Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@Wroobelek

W 1080p ze wszystkim na maksa bez AA to karty pokroju GTX 780/970/780Ti i 980 każdą grę zjadają, świetnie sobie też radzą w 1440p :)
Jak się daje bardzo wysokie AA to KAŻDĄ kartę można zajechać.
GTX 770 też sobie radzi świetnie w 1080p, podobnie jak i GTX 680/670.
 
@IwaN możesz podać całkowitą specyfikację*swojego PC? Też*mam Zotaca GTX 970. Nie sprawdziłem jeszcze jak radzi sobie z W2, ale WD ją zabiło przez Uber ;)

No to jadę:
CPU: Intel Core i7 4770k 3.5 GHz
GPU: ZOTAC GeForce GTX 970 AMP! Extreme Edition 4 GB VRAM
RAM: 8 GB (2 x 4 GB ) DDR 3 1600 MHz
OS: Microsoft Windows 7 Professional 64bit (SP-1)

@Ksivo
Odnośnie Unity pisałem w poście o grach (w temacie AC). Assassin's chodzi różnie - średnio od 24-34 fps (czasem okazjonalnie spada do 20 lub wskakuje do 40). O dziwo da się grać. Mowa tutaj o 1680x1050 i ustawieniach Ultra (wraz z bajerami nVidia).





@Keth

Ale W2 zabija właśnie ta głębia ostrości w przerywnikach, tak pewnie od biedy dało by się grać z UBER.

W2 z Uber:




 
Ale W2 zabija właśnie ta głębia ostrości w przerywnikach, tak pewnie od biedy dało by się grać z UBER.
Żadne ale, W2 działa w 60FPSach na tych kartach. Unity praktycznie zawsze około, nigdy mniej niż 40.
 
@Keth

Ale W2 zabija właśnie ta głębia ostrości w przerywnikach, tak pewnie od biedy dało by się grać z UBER.

W2 z Uber:






Wiem, ale i tak masz sporo za niskie fpsy w W2 i TR jak na taki sprzęt. Dlatego zasugerowałem, żebyś zrobił jakiś benchmark, Fire Strike czy Unigine Heaven / Valley.
 
Mam pytanie- kupiłem na allegro kartę, która, prawdopodobnie, przez kilka miesięcy używana była jako koparka BitCoinów. Na szczęście jest jeszcze rok gwarancji producenta, ale - jest się czego bać? Taka karta powinna być w sumie przystosowana do takiego intensywnego użytkowania, ale nie wiem. Co myślicie?
 
Mam pytanie- kupiłem na allegro kartę, która, prawdopodobnie, przez kilka miesięcy używana była jako koparka BitCoinów. Na szczęście jest jeszcze rok gwarancji producenta, ale - jest się czego bać? Taka karta powinna być w sumie przystosowana do takiego intensywnego użytkowania, ale nie wiem. Co myślicie?

Bez obaw. W pokoparkowych kartach w najgorszym wypadku psują się czasem wentylatory (od chodzenia 24/7), ale jak masz gwarancję, to nie ma powodów do niepokoju.
 
Wielkie dzięki. Problemem może być tylko pośrednictwo sprzedawcy w gwarancji, ponieważ mieszka on we Lwowie (podejrzane wydało mi się to dopiero po wpłaceniu pieniędzy...). No cóż, jak coś trzaśnie to najwyżej dłużej poczekam. Pozwolę sobie na mały off-top - jeżeli ktoś mieszka za granicą, to jak to jest, jeżeli produkt jest niezgodny z opisem? Jak z tym walczyć?
 
Temat z wymaganiami nieco się uspokoił, więc kolej na pytanie ode mnie :D.
W kwestii sprzętu niewiele się znam. Co nieco połapałem czytając porady w tym, czy innym temacie na forum Wiedźmina, jednak to za mało na samodzielny upgrade komputera. Będę bardzo wdzięczny jeśli nieco mi pomożecie.
Sprawa ma się tak. Komputer był zakupiony jakieś 2 lata temu. Był to oczywiście gotowiec. Ostatnimi czasy sprawdziłem dokładniej specyfikację i wygląda ona tak:
-I5 3470
- RAM 8GB 1600Mhz
-GTX 660
-ASUS P8H61-MX usb3
-Akyga AK-P2-500

Przynajmniej dowiedziałem na czym sklep oszczędzał :p. Zdaje sobie sprawę, że do wymiany nadaje się zasilacz oraz płyta główna. Póki co nie miałem żadnych objawów sugerujących problemy ze sprzętem, ale czytając temat doszedłem do wniosku, że zasilacz jest tykającą bombą.
W przyszłości niewykluczone, że wymienię również kartę graficzną.
Stąd pierwsze pytanie. Czy procesor będzie ograniczał karty pokroju GTXa 960/970? Jeśli tak, to jaką kartę maksymalnie mogę wstawić, aby procesor nie był wąskim gardłem.
Drugie pytanie dotyczy zasilacza (Nim właśnie planuję zająć się w pierwszej kolejności). Jaką powinien mieć moc, aby nadał się nawet po wymianie karty. Zaznaczam, że nie zamierzam się bawić w OC. Jeśli ktoś poratuje linkiem do przykładowego modelu będę bardzo wdzięczny :).
 
Antec wypada dużo lepiej od Coolera?
Jeśli tak, to nie będę skąpił. Różnica między nimi to 37zł. Jeśli za tą cenę mam dostać o wiele lepszy zasilacz to spokojnie sobie dołożę.
 
No to jadę:
CPU: Intel Core i7 4770k 3.5 GHz
GPU: ZOTAC GeForce GTX 970 AMP! Extreme Edition 4 GB VRAM
RAM: 8 GB (2 x 4 GB ) DDR 3 1600 MHz
OS: Microsoft Windows 7 Professional 64bit (SP-1)

Jutro postaram się*sprawdzić W2 na ustawieniach i porównamy jakie są różnice. Sprzęt mam troszkę słabszy od Ciebie, wymieniony w podpisie poniżej :)
 
Antec wypada dużo lepiej od Coolera?
Jeśli tak, to nie będę skąpił. Różnica między nimi to 37zł. Jeśli za tą cenę mam dostać o wiele lepszy zasilacz to spokojnie sobie dołożę.
Antec nie jest modularny, ale ma dużo lepszą linię +12V.
 
Pytanko z serii procesory :D. Czy nastawiając się głównie na W3 ale też może na GTAV niezbędnym wyborem będzie procesor leprzy od tej i5 http://www.morele.net/procesor-inte...-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-647918/ taki jak na przykład ten i7 http://www.morele.net/procesor-inte...150-box-bx80646i74790-haswell-refresh-636605/ czy będę musiał zainwestować w coś jeszcze lepszego jak na przykład to http://www.morele.net/procesor-inte...8mb-box-bx80646i74790k-devil-s-canyon-647917/ Pytam bo wiadomo jest to różnica gdzieś około 400zł a zawsze fajniej jest jednak nie przepłacić i nie musieć kupować procesora który i tak nie zostanie wykorzystany. No i jeszcze takie pytanko czy ten dysk jest jakiś w miarę ok czy bezwzględnie go raczej nie brać http://www.morele.net/dysk-ssd-a-da...s-85k-iops-trim-raid-asx900s3-256gm-c-465778/

Aha i czy jakieś dodatkowe chłodzenie procesora jak na przykład to http://www.pcprojekt.pl/index.php?/.../__Chlodzenie_Procesora_Be_Quiet_Dark_Rock_3/ ma jakiś sens w procesorze który nie ma odblokowanego mnożnika i którego nie zamierzam podkręcać?
 
Last edited:
Antec nie jest modularny, ale ma dużo lepszą linię +12V.

Mój obecny zasilacz również nie jest modularny, więc myślę że to nie będzie większy problem. Jeśli różnica jest duża to nie będę się zbytnio zastanawiał i wezmę w najbliższym czasie Antka :).
Dzięki wielkie za pomoc. Następna w kolejności pewnie będzie płyta główna, ale to temat na przyszłość.
 
Szybkie pytanko. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że zaczęły mi głośniej pracować wiatraki, a temperatura karty graficznej (GIGABYTE Radeon HD 6850) w spoczynku oscyluje w okolicy 50 stopni. Mam się zacząć bać?

Wrzucam też małą pomoc z temperaturami pozostałych podzespołów, bo może to nie karta nawala.
 
Last edited:
Top Bottom