Wiedźmin 3 - grafika

+
A jak ci powiem, że jestem jedną z tych osób które czekały na mroczniejsze klimaty i żaden z dotychczasowych screenów czy gameplayów ich nie pokazał?

Dobra, zrezygnuję z lakonicznych odpowiedzi.
Sam uważam, że operowanie kolorami w celu budowania atmosfery jest ważne. Dlatego musiałem długo przyzwyczajać się do palety barw w W2 i do faktu, że świecił się jak psu jajca. Ale kontrast obrazu z sytuacją czasem robi więcej, niż narzucanie sposobu odbierania danej sceny. W Zabójcach Królów wypadało to bardzo różnie, często jednak na niekorzyść, o czym mówiłem tu już wielokrotnie, bo i wielokrotnie odbywała się debata na ten temat.

Na wczesnych materiałach W3 miał tę samą wadę, pod wieloma względami wydawało się, że wygląda niemal tak samo.

To się zmieniło, art-design uległ poprawie, a praca nad samą atmosferą i klimatem lokacji sprawiła, że zbliżył się ku realizmowi.

To że na gameplayach obserwujesz lokacje zazwyczaj w pełnym słońcu, w miejscach gdzie rzeczywiście powinno być zielono nie znaczy że gra od razu jest bajkowa. Gwarantuje ci, że kiedy przyjdzie ci przebiec przez wojenne pobojowisko, to wszystko będzie wyglądać jak należy.
Ale narzucenie szaro-burej kolorystyki i lokacja w deszczu, żebyś pojął "mroczność" i brutalność świata, w którym się znajdujesz to przegięcie w drugą stronę. To tak, jakby rzucano ci w twarz - Patrz! Tu jest mroczno i smutno. Raczej mało oryginalna wizja artystyczna.
 
Last edited:
Noc w W1 nie była wiele ciemniejsza od tej z W2 btw, moim zdaniem klimat nocą robiła muzyka:


Wybaczcie moderatorzy mały off topic.

W każdym razie trzeba poczekać i zobaczyć jak to wszystko będzie współgrało z muzyką, historią i ogólnie ze światem :)
 
Tak jeszcze wrócę do tematu tych płaskich cegieł w obozie. Jeden z REDów MilezZ (Miles Tost?) Napisał na ten temat coś takiego:
Thought I'd let you know that one of our environment artists came in to work extra early today and tinkered a bit with all of the brick walls. I can thus proudly report the issue of the sub-par quality walls fixed.
Znaczy to tyle, że problem z jakością tekstur cegieł na ścianach został już rozwiązany.
 
Nic dodać, nic ująć.
Albo nie, jednak dodać coś można. Świat Wiedźmina, pomimo że brzydki i okrutny, był przecież w pewien sposób odzwierciedleniem rzeczywistości. Są miejsca ładne, kolorowe i te paskudne, od których przechodzą ciarki. (mimo wszystko mam nadzieję, że tych drugich będzie więcej)
 
Last edited:
Redzi w którymś z wywiadów mówili, że będzie sporo misji w klimacie lovecraftowskim. To mi wystarcza- wierzę na słowo. Klimat rodem z Lovecrafta to solidna groza, więc będzie musiało być strasznie. Mam wrażenie, że problem niektórych polega na tym, iż Redzi pokazując grę (nie wiem czy z premedytacją) skupiają się właśnie na pięknych, epickich widokach, mających może zachęcić graczy niezaznajomionych ze światem Wiedźmina.
 
W którejś zapowiedzi przeczytałem, że grający poczuł dreszcz wchodząc o północy do lasu na Skellige, gdzie miał zapolować na Leszego, więc może noc nie będzie taka zła.
 
W którejś zapowiedzi przeczytałem, że grający poczuł dreszcz wchodząc o północy do lasu na Skellige, gdzie miał zapolować na Leszego, więc może noc nie będzie taka zła.
To na pewno było z wrażeń z hands-on? Bo nikt chyba nie pisał o polowaniu na Leszego :p.
 
Gratulacje CD Project Red. Na tą chwile przebijacie Ubi$oft! W Unity można przynajmniej zagrać na gtx980 w 60 k/s na ULTRA i 1920x1080p, Wiedźmin 3 przy TAKIEJ SAMEJ karcie idzie w 35 k/s w High, na dodatek wygląda tak samo jak na konsolach.

Nie wiem, wydajcie sobie na swoje konsolki, przełóżcie PC by zrobić to tak jak należy.
 
To na pewno było z wrażeń z hands-on? Bo nikt chyba nie pisał o polowaniu na Leszego :p.
Z PurePC:
Chociaż czasu nie starczyło na dokładne zbadanie okolicy, miałem niebywałe szczęście dotrzeć w miejsce gdzie grasuje leszy - upiór o czaszce jelenia zamiast głowy, występujący na opublikowanych już screenach. Wchodząc do puszczy o północy autentycznie czułem ciary na plecach :)
 
odpowiedni klimat jest ważniejszy od fotorealizmu świata przedstawionego.

Podzielam opinie. To powinno wisieć nad biurkami, nad drzwiami, przed oczami i gdzie się tylko da wszystkich twórców dzieł wszelakich jak filmy czy właśnie gry na ten przykład. Mi się screeny z nowej części podobają, ale też jestem w tej grupie, która uważa, że gra cierpi na zbytnie nasycenie kolorów. I zmniejszenie tegoż nasycenia już byłoby na plus, przynajmniej dla mnie. Nie mnie jednak jakoś szczególnie mnie to nie razi. Taka wizja Redów. Da się żyć :) To taka dyskusja prowadząca donikąd trochę. Bo Kaziowi się podoba Wiedźmin w zimnych barwach, no bo "mroczny" i "brudny" a Jasiowi w ciepłych, bo wtedy "swojski" i "słowiański". I co? I nic, oboje mają swoje racje i swoje interpretacje. Mam nadzieję, że w grze to będzie jednak jakoś odpowiednio zbalansowane.
 
Podzielam opinie. To powinno wisieć nad biurkami, nad drzwiami, przed oczami i gdzie się tylko da wszystkich twórców dzieł wszelakich jak filmy czy właśnie gry na ten przykład. Mi się screeny z nowej części podobają, ale też jestem w tej grupie, która uważa, że gra cierpi na zbytnie nasycenie kolorów. I zmniejszenie tegoż nasycenia już byłoby na plus, przynajmniej dla mnie. Nie mnie jednak jakoś szczególnie mnie to nie razi. Taka wizja Redów. Da się żyć :) To taka dyskusja prowadząca donikąd trochę. Bo Kaziowi się podoba Wiedźmin w zimnych barwach, no bo "mroczny" i "brudny" a Jasiowi w ciepłych, bo wtedy "swojski" i "słowiański". I co? I nic, oboje mają swoje racje i swoje interpretacje. Mam nadzieję, że w grze to będzie jednak jakoś odpowiednio zbalansowane.

No, słuchajcie się kolegi artysty, bo jeśli ktoś wie coś na ten temat, to własnie on :p
:listen:
 
Nie wiem, wydajcie sobie na swoje konsolki, przełóżcie PC by zrobić to tak jak należy.
Nie zgadzam się na to, bo przez x miesięcy nie będę mogła spokojnie wejść do internetu, bo za każdym rogiem będą czaić się spoilery. Jak mają jeszcze raz przekładać, to wszystko, a nie!
:hai:
A tak na serio to nie przesadzajmy, grafika ładna jest, jaka jest. To nie z nią powinni zrobić porządek, a z wymaganiami. Cały czas mam nadzieję, że jakiegoś pięknego dnia powiedzą, że te wymagania to wyszukany żart, bo ja bym bardzo chciała zagrać na wysokich, ale musiałabym chyba meble sprzedać, spać na podłodze i nic nie jeść przez następne dwa miesiące, żeby uzbierać na sprzęt.
 
Odnośnie nasycenia kolorów to powinno być coś takiego jak w Arcanii: wersja europejska ze stonowanymi kolorami oraz amerykańska z nasyconymi barwami, które możemy obserwować na ostatnich screenach. :)

@PanOptikum - A moich komentarzy to się nie czyta? :troll:
 
Nie zgadzam się na to, bo przez x miesięcy nie będę mogła spokojnie wejść do internetu, bo za każdym rogiem będą czaić się spoilery. Jak mają jeszcze raz przekładać, to wszystko, a nie!
:hai:
A tak na serio to nie przesadzajmy, grafika ładna jest, jaka jest. To nie z nią powinni zrobić porządek, a z wymaganiami. Cały czas mam nadzieję, że jakiegoś pięknego dnia powiedzą, że te wymagania to wyszukany żart, bo ja bym bardzo chciała zagrać na wysokich, ale musiałabym chyba meble sprzedać, spać na podłodze i nic nie jeść przez następne dwa miesiące, żeby uzbierać na sprzęt.

No właśnie! Jak na ironię, na tydzień (!) przed ujawnieniem wymagań złożyłem sobie komputer za 2 kafle, i byłem zadowolony, dopóki się nie okazało, że mam za słabą kartę graficzną na minimum :( :( :( Redzi, zróbcie coś z tym, chociażby trawa miałaby być jeszcze bardziej kwadratowa!
 
Top Bottom