Wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ujawnione!

+
Co do tych I7 podchodził bym sceptycznie, już to pisałem w poprzednim wątku że twórcy lubią podawać wymagania dużo na wyrost, nie jestem w 100% pewien że tak jest i w tym przypadku ale mówię z doświadczenia. Posiadam Intel Core 2 quad 8600 i mimo że to technologia z przed 5 lat to FarCry4 który niby potrzebuje I5 działa, gra się płynnie. Problemem nie są procesory a karty graficzne a w przypadku otwartego świata może być i RAM ponieważ trochę informacji trzeba gdzieś przetrzymywać. Przypuszczam że jeśli ktoś ma coś w okolicy I3 i kartę GF 660 lub podobną, pogra w wieśka, co nie zmienia faktu że jeśli ktoś ma zbędne 3000zł lub nawet 3500 na nowego kompa będzie mógł pograć na maksymalnych ustawieniach. Ja już zbieram.
 
@eustachy_J23 O ile zgadzam się że na stare konsole gta 5 było jedną z najładniejszych gier to już na nowych jest tylko ładna i raczej wątpię że wersja na pc będzie lepsza. Po za tym wymagania na papierze i w praktyce to 2 różne sprawy. Z drugiej strony jakich wymagań można się spodziewać po grze tworzonej jeszcze na starą generacje konsol.

Mógłbyś trochę przystopować z jeżdżeniem po wiedźminie za optymalizacje klika miesięcy przed premierą. Może się okazać że wiedźmin będzie działał lepiej niż większość gier które w tym roku mają premierę. Ile gier tylko na nowe konsole wyszło? Do końca roku wyjdzie na pewno sporo gier które będą mieć podobne wymagania do wiedźmina (i nie mówię tego tylko o nowym asasynie).
 
A tak jeszcze jedno:
AC Unity Minimalne:
Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II x4 940 3.0 GHz◾6 GB RAM◾karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/3 GB Radeon HD 7970 lub lepsza◾50 GB HDD◾Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit
Wiesiek Minimalne:
◾Procesor: INTEL CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940◾Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 lub AMD GPU Radeon HD 7870◾Pamięć: 6GB RAM◾DirectX: 11◾Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca◾System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)◾

Wygląda znajomo? Teraz każdy wie czy poszedł mu Unity i czy dał radę grać, można mieć tylko nadzieję że Wieśka lepiej zoptymalizowali.
 
Last edited:
Gdybym miał takie podejście jak Ty to szkoda byłoby mi czasu na marnowanie go tutaj...

Nawet nie skomentuję.

Zawsze myślałem, że to logiczne i wystarczy nie być debilem cierpiącym na totalny brak wyobraźni, aby przewidzieć, że gra, która według zapowiedzi ma mieć wielki świat, być najładniejszym RPG na świecie, będzie miała wymagania wyższe od ponga czy pacmana

I dobrze myślałeś, bardzo dobrze.
Co innego jednak wymagania wyższe niż ponga czy pacmana, a co innego minimalne będące drugimi najwyższymi w historii game'ingu. Taka subtelna różnica.
A drugie i tak wyłącznie dlatego, że Ubi już całkowicie straciło kontakt z planetą o nazwie Ziemia.

W każdym razie wymagania są takie "na papierze".
Jak jest w praktyce nie przesądzam, aczkolwiek z czysto biznesowego punktu widzenia, takie nie inne minimalne są strzałem w stopę.

Do końca roku wyjdzie na pewno sporo gier które będą mieć podobne wymagania do wiedźmina (i nie mówię tego tylko o nowym asasynie).

Bo po co optymalizować, jeśli można podnosić wymagania, nie?
A słabe wyniki sprzedaży i tak zawsze da się usprawiedliwić piractwem.
Bo przeciez nie nadmiernymi wymaganiami? Gdzie tam.
Smutne, że wielu deweloperów tak właśnie myśli... I robi.

Tak czy inaczej odpuszczam ten temat. Z kilku powodów.
Przede wszystkim z troski o nerwy. Bynajmniej nie własne.
Pokój.
 
Last edited:
Wygląda znajomo? Teraz każdy wie czy poszedł mu Unity i czy dał radę grać, można mieć tylko nadzieję że Wieśka lepiej zoptymalizowali.
Dzięki! Mam nadzieję że faktycznie wymagania są podane na wyrost a optymalizacja lepsza.

Nie grałem w Unity, ale pojawiła się chociaż szansa że zadziała, bo z tego co czytałem przy odpowiednich ustawieniach i5-3230m + GTX660m odpalało unity i dało się grać.

Grafika ucierpi, ale i tak jestem większym fanem fabuły :)

A jak nie pójdzie to będzie na półce czekał na nowego kompa za kilka lat :)
 
Jeszcze przed wydaniem Unity mówiłem, że jak mi ono pójdzie to Wiedźmin 3 też powinien. Grę odpaliłem i grałem na średnio-niskich tragedii nie było. Mam nadzieje, że z Wiedźminem będzie tak samo. Boję się tylko, że wymagania papierowe nijak się mają do tych praktycznych a to też możliwe.
 
AC Unity Minimalne:
Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II x4 940 3.0 GHz◾6 GB RAM◾karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/3 GB Radeon HD 7970 lub lepsza◾50 GB HDD◾Windows 7(SP1)/8/8.1 64-bit

Nie wiem czy Ubisoft zmieniał coś cichaczem od czasu ujawnienia minimalnych, czy też błąd popełnił GoL, ale we wszystkich pierwszych newsach mowa jest o GTX 680.
 
Nie wiem czy Ubisoft zmieniał coś cichaczem od czasu ujawnienia minimalnych, czy też błąd popełnił GoL, ale we wszystkich pierwszych newsach mowa jest o GTX 680.

Dane wprost ze źródła (blog Ubisoft):
64-bit operating system
Required

Supported OS
Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bit versions only)

Processor
Minimum
Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or AMD Phenom II x4 940 @ 3.0 GHz

Recommended
Intel Core i7-3770 @ 3.4 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or better

RAM
Minimum
6 GB

Recommended
8GB

Video Card
Minimum
NVIDIA GeForce GTX 680 or AMD Radeon HD 7970 (2 GB VRAM)

Recommended
NVIDIA GeForce GTX 780 or AMD Radeon R9 290X (3 GB VRAM)

DirectX
Version 11

Sound Card
DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

Hard Drive Space
50 GB available space

Peripherals Supported
Windows-compatible keyboard and mouse required, optional controller

Multiplayer
256 kbps or faster broadband connection

Supported Video Cards at Time of Release
NVIDIA GeForce GTX 680 or better, GeForce GTX 700 series; AMD Radeon HD7970 or better, Radeon R9 200 series
Note: Laptop versions of these cards may work but are NOT officially supported.
 
A wykładowców przekonać, żeby dali 3 bez egzaminów to dasz Pan radę?
Nie przypuszczałem, że do tablicy przybiją ogłoszenie dla wiedźmina, toteż dawno na nią nie spoglądałem, za co przepraszam.
A jeśli chodzi o zlecenie: przekonanie, żeby wykładowcy dali trzy za nic to jak oszukiwanie przy próbie traw... niby w teorii się da, ale później z wiedźmina dupa wołowa.
 
Witam,
Jak Wiesław 3 mógłby się zachowywać na poniższej konfiguracji (i w jakiej rozdziałce)
Laptop Lenovo Y50
Intel Core i7-4710HQ (4 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
RAM
8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Karta graficzna
NVIDIA GeForce GTX 860M 4096 MB GDDR5 (pamięć własna)

Pozdrawiam
Piotr
 
Posiadam Intel Core 2 quad 8600 i mimo że to technologia z przed 5 lat to FarCry4 który niby potrzebuje I5 działa, gra się płynnie
Przepraszam ale technologia i7 jest sprzed 5-6 lat to jak ty mówisz że Core Quad to technologia z przed 5 lat bo albo ja miałem jakiś hi end przedpremierowy układ w kompie (Quad) jakieś 6 lat temu albo nie wiem...
 
Przepraszam ale technologia i7 jest sprzed 5-6 lat to jak ty mówisz że Core Quad to technologia z przed 5 lat bo albo ja miałem jakiś hi end przedpremierowy układ w kompie (Quad) jakieś 6 lat temu albo nie wiem...

Ale droga mimo 5-6 lat. (intel to monopolista :- )
 
Przymierzam się powoli do wymiany grafiki więc mam pytanie do ludzi orientujących się w temacie kart graficznych:

Jaka maksymalna karta będzie dobra do AMD Phenom II x4 955 3,2Gh, której ten procek za mocno by nie ograniczał?
 
Na jakich detalach będę mógł grać z takim sprzętem?
System operacyjny: Windows 8.1 (64-bit)
Procesor: i5 4440 3,1 GHz
Karta graficzna: GTX 750
RAM: 8GB (2x4GB 1333 MHz)
 
Na jakich detalach będę mógł grać z takim sprzętem?
System operacyjny: Windows 8.1 (64-bit)
Procesor: i5 4440 3,1 GHz
Karta graficzna: GTX 750
RAM: 8GB (2x4GB 1333 MHz)

Nikt tak naprawdę na to pytanie ci nie odpowie. Ale raczej musisz się przyzwyczajać do myśli o minimalnych (karta jest nawet poniżej wymagań podanych przez CDP RED). Chyba trzeba po prostu czekać do premiery i wtedy przekonać się na własnej skórze. Choć może jeszcze nastąpi aktualizacja tych wymagań, bo na razie są dość niespójne.
 
Na jakich detalach będę mógł grać z takim sprzętem?
System operacyjny: Windows 8.1 (64-bit)
Procesor: i5 4440 3,1 GHz
Karta graficzna: GTX 750
RAM: 8GB (2x4GB 1333 MHz)

Poczekaj, zaraz odpalę betę i Ci napiszę... ;-)
No bez żartów, można określić czy grę odpalisz czy nie, ale nie na jakich detalach będziesz grał.
Z tym że minimalne z domieszką średnich to optymistyczne założenie.
 
Top Bottom