Wiedźmin 3 - grafika

+
@DarthasBinar, jeżeli komentarz tyczy się Geralta na tym screenie to weź pod uwagę, że on tam jest mokry i dlatego się tak błyszczy.
Poza tym, obrazek jest przeinaczony. To jest prawdziwy:
 
Ale pamiętajcie o żeńskiej części społeczności, nam też się coś należy od życia! na przykład mokry Geralt

Ant15tarrr said:
No cóż, @solan7 przestrzegał przed wchodzeniem do tematu o grafice. Mistakes were made.
Weszłam tu tylko dlatego, że przestrzegał. Jak to mówią, ciekawość to pierwszy stopień do piekła. I witam, witam.
 
Last edited:
Aco do kolorów to podkreślane było że każdy Hub ma swoją kolorystykę np w Novigradzie jest bardziej sielankowo

Słoneczniki i te sprawy
 
Pewnie, że tak i jeśli będą troszkę ciemniejsze to nadal będzie widać. Jakoś w W1 czy RDR problemów z tym nie ma. W nowym Wiedźminie noce są niestety nazbyt jasne i nie wygląda to najlepiej. Przynajmniej wnioskując na podstawie tego, co dotąd widzieliśmy. Aha, dzięki za info odnośnie huda. To dobre wieści.

Apropos GAF'a szybciutko przejrzałem wątek wyłowiłem takie oto śliczności.
Dlatego unikam czytania takiej sieczki. Takie rzeczy niszczą szare komórki (tak pół żartem, pół serio).
TV też nie oglądam - śmietnik dla umysłu.
 
Gra wygląda fajnie, ale mam wrażenie że te zarzuty, że nowe screeny odbiegają od tych wcześniejszych są uzasadnione.
 
a mnie to wisi :D grafika grafiką, jaką dostaniemy taka będzie - oczywiście im lepsza tym lepiej. Liczy się fabuła :)
 
Pewnie dałoby sie wyciągnąć z gry tyle co na screenach z 2013 r. ale pewnie wtedy dostalibyśmy kolejnego newsa zaczynającego sie od "List otwarty"
 
Nawet nie mów niech zrobią, a potem niech wypuszczą RedKita i później Modami się załatwi lepsze efekty i grafikę. Także ciemniejszą noc :p
 
a mnie to wisi :D grafika grafiką, jaką dostaniemy taka będzie - oczywiście im lepsza tym lepiej. Liczy się fabuła :)

Najbardziej liczy się fabuła i wiele innych niż grafika rzeczy, ale generalnie liczy się też całokształt a grafika jest elementem końcowego produktu.

Redzi jakiś czas temu zaprezentowali określony poziom materiałów, a teraz chyba jednak pokazują coś nieco gorszego twierdząc jednocześnie, że downgradu nie było.

Ja jakoś bardzo nie płaczę, bo chcę grać na PS4 i zakładam że wyciągną z niej najwięcej jak się na tym etapie da, jednak jest to trochę niefajne. Wiecie, dostaniemy b. dobrze wyglądającą grę, ale pierwotnie miało być coś jeszcze lepszego, niesamowitego.
 
Nawet nie mów niech zrobią, a potem niech wypuszczą RedKita i później Modami się załatwi lepsze efekty i grafikę. Także ciemniejszą noc :p
Popieram, wsparcie dla modów powinno być jak najlepsze. Wtedy grafikę będzie można podciągnąć jeszcze. Inne rzeczy przecie też.
 
Ale tekstury podłoża i ich odświeżanie wraz z odległością to są okropne lekko mówiąc. Wiedźmin 2 zdaje mi się wygląda nawet w tej kwestii lepiej, a o Shadow of Mordor już nie wspomnę ;) Czekam na hejt, że downgradu nie było. Słowa z Neogafu też potwierdzają, że cięcia musiały być.
 
Cytat z NeoGAF osoby, która twierdzi, że gra na wcześniejszych pokazach wyglądała znacznie lepiej:

Bardzo możliwe, że jest jak mówi, ale nie ma to dla mnie specjalnego znaczenia. Wszak W3 nadal wygląda bardzo, ale to bardzo dobrze (a przecież to właśnie się liczy, nie zaś co i gdzie przycięto). Optymalizacja zawsze niesie ze sobą konieczność ustępstw. To naturalne. Ważne aby cięcia faktycznie zaowocowały porządną optymalizacją, a nie jak to ma miejsce z Unity czy Watch Dogs, gdzie to pierwsze działa tragiczne, drugie zaś słabo nawet na potężnych konfigach. Jeśli optymalizacja jest na poziomie, a dany tytuł wygląda dobrze, to nie ma się czego czepiać. Co innego jeśli pomimo cięć wydajność i tak jest zła. Oby W3 można było zaliczyć do tej samej kategorii co TR, Crysisa 3 czy Metro LL, a nie stawiać na jednej półce z Watch Dogs, Unity i GTA IV.

Na koniec taka dygresja. To że gracze mają często nadmierne oczekiwania względem oprawy to nie żadne zaskoczenie, a standard. Ale trzeba przyznać, że deweloperzy sami są tej sytuacji winni. Skoro pokazują coś czego nie ma, ewentualnie jest, ale tylko na horrendalnie drogich sprzętach na które pozwolić sobie może promil grających, to potem takie nie inne są efekty. Krótko mówiąc robi się afera jak w przypadku wspomnianych powyżej WD i Unity.
 
Top Bottom