Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ja osobiście grac będę na PS4 i stąd moje pytanie, gameplay który mieliśmy okazję oglądać był nagrywany z konsoli? Bo jeśli tak to nawet jeżeli są to PC'towe "low settings" to wygląda to dla mnie dobrze.

Z PS4 nie było jak dotychczas gameplaya, był jedynie z X1 fragment.
Niestety z jakiegoś powodu nie widzieliśmy jeszcze jak gra wygląda na tej konsoli. Strasznie mnie to denerwuje.
 
Teraz jest najlepszy moment na upgrade sprzętu, jako że old geny idą w odstawkę wymagania podobne do tych z Wiedźmina 3 będą codziennością przynajmniej przy grach z otwartym światem. Poza tym jak można wymagać dobrej grafiki i walczyć o to żeby pushowali grafikę w swoich grach do absolutnego maksimum, a później wymagać małych wymagań? Te dwie rzeczy w żaden sposób nie idą w parze, albo jedno albo drugie. Eustachy nie zgodzę się z tym że te wymagania zostały przyjęte negatywnie. Zrobiłem sobie spory obchód po różnych stronach czy forach i ogólnie nastawienie w większości przypadków jest neutralne albo pozytywne. Duża część postów jest taka że "spodziewali się większych wymagań" . Poza tym żeby osiągnąć minimalne wymagania sprzętowe to już 3-4 lata temu można takiego kompa było złożyć.
 
Szkoda, że Redzi nie podali większej liczby zestawień konfiguracyjnych, tak jak było to np. w przypadku Max Payne'a 3 gdzie RG podał konfiguracje: najwolniejszą na jakiej testowali, najszybszą i dwie pomiędzy. Dałoby to nam większe pojęcie na temat tego jak W3 może chodzić...
 
co do konsol - stawiam na low

AC: Unity ma rekomendowane wymagania podobne do Wiedźmia, a po ostatnim patchu chodzi na konsolach całkiem dobrze i zapewaniam cię, że zdecydowanie nie na ustawieniach low. Biorąc pod uwagę to, że Redzi dostarczają bardziej solidne podukty od Ubisoftu, śmiem twierdzić, że na konsolach zobaczymy ustawienia high. Conajmniej.
 
a ja śmiem twierdzić że cdpr robi dwie duże gry - wieśka na pc i wieśka na konsole- jestem przekonany że pod względem graficznym będzie się różnić tak jak wersja pc i xboxowa wiedźmina drugiego- może jakość grafiki nie będzie aż tak niska w stosunku do pc jak w w2 ale różnica w samym projekcie będzie wyraźnie widoczna. ja stawiam na płynne medium.
btw. rok temu kupiłem kompa głównie z myślą o nowym wiedźminie i okazuje się że trafiłem dokładnie w wymagania rekomendowane. dobrze jest : ) przyznaje że niskie dosyć wysokie chociaż kiedyś słyszałem ''po co robić gry które chodzą na sprzęcie sprzed 4-5 lat?''- ostatnia generacja ciągnęła się w nieskończoność. pora z nią raz na zawsze zerwać i tworzyć gry wykorzystujące najnowszy sprzęt- za 2 lata trzeba by olać obecne ''next-geny'' i dalej piąć się w górę : P miał być next gen i jest : )
pozdrawiam redów
 
Last edited:
Z PS4 nie było jak dotychczas gameplaya, był jedynie z X1 fragment.
Niestety z jakiegoś powodu nie widzieliśmy jeszcze jak gra wygląda na tej konsoli. Strasznie mnie to denerwuje.
Konsole są porównywalne technicznie z czego PS4 jest mocniejsza więc jeśli gra będzie gorzej wyglądać na PS4 niż na X0 to raczej będzie wiadomość że Czerwoni się sprzedali (a w to wątpię):D
Ad2. Czemu mówicie że na konsolach będzie low, med? Sami redzi jeśli mnie pamięć nie myli mówili że na konsolach będzie odpowiednik High. To jest zamknięta architektura, zresztą zobaczcie z ery PS2, God Of War II i bebechy PS2 szczęka opada ile można było wyciągnąć z takiego kalkulatora.
Z X360 i PS3 się nie orientuje co by wbijało tak w fotel dlatego się nie wypowiem.
Więc więcej spokoju konsolowcy :D
 
Last edited:
AC: Unity ma rekomendowane wymagania podobne do Wiedźmia, a po ostatnim patchu chodzi na konsolach całkiem dobrze i zapewaniam cię, że zdecydowanie nie na ustawieniach low. Biorąc pod uwagę to, że Redzi dostarczają bardziej solidne podukty od Ubisoftu, śmiem twierdzić, że na konsolach zobaczymy ustawienia high. Conajmniej.

Jest pewna granica której nie da się przekroczyć a to jest właśnie moc obliczeniowa konsol, owszem można pięknie ogarnąć kod gry, popracować nad nim ale myślę, że jednak obecne konsole na starcie nie lały tak PC jak poprzednia generacja. Na high? Wątpię, chociaż na low może nie. Możliwe że w wszystkie ustawienia będą na średnich poziomach + 30 fpsów.
 
Eustachy nie zgodzę się z tym że te wymagania zostały przyjęte negatywnie. Zrobiłem sobie spory obchód po różnych stronach czy forach i ogólnie nastawienie w większości przypadków jest neutralne albo pozytywne. Duża część postów jest taka że "spodziewali się większych wymagań" .

A nie zgadzaj się, twoja wola. Też zrobiłem "obchód" po forach i jasne, że pozytywów nie brakuje, ale wypada zwrócić uwagę na fakt z czego się cieszą. Otóż ludzi wcale nie cieszą niskie wymagania, tylko fakt, że w kontekście wysokich minimalnych w ogóle się na to minimum łapią. Owszem, rekomendowane chwalą, minimalnych już nie. Te budzą raczej rozczarowanie. I słusznie. Nie wątpię, że odbije się to negatywnie na sprzedaży wersji pecetowej.

AC: Unity ma rekomendowane wymagania podobne do Wiedźmia, a po ostatnim patchu chodzi na konsolach całkiem dobrze i zapewaniam cię, że zdecydowanie nie na ustawieniach low.


Zdecydowanie bliżej grafice z konsol do low niż high, a niektóre opcje są nawet poniżej pecetowego low
Poza tym...



Jeśli to jest całkiem dobrze, to co w takim razie nazwałbyś złym?
Po kilku patchach wydajność nadal jest fatalna.
 
ej zauważyłem coś ciekawego
ta i7 z zalecanych chodzi przeciętnie za 1200 zł a ten amd za.... 700zł ;D
intel chyba płaci za umieszczanie i7mek do wymaganych ustawień w grach ;P

Nic nie zauważyłeś. Zawsze tak było.
W minimalnych masz to samo, Phenomy 4 rdzeniowe chodziły za ok 300-400zł, a i5 za dwa razy tyle.
To właśnie cena jest często wyznacznikiem wybrania AMD, bo na ogół niestety Intel nie ma konkurencji jeżeli chodzi o gaming.
 
CDP RED wielokrotnie zapewniało, że traktuje wszystkich graczy równo.
Jeśli faktycznie Nvidia ma być tutaj mocno faworyzowana to z równością nie będzie miało nic wspólnego

Bo to jest takie traktowanie graczy równo z gwiazdką. Rozumiesz?

Wszystkich graczy traktujemy równo*
_______________________________________________________________
Nie dotyczy klientów naszych partnerów - NVidia oraz Microsoft - ich traktujemy lepiej
 
Ja mam tylko nadzieje ze jak wymienie 7950 na 970 to z 2500K 4.5 da rade pograć na high w 1080p (a nawet ultra bez ficzerów ?)
 
@robert70r Na naukę nigdy nie jest za późno :harhar:...

Współczuję moderatorom - coś czuję, że w najbliższych dniach (tygodniach) forum zasypie lawina głupich pytań zadawanych przez użytkowników bez opanowanej umiejętności czytania ze zrozumieniem i alergią do przycisku wyszukiwania.
 
Top Bottom