Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Wow. Kolejny cudowny screen. Krajobraz, rozczłonkowane ciało i ubranie Geralta. Naprawdę super. Chyba najlepszy ubiór Geralta do tej pory. Za to sukienkom mówię stanowcze nie!
 

Guest 3669645

Guest
Wywalić niebieską mgłę (albo nadać jej normalny, biały kolor, jeśli to prawdziwa mgła) i będzie idealnie :p
 
Fajna zbroja, stylowa i w ogóle, szkoda tylko że od 3 levelu nie będzie pewnie widać tej koszuli i cały "stajl" zniknie na rzecz zwiększonych statystyk.
 
Wywalić niebieską mgłę (albo nadać jej normalny, biały kolor, jeśli to prawdziwa mgła) i będzie idealnie :p

To raczej ma być efekt atmosfery. Różnica jest taka, że jest bliżej niż w rzeczywistości.




 
Last edited:
Zdaje się, że to drzewo to odpowiednik wieży eiffla z każdego filmu czy gry mającej miejsce w Paryżu - widać z każdego miejsca ;)
No i dobrze, przynajmniej nie będzie problemu z orientacją w terenie. Nie trzeba będzie co 5 minut zerkać na mapę.
 

Guest 3669645

Guest
To raczej ma być efekt atmosfery. Różnica jest taka, że jest bliżej niż w rzeczywistości.
Wiem, na najdalszych obiektach oczywiście powinna być taka delikatna "mgła", ale tutaj narzekam na tą, która pojawia się w odległości kilkunastu, kilkudziesięciu metrów :p Kojarzy się to z badziewnym draw distance'm. Pytanie czy to właśnie ma być przykrywka słabego draw distance czy to prawdziwa mgła. Jeśli prawdziwa, to wygląda zwyczajnie brzydko.

Na innych fragmentach z gry nie ma tej mgły, więc wychodzi na to drugie...
 
Zbroja ze screena podobna do tej jedynkowej ale to nie ta. Szkoda. Mogła by się pojawić jako takie fajne puszczenie oczka i zamknięcia trylogii
 
@adventus

@sebogothic dobrze to wyjaśnił. Nawet nie wiedziałem (a może zapomniałem?), że to ma jakąś tam nazwę, chociaż sam efekt znam od dawna. Świat w W3 jest przeskalowany, więc i owa perspektywa powietrzna jest skrócona. Może nie wygląda idealnie realistycznie, ale mi się podoba. Przy okazji robi za Draw Distance.
 

Guest 3669645

Guest
Świat w W3 jest an tyle ogromny, że aż tak bliska mgła nie jest potrzebna. Do oszukiwania zmysłów gracza służą przeszkody terenowe i projekt mapy, a nie jakaś mgła :p

Zresztą jak wspominałem, na innych fragmentach z gry wygląda to dobrze ("mgła" jest na końcu horyzontu, a nie 100 metrów od Geralta). Gdyby wszędzie miała być taka bliska mgła, to Geralt po wejściu na jakąś górę / wzgórze / wieżę nic by nie mógł zobaczyć, tylko niebieski budyń.
 
Może jej odległość zmienia się zależnie od pogody, albo ilości elementów :)

Biała mgła totalnie by nie pasowała, bo to jest co innego. Z tego co znalazłem wyczytać można, że woda w atmosferze raczej sprawia, że odległe obiekty szarzeją, a właśnie jej brak sprawia że odległe obiekty niebieszczeją. :)

Ponieważ nie jestem na tyle mądry, to w stylu zi3lonej podrzucam linka: http://www.mimuw.edu.pl/delta/artykuly/artykuly_roku/Niebieskilas.pdf

cytat z tego linka:

Zastanówmy się jeszcze, jak warunki pogodowe wpływają na kolor lasu.
Po pierwsze, kiedy atmosfera jest wolna od pyłów i kropelek wody, odległe
plany wydają się silnie niebieskie. Ponieważ takie warunki niezwykle rzadko
panują w Polsce, powróćmy do zdjęcia Wielkiego Kanionu. Wykonaliśmy analizę
także tej fotografii. Widać wyraźnie (rys. 6), jak czerwona składowa bliskiego
planu ustępuje składowej niebieskiej w miarę powiększania się odległości. Kolor
niebieski jest tu bardzo wyraźny, a odległości sięgają pięćdziesięciu i więcej
kilometrów. Interesujące jest, że otrzymujemy ten sam rezultat, mimo że skały
nie są zielone, lecz brązowe.
Natomiast pokazane na tylnej okładce zdjęcie Tatr zostało wykonane
wtedy, kiedy w powietrzu znajdowało się wiele kropelek wody, większych
niż jedna dziesiąta długości fali światła. Rozpraszanie staje się w takich
warunkach nieselektywne i odległe wzgórza jawią nam się w odcieniach szarości.
Analiza komputerowa tego zdjęcia potwierdza nasze spostrzeżenia (rys. 7).
Wraz z odległością wzrasta jasność, natomiast spada nasycenie koloru –
wzajemny stosunek barw pozostaje mniej więcej stały, co właśnie odpowiada
odcieniom szarości rejestrowanym przez nasze oko.
Jest jeszcze wiele czynników, które mogą wpływać na kolor odległego
lasu. Jednak jego niebieski kolor jest spowodowany rozpraszaniem światła
w atmosferze i wpływają nań takie czynniki jak: odległości, kierunek obserwacji
i oświetlenia, pogoda, czystość powietrza (w zanieczyszczonej atmosferze nie
można pominąć absorpcji) i wrażliwość oka.

Autorzy to jacyś licealiści, więc pewnie banialuki wypisują, jak to licealiści, ale chyba można im trochę wierzyć mimo wszystko. :)
 
Last edited:
Ja tam razem z Eustachym zaczynam się martwić o dałngrejd efektów pogodowych. Dlaczego się tym nie chwalą??? Mam dziwne wrażenie, że niedługo w końcu będą musieli przyznać, że zrezygnowali z tego, albo ograniczyli do jakiejś mżawki i kilku filtrów zmieniających jasność i nasycenie obrazu...
 
Ja tam razem z Eustachym zaczynam się martwić o dałngrejd efektów pogodowych. Dlaczego się tym nie chwalą??? Mam dziwne wrażenie, że niedługo w końcu będą musieli przyznać, że zrezygnowali z tego, albo ograniczyli do jakiejś mżawki i kilku filtrów zmieniających jasność i nasycenie obrazu...

Szczerze mówiąc też mnie to zaczęło martwić, Redzi od jakiegoś czasu nic nie mówią na ten temat...
 
Top Bottom