Wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ujawnione!

+
Ja zaś przypominam, że za pecetowe GTA V odpowiada ekipa, która popełniła Maxa Payne'a na blaszaki, który uchodzi za świetny port.
Natomiast CDP RED nie ma się specjalnie czym chwalić na polu optymalizacji. Wręcz przeciwnie czego dowodem fatalny W2 w wersji na Linuxa.
Co więcej minimalne wymagania Wiedźmina są niezwykle wysokie, bo na poziomie rekomendowanych GTA V.
To nie nastraja przesadnym optymizmem.

A Rockstar faktycznie robi paskudne gry, RDR i GTA V najlepszym dowodem.
Jak nic poziom Minecrafta.
Za to W2 z doszczętnie zwalonym oświetleniem jest niczym Crysis 7, tja.
 

Guest 3669645

Guest
GTA V to najładniejsza gra nie jest, jeśli wierzyć nowym wiedźminowym screenom to W3 jest co najmniej o klasę lepszy graficznie.
 
Last edited by a moderator:
GTA V to najładniejszą gra nie jest, jeśli wierzyć nowym wiedźmin owym screenom to W3 jest co najmniej o klasę lepszy graficznie.

Jedna z najładniejszych gier w historii nagle okazuje się nie taką ładną, bo ośmieliła się mieć niższe wymagania. Natomiast Wiedźmin, co to dopiero był na poziomie Gothica 3 i to w najlepszym razie, teraz, z racji absurdalnych wymagań wyrósł do rangi wizualnego arcydzieła.

I jakkolwiek chciałbym się zgodzić z twierdzeniem, że jest co najmniej o klasę lepszy graficznie to nie mogę, bo moim zdaniem jest raptem nieco ładniejszy.
Pod warunkiem, że gra się przynajmniej na ustawieniach wysokich.
Tego jak wygląda i działa na sprzęcie podanym jako minimalny nie wiemy, ale na pewno nie tak dobrze jak na gameplayach.
A jeśli do uzyskania dobrej oprawy potrzeba niewspółmiernie dużych środków, to nie bardzo jest się czym chwalić.
 
Last edited:
Jedna z najładniejszych gier w historii nagle okazuje się nie taką ładną, bo ośmieliła się mieć niższe wymagania.
Najładniejszą grą w historii to ona była na PS3/X360. Wersja na nowe konsole owszem, jest ładna, ale wcale nie zachwyca pod względem grafiki. Natomiast nowe screeny (dalej mówię o GTA V) są naprawdę śliczne i nie stawiałbym ich o klasę niżej od Wiesia. W ogóle nie stawiałbym ich niżej od Wiesia ;).
Ale wiadomo, screeny to tylko screeny, nie oddadzą wyglądu gry w ruchu i lubią być upiększane :).
 

Guest 3669645

Guest
Jedna z najładniejszych gier w historii? O jakiej grze mówimy? Pytam śmiertelnie poważnie.

W3 na poziomie Gothica 3 -Tego pozwolę sobie nie skomentować :p
 
Jedna z najładniejszych gier w historii? O jakiej grze mówimy? Pytam śmiertelnie poważnie.

Podaj mi przykład równie dobrze wyglądającej gry z tak wielkim, otwartym i faktycznie żyjącym światem. Prezentującym zbliżony poziom oprawy, z równie imponującym oświetleniem, cyklem dobowym (bez jasnych nocy), udanym systemem fizyki (bez betonowych gęsi).

Sztandarowe produkcje Rockstara (RDR GTA V) to gry absolutnie urzekające, klasa sama w sobie.
Poziom do którego inni bezskutecznie próbują doskoczyć.
Ocierające się wręcz o ideał.
Ale nie, na tym forum człowiek musi się dowiedzieć, że to przecież nic szczególnego.
 
Last edited:
Ja zaś przypominam, że za pecetowe GTA V odpowiada ekipa, która popełniła Maxa Payne'a na blaszaki, który uchodzi za świetny port.
Natomiast CDP RED nie ma się specjalnie czym chwalić na polu optymalizacji. Wręcz przeciwnie czego dowodem fatalny W2 w wersji na Linuxa.
Co więcej minimalne wymagania Wiedźmina są niezwykle wysokie, bo na poziomie rekomendowanych GTA V.
To nie nastraja przesadnym optymizmem.

A Rockstar faktycznie robi paskudne gry, RDR i GTA V najlepszym dowodem.
Jak nic poziom Minecrafta.
Za to W2 z doszczętnie zwalonym oświetleniem jest niczym Crysis 7, tja.

NA PC napisałem. RDR nie ma nawet na pc, a GTA IV wyglądało źle. A ten sarkazm o w2 był bardzo niepotrzebny bo wiedźminowi 2 nie da się akurat zarzucić, że wygląda źle, tak jak już pisałem po 4 latach od premiery jest mniej więcej na poziomie gier które wyszły w 2013 i niektórych z 2014...
 
Natomiast CDP RED nie ma się specjalnie czym chwalić na polu optymalizacji. Wręcz przeciwnie czego dowodem fatalny W2 w wersji na Linuxa.
Wersja linuxowa W2 to nie natywny port, tylko wersja windowsowa opakowana w eON, przypuszczam, że REDzi nawet palca do niej nie przyłożyli.
 
Wersja linuxowa W2 to nie natywny port, tylko wersja windowsowa opakowana w eON, przypuszczam, że REDzi nawet palca do niej nie przyłożyli.

Ale puścili, więc ludzie zapisują to na ich konto. Jeśli faktycznie nie maczali palców, a nie mam powodów by nie wierzyć to dobrze, bo wersja na Linuxa jest fatalna.

NA PC napisałem. RDR nie ma nawet na pc

Co ma do rzeczy w tym wypadku platforma? Skoro na konsolach RDR prezentował się lepiej niż dowolny "sandbox" na blaszaki, to świadczy jedynie o wysokiej klasie produkcji, prawda?

A ten sarkazm o w2 był bardzo niepotrzebny bo wiedźminowi 2 nie da się akurat zarzucić, że wygląda źle, tak jak już pisałem po 4 latach od premiery jest mniej więcej na poziomie gier które wyszły w 2013 i niektórych z 2014...

Silnik prezentował nierówny poziom.
W pewnych aspektach i owszem, okazywał się zaskakująco dobry (tekstury, ilość detali) w innych (na przykład oświetlenie, pop-in) nie imponował już w chwili debiutu.
 
Last edited:
Co ma do rzeczy w tym wypadku platforma? Skoro na konsolach RDR prezentował się lepiej niż dowolny "sandbox" na blaszaki, to świadczy jedynie o wysokiej klasie produkcji, prawda?
Nic się nie prezentowało, jakość pogody i tego niesławnego cyklu dobowego jest dla Ciebie najwyraźniej najważniejszym kryterium w ocenie grafiki. A poza nimi były ohydne tekstury, aliasing i rozdzielczość nie sięgająca nawet 720p na PS3 i potworne gubienie klatek.
Na grafikę nie składa się tylko oświetlenie, na Boga. Nie można jego miarą określać gry najładniejszą w historii.
 
Ten trolling był lepszy niż myślałem albo forumowa brać coraz bardziej jest podatna na trolli.. :whistle:

@SMiki55 Dałeś im odpocząć jak mnie nie było i znowu łatwo się trolluje well job.
 
A poza nimi były ohydne tekstury, aliasing i rozdzielczość nie sięgająca nawet 720p na PS3 i potworne gubienie klatek.
Na grafikę nie składa się tylko oświetlenie, na Boga. Nie można jego miarą określać gry najładniejszą w historii.

Oczywiście, że nie. Składa się multum czynników.
Dużo więcej niż tylko rozdziałka, aliasing (dodatek, którego wpływ na oprawę jest iście znikomy, a wręcz bywa negatywny, jak w przypadku FXAA, który rozmywa obraz) czy nawet tekstury.
Problemem nazbyt wielu graczy, przede wszystkim pecetowych, jest postrzeganie gier wyłącznie przez pryzmat tych czynników.
Zamiast oceniać tytuł jako taki, ogólny poziom oprawy, stronę artystyczną, widzą że tu i ówdzie jest więcej pikseli, a tam, o cholera, ząbki, bo brak AA.
Taka postawa jest mi obca.
Na co dzień gram w 720p i tyle mi wystarcza. 1080p załączam jedynie na potrzeby testów.
I jakkolwiek dostrzegam wyraźną różnicę na korzyść tej drugiej, tak dla mnie jest to kwestia absolutnie drugo, a nawet trzeciorzędna. Ma to dla mnie marginalne znaczenie.
Oceniam oprawę konkretnego tytułu każdorazowo jako całość, bez rozkładania na czynniki, dzięki czemu nie mam parcia na ustawienia ultra, chociażby.
Nawet w sytuacji gdy sprzęt pozwala decyduję się na wysokie, ewentualnie z jakimś drobnym bonusem (najczęściej w ramach oświetlenia właśnie).
Ultra ma za przydatne wyłącznie na potrzeby testów.
I jak najbardziej uważam RDR, obok TLoU za jeden z najpiękniejszych tytułów jakie zdarzyło mi się widzieć.

Skarżysz się na FXAA, który niby rozmywa obraz, a rozmytych tekstur i niskiej rozdziałki nie uważasz za wadę? Poza tym używam FXAA od pewnego czasu w każdej grze i nie spotkałem się z rozmyciem, przy TXAA już tak.

Nie, nie uważam. W 1080p obraz jest naturalnie ostrzejszy, ale 720p w niczym mi nie wadzi. Nie w przypadku monitora 16:9.
O dziwo gorzej w praktyce spisuje się np. 1366*768.

Co się AA tyczy, pierwsze co zrobiłem, gdy wraz z patchem dano w Shadow of Mordor możliwość wyłączenia FXAA to go wyłączyłem.
Bo rozmywał, co przeszkadza mi bardziej niż ząbkowane krawędzie, na które rzadko kiedy zwracam w ogóle uwagę..
 
Last edited:
Dużo więcej niż tylko rozdziałka, aliasing (dodatek, którego wpływ na oprawę jest iście znikomy, a wręcz bywa negatywny, jak w przypadku FXAA, który rozmywa obraz) czy nawet tekstury.

Skarżysz się na FXAA, który niby rozmywa obraz, a rozmytych tekstur i niskiej rozdziałki nie uważasz za wadę? Poza tym używam FXAA od pewnego czasu w każdej grze i nie spotkałem się z rozmyciem, przy TXAA już tak.
 

Guest 3669645

Guest
Podaj mi przykład równie dobrze wyglądającej gry z tak wielkim, otwartym i faktycznie żyjącym światem. Prezentującym zbliżony poziom oprawy, z równie imponującym oświetleniem, cyklem dobowym (bez jasnych nocy), udanym systemem fizyki (bez betonowych gęsi).
Mowa była o najładniejszych grach w ogóle, a nie najładniejszych grach z otwartym światem z najlepszym cyklem dobowym, najlepszą fizyką itd. Poza tym sam nie wiem czy do jakości grafiki tak dużo ma otwartość świata. Wszak silnik gry generuje tylko najbliższe otoczenie, a nie całą mapę na raz, wtedy jest bez znaczenia czy gra jest otwarta czy np. półotwarta jak Crysis (Nadal IMO ładniejszy niż GTA V). Chyba że się mylę i faktycznie otwartość świata mocno wpływa na zasobożerność (z powodu której jakość grafiki jest obniżana), niech wtedy się wypowie ktoś kto się zna :p

Sztandarowe produkcje Rockstara (RDR GTA V) to gry absolutnie urzekające, klasa sama w sobie.
Klasa sama w sobie jeśli chodzi o projekt świata, ożywienie go, tworzenie cyklu dobowego / pogodowego i tym podobnych. Z tym się oczywiście zgadzam. Jeśli miałbym zaś oceniać grafikę samą w sobie -To w momencie premiery była dla mnie "całkiem, całkiem" ale nic ponadto. Wyjątkiem jest GTA V na stare konsole, wiadomo że nie ma startu do najnowszych produkcji na PC, ale jak na te prehistoryczne maszyny jakość oprawy była na najwyższym poziomie. Teraz, gdy gra wychodzi na PC, znowu mogę powiedzieć, że jest "tylko" całkiem nieźle.
 
Last edited by a moderator:
Chyba że się mylę i faktycznie otwartość świata mocno wpływa na zasobożerność (z powodu której jakość grafiki jest obniżana), niech wtedy się wypowie ktoś kto się zna

Gry w otwartym świecie są bardziej zasobożerne.
Ciężko mi powiedzieć o ile bardziej, ale obstawiam że znacznie.

Teraz, gdy gra wychodzi na PC, znowu mogę powiedzieć, że jest "tylko" całkiem nieźle.

Na podstawie lektury tematu poświęconego grafice dochodzę do wniosku, że to i tak dużo łaskawsza ocena niż to, co często mówi się tam o oprawie W3 ;)
 

Guest 3669645

Guest

Ludziom to się nudzi strasznie chyba :p

Ale ze mnie hipokryta ^^
 
Last edited by a moderator:
Trochę nie rozumiem co jest nie tak z mózgami osób oburzających się na widok wymagań. Ile razy taki człowiek musiał wypaść z kołyski prosto na czubek głowy? Zawsze myślałem, że to logiczne i wystarczy nie być debilem cierpiącym na totalny brak wyobraźni, aby przewidzieć, że gra, która według zapowiedzi ma mieć wielki świat, być najładniejszym RPG na świecie, będzie miała wymagania wyższe od ponga czy pacmana. Naprawdę nie wiem na co liczyli Ci wszyscy ludzie z komputerami sprzed 2010-tego roku. Najśmieszniejsi są Ci, którzy najpierw płakali, że downgrade, a teraz, że nie mają kompów, bo jak to tak, że nowy wiedźmak nie odpali na procku wyciągniętym z lodówki. To na pewno korporacyjny spisek mający wyciągnąć od nas kasę na nowe podzespoły! Nie dajcie się! My wiemy swoje i będziemy grać na Atari!
 
Top Bottom