Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Ludziska, jaka jest różnica między tymi dwoma kartami:
- http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/
- http://www.morele.net/karta-graficz...i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

cenowo są tak samo. W technicznych zauważyłem, że np. "taktowanie rdzenia w trybie boost" jest większe dla Gigabyte. Są jakieś jeszcze znaczniejsze różnice? Którą bardziej opłaca się zakupić?

Generalnie to Gigabyte ma mocniejszą sekcję zasilania, lepiej się kręci , ma backplate, bazowo jest wydajniejsza (wyższe zegary).
Ma solidniejsze chłodzenie. Lepszy wybór.

Tu masz taniej Gigabyte'a

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/...Force_GTX970_OC_4GB_G1_Gaming_256_bit_PCI_E_/

MSI ta sama cena + 1 zł ;-)
http://www.pcprojekt.pl/index.php?/...OC_4GB_OC_TwinFrozr_Gaming_Ed_256_bit_PCI_E_/

No ale PC Projekt to sklep znacznie lepszy od Moreli. Zero problemów z gwarancją, natychmiastowa wysyłka. I jeszcze jak zagadasz to Ci mogą sprawdzić ASIC karty ;-)
 
Last edited:
@messiajah
Do tego procka , szkoda wykładać póki co kasę na kartę.
Zbieraj spokojnie pieniądze i jak już zbierzesz kwotę która Cię interesuje, daj znać. To coś się fajnego wybierze :)
Jaki budżet przewidujesz?

Chciałbym żeby zamknęło się to w okolicach 2 tys. Czyli albo sprzedaję cały komputer za jakieś 1500, dokładam te 2tys i kupuję coś za 3500, albo sprzedaję płytę, proc i kartę graficzną, dokładam kasę i kupuję te 3 nowe podzespoły za te 2 tys :)
 
Witam,
Chciałbym się Was poradzić. Czy wymiana karty graficznej na 970' w komputerze o poniższej konfiguracji, pozwoli mi na granie w W3 na najwyższych ?

-Zasilacz Be Quiet! Pure Power L7-530W -Procesor Intel Core i5-3570K
- Płyta główna MSI Z77A-G43 -Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3
-Karta graficzna Asus GeForce GTX660
 
Chciałbym żeby zamknęło się to w okolicach 2 tys. Czyli albo sprzedaję cały komputer za jakieś 1500, dokładam te 2tys i kupuję coś za 3500, albo sprzedaję płytę, proc i kartę graficzną, dokładam kasę i kupuję te 3 nowe podzespoły za te 2 tys :)

Sprzedaj to co masz za ile się da, w granicach 3000-3500 złoży się fajny sprzęcik :)

---------- Zaktualizowano 14:24 ----------

Witam,
Chciałbym się Was poradzić. Czy wymiana karty graficznej na 970' w komputerze o poniższej konfiguracji, pozwoli mi na granie w W3 na najwyższych ?

-Zasilacz Be Quiet! Pure Power L7-530W -Procesor Intel Core i5-3570K
- Płyta główna MSI Z77A-G43 -Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3
-Karta graficzna Asus GeForce GTX660

Jeżeli nie będzie lipy z optymalizacją, to spokojnie :) Mowa o 1080p + ultra bez AA.
 
MacBook (late 2009 - więc nie jakiś najnowszy sprzęt) - ping 37ms, download 34.14, upload 9.11
PC (po kablu!) - ping 32ms, download 29.15, upload 9.37
Po pierwsze, w jakich jednostkach ty to podajesz? U góry (przy osiągach Steama) widać, że mylisz megabity z megabajtami.
Po drugie - jakie karty sieciowe (100 megabit vs 1 gigabit) masz w kompie i routerze oraz jakim kablem (która kategoria - na kablu powinno być napisane) łączysz te urządzenia?
 
No ale PC Projekt to sklep znacznie lepszy od Moreli. Zero problemów z gwarancją, natychmiastowa wysyłka. I jeszcze jak zagadasz to Ci mogą sprawdzić ASIC karty ;-)

To jeszcze zobaczę, gdzie będę zamawiał. Póki co, to sprawdziłem cenowo, jak mniej więcej by wychodziło, na pcprojekt, esc i morele. No i wyszło, ze morele jednak najtaniej. I na morele moge mieć poskładanie kompa za 1zł i przesyłkę gratis xD
 
Tak... Morele... niedawno widziałem na allegro ich sprzedaż.
PS4 funkiel nowa na gwarancji, bez kartonu, bez pada ,bez żadnego okablowania, nawet zasilania nie było.
Jako NOWA!

Tak, na Morele może być taniej...
 
To jeszcze zobaczę, gdzie będę zamawiał. Póki co, to sprawdziłem cenowo, jak mniej więcej by wychodziło, na pcprojekt, esc i morele. No i wyszło, ze morele jednak najtaniej. I na morele moge mieć poskładanie kompa za 1zł i przesyłkę gratis xD

To poczytaj sobie opinie o morelach, i o tym jak składają te kompy za 1zł...:D
Nie zdziw się jak Ci kompa podeślą z urwanym slotem PCI-E i uszkodzą kartą graficzną. Jak będziesz chciał reklamować to dostaniesz najpierw bezczelne odpowiedzi w stylu "trzeba było przy kurierze sprawdzić".

Chcesz oszczędzić jakieś grosze, żeby potem się denerwować - Kupuj w morelach :)
 
@GosuPl nie raz zmieniałem już*kanał, nie ma większej różnicy. Router to Ubee EVW3226

@szypek26 już się*poprawiam:

Transfery Steam wzrosły z 3.5 MB/S (Internet 30Mb/s) do max 6.5 MB/S (Internet 120Mb/s).
SpeedTest.pl
MacBook (late 2009 - więc nie jakiś najnowszy sprzęt) - ping 37ms, download 34.14 Mbps, upload 9.11 Mbps
PC (po kablu!) - ping 32ms, download 29.15 Mbps, upload 9.37 Mbps
Mam nadzieję, że teraz dobrze :)
 
To poczytaj sobie opinie o morelach, i o tym jak składają te kompy za 1zł...:D
Nie zdziw się jak Ci kompa podeślą z urwanym slotem PCI-E i uszkodzą kartą graficzną. Jak będziesz chciał reklamować to dostaniesz najpierw bezczelne odpowiedzi w stylu "trzeba było przy kurierze sprawdzić".

Chcesz oszczędzić jakieś grosze, żeby potem się denerwować - Kupuj w morelach :)

Dobra, poczytałem. I ze zgrozą stwierdzam, że rzeczywiście nie wygląda to ciekawie. Choć oczywiście są takie i takie opinie. Niektórzy sobie chwalą, a niektórzy piszą wręcz eseje odradzające. Znacie może jakiś sklep, co od razu złożył by mi też kompa? Pcprojekt zajmuje się też tym? :)
 
Dobra, poczytałem. I ze zgrozą stwierdzam, że rzeczywiście nie wygląda to ciekawie. Choć oczywiście są takie i takie opinie. Niektórzy sobie chwalą, a niektórzy piszą wręcz eseje odradzające. Znacie może jakiś sklep, co od razu złożył by mi też kompa? Pcprojekt zajmuje się też tym? :)

Masz u nich na stronie nawet
http://www.pcprojekt.pl/

4.Składanie dowolnego zestawu do kilku godzin bez żadnych opłat za składanie i konfiguracje.
 
Mam nadzieję, że teraz dobrze
No dobra, to wiemy już, że masz transfery kablowe (tymi na razie się zajmiemy) na poziomie 30 Mbps oraz twój router obsługuje Gigabit Ethernet. Możemy ze sporą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że zarówno PC, jak i Mac, również mają karty gigabitowe. Ale ponawiam prośbę o sprawdzenie tego. Podobnie, jak przeczytanie oznaczenia kabla - powinna to być kategoria piąta (cat. 5e) lub wyższa.
 
Masz u nich na stronie nawet
http://www.pcprojekt.pl/

4.Składanie dowolnego zestawu do kilku godzin bez żadnych opłat za składanie i konfiguracje.

Kurde, faktycznie. Ślepy chyba jestem

---------- Aktualizacja 20-01-2015 00:18 ----------

W klawiaturach ktoś "siedzi"? Mógłby coś polecić? Cenowo interesuje mnie tak do max. 300zł. Przeznaczona będzie do grania jak i codziennego, normalnego użytkowania dlatego zależało by mi, aby była w miarę cicha.
Zastanawiałem sie nad ROCCAT Isku, no ale doczytałem, że jest głośna. Ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć?
Inne propozycje mile widziane :)

@Keth to ile bym musiał dożucić, by coś ciekawego wyrwać? ;)
 
Last edited:
Średni budżet sobie wybrałeś na klawiaturę. Na tradycyjną za dużo, na mechaniczną trochę mało ;)
 
Nie wiem czy dobry dział bo tych sprzętowo - wymaganiowych jest kilka ;P
Co powiecie na taki zestaw?
http://www.morele.net/inventory/info/hCreE/
Da się to jakoś cenowo odchudzić bez dużej straty na parametrach? :)
Czy wszystko jest dobrze do siebie dobrane? Nie znam się na sprzęcie i kierowałem się sugerowanymi zestawami.
Jeśli sugerowalibyście wymianę jakiegoś podzespołu to tak żeby już cena nie rosła bo i tak srogo przekroczyłem swój zakładany budżet :p

E: Mam drugą propozycję zestawu opartą o i5 zamiast i7
http://www.morele.net/inventory/info/cG8Qxu/
 
Last edited:
To ja może też się spytam :p Zakup planuje dopiero w maju i celuję w taki zestaw. Mam nadzieję, że mi się uda. Jest szansa, że do maja cokolwiek stanieje i czy do tego czasu wyjdzie jakiś nowy podzespół, w który będzie lepiej zainwestować?

Procesor AMD FX-8350, X8, socket AM3+, 64bit, 4.0GHz, 125W, cache 16MB, BOX (FD8350FRHKBOX)

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Płyta główna Gigabyte GA-970A-DS3P, 970, DualDDR3-1866, SATA3, RAID, ATX (GA-970A-DS3P)

Karta graficzna Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5 (512 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (R9290-DC2OC-4GD5)

Obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 (SPC106)

Pamięć Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB (BLT2CP4G3D1608DT1TX0CEU)

Zasilacz XFX Pro Series TS550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)
 
@mbartek

Procka bym zmienil na i5-4690K - oszczedzasz 4 stówy ktore przeznaczylbym na SSD 256GB zamiast 128GB oraz na zasilacz o wiekszej mocy, te 500W to tak na styk

GPU - lepiej brac 970tke od MSI lub Gigabyte'a
 
Top Bottom