Serkowy FIX do postów

+
Aktualnie w skrypcie zmieniam tylko parę rzeczy w stylach css, a widać często przejścia między tym, co było przed zmianą, a tym, co jest po. Pomyśl co by było, gdybym podmienił cały plik ze stylami.
 
Aktualnie w skrypcie zmieniam tylko parę rzeczy w stylach css, a widać często przejścia między tym, co było przed zmianą, a tym, co jest po. Pomyśl co by było, gdybym podmienił cały plik ze stylami.
Nie wiem, układ forum jest identyczny, zmieniają się ikony, tła i przyciski.
No nic. A może tylko to księgowe tło zmienić na ciemne?
 
Nie wiem, układ forum jest identyczny, zmieniają się ikony, tła i przyciski.
No nic. A może tylko to księgowe tło zmienić na ciemne?
Nie :p Bo to nie jest "tylko". Potem jeszcze by było trzeba pozmieniać czcionki i wygląd części elementów forum :p
 
Obejdzie się bez xD
 
Serku, kolejna prośba.
Tytułem wstępu wyjaśnię, że ja przyzwyczaiłem się do używania przeglądarki tylko na połowie obszaru monitora, czyli nie mam okna rozciągniętego na cały monitor, a jedynie na jego lewą połowę. Zwykle większość stron się spokojnie mieści, w tym i forum, a pozwala to mieć otwarte dodatkowe okno z prawej strony, co ułatwia życie.
I teraz zaczął występować pewien drobny problem z powiadomieniami, gdyż one wychodzą poza ramkę samej strony, przez co muszę za każdym razem rozciągać okno by się zorientować, o co chodzi.
Tak to wygląda normalnie.
Tak po otwarciu okna powiadomień. Jak widać, istotna część powiadomienia się nie mieści, przez co muszę łapać za ramkę i ją przesuwać.
Czy wobec tego byłoby możliwe przenieść do następnej linii temat, do którego odnosi się powiadomienie? Dzięki temu byłby on od razu widoczny.
Czyli w tym wypadku, zamiast:
(użytkownik) kliknął przyznaj Redpoint za post: (temat) by raison d'etre,
byłoby:
(użytkownik) kliknął przyznaj Redpoint za post:
(temat) by raison d'etre.

ed
@raison d'etre - użyj ctrl + rolka myszy. Zmniejszysz skalę strony, co pozwoli Ci zobaczyć całość powiadomienia bez zmiany rozmiaru okna. W dowolnej chwili w ten sam sposób możesz sobie z powrotem przywrócić dotychczasową skalę.
Chodzi o to, by było widoczne od razu, bez zmieniania rozmiaru okna, czcionki czy innych zbędnych czynności.
 
Last edited:
@raison d'etre - użyj ctrl + rolka myszy. Zmniejszysz skalę strony, co pozwoli Ci zobaczyć całość powiadomienia bez zmiany rozmiaru okna. W dowolnej chwili w ten sam sposób możesz sobie z powrotem przywrócić dotychczasową skalę.
 
@raison d'etre
Proponuję takie rozwiązanie, że okienko z powiadomieniami będzie mieć maksymalny i minimalny rozmiar, więc jego rozmiar będzie się zmieniać wraz ze zmianą szerokości okna przeglądarki.

Jest jeden minus:
Jeśli powiadomienia się załadują, a potem zmienisz rozmiar okna, to scrollbary w powiadomieniach nie będą do końca dobrze działać, trzeba będzie odświeżyć stronę.

Pomysł z przełamaniem tekstu po słowie "post:" nie jest za dobry, bo jak ktoś ma długi nick, to i tak nadal będzie to za długie.
 
Ważne, by to co istotne, czyli kto i gdzie, było od razu widoczne. Sama ramka okna powiadomień nie jest tu najistotniejsza, może sobie wystawać, bylem widział osobę i nazwę tematu, do którego powiadomienie się odnosi. A właśnie dzięki przerzuceniu go do nowego akapitu nie będzie on znikał za obszarem okna przeglądarki.

ed
Dzięki wielkie. @serek na prezydenta. Jakiegoś małego miasteczka na początek.
 
Last edited:
Wersja 1.6.1:
- w powiadomieniach przed nazwą tematu teraz tekst będzie się przełamywał
- kliknięcie lpm na linku w powiadomieniach nie spowoduje teraz zamknięcia okienka z powiadomieniami, gdy widok przeniesie się do innej zakładki w przeglądarce
 
Top Bottom