Wiedźmin 3: Dziki Gon

+

Guest 3669645

Guest
Pewnie wszyscy dostali to samo z PC. Ale miło byłoby móc porównać wszystkie wersje.
 
Z tego co widzę to hajp ma się całkiem dobrze;)

Rzeczywiście - Hype Train działa :) Znaczy, działa mi Gif w końcu.
W poniedziałek się przekonamy, czy będzie hype czy nie
 
Last edited:
Kiedy wreszcie pojawią się te materiały (obrazki, może jakieś fragmenty rozgrywki), to chciałbym, żeby ludzie nie pisali o dałngrejdzie w odniesieniu do pierwszych trailerów. Bo ten dałngrejd na pewno jest i zwyczajnie trzeba albo się z tym pogodzić, albo dać sobie spokój z grą, jeśli jest to dla nas takie ważne. Punktem odniesienia powinny być te fragmenty rozgrywki, które już widzieliśmy. Mam nadzieję, że w stosunku do nich nie będzie już żadnego dałngrejdu.

Wiedźmin jak na tak dużą grę, którą podobno jest, nie waży dużo. Są/powstają chyba gry, które ważą więcej... A to może oznaczać, że będziemy mieli dużo klonów w grze, oraz, że wiele tekstur będzie dość niskiej jakości.

Należy też pamiętać, że wiele poszczególnych elementów może wyglądać gorzej niż w W2. Mam tu na myśli szczególnie właśnie tekstury i szczegółowość niektórych modeli, na przykład roślinności.

Dlaczego?

Cóż :). Myślę, że w kwestii rozdzielczości tekstur raczej trudno mówić o jakimś postępie. To pewnie nadal musi być kompromis pomiędzy lepszą jakością tekstur, które można upchnąć w grze o ciasnych, małych lokacjach, a ich ilością w dużej, otwartej grze. Już kilka lat temu można było dać tektury o bardzo dobrej jakości. W przypadku tekstur chyba największą rolę odgrywa ilość pamięci karty graficznej. Oczywiście karty mają coraz więcej tej pamięci, ale z drugiej strony W3 jest znacznie większy od W2, z otwartym światem i z większym zasięgiem widzenia. Zapewne więcej elementów do oteksturowania. Czyli większa ich ilość kosztem rozdzielczości i jakości. Co innego gdyby świat W3 był tej samej wielkości i budowy jak świat W2.

Inna rzecz mająca pewnie jakieś znaczenie dla jakości tekstur, to strumieniowe ładowanie mapy i szybkość podróży, która w W3 dzięki koniowi będzie większa niż w W2. Im większej rozdzielczości tektury, tym dłużej trwa ich wymiana w grze podczas przemierzania lokacji. Oczywiście RAMu i pamięci w kartach jest coraz więcej i można od razu załadować więcej, ale znów; gra także jest większa, a podróż może być szybsza.

Chyba największa różnica tkwi w szaderach. Ktoś wrzucał na forum porównanie Zoltanów ze wszystkich części. Każdy widział, że ten z W3 wygląda najlepiej. Jednak jestem przekonany, że nie raz będą momenty w których tekstury W3 i jakość modeli może wyglądać bardzo źle w porównaniu do W2. Jednak wciąż to szadery będą robić różnicę w ogólnym odbiorze różnych takich momentów oraz całości gry.

Mam też wrażenie, że roślinność w W3 ma mniej "uczesaną" formę prosto z podręcznika biologii, a bardziej naturalną, pokrzywioną, krzaczastą.
 
Last edited:
Super, głos rozsądku ale czy to nie Ty do upadłego broniłeś gry mówiąc, że jest "hiper piękna" i nie ma mowy o żadnym "downgrejdzie" mały hipokryto? :D
 
@Marcin Momot, pod każdym, czyli pod względem dialogów i dubbingu też? :D Możesz powiedzieć cokolwiek o tym aspekcie gry (oczywiście chodzi o wersję polską)? Jakie są Twoje wrażenia "słuchowe" w porównaniu do W2?
 
Super, głos rozsądku ale czy to nie Ty do upadłego broniłeś gry mówiąc, że jest "hiper piękna" i nie ma mowy o żadnym "downgrejdzie" mały hipokryto? :D

To zależy w odniesieniu do czego. W odniesieniu do trailerów nie broniłem. Broniłem natomiast owych pamiętnych, mocno krytykowanych, zimowych skrinów w odniesieniu do wcześniejszych skrinów, czy fragmentów rozgrywki. I tego nadal się trzymam.

Ewentualne zwracałem uwagę na trudność dokonania porównania w niektórych przypadkach ze względu na kompresję, inne warunki, lub zastosowany filtr wyostrzający we wczesnych skrinach pochodzących z trailerów.
 
Last edited:
Top Bottom