Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Gniazdo procesora AM3+ - jak montuje się procesor to trzeba używać tej jakiejś pasty izolacyjnej? Jak trzeba to ile jej trzeba nałożyć?
Gdzie wyczytać czy dany procesor tego potrzebuje?
 
Nie ma na to szans ;-)
No właśnie tak jak myślałem, monitor 34'' to trochę przesada na obecną chwilę, a zwłaszcza na W 3.
Dlatego myślałem o wyborze 29'' 2560x1080, taka rozdziałka jest już chyba bardziej realna, z takimi założeniami jak wyżej napisałem, bez AA ?
Konkretnie myślę o tym Asusie:
http://www.morele.net/monitor-asus-pb298q-698023/?ceneo_spo=true
Albo tym:
http://www.morele.net/monitor-asus-mx299q-601681/?ceneo_spo=true
Ten pierwszy chyba lepszy ?
 
Gniazdo procesora AM3+ - jak montuje się procesor to trzeba używać tej jakiejś pasty izolacyjnej? Jak trzeba to ile jej trzeba nałożyć?
Gdzie wyczytać czy dany procesor tego potrzebuje?
Każdy procesor potrzebuje pasty. To nie jest pasta izolacyjna, a wręcz przeciwnie - ona przewodzi ciepło, żeby radiator mógł lepiej odbierać je od procesora, czyli zmniejszać jego temperaturę.

Wsadzasz procesor do gniazda na płycie głównej. Wyciskasz z tubki ilość pasty równoważną ziarenku grochu, rozsmarowujesz po górnej części procesora, czyli po tej metalowej obudowie. Nakładasz radiator. Voila.
Fabrycznie nowe procesory mają już nałożoną pastę, więc nie musisz się o nią martwić (chyba, że chcesz nałożyć lepszą niż ta fabryczna).
Na Youtube jest pełno filmików, poszukaj ;)
 
@IwaN możesz podać swoją specyfikację PC (procek, ram, grafa) i powiedzieć ile masz od x do y fps na Full HD i Max + Vsync + uber ? Chcę mieć odniesienie, bo chyba też masz 970 ;)
 
Zróbcie sobie jakieś testy, 3dm czy Unigine, czy inne wbudowane w gry benchmarki, to będą obiektywne wyniki ;)

---------- Zaktualizowano 22:18 ----------

@Karesh przecież Ci wszyscy piszą, że vsync nie ma nic do wydajności, a po prostu Ci ogranicza liczbę klatek. Czyli z włączonym vsync zawsze będzie ograniczona odświeżaniem monitora.
 
@Karesh

Mam GTX 970 od ZOTAC 3,5 GB VRAM :)D) [sterowniki 347.25].

Poniżej reszta specyfikacji:

CPU: Intel Core i7-4770K 3,5 GHz
RAM: 8GB (2 x 4 GB ) DDR 3 1600MHz [CL 9]
Płyta: ASUS Z97-C
OS: 64-bit Windows 7 Professional (SP 1)

Jak mi Wiesiek szedł to widać na screenach z poprzedniej strony, a TUTAJ masz wynik z Fire Strike:

 
Last edited:
@IwaN

http://www.3dmark.com/fs/3013504

Jeden GTX 980 ten sam test. Tylko karta po OC ;-)

A dwa skurczybyki robią niezłą wymiotkę ;-)

http://www.3dmark.com/fs/3797707

Z tego co widzę GTX 970 vs GTX 980 w wypadku naszych testów wygląda tak

Graphic Test 1 --- 59.69 fps vs 73.36 fps
Graphic Test 2 --- 47.06 fps vs 61.99 fps
Physics Test --- 31.43 fps vs 43.51 fps
Combined Test --- 20.27 fps vs 28.04 fps

@Keth

Nadal masz 780TI? Jeśli tak to możesz wrzucić jakiś wynik dla porównania?
Ja później poszukam moich starych wyników na 780Ti.
 
Last edited:
Ludzie deliberujecie nad ilością klatek na sekundę i satysfakcjonującą jakością grafiki ja natomiast będę w pełni usatysfakcjonowany jeżeli z moją grafiką W3 pójdzie mi w ogóle.
 
@GosuPl

Tyle, że procesor zauważalnie szybszy (3 500 MHz vs 4 798 MHz), że o RAM nie wspomnę :p ...

E tam, procek i ram w Graphic testach marginalne mają znaczenie.
W Combined i Physic - Procek się liczy.

Twojego procka można wykręcić, daj mnie go na kilka godzin... :D :D :D Albo napisz PW to pomogę ;-)

---------- Zaktualizowano 21:43 ----------

Ludzie deliberujecie nad ilością klatek na sekundę i satysfakcjonującą jakością grafiki ja natomiast będę w pełni usatysfakcjonowany jeżeli z moją grafiką W3 pójdzie mi w ogóle.

Co tam masz za sprzęt?
 
Przed premierą Wieśka 3 nic nie będę kręcił, a potem będę musiał aby mi gra płynnie poszła ;) .

Jak tam chcesz, tak byś miał z głowy. Jak byś mi podał batch procka, to będę wiedział mniej więcej co można z niego wycisnąć.
No i defaultowy VID. :)
 
To są marginalne różnice, które zależą od innych czynników, choćby ilości aktywnych procesów w tle itp.
 
Top Bottom