Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Co do krwi, która bucha, a później kapie z Gryfa - wygląda jak rzadka kupa (krew do poprawki).
Miejscowi określają ją mianem Brązowej Śmierci.
 
Last edited:
Ponoć walka jest na chwilę obecną zabugowana i na wyższych poziomach trudności zamiast z przeciwnikami zmagać się trzeba bardziej z błędami systemu. Starcia zaś można wygrywać wychwytując luki. Na przykład w przypadku gryfa nie ma co doń podchodzić, tylko spokojnie ustrzelić z użyciem kuszy. Nie jest bystry, więc bez problemu pozwoli. Takie info płynie od Berlina z CDA.
Część dziennikarzy podkreśla też, że gra jest ładna, ale niewiele więcej. Pojawiły się nawet głosy, że daleko jej do tego, co można było zobaczyć na zamkniętych pokazach. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby pomimo cięć optymalizacja nie była w tak złym stanie. Ponoć wersja na PS4 rzadko kiedy dobija do 30 klatek, a wygląda przy tym zauważalnie gorzej niż pecetowe high. Również info od Berlina
Zresztą kto nie widział niech obejrzy, bo warto. To jeden z niewielu, jeśli nie jedyny przedstawiciel CDA, który potrafi spojrzeć na wyskobudżetowe produkcje chłodnym okiem zamiast przez pryzmat hype'u, który tylko zaciemnia obraz..

Co do Berlina, to choć bardzo doceniam jego redaktorską pracę, ponieważ zawsze ma ciekawe, nieszablonowe teksty, to jednak ma on całkowicie inny gust i sposób patrzenia na gry niż ja (w końcu dla niego liczy się bardziej sama mechanika niż treść gry, uwielbia DSy, gry z Pokemonami, a w ostatnim numerze za jedną z najbardziej perfekcyjnych gier ever uznał Astro Boya: Omega Factor ;P). Podejrzewam, że mój punkt widzenia będzie znacznie bliższy wrażeniom McAbry, które pojawią się w kolejnym numerze CD-A i to na jego tekst głównie czekam. Opinie Berlina co do W3 traktuję ostrożnie, bo pewnie większości z tego, co mu przeszkadzało, ja bym nawet nie zauważył.

Poza tym jak chyba wszyscy dziennikarze zgodnie twierdzą, że mapa, w której rozgrywała się akcja prologu, była bardzo duża i trzeba by było poświęcić sporo czasu na jej całkowitą eksplorację, on jedyny twierdzi, że plansza była niewielkich rozmiarów i dało się ją przebyć całą w parę minut. Nie wiem, co o tym myśleć w końcu ;P
 
Last edited:
@ [MENTION=2042499]Hostile widać oni też prowadzą politykę rozbieżnych informacji ;).
Rozbieżnych informacji to może nie, ale raczej rozbieżnych oczekiwań i wrażeń, by razem dopełnić całości. McAbra, wielbiciel Sapkowskiego, pojechał na pokaz w swojej roli fanboya, Berlin natomiast przyjął stanowisko sceptyka. Jak najbardziej pochwalam taki dualizm w formowaniu wrażeń i opinii, bo ich połączenie da pełniejszy obraz pokazywanej gry :)

Chyba że chodzi o tą wielkość mapy, ale z tym nie wiem, jak to jest :p
 
@Hostile Tak, chodziło o wielkość lokacji w prologu. Ale dochodzi jeszcze, że ten Berlin powiedział, że gra na PC (high) znacznie różni się od PS4, a ostatnio większość osób mówiła o bardzo drobnych różnicach.
 
Poza tym jak chyba wszyscy dziennikarze zgodnie twierdzą, że mapa, w której rozgrywała się akcja prologu, była bardzo duża i trzeba by było poświęcić sporo czasu na jej całkowitą eksplorację, on jedyny twierdzi, że plansza była niewielkich rozmiarów i dało się ją przebyć całą w parę minut. Nie wiem, co o tym myśleć w końcu ;P

Owładnięci hypem dziennikarze często wypisują najrozmaitsze rzeczy, przejawiając tendencję do koloryzowania i ignorowania błędów. Do dziś zastanawiam się na przykład, gdzie Allor w ME2 widział te rozległe lokacje, o których wspomina w recenzji. Dlatego też Berlina cenię, nie podpala się, a w kwestii grafiki, bardziej liczy się dla niego strona estetyczna niż liczba wielokątów. Co nie znaczy, że różnic nie dostrzega.
I mówi, że w kilka (nie parę) minut, można dostać się z jednego na drugi kraniec mapy. To w końcu prolog, nie może być nie wie wiem jak wielki. Choć i tak pewno jest to rozleglejszy obszar niż całe W2.

Tak, chodziło o wielkość lokacji w prologu. Ale dochodzi jeszcze, że ten Berlin powiedział, że gra na PC (high) znacznie różni się od PS4, a ostatnio większość osób mówiła o bardzo drobnych różnicach.

Adam Badowski mówił o drobnych różnicach między pecetowym ultra, a konsolami. Tymczasem Berlin wspomina o wcale wyraźnych zmianach względem pecetowego high. I z tego co wiem nie on jeden.
 
Last edited:
Poza tym jak chyba wszyscy dziennikarze zgodnie twierdzą, że mapa, w której rozgrywała się akcja prologu, była bardzo duża i trzeba by było poświęcić sporo czasu na jej całkowitą eksplorację, on jedyny twierdzi, że plansza była niewielkich rozmiarów i dało się ją przebyć całą w parę minut.

Jedno nie wyklucza drugiego, wystarczy spojrzeć na Gothicki, wszystko zależy też od tego jak się tą mapę zwiedza, jadąc po linii prostej konno i ignorując wszystko, czy skupiać się podczas eksploracji na różnych innych rzeczach.
 
Adam Badowski mówił o drobnych różnicach między pecetowym ultra, a konsolami. Tymczasem Berlin wspomina o wcale wyraźnych zmianach względem pecetowego high. I z tego co wiem nie on jeden.
Podejrzewam, że żaden z twórców nie będzie otwarcie mówił, że różnice między wersjami konsolowymi a PC są spore. I bynajmniej nie chodzi tu o domniemaną popularyzację konsol, by jak najwięcej ich się sprzedało, tylko o niezniechęcanie żadnej z grup graczy do swojego tytułu. Z tego powodu padają słowa o niewielkich różnicach, by właściciele każdej z platform czuli się jednakowo traktowani (taa, zaraz powróci hejt z kolekcjonerkami na X-klocka :p). Tak więc w tym przypadku jestem skłonny bardziej uwierzyć Berlinowi niż Redom, a że będę grał na PC (o ile nie wydarzy się jakaś katastrofa), to i tak wyjdzie na moje.
 
Last edited:
Tak więc w tym przypadku jestem skłonny bardziej uwierzyć Berlinowi niż Redom, a że będę grał na PC (o ile nie wydarzy się jakaś katastrofa), to i tak wyjdzie na moje.

Ja tyż. A z tym niezniechęcaniem, to w przypadku graczy pecetowych coś im nie bardzo wychodzi. Tak tylko mówię
 
A ja mam takie pytanie poza dyskusją. Czy cdp.pl przywrócił już komuś zamówienie na Edycję Kolekcjonerską? A może muszę do supportu pisać?
 
A ja mam takie pytanie poza dyskusją. Czy cdp.pl przywrócił już komuś zamówienie na Edycję Kolekcjonerską? A może muszę do supportu pisać?

Wszyscy zaaferowani sprawą, a nikomu nie chce się poszukać.
http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203795208-Zamówienia-na-grę-Wiedźmin-3-Dziki-Gon
:rly?:

---------- Zaktualizowano 17:41 ----------

Podejrzewam, że żaden z twórców nie będzie otwarcie mówił, że różnice między wersjami konsolowymi a PC są spore. I bynajmniej nie chodzi tu o domniemaną popularyzację konsol, by jak najwięcej ich się sprzedało, tylko o niezniechęcanie żadnej z grup graczy do swojego tytułu. Z tego powodu padają słowa o niewielkich różnicach, by właściciele każdej z platform czuli się jednakowo traktowani (taa, zaraz powróci hejt z kolekcjonerkami na X-klocka ).

Padają takie żeby gracze konsolowi się nie zniechęcili, ale tym samym zniechęcają się pecetowcy, bo gracze konsolowi nie mieli zapewnień o jakości,a pecetowcy mieli.
:sad:
 
Last edited by a moderator:
Tak jak przy W2 na x360 nie przeszkadzała mi gorsza oprawa, tak przy W3 na mojej Ps4 nie będzie.
Szczerze latają mi na końcu fujarki obawy graczy PC o to czy W3 nie będzie ładniejszy na ich sprzęcie, jednak logika nakazuje że powinien być.
Martwię się jedynie o biedne ego tych Pececiarzy, co nie dostaną gry na miarę ich pałernych maszyn, by móc zadzierać nosa przed konsolowym motłochem.
Zaiste, majster rasa. Ciekaw jestem ile Wiedźmaków ta majster rasa spiraci?
 
Tak jak przy W2 na x360 nie przeszkadzała mi gorsza oprawa, tak przy W3 na mojej Ps4 nie będzie.
Szczerze latają mi na końcu fujarki obawy graczy PC o to czy W3 nie będzie ładniejszy na ich sprzęcie, jednak logika nakazuje że powinien być.
Martwię się jedynie o biedne ego tych Pececiarzy, co nie dostaną gry na miarę ich pałernych maszyn, by móc zadzierać nosa przed konsolowym motłochem.
Zaiste, majster rasa. Ciekaw jestem ile Wiedźmaków ta majster rasa spiraci?
Ale z takimi prowokacjami radzę się udać na jakiś serwis growy, bo to jednak słabe jest.
 
Tak jak przy W2 na x360 nie przeszkadzała mi gorsza oprawa, tak przy W3 na mojej Ps4 nie będzie.
Szczerze latają mi na końcu fujarki obawy graczy PC o to czy W3 nie będzie ładniejszy na ich sprzęcie, jednak logika nakazuje że powinien być.
Martwię się jedynie o biedne ego tych Pececiarzy, co nie dostaną gry na miarę ich pałernych maszyn, by móc zadzierać nosa przed konsolowym motłochem.
Zaiste, majster rasa. Ciekaw jestem ile Wiedźmaków ta majster rasa spiraci?

Ale z takimi prowokacjami radzę się udać na jakiś serwis growy, bo to jednak słabe jest.

@defrogge
I Nie zapomnij umyć fujarki. Trochę chyba ją zaplułeś.
 
Chyba nie planujecie wszczynać jakiejś burdy na temat wyższości jednej platformy nad drugą? ;)

[PISANKA]
Poproszę grzecznie o skasowanie mojego poprzedniego postu. Będzie to pierwszy mój skasowany post (Hurra!:)). Konsole mi się źle kojarzą bo na studiach zawsze miałem problemy z konsolą do ODRY 1305 na której ćwiczyłem supersystem operacyjny George 2. Dlatego przepraszam za swój tekst o fujarce. Obecnie konsole są zapewne dużo lepsze :).
[PISANKA]
 
Top Bottom