Wiedźmin 3 - grafika

+
Uwaga. Prosze się nie denerwowac, wrzuciłem bez komentarza, bo jak coś napiszę to od razu będzie hejt, bo mam swoje zdanie. Po prostu kiedy ostatnio słyszę, że downgrade jest raczej bardziej niz pewny wrzucam obrazeczki żebyście zapamientali kiedy już zagracie, że ta gra kiedyś wyglądała zajebiście, że ona już tak wyglądała, że był taki build gdzie wszstko było cacy i wszyscy byli zadowoleni, że cienie były, i tekstury się doczytywały, i włosy były jakieś tam "super podrasowane" (a nie jak na pokazach) i żebyło ogień w butach. A teraz to nie wiadomo co będzie ... Głucho wszędzie, ciemno wszędzie, co to będzie z tym Wiedźminem? Bo ja chcę SoD.

A jeśli chodzi o brak koentarza to raz - nie ma zakazu wrzucania samych zdjęć, dwa - po prostu myslałem, że wpisałem, a miałem trzy okna włączone forum i zwyczajnie wysłałem to bez komentarza ;)

@fanktoy Może nam podpowiesz jakie to ukryte przesłanie stoi za tymi trzema obrazkami :p

To miało być porównanie buildów? Jeśli tak, to pierwszy obrazek się nie liczy -Pochodzi z edytora, gdzie grafika jest okrojona.

A ten okrojony build, edytor to jest lepszy niż 30-minutowy gameplay (moim zdaniem oczywiście).
 
Last edited:
Uwaga. Prosze się nie denerwowac, wrzuciłem bez komentarza, bo jak coś napiszę to od razu będzie hejt, bo mam swoje zdanie. Po prostu kiedy ostatnio słyszę, że downgrade jest raczej bardziej niz pewny wrzucam obrazeczki żebyście zapamientali kiedy już zagracie, że ta gra kiedyś wyglądała zajebiście, że ona już tak wyglądała, że był taki build gdzie wszstko było cacy i wszyscy byli zadowoleni, że cienie były, i tekstury się doczytywały, i włosy były jakieś tam "super podrasowane" (a nie jak na pokazach) i żebyło ogień w butach. A teraz to nie wiadomo co będzie ... Głucho wszędzie, ciemno wszędzie, co to będzie z tym Wiedźminem? Bo ja chcę SoD.
Działało ładnie. Ślicznie nawet. Ale tylko na pokazach i małymi fragmentami.
Chwalenie się uber podrasowaną grafiką na starannie wyreżyserowanych filmikach to był strzał w stopę, który - jak podejrzewam - jeszcze odbije się REDom czkawką. Ale to jest dyskusja na kiedy indziej.

Spadek jakości graficznej nie został wywołany niczym, tobie na złość.

A jeśli chodzi o brak koentarza to raz - nie ma zakazu wrzucania samych zdjęć, dwa - po prostu myslałem, że wpisałem, a miałem trzy okna włączone forum i zwyczajnie wysłałem to bez komentarza ;)
Zakazu nie ma, ale jak chcesz coś przekazać na forum dyskusyjnym, gdzie ludzie czytają twoje posty, to może jednak warto sklecić coś bardziej treściwego niż kilka obrazków bez absolutnie żadnego kontekstu.
 
Działało ładnie. Ślicznie nawet. Ale tylko na pokazach i małymi fragmentami.
Chwalenie się uber podrasowaną grafiką na starannie wyreżyserowanych filmikach to był strzał w stopę, który - jak podejrzewam - jeszcze odbije się REDom czkawką. Ale to jest dyskusja na kiedy indziej.

Spadek jakości graficznej nie został wywołany niczym, tobie na złość.


Zakazu nie ma, ale jak chcesz coś przekazać na forum dyskusyjnym, gdzie ludzie czytają twoje posty, to może jednak warto sklecić coś bardziej treściwego niż kilka obrazków bez absolutnie żadnego kontekstu.

Powtórzę się - zapomniałem, nawet nie wiedziałem, że jest "pusty". Więc co to "kurna" jest za filozofia robiena super gry ze świetnymi ustawienami, buildu który działa i ciągnie, a potem cięgnięcie tego wszystkiego w dół. I skąd wiesz jak to działało i tak dalej. Proszę tu nie gadać takich głupot, bo nie mamy potwierdzenia. Za to mamy SoD któym nadal się gre reklamuje i powinniśmy dostać conajmniej tak dobre wodotryski jak na owym zwiastunie. :'( :sad:
 
Jeśli coś działało rok temu, to tym bardziej powinno działać teraz, gdy o jakieś tam procenty wzrosła statystyczna moc komputerów używanych przez graczy, a do czasu premiery jeszcze się trochę poprawi. Przecież to nie było demo technologiczne, tylko kawałek gry. Jaki był powód obniżenia jakości w Watch Dogs? Na złość chyba nie robili.
 
Powtórzę się - zapomniałem, nawet nie wiedziałem, że jest "pusty". Więc co to "kurna" jest za filozofia robiena super gry ze świetnymi ustawienami, buildu który działa i ciągnie, a potem cięgnięcie tego wszystkiego w dół. I skąd wiesz jak to działało i tak dalej. Proszę tu nie gadać takich głupot, bo nie mamy potwierdzenia. Za to mamy SoD któym nadal się gre reklamuje i powinniśmy dostać conajmniej tak dobre wodotryski jak na owym zwiastunie. :'( :sad:

Spoko. Gadam głupoty.

Kontr-teoria, że było fajnie, ale bez powodu jest gorzej w ogóle nie jest głupia.
Skoro gra wygląda gorzej niż kiedyś, to widocznie nie wszystko działało jak trzeba, to chyba logiczne.

Już abstrahując od przytyków - przynajmniej mi tak podpowiada logika. Jaki może być inny powód obniżania jakości grafiki? Gdyby build - jak mówisz - działał i ciągnął, to by wszystko wyglądało jak wcześniej.
Poza tym aż tak daleko to SoD obecny stan rzeczy nie ma daleko.
 
Last edited:
Jak już kilkakrotnie wspomniałem SoD wygląda bardzo ładnie i pod względem treści jest genialny.Jednak jeśli chodzi o jakość grafiki MOIM zdaniem do VGX się nawet nie zbliżył. Jak dla mnie SoD - konsole, VGX - PC Ultra.
3.... 2..... 1..... HATE INCOMING!
 
Jeśli coś działało rok temu, to tym bardziej powinno działać teraz, gdy o jakieś tam procenty wzrosła statystyczna moc komputerów używanych przez graczy, a do czasu premiery jeszcze się trochę poprawi. Przecież to nie było demo technologiczne, tylko kawałek gry. Jaki był powód obniżenia jakości w Watch Dogs? Na złość chyba nie robili.

DOKŁADNIE!

Spoko. Gadam głupoty.

Kontr-teoria, że było fajnie, ale bez powodu jest gorzej w ogóle nie jest głupia.
Skoro gra wygląda gorzej niż kiedyś, to widocznie nie wszystko działało jak trzeba, to chyba logiczne.

Już abstrahując od przytyków - przynajmniej mi tak podpowiada logika. Jaki może być inny powód obniżania jakości grafiki? Poza tym aż tak daleko to SoD obecny stan rzeczy nie ma daleko.

Czyli drugi Watch Dogs. Super! :victory: :hatsoff: :yes:

A póxniej się okaze, że znajdziemy coś w plikach gry "blabla bla i tak dalej, Watch Dogs".
 
@fanktoy Nie wiem tylko do czego zakwalifikować ten pierwszy obrazek, który wygląda jakby był z edytora i nie miał nawet światła wypełniającego. Czy to według ciebie jest ten super build, czy dałngrejd?

Dlaczego uparcie to wrzucacie?
 
Czyli drugi Watch Dogs. Super! :victory: :hatsoff: :yes:

A póxniej się okaze, że znajdziemy coś w plikach gry "blabla bla i tak dalej, Watch Dogs".

To się wszystko okaże w praniu.

Powtórzę się, aż tak bardzo obecna jakość od SoD nie odstaje (przez obecną jakość rozumiem to, co widzieliśmy do tej pory) - szczególnie biorąc pod uwagę, że sklejając trailer twórcy mają tą wolność, że mogą wszystko dowolnie upiększyć i przedstawić z takiej perspektywy, że jakość wyda się obłędna. Nawet legendarny VGX ma na statycznych obrazkach te same bolączki, co screenshoty z okresu SoD, co dobitnie pokazuje przewagę reżyserowanego i kontrolowanego pokazu (trailer) w stosunku do "suchego" gameplaya.
 
Chciałem tylko zauważyć że wybraliście (znów) chyba najgorszy moment z gameplaya (no jeden z dwóch, drugim są te cienie w Novigradzie, a raczej ich brak)... dlaczego w tym porównaniu nie wklejacie screenów właśnie z obrzeży tego miasta, tylko takie gdzie oświetlenie szaleje, a trawa wygląda dziwnie...

Ogólnie nie wiem jaki sens ma ta dyskusja, skoro za tydzień prawdopodobnie rozwieją się wasze wątpliwości i albo będzie hejt, albo zachwyt... no chyba że teraz przez cały tydzień będzie powtarzanie w kółko argumentów z 386 stron tego tematu (tylko w jakim celu?).
 
I nie zwalajcie na konwersję...
Włączysz to w normalnej rozdzielczości i bez kompresji, a potem na monitorze ustawisz ostrość na maksymalną wartość i będzie naprawdę podobnie.
Jeszcze coś. Nudzisz. Było to omawiane tysiące razy, co chcesz nam przekazać?
 
@DarthasBinar SOD =/= konsole, bo na XONE nie ma troczków przy zbroi :p Które nawiasem mówiąc mi się nie podobają i są doklejone z tyłka, ani toto kolorem nie pasuje, ani dobrze nie przylega do modelu. A propos tego jeszcze, ciekawe czy uda się REDom wyeliminować ponowne wczytanie elementów fizycznych przy każdej zmianie ujęcia, w chacie Pań Lasu Geraltowi chyba trzy razy włosy skakały do góry.
 
To się wszystko okaże w praniu.

Powtórzę się, aż tak bardzo obecna jakość od SoD nie odstaje (przez obecną jakość rozumiem to, co widzieliśmy do tej pory) - szczególnie biorąc pod uwagę, że sklejając trailer twórcy mają tą wolność, że mogą wszystko dowolnie upiększyć i przedstawić z takiej perspektywy, że jakość wyda się obłędna. Nawet legendarny VGX ma na statycznych obrazkach te same bolączki, co screenshoty z okresu SoD, co dobitnie pokazuje przewagę reżyserowanego i kontrolowanego pokazu (trailer) w stosunku do "suchego" gameplaya.

Moim zdaniem SoD jest lepszy i moim zdaniem odstaje.

Chciałem tylko zauważyć że wybraliście (znów) chyba najgorszy moment z gameplaya (no jeden z dwóch, drugim są te cienie w Novigradzie, a raczej ich brak)... dlaczego w tym porównaniu nie wklejacie screenów właśnie z obrzeży tego miasta, tylko takie gdzie oświetlenie szaleje, a trawa wygląda dziwnie...

Ogólnie nie wiem jaki sens ma ta dyskusja, skoro za tydzień prawdopodobnie rozwieją się wasze wątpliwości i albo będzie hejt, albo zachwyt... no chyba że teraz przez cały tydzień będzie powtarzanie w kółko argumentów z 386 stron tego tematu (tylko w jakim celu?).

Wybieramy te gdzie oświetlenie szaleje, bo tak właśnie oświetlenie szaleje? A trawa wygląda dziwnie? Na SoD nie szaleje, doczytują się tekstury i cienie, wszsytko jest super.

Chrzanić grafikę z VGX. Chciałbym taką kamerę :(

POLAC MU!
 
Jeśli coś działało rok temu, to tym bardziej powinno działać teraz, gdy o jakieś tam procenty wzrosła statystyczna moc komputerów używanych przez graczy, a do czasu premiery jeszcze się trochę poprawi. Przecież to nie było demo technologiczne, tylko kawałek gry. Jaki był powód obniżenia jakości w Watch Dogs? Na złość chyba nie robili.

Sorry Raison ale tak to nie działa, kiedy gra jest w początkowej fazie developmentu mnóóóstwo elementów jest jeszcze pozą grą, czym bardziej się zbliża moment w którym gra jest "feature complete" tym bardziej jest wymagająca. Ulepszanie żyjącego świata, AI, dodawanie do gry elementów gameplayowych, zasięg widzenia, 0 loadingów itd wszystko wpływa na wydajność gry oraz FPS'y. Osobiście zawsze wezmę mocny gameplay nawet jeżeli będzie to przypłacone przycięciami graficznymi. Mogliby iść na całość z grafiką, ale jakim kosztem? Chcielibyście dostać wykastrowaną grę w zamian za rewolucje graficzną? Myślę że byłoby to możliwe biorąc pod uwagę że kto jak to ale Redzi mają utalentowany team artystów, ale gra musiałaby być pokroju Wiedźmina 2. Z loadingami, z zamkniętym światem, ze słabszym AI. Coś za coś, nie można mieć wszystkiego niestety. Poza tym ja się tam wstrzymuje z czymkolwiek do 26 stycznia kiedy dostaniemy wrażenia/materiały filmowe/zdjęcia.
 
Wybieramy te gdzie oświetlenie szaleje, bo tak właśnie oświetlenie szaleje? A trawa wygląda dziwnie? Na SoD nie szaleje, doczytują się tekstury i cienie, wszsytko jest super.

A ty dalej swoje.
Nawet twórcy się wypowiadali na ten temat. Na SoD nie szaleje, doczytują się tekstury i cienie, bo to trailer. Reżyserowany, kontrolowany - właśnie tak, żebyś nie miał zastrzeżeń.
 
Top Bottom