Wiedźmin 3: postacie

+
Po czym doszedłeś do takiego wniosku? Ja tam nic nie widzę :p.
BTW. Wciąż nie mogę napatrzyć się na to niebo. Piękne jest...

Wątpię w możliwość ustawienia mieczy. One po prostu nie leżą idealnie równolegle do siebie, dlatego z profilu wyglądają, jakby się krzyżowały. IMO to jedynie złudzenie optyczne.

Nie twierdzę, że będzie krzyżowe ustawienie mieczy w grze, stwierdzam tylko fakt (wystarczy przybliżyć obraz i spojrzeć pod jakim katem względem siebie są ustawione miecze [najlepiej widać to po ich gardach]), że na tym jednym konkretnym zrzucie ekranu broń wiedźmina jest ustawiona w sposób znany z W1. W końcu na jednym z wyciekłych filmików W2 Geralt we Flotsam paraduje z mieczami na krzyż, a ostatecznie w grze znalazł się wiadomy układ.
 
ie twierdzę, że będzie krzyżowe ustawienie mieczy w grze, stwierdzam tylko fakt..
Nie stwierdzasz żadnego faktu, bo miecze są ułożone tak jak zwykle, prawie równolegle. Nie wiem gdzie tam widzisz, że są skrzyżowane :p
 
Oj no dobra, nie kłóćcie się, w książkach Geralt zawsze wyciągał miecze znad jednego ramienia, to też wersja "Oba miecze nad tym samym barkiem" jest bliższa prawdy. Poza tym trudniej byłoby się mu rzucać z oboma mieczami na krzyż na plecach.
 
Oj no dobra, nie kłóćcie się, w książkach Geralt zawsze wyciągał miecze znad jednego ramienia, to też wersja "Oba miecze nad tym samym barkiem" jest bliższa prawdy. Poza tym trudniej byłoby się mu rzucać z oboma mieczami na krzyż na plecach.

W książkach to on nosił jeden miecz na raz, dopiero w Sezonie autorowi się zapomniało :p
 
Strzeżcie się, profesjonalna analiza:



Wystarczy spojrzeć na rękojeści, oraz gardę (szczególnie na mieczu numer 1), by zobaczyć, że miecze są nachylone względem siebie pod znacznym kątem.
 
Zacięta dyskusja o ułożeniu mieczy. W temacie o postaciach. Na podstawie marnej jakości screena. Zapachniało powiewem posuchy :p

Co do powyższego obrazka to się nie wypowiem, nie na moje oczy takie analizy. Myślę jednak że może być zmienne ułożenie mieczy w zależności od ubioru, ew. sami będziemy mogli sobie dostosować. Jak słusznie zauważył @RockPL, na jednym z artów przedstawiających różne wersje ciuchów i pancerzy mogliśmy zobaczyć, że raz Geralt miał ułożone miecze tak jak w dwójce, a raz jak w jedynce. Może to była tylko taka interpretacja autora grafiki, ale coś może być na rzeczy.
 
Last edited:
Wracając do tematu postaci - jak wskazuje rok rozpoczęcia gry, oprócz Redowskiej wojny czeka nas też inne spore wydarzenie, czyli rozpoczęcie polowań na czarownice(znaczy, w niektórych wariantach zakończenia dwójki rozpoczynają się już wcześniej, ale jeśli policzyć miesiące, to i tak akcja III aktu i epilogu ma miejsce w grudniu, więc dużej różnicy nie ma). Na ulicach Novigradu dzieci śpiewają o paleniu wiedźm, Redzi nie komentują tekstu "Nobody expects Novigradian Inquisition".

Tak się zastanawiam, czy Redzi pozostaną wierni Sadze w kwestii osób inicjujących wydarzenia. Jak dotąd nie ukazano w grach arcykapłana wyzimskiego Willemera, choć jako członek Rady Królewskiej Temerii mógłby być choć wspomniany - ale gra to nie serial, nie jest wymagana aż taka ciągłość i pojawienie się Willemera z dupy raczej nie będzie wadziło. Gdyby pojawił się Chappelle, można by w sumie zrobić ciekawy wątek konfliktu między tymi dwoma o względy hierarchy.

No właśnie, hierarchy. Postać Cyrusa Engelkinda Hemmelfarta AS wprowadził w ostatnich rozdziałach ostatniego tomu tak, za przeproszeniem, z dupy, że za pierwszą lekturą nie miałem w ogóle pojęcia co to za gruby dziad. Dopiero po kolejnej lekturze Sagi (czytaj: nazajutrz) wyłapałem różne wzmianki o hierarsze Novigradu w opowiadaniach i Sadze, no i tytuł "Jego Świątobliwość" dał do myślenia.

W każdym razie obawiam się, by Redzi nie pominęli lub nie zmarginalizowali wkładu owych person na zasadzie "i tak pojawia się w powieściach ledwie parę razy, możemy go olać albo zastąpić własną postacią".

A jeśli zejść na łiszful tfinking, to ciekawie byłoby ujrzeć Jarrego czy wzmiankowane w genealogiach siostry Radowida, z których jedna została kapłanką, a druga czarodziejką. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy wielebna Dalimira ukrywa w swoim klasztorze siostrę Millegardę, a tu nagle przybywa z odwiedzinami braciszek z oddziałem wojska, Willemerem i inkwizycją...
 
Misje novigradzkie miały być podobno spod szyldu płaszcza i szpady, czyli raczej coś dla Dijkstry. Ale główna świątynia Wiecznego Ognia była ukazana, więc możłiwe, że i na coś dla władców dusz się natkniemy. I będzie wybór między Geraltem Młotem na Czarownice, a Geraltem Obrońcą Uciśnionych. A na końcu wszyscy będą robić porównania, która Inkwizycja lepsza.
 
Kto wiatr sieje, ten zbiera burzę. Od początku, od trailera z Ciri, wiedziałem, że pójdzie to w takim właśnie kierunku. Redzi pierwsi poruszyli kamyk, który właśnie toczy się w dół zbocza ciągnąc za sobą coraz większe głaziory. Chociaż twórczość rysowników zaczyna mnie już zaskakiwać. Wolę sobie nie wyobrażać do czego dojdzie, gdy ci nadmiernie spragnieni wrażeń osobnicy położą swe ręce na redkicie.
 
Kto wiatr sieje, ten zbiera burzę. Od początku, od trailera z Ciri, wiedziałem, że pójdzie to w takim właśnie kierunku. Redzi pierwsi poruszyli kamyk, który właśnie toczy się w dół zbocza ciągnąc za sobą coraz większe głaziory. Chociaż twórczość rysowników zaczyna mnie już zaskakiwać. Wolę sobie nie wyobrażać do czego dojdzie, gdy ci nadmiernie spragnieni wrażeń osobnicy położą swe ręce na redkicie.

Rzeczywiście, Ciri mogli REDzi oszczędzić, a szczuje cycem bardziej niż Triss czy Yennefer w dotychczasowych trailerach. Dziwna decyzja.
 

Guest 3669645

Guest
Ciri mogli REDzi oszczędzić, a szczuje cycem bardziej niż Triss czy Yennefer w dotychczasowych trailerach. Dziwna decyzja.
W sumie jak się głębiej nad tym zastanowic to nie aż tak dziwna. W końcu to Ciri jest tutaj niedojrzałą nastolatką (no dobra, już nie nastolatką, ale prawie :p ). A czytając jej perypetie ze szczurami to nie zdziwiłbym się, gdyby rzeczywiście nosiła się w takich wyzywających ciuszkach.

Wolałbym Ciri w czymś poważniejszym, no ale skoro musieli... Płakać nie będę.
 
Top Bottom