Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Dokładnie. Jest tak jak kolega wcześniej napisał. Wystarczy poczytać same podsumowania poszczególnych tekstów żeby wiedzieć, że opinie są w większości pozytywne a niektóre nawet bardzo entuzjastyczne. Oczywiści zdążają się głosy krytyczne, ale trudno, żeby ich nie było na 4 m-c przed premierą. Jakby z grą było wszystko w porządku to nikt nie przesuwałby premiery po raz drugi.

Najbardziej grze dostało się chyba od polskiej gamezilli, nie wiem czy autor miał największego pecha i trafił na jakieś błędy, które u innych nie występowały, czy miał zbyt wysokie oczekiwania ale IMHO przesadził pisząc, że:
gra nie jest ładna

Ale i tak dla mnie internety wygrywa pan z Kotaku, któremu przeszkadzało zbytnie podobieństwo imienia Ciri do Siri z ajfonów ;p.
 
Najwięcej krytyki jest w polskich relacjach, które często skupiają się przede wszystkim na kwestiach technicznych.

Może to wynikać z tego, że zagraniczni dziennikarze dostali nowszy build. Trochę martwią mnie te wymagania i optymalizacja, ale najważniejsze to fabuła i klimat. Na to już nikt nie narzeka, a w większości przypadków bardzo chwali. Teraz tylko optymalizacja, usuwanie bugów i GOTY.
 
Może nie zauważyliście, ale chyba nikt tu jakoś bardzo nie narzeka na fabułę, postacie czy ogólną kreację świata. Na pewno nie ja. Gdybym był graczem konsolowym, to byłbym prawdopodobnie bardzo zadowolony i żadnych powodów do marudzenia bym nie wyszukiwał. Więc się specjalnie nie dziwię, że mało kto we wrażeniach zwraca uwagę na to, co jest głównym zarzutem, czyli ograniczenia techniczne nałożone odgórnie na pc. Ator się subtelnie o to zapytał w wywiadzie z panem Konradem. Konkluzja była taka, że należy się spodziewać wzrostu sprzedaży konsol.
Ta gra jest stosunkowo ładna, pewnie też w miarę dobrze działa jak na obecny etap i zapewni dobrą zabawę gdy już wyjdzie. Ale słowo-klucz to właśnie stosunkowo. Czyli jak na konsolę, to jest całkiem nieźle. Jak na pc, to jest tragedia jeśli mowa o technikaliach.
 
@Marcin Momot mam takie pytanie na warowni czytałem , że wersja na ps4 jest bardzo dobra i super wygląda ta filmowość ,fabuła ,, podobno też prolog może zająć nawet kilkanaście godzin ;) ale też Lukas 77 powiedział , że jest parę małych rzeczy do poprawy i tu pytanie czy na 3 miesiące do premiery na ps4 można jeszcze coś zmienić czy to co obecnie jest , jest ostateczne? mówię z góry , że z tego co czytałem to wersja na ps4 będzie bajka ale tak tylko pytam ;)
 
Co ja czytam :wat:

Ja też się zastanawiam, czy to wciąż ten sam Mitek...
Odpowiedź na jego pytanie może nieść sporo informacji dla PeCetowców. A konkretnie, choćby - czy cała para będzie kierowana teraz w gwizdek PC, czy do dużych poprawek są wszystkie wersje?
 
@Marcin Momot mam takie pytanie na warowni czytałem , że wersja na ps4 jest bardzo dobra i super wygląda ta filmowość ,fabuła ,, podobno też prolog może zająć nawet kilkanaście godzin ;) ale też Lukas 77 powiedział , że jest parę małych rzeczy do poprawy i tu pytanie czy na 3 miesiące do premiery na ps4 można jeszcze coś zmienić czy to co obecnie jest , jest ostateczne? mówię z góry , że z tego co czytałem to wersja na ps4 będzie bajka ale tak tylko pytam ;)

Cały czas pracujemy nad poprawianiem pewnych elementów i szlifowaniem całości. Dokładamy wszelkich starań, żeby gra była jak najbardziej dopieszczona:)
 
Cały czas pracujemy nad poprawianiem pewnych elementów i szlifowaniem całości. Dokładamy wszelkich starań, żeby gra była jak najbardziej dopieszczona:)

Jestem zniesmaczony, okazało się, że "Czy będzie można od tak klepnąć jakąś damę w tyłek, lub coś takiego? - Nie ma takiej funkcjonalności.".
No, ale jak, jak to tak??? Przecież Wiedźmin 3 miał być mizoginiczną grą dekady? Płakać mi się chce, anuluje preordera, idę poklepać narzeczoną dla poprawy mojego delikatnego męskiego jestestwa.
 
Jestem zniesmaczony, okazało się, że "Czy będzie można od tak klepnąć jakąś damę w tyłek, lub coś takiego? - Nie ma takiej funkcjonalności.".
No, ale jak, jak to tak??? Przecież Wiedźmin 3 miał być mizoginiczną grą dekady? Płakać mi się chce, anuluje preordera, idę poklepać narzeczoną dla poprawy mojego delikatnego męskiego jestestwa.
Wstyd byłoby mi zadać takie pytanie, nawet jeśli nie byłoby moje. Jak widać ludzie mają różne pomysły
 
Czytam sobie właśnie jutrzejszy numer PSX Extreme i poza testami Wiedźmina jest tam także dział z opiniami ekspertów branżowych o minionym roku. Obok Tomka Gopa, czy Adriana Chmielarza pojawia się tam @Marcin Momot (jest też Maciej "Z Dupy" Dąbrowski ale to przemilczmy). Jak tak dalej pójdzie to ludzie będą wpadać tu na forum po autograf ;)
 
Cały czas pracujemy nad poprawianiem pewnych elementów i szlifowaniem całości. Dokładamy wszelkich starań, żeby gra była jak najbardziej dopieszczona:)

Oby grafikę na poziomie konsoli dało się odpalić na podobnym klasą kompie. Skoro na konsoli ze sprzętowym ograniczeniem radzicie sobie poprzez inne doczytywanie modeli, ograniczanie szczegółowości w pewnych miescjach, to może na low na PC tak to właśnie będzie wyglądać? Rozumiem, że na konsole grę jest robić o niebo łatwiej, ale jednak komputer 4 razy mocniejszy od konsoli mógłby chociaż mieć nieco lepszą grafikę. Futra są dziwne patrząc na gryfa i według mnie można było poświęcić moc na coś innego, ale to już nie ode mnie zależy, mądrzejsi nad tym myślą. Nadzieja wciąż jest, ale dosyć ograniczona, nie chcę by jednak 4000zł<1500zł(bez urazy dla konsol, nigdy nie byłem fanem PC Mastarejs).
 
Wiecie może, czy jest już wersja najnowszego gameplayu bez kompresji? Bo bardzo chciałbym zobaczyć jak to się prezentuje w pełnej okazałości :D A i jeszcze, czy ten najnowszy gameplay jest z PC czy z konsoli?
 
https://www.youtube.com/watch?v=Dv4-XY69mNw&x-yt-ts=1422327029&x-yt-cl=84838260
Czyli tak jak myślałem, i nie tylko ja:
Równanie wersji PC w dół do konsol, jest właściwie pretekstem do zakupu Xone i PS4.

Jak mówi Adam Badowski:
,, Na platformach, na których jest mniej pamięci inaczej nią zarządzamy. Ładują się mniej złożone modele, wszystko zależy od tego, co dzieje się na ekranie w danym momencie. Reasumując, jest niewiele różnic pomiędzy PC, PlayStation 4 a Xboksem One, raczej rozwiązują pewne błędy niż zmieniają konfigurację.''

Przecież to jest jakaś masakra. No i jak sie tu nie wkurzyć..............
 
Top Bottom