 1-2 punkty obrażeń możemy zrobić:
- BBY mający 18 obrażeń i bonus 16% do penetracji pancerza
- RBB mający 18 obrażeń i bonus 5% do parowania
- BYY mający 17 obrażeń i bonus 33% do penetracji pancerza (skłaniałbym się ku niemu)
- RBY mający 17 obrażeń i bonus 5% do parowania i 16% do penetracji pancerza (mój drugi typ)

Nad srebrnymi na razie nie myślę bo mam tylko jedną runę ziemi więc nic nie zdziałam :p Trzeba czekać
 
Polecam RBB, można go wykuć bardzo szybko, a wystarcza aż do momentu, gdy zdobywamy Diabła. Topielców natomiast szukaj w kanałach pod Wyzimą.
 
Top Bottom