Wiedźmin 3 - HUD

+

Wiedźmin 3 - HUD


  • Total voters
    94
@sebogothic nie zamiast pogody godzinę, a zamiast pory dnia. Nie wywołuj eustachego z lasu. :p
A no tak. :) W sumie po co napis, skoro i tak mamy ikonkę, a poza tym jest godzina.

Dodam tylko, że wielkość interfejsu może być uzależniona od platformy na której gramy. Na PC taka duża czcionka i pasek życia są niepotrzebne. Punkty doświadczenia też jakoś potrzebne nie są, przy pasku życia powinien być taki cieniutki paseczek z doświadczeniem byśmy wiedzieli ile nam brakuje do następnego poziomu.
Lokalizację przeciwników na minimapie też jest dla mnie zbędna. Mam nadzieję, że te wszystkie rzeczy będzie można wyłączyć. Najchętniej wywaliłbym też znaczniki zadań, ale wiem, że jak w grach się pojawiają to twórcy wtedy nie przykładają wagi do tego by w dialogu nam powiedzieć gdzie dokładnie mamy iść, więc na znaczniki jesteśmy skazani. :/
 
Last edited:
A mi się marzy taki HUD:
- Pasek życia + trucizny + magii (z medalionem oczywiście) w mocno pochudzonych wersjach.
- Informacja o porze dnia i godzina.
- Minimapa z 35-min gameplay'a
I koniec. Przedmioty w kieszeni nie muszą być wyświetlane na ekranie, pogoda jaka jest, każdy widzi (zresztą pora dnia też, więc to opcjonalnie), informacje o grasujących potworach mogłyby się pojawiać tylko, gdybyśmy aktywowali jakieś polowanie.
Ale najbardziej mnie irytuje ta nowa minimapa, po pierwsze jest brzydsza wizualnie od poprzedniej, a po drugie wyświetla nam niepotrzebne informacje, jak np. lokalizacja roślin do zbierania w promieniu paru metrów. Po co? Osobiście wolę się trochę pomęczyć przy szukaniu przedmiotów i ziółek, niż mieć wszystko podane na tacy.
Kolejna sprawa - poziom potwora i liczba zadanych obrażeń. Idiotyzm. Jedyne co wnosi, to skojarzenia z grami MMO. Niemiłe skojarzenia. Wolę być zaskoczony przez silnego potwora, niż widzieć z kilometra, że ma level 30.
I na koniec - licznik odmierzający odległość od celu zadania, rozwiązanie rodem z gier FPS. Ja tu nie chcę Call of Duty, tylko porządnego RPG, w którym nie istnieje coś takiego jak GPS :p
 
A mi się marzy taki HUD:
- Pasek życia + trucizny + magii (z medalionem oczywiście) w mocno pochudzonych wersjach.
- Informacja o porze dnia i godzina.
- Minimapa z 35-min gameplay'a
I koniec. Przedmioty w kieszeni nie muszą być wyświetlane na ekranie, pogoda jaka jest, każdy widzi (zresztą pora dnia też, więc to opcjonalnie), informacje o grasujących potworach mogłyby się pojawiać tylko, gdybyśmy aktywowali jakieś polowanie.
Ale najbardziej mnie irytuje ta nowa minimapa, po pierwsze jest brzydsza wizualnie od poprzedniej, a po drugie wyświetla nam niepotrzebne informacje, jak np. lokalizacja roślin do zbierania w promieniu paru metrów. Po co? Osobiście wolę się trochę pomęczyć przy szukaniu przedmiotów i ziółek, niż mieć wszystko podane na tacy.
Kolejna sprawa - poziom potwora i liczba zadanych obrażeń. Idiotyzm. Jedyne co wnosi, to skojarzenia z grami MMO. Niemiłe skojarzenia. Wolę być zaskoczony przez silnego potwora, niż widzieć z kilometra, że ma level 30.
I na koniec - licznik odmierzający odległość od celu zadania, rozwiązanie rodem z gier FPS. Ja tu nie chcę Call of Duty, tylko porządnego RPG, w którym nie istnieje coś takiego jak GPS :p

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, fajnie by było gdyby ten medalion się jeszcze trząsł jak w W1. A co do tych wyświetlanych pór dnia, to mam nadzieję że to nie dlatego, że ciężko się połapać kiedy jest noc :p A paski życia, trucizny i wigoru mogłbyby być szerokości tych z W1, myślę że nikt ich nie przegapi :p
 
Marzy mi się medalion z W1, taki co żyje, długo mi się marzył, a teraz to już się nie wymarzy ech, szkoda.
 
Dobrze że chociaż pasek życia i inne elementy HUD poza mapą i paroma bajerami z tego co widać pojawiają się tylko podczas walki a potem znikają.
 
Dobrze że chociaż pasek życia i inne elementy HUD poza mapą i paroma bajerami z tego co widać pojawiają się tylko podczas walki a potem znikają.
Akurat pasek życia to bym chciał widzieć (tylko mniejszy). Nie chcę być zaskoczony po czasie, że mam mocnego przeciwnika, a nie widziałem jak mało mam pktów życia. A to akurat powinno się zawsze wiedzieć z logicznego punktu widzenia. :p
 
Zauważyłem ciekawą rzecz, otóż przy pierwszym fragmencie pasek życia jest widoczny cały czas, będzie więc można wyłączyć opcję dynamicznego HUDa, i to chyba bardzo szczegółowo, gdyż ikonki sakiewek znikają po walce. Co więcej, żywotność na nim, pomimo że nie ma walki, nie wzrasta, co mnie również cieszy, gdyż dotychczas wszędzie wzrastała i to bardzo szybko, zapewne będzie to uzależnione od poziomu trudności.
 
@Marcin Momot, własnie, skoro już i tak zdradziłeś, że elementy HUD-u będą miały opcję wyłączenia, to możesz powiedzieć coś więcej? Czy dotyczy to WSZYSTKICH elementów, łącznie z podświetleniami przedmiotów, wyświetlaniem np. roślin na mapce, leveli potworów, pasków życia...?
 
Mnie trochę denerwuje obecność tych podpowiedzi co nacisnąć. Po prostu rozwiązanie identyczne jak w AC, po prostu niepotrzebna zapchaj dziura (w końcu to jedyny róg ekranu w którym nic nie ma). Po za tym jest spoko, ale starsza wersja jakoś bardziej mi pasowała, może głownie dlatego że była mniejsza.
 

Attachments

  • sfgsdfsdf.jpg
    sfgsdfsdf.jpg
    92.4 KB · Views: 44
Przecież będzie można wyłączać/włączać poszczególne elementy HUDa oraz zmieniać ich wielkość.
można tą przestrzeń było wykorzystać lepiej np. zabierając wskaźnik liczby obrażeń znad potworów i umieścić go w małym okienku w rogu ekranu (tak jak to było w W2).
Problem w tym, że takie okienko (combat log to się chyba nazywa) jest w grze i raporty o zadawanych obrażeniach się w nim znajdują (to, że po sekundzie znikają to inna sprawa) :p. Też uważam, że jest kilka niepotrzebnych elementów HUDa (wspomniany combat log, info o zadawanych obrażeniach, odległość od celu w krokach, rozpiska przycisków, level potwora), dlatego informację o tym, że będzie się je dało wyłączyć przyjąłem z otwartymi ramionami :).
BTW. IMO pasek staminy konia jest za duży i powinien być umieszczony przy minimapie, jak w RDR. Ta... "kobyła" nie wygląda zbyt dobrze.
 
Last edited:
@Kuboniusz
O tym akurat nie wiedziałem. Więc cofam co mówiłem odnośnie wielkości. :D Ale odnośnie włączania i wyłączania poszczególnych elementów akurat wiem, tylko uważam, że zamiast dawać niepotrzebne podpowiedzi przycisków, można tą przestrzeń było wykorzystać lepiej np. zabierając wskaźnik liczby obrażeń znad potworów i umieścić go w małym okienku w rogu ekranu (tak jak to było w W2).
 
Z tego, co zrozumiałem, to włączać / wyłączać będzie można wybiórczo, natomiast zmieniać wielkość - już nie.
http://forums.cdprojektred.com/threads/29276-The-Witcher-3-HUD?p=1521072#post1521072
http://forums.cdprojektred.com/threads/1974-Wiedźmin-3-grafika?p=1521058#post1521058
Aczkolwiek mogę źle interpretować wypowiedzi Marcina.
W poście po polsku napisał:
będzie możliwość zmiany wielkości lub wyłączenia poszczególnych elementów.
"Poszczególnych elementów" odnosi się zarówno do wielkości, jak i włączania/wyłączania. Chyba.
 
Co do cytatu:
będzie możliwość zmiany wielkości lub wyłączenia poszczególnych elementów.
Z mojej matematyczno-logicznej rozkminy to wychodzi tak, że będzie możliwość: (zmiany wielkości) lub (wyłączenia poszczególnych elementów)
Niestety :( Ale pewności nie mam. No i jeszcze pytanie czy te poszczególne elementy oznaczają wszystkie elementy do wyboru, czy tylko niektóre?

Najlepiej jakby @Marcin Momot mógł sprecyzować które elementy HUD'a będziemy mogli wyłączyć, a które pomniejszyć. To dla nas bardzo ważne :p
 
Last edited:
Top Bottom