Vešci sa Balkana

+
Da budem iskren, mislio sam da će gtx970 bit recommended...Tako da smo mogli i grđe da prođemo :D
Nemam pojma...Valjda ću skrpit neku mašinu koja će izgurat 50 fps na medium-high...Mada ja sam zadovoljan i sa W1 grafikom...Nikad me ova fxaa, saoo, msaa i ina podešavanja nisu posebno fascinirala...

E da...
Hristos se rodi! Srećan Božić svima koji ga danas slave! :cheers2:

E da znaš, i to što kažeš, svaka ti k'o Njegoševa. Igraće se i na lowest ako treba, Witcher univerzum je to, a kad dodje komp na kome ću moći max, dodje. :)

I potpuno zaboravih zbog ove gungule da čestitam Božić svima koji slave, Hristos se rodi i želim sreće i zdravlja!
 

Attachments

  • W1.jpg
    W1.jpg
    93.8 KB · Views: 38
  • W2.jpeg
    W2.jpeg
    203.3 KB · Views: 40
  • W3.jpg
    W3.jpg
    30.8 KB · Views: 42
  • W4.jpg
    W4.jpg
    279.1 KB · Views: 40
  • W5.jpg
    W5.jpg
    196.7 KB · Views: 39
Neprejebiva atmosfera, sa sve pardonom al ne može se čovek drugačije izraziti. Grafika i nepotrebna čak, pogotovo taj act 4... čarobno, sa sve muzikom.
Od 2008 odradim barem jedan playthrough godišnje...I svaki put osjetim istu magiju..
Ubjedljivo najjbolje gaming iskustvo u mojih 25 godina gejmerskog staža :unworthy:
 
Al sam se smorio sa ovim sistemskim rikvajermencima... tik ispod crte. :wallbash:
Mada badnjak je ukazao na to da će biti parica, tako da ko zna možda i padne neki apgrejd
:hmm:

No srećni praznici svima i sve naj, al pre svega pare, za zravlje ćemo lako ;)
 
Nažalost već odavno planiram kupnju novog stroja, a zahtjevi W3 su to i potvrdili.. Naime već nekoliko novijih igara koje samo podržavaju DX11 ne mogu da zaigram zbog moje grafičke koja ga ne podržava (Alien Isolation mi je velika želja zaigrat recimo..) pa mi je novogodišnja odluka da budem u dobre sa ženom i radim sve šta ona kaže, ne bi li se krajem petog mjeseca kupila nova mašina :)
Jedino me zanima na kojim postavkama će se moći igrati u slučaju minimalne konfe, a na kojim postavkama kod poželjne konfiguracije? Također nadam se da će krajnji proizvod biti optimiziran i ispoliran, pa da zaista odigramo igru desetljeća.. Bez obzira na svijet Witcera, dubinu priče, likove, atmosferu, volim i da igra lijepo izgleda.. Nije uvjet, ali ruku na srce, svi volimo kad se divimo izlgedom igre dok je igramo.. Jedino me malo zabrinjava veličina današnjih igara i koliko mjesta na disku zauzimaju.. Za par godina doseći će i 100GB, a iza toga i cijeli disk čini mi se.. :)
 
U Srbiji, preporučeni procesor i grafička kartica zajedno koštaju malo manje od 1000 evra. Vreme je za prodaju određenih telesnih tečnost
Plus bubrega i koštane srži :D
Kao i uvijek - optimizacija je ključ...Ako bude kako treba, uvjeren sam da će i minimum bit dovoljan za solidan FPS pri medium-high podešavanjima...A ako ne, eto nama novi Unity - i7, gtx 980, 16gb ram i s vremena na vrijeme imaš užasne frejm dropove :wallbash:
 
A da mi na KickStarteru osnujemo fond "Need new gaming rig for upcoming Witcher 3" , pa možda skupimo štogod od nekog dobrotvora

Možda nas i usput Anđelina usvoji kad nas vidi ovakve bedne :D Valjda ona ima mašinu koja će da tera u 4k na ultri :D
 
Poroniec, dakle...
View attachment 9306

Uvjeren sam da sam nekad neđe pročitao detaljan opis ovog bića, koji se manje-više poklapa sa poljskim...
I isto tako sam ubijeđen da ovaj naš srpsko-hrvatsko-bosansko-crnogorski jezik ima adekvatno ime za njega...
Ali ubijte me - ne mogu da se sjetim :wallbash:
 

Attachments

  • poroniec--4-12.jpg
    poroniec--4-12.jpg
    386.1 KB · Views: 43
Poroniec, dakle...

Ali ubijte me - ne mogu da se sjetim :wallbash:

Drekavac? ;)

EDIT
Popravka, našao sam ovo:
Nav, navi
U slovenskoj mitologiji oličenje smrti, Carstva mrtvih i gospodara Podzemlja, odnosno demona koji su nastali od duša mrtvorođene i nekrštene dece. U bugarskim predanjima zamišljani su u vidu ptica koje, uz zastrašujuće krike, u tamnim noćima obleću oko kuća i napadaju trudnice, dojilje i decu. Kod Srba i Hrvata nazivaju se nekrštenci ili nevidinčići, a zamišljani su kao velike ptice sa dečjim glavama. To su zli demoni koji napadaju nekrštenu decu i dojilje. Stočari posebno strahuju od nekrštenaca, koji kravama, ovcama i kozama oduzimaju mleko. U Ukrajini i Poljskoj zamišljani su u ljudskom ili životinjskom vidu, a nazivaju se poterčuk, odnosno latawiec.
 
Last edited:
Nav, navi
U slovenskoj mitologiji oličenje smrti, Carstva mrtvih i gospodara Podzemlja, odnosno demona koji su nastali od duša mrtvorođene i nekrštene dece. U bugarskim predanjima zamišljani su u vidu ptica koje, uz zastrašujuće krike, u tamnim noćima obleću oko kuća i napadaju trudnice, dojilje i decu. Kod Srba i Hrvata nazivaju se nekrštenci ili nevidinčići, a zamišljani su kao velike ptice sa dečjim glavama. To su zli demoni koji napadaju nekrštenu decu i dojilje. Stočari posebno strahuju od nekrštenaca, koji kravama, ovcama i kozama oduzimaju mleko. U Ukrajini i Poljskoj zamišljani su u ljudskom ili životinjskom vidu, a nazivaju se poterčuk, odnosno latawiec.

Ljudi, čitajte "Treće oko" ako vas zanima slovenska mitologija.
A i zavere reptiloidnih vanzemaljaca, opasnosti od vakcinacije i drevni vanzemaljci :D
 
Vaši dojmovi sa Hand-On Eventa? Iskreno očekiva san live gameplay, a ne snimljeni video koji su svako par sekunda pauzirali, plus video stream je bija loš..
Vidljiv je downgrade igre no i dalje izgleda zaista lijepo.. I zaista se čini ogromnom.. Nadam se da će svijet biti dosta popunjen da imamo trošit vrime na razgledavanje i istraživanje ;)
Volija bi da se može igrati i nakon kraja igre. tj. nakon creditsa, da imate mogućnost da još igrate igru, side questove itd..
 
Vaši dojmovi sa Hand-On Eventa? Iskreno očekiva san live gameplay, a ne snimljeni video koji su svako par sekunda pauzirali, plus video stream je bija loš..
Vidljiv je downgrade igre no i dalje izgleda zaista lijepo.. I zaista se čini ogromnom.. Nadam se da će svijet biti dosta popunjen da imamo trošit vrime na razgledavanje i istraživanje ;)
Volija bi da se može igrati i nakon kraja igre. tj. nakon creditsa, da imate mogućnost da još igrate igru, side questove itd..

Iskreno, mislim da je grafika bolja, čak i od VGX verzija, mada je interesantno da sam se prvo za to uhvatio. Sviđaju mi se animacije, sporije su i preglednije. Jedino što mi se ne sviđa je količina detalja koja naglo opada u daljini. Valjda će biti bolje na Ultra high :D
 
Slažem se po ovom pitanju sa @tihomirr-om, nakon gledanja celog 15o minutnog nekompresovanog snimka (ko hoce, 3GB je, desni klik na link i save as http://bit.ly/1Cu4PoU) sve moje "zamerke" su itekako popravljive do izlaska igre u Maju, neke su već jutros odradjene (zid od cigala u Nilfgaardskom kampu sa lošom teksturom) http://forums.cdprojektred.com/threads/33374-Constructive-opinions-based-on-the-gameplay-videos-that-are-released-in-2015-%28NO-DOWNGRADE-TALK%29/page11?p=1523507#post1523507
Što mi daje nade da će i ostale biti ispolirane istom efikasnošću.
Što se tiče sad već mitskog downgrade-a, ja stvarno ne vidim kako je over-sharpened VGX snimak bolji, taj filter vrlo lako zavara, a razlike su jedno u lightingu što se vrlo lako podesi. Ne treba suditi pre nego što igra izadje pa se uverimo sami, jer sve ovo do sada su "Game of Marketing", PR slatkorečivosti i birokratija, da se neko sa neke platforme ne bi uvredio, u teoriji su pre izlaska svi jednaki (i tako prikazani), dok se praksa vidi kad izadje sama igra.

Ma ovo će biti najbolji RPG, ako ne i igra ljudi moji :)
 
Last edited:
Top Bottom