Światowe pokazy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - materiał wideo

+
Gdzie mie z tą kuszą na te plecy! Tam powinny być tylko miecze :( I co to za żelastwo znowu ma na sobie. Nie marudzę, tak tylko mówię. Będę śmigał w najgorszej kurtce widocznie, bez tych całych apgrejdów. Ale screeny śliczne. :)
 
Last edited:
Zauważyłem jeszcze jedno na tym screenie, mianowicie olbrzyma No bo ten koleś w czerwonym przy straganach jest niesamowicie wysoki
Nożesz kurde rzeczywiście, na dodatek na tej samej wysokości stoi babka, dwukrotnie mniejsza. Chyba jakieś problemy przy skalowaniu. :D

Gdzie ten artykuł? Dajcie mi linka, plox
Tu jest jeden: http://www.theaureview.com/games/previews/hands-on-the-witcher-3-wild-hunt
A tutaj drugi: http://stevivor.com/2015/01/preview-the-witcher-3-wild-hunt/
 
Last edited:
Panowie z CDPR chyba utracili sens combat loga. Combat log który jest tylko na trzy linijki max, jest słabo widoczny i znika po walce?
Rozumiem raz zrąbać, ale dwa razy?



Tak wygląda combat log. To co robicie to totalna kpina, "udajemy że robimy RPG a tak naprawde coco jumbo". Jeśli tak bardzo zależy wam na międzyplatformowej równości lub nie chcecie zaśmiecać połowy ekranu to możecie go gdzieś podpiąć w stylu jeden z płatek pod rozwijalne menu, gdzieś koło opcji, ESC -> Combat log itd. Wstyd panowie.

PS: Fajnie byłoby gdyby interakcje questów z itemami również były zapisywane w logu, w pierwszym wiedźminie napisy wyskakiwały dopiero po opuszczeniu dialogów, jedne po drugim, i każdy miał swoje 2 sekundy na środku ekranu. W dwójce quest mógłby ci zabrać 500 orenów, 20 kloców drewna i 10 receptur a i tak byś tego nie zauważył - komunkaty były widoczne przez ułamek sekundy w lewym-górnym rogu czcionką mniejszą niż mają posty na tym forum.

---
Poza tym - miało nie być EXPa za potwory. Rozumiem zmianę decyzji, ale faktycznie trzeba było tak bardzo zapewniać o tym wcześniej, a o zmianie decyzji nigdy nie wspomnieć?

Jeśli chcecie się odkupić to lepiej zróbcie autoruna, trzymanie "W" w open worldzie może być frustrujące z tego co widzę.

----
Zauważyłem dosyć nietypowe zachowanie quest trackingu, otóż natychmiast po przyjęciu questa wskakuje on pod minimapkę jako quest śledzony.

0:00 - 2:32
PRACTICUM IN ADVANCED ALCHEMY
2:32 - approx 2:47
CONTRACT:MISSING MINERS
3:57+
THE SAD TALE OF THE GROSSBART BROTHERS

Co ciekawe, rozpoczęcie nowego questa - nawet przez mało znaczące hinty/plotki takie jak rozmowa z Djenge Frett'em również zastepuje poprzedni quest! Czyżbyśmy mogli polując na Yen/Ciri/Whatever potknąć się o magiczny kamień, GERALT:"hmm magiczny kamień, może mi się przydać", i aktywny quest zmienia się nagle na MAGICZNE KAMIENIE: CZĘŚĆ 1 ROZMOWA Z TALAREM? Kilkukrotnie w pokazanych gameplayach questy były nazywane, echm, dosyć konkretnie, co przy tylu sposobów rozpoczynania questów jest dosyć dziwne.

Zbieranie questów na podstawie hintów nieco przypomina mi okropne hintlisty w skyrimie wiecznie pełne różnego śmiecia :p

Rozumiem że w przypadku w którym np. wpadniemy do karczmy a tam nagle rzeźnia quest tracking powinien nam się zmienić na aktualny, lecz osobiście chyba wolałbym żeby gra nie trollowała mnie zmieniając ustawiony przeze mnie quest tracking na nowy (chyba że pokazany w grze quest tracking to "soft questtracking" - domyślny, a po ręcznym wyborze questtrackingu inne questy nie będą ci wchodzić w paradę).
 
Last edited:
No ten ich combat log, to nie był combat log, bo żeby cokolwiek z niego wyczytać to trzebaby nie patrzeć wcale na walkę. Inna sprawa, że na konsoli niczego sensowniejszego się nie zrobi, bo przy graniu kanapowym normalny combat log miałby zbyt małą czcionkę. Ale na PC fajnie by było gdyby dało się włączyć normalnego combat loga.
 
Właściwie to ten combat log pokazuje praktycznie tyle samo informacji co liczby nad potworkami po trafieniu :p
A co się tyczy konsol (i nie tylko) to rozumiem że nikt nie chce ściany tekstu umieszczać, jednak ESC->Pokaż mi combat log z ostatnich 10 minut powinien się nadawać zarówno na PCty i konsole.

----
Zastanowiłbym się nad przełączeniem małych zwierzaków na untargetable. Biegł po ulicy i co chwile się mu różne kury podświetlały, wrzuciłbym untargeta na zwierzaki (przynajmniej te domowe), bo to się co najwyżej sprowadza do mordowania kur i kóz dla zabawy :p


EDIT:
" Niestety, z racji tego, że grałem na padzie od Xboxa One, który znacząco wpłynął na obniżenie mojego komfortu gry, ponieważ na co dzień korzystam z klawiatury i myszki, to po tych trzech godzinach nie mogę nazwać się wiedźmińskim fechmistrzem. Przez to nie udało mi się przetestować w praktyce bardziej skomplikowanych technik ataku (np. kontrataku), czy nawet wszystkich możliwości użycia znaków. Niemniej nawet jako kompletny laik w obsłudze pada wyczułem, że sterowanie, choć bardzo złożone, jest zarazem proste i intuicyjne. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie pozwolono mi grać przy pomocy klawiatury i myszki."

Szykuje widły skurwysyni.
 
Last edited:
Z tym przełączaniem aktywnych questów może być problem, bo ktoś kto się zgubi w tym wszystkim i będzie próbował robić questy idąc po sznurku się kompletnie już zgubi bo gra będzie go cały czas między tymi sznurkami przerzucała. Mnie to osobiście za bardzo nie rusza, bo ja nie potrzebuję w ogóle takich ficzerów jeśli gra jest na tyle dobrze zaprojektowana, że jestem w stanie sam śledzić rozwój wydarzeń.
 
Czekamy na gameplay po Polsku.....

Szczerze wątpię by takowy w ogóle sie pojawił. Wszyscy dostali taki materiał i raczej już nie będą pokazywać tego samego po Polsku. Sadzę że jak już coś po naszemu to ten gameplay co się pojawi dziś.
 
@Fartuess
Tak, tylko czasem questy każą ci np. udać się do karczmy w innym mieście, a wtedy quest tracking jest jak najbardziej potrzebny. A po drodze tutaj z tą biedną wdową zagadam, ups, gdzie dalej jest droga do karczmy?
 
Tak się zastanawiam, czy wypada mi być sceptycznym wobec przedstawionego materiału ukazującego rozgrywkę? :huh:

Gra wygląda jak "dwójka" na lekkich sterydach i z otwartym światem, ale prawie nie ma tam tej graficznej "rewolucji" - tak sprzedawanej w trailerach.
Cóż, przynajmniej można liczyć na przyzwoitą opowieść, bo na tym polu RED'zi jeszcze nie zawiedli.

Tyleż opinii, i jak zwykle jestem w mniejszości;)
Niemniej jednak też odniosłem takie wrażenie - nie widzę tej graficznej rewolucji, ani nawet solidnej ewolucji - wygląda to dość podobnie do W2, zarówno jeśli chodzi o cutscenki jak i bazowy gameplay. I podobnie jak w W2 dla mnie cutscenki psują "fotorealistyczny" obraz świata. Innymi słowy - uważam, że świat gry wygląda świetnie, naturalnie, a grafika pomaga w niego wsiąknąć. Jak widzę cutscenkę - to przypominam sobie, że to tylko gra:/

Lokacja wyglądają bardzo klimatycznie. Katakumby, miasteczka, wioski... Wszystko aż kipi klimatem i za to wielki plus. Skellige prezentuje się świetnie. Czuć też filmowość i mam nadzieję, że tym Wiedźmin pozamiata konkurencję - fabułą, filmowością, mnogością wątków.
Animacja skoku do wody - super.
Ciężko ocenić (nie grając) walkę - ale dla mnie wygląda identycznie jak w W2...
Interfejs - nawet nie zwróciłem uwagi na rozmiar, natomiast znów - niemal identyczny jak w W2.
 
Top Bottom