Wiedźmin 3 - grafika

+

Guest 3669645

Guest
Skoro już wpadliśmy w narzekańczy trans, to nie wolno przemilczeć nadal mocno widocznego pop-inu :eek:

Nie no, powaga, nawet w urywku z Kaer Morhen widać doczytujące się cienie -2 metry przed Geraltem. A to przeca nagranie słabej jakości z kamery.
W fragmencie z jazdą na koniu na Skellige to nawet całe drzewo się zmienia. Ogólnie gra sprawia wrażenie mocno "niestabilnej", świat bez przerwy zmienia się na naszych oczach, tu się coś doczytuje, tu coś wyskakuje, tu coś się transformuje. Kępki trawy wyrastają płynnie w promieniu 20 metrów od naszej postaci...

Umbra, czy to Twoja wina?
 
Last edited by a moderator:
Widocznie standard tego silnika, to samo było w W2
Fajerwerki są, tekstury jak brzytwa a świat rośnie przed oczami...
 

Guest 3669645

Guest
Widocznie standard tego silnika, to samo było w W2
Ograłem Wieśka 2 trzy razy i nigdy nie zauważyłem pop-inu :hmm: No, może z kilka razy coś się doczytało na moich oczach, poza tym świat gry był bardzo stabilny. A tutaj to istna karuzela.

Jeżeli to dla Ciebie karuzela to dla mnie W2 to był Rollercoaster.
Oglądam teraz let's play z W2 i doszukuję się tych wyskakujących obiektów i cieni, bez rezultatów, powaga :p

Jedynie zauważam doczytujące się przez moment tekstury, ale to po wejściu do nowej lokacji / wczytaniu się mapy. Jak np. podłoga w karczmie.
 
Last edited by a moderator:
W2 miał koszmarny pop-in :p LOD się tak strasznie doczytywał, stragany były z 10 metrów puste, trawa również(ale jest na nią świetny mod).
 
Ograłem Wieśka 2 trzy razy i nigdy nie zauważyłem pop-inu :hmm: No, może z kilka razy coś się doczytało na moich oczach, poza tym świat gry był bardzo stabilny. A tutaj to istna karuzela.


.
No to powiem ci że zazdroszczę, ja pierwszy raz gdy to mi się rzuciło w oczy myślałem ze ustawienia graficzne mam na minimum, po sprawdzeniu myślałem że to jakiś bug lub coś z moim komputerem. Później się okazało że tak już być musi.
I szczerze, gorsza jakość tekstur czy tam cieni lub AA nie zdenerwowałaby mnie tak jak świat rosnący pod nogami.
W DA I jest podobnie, no może nie tak jak w W2 ale np. na terenach pustynnych bardzo się to rzuca w oczy.

Tak sobie myślę że może dlatego dali tak duży HUD by nie było widać tylu doczytujących się efektów xD
 
Last edited:
Nowe screeny są przepiękne, ALE nie ma na nich ani jednej normalnej wiedźmińskiej kurtki, wszystko to jakieś wojskowe dziwadła. To dla mnie duży minus.
 

Guest 3669645

Guest
Nowe screeny z pewnością są (chociaż trochę) upiększone w fotoszopie, ale i tak spoko :p

Jeśli to jest wycinek wprost z jakiejś cut-scenki, to bardzo mi się podoba. Widać że popracowano nad reżyserią, ludzie nie stoją jak kołki, oprych obok bawi się sztyletem itd. No i super mimika gościa na 1 planie. Z tyłu gość z twarzą umazaną węglem...<inception BWAAAA>

Ten obrazek jest jakoś w kreskówkowym stylu, mocno tu podkręcili nasycenie kolorów. Szkoda, że setny raz pokazują to samo miejsce w Novigradzie, meh. Zobaczyłbym inną dzielnicę.

Z kolei ten screen jest w bardziej realistycznym stylu -Pięknie to wygląda. Genialny klimat... Tylko cóż to za miejsce i wieża po prawej, hem? Widać rzekę, może to Novigrad od północy. Z 2 strony nie widać gór, więc chyba to nie Novigrad :p

O, tutaj fotoszop najbardziej wali po oczach. Sporo obiektów wydaje się być ładnie wygładzonych i upiększonych. Czy to Kaer Morhen? Chyba tak, raczej na Skellige nie walnęliby aż tak wielkiego lasu i tak sporych gór.

Kolejny mega klimatyczny obrazek. Bardzo tu mi się podobają kolory, czuję się prawie jak w W1 :p Dobrze wiedzieć, że nie wszędzie będzie tak jaskrawo zielono-żółto.

Kolejna focia z Novigradu (?) i znowu mocno nasycone kolory. Walą po oczach. Poza tym po prostu jest ładnie, a brodaty pan po lewej wygląda świetnie.

Geralt Scrooge :p Bardziej tapeta-poster niż screen, no ale detale i zakątek w tle cieszą oko.
 
Last edited by a moderator:
Tylko czemu wszystkie to wersje sukienkowe? Oprócz rzecz jasna Zbroi Wilka. Są fajne i ładne, to prawda, ale chciałbym zobaczyć coś bez spódnicy, co nie jest w większości z kolczugi, nie ma elementów płytowych(chociaż zwracam honor, na nagraniu była koszula z W1, ona nie ma tych elementów). Nie będę się mazgaił, jak takich nie będzie, ale byłoby mi szkoda, gdyby REDzi całkowicie z takich kurtek zrezygnowali.

E: @Naxemar, ale niektóre z nich wydają się lekkie, jak ta z rękawami a la W1, nie o to mi biega, tylko o niedobór czegoś klasycznego. Wiem, że W3 to krok naprzód, ale nie chcę, by zupełnie odciął się od starej koncepcji wdzianka.
 
Last edited:
Mówili że będą zbroje lekkie i ciężkie które cię spowolnią trochę :) ale to dawno i może być nieprawda, lecz tak mówili
 
Top Bottom