Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@Master

Albo trollujesz, albo nie do końca się rozumiemy;) Nie wnikam, czekam na dowód na to, że gtx 980 nie zapewnia stabilnych 30fps.

Pozdrawiam:)

PC Lab:
Chyba jest się czego obawiać, bo Intel Core i7-4790 i GeForce GTX 980 z 4 GB pamięci niekiedy nie dawały sobie rady nawet w wysokich detalach (a są jeszcze ustawienia „ultra” i Nvidia HairWorks). Trzeba mieć jednak na uwadze, że studio CD Projekt RED wciąż pracuje nad grą, a co za tym idzie – proces optymalizacyjny jeszcze się nie zakończył.
Teoria teorią, a praktyka praktyką: okazało się, że pecet wyposażony w procesor Intel Core i7-4790, 8 GB RAM-u oraz kartę graficzną GeForce GTX 980 z 4 GB pamięci pozwolił cieszyć się rozgrywką z ustawieniami na poziomie wysokim, wyłączonym SSAO oraz, cytując, „skromnym wygładzaniem krawędzi i filtrowaniem anizotropowym”. Ten komputer nie zapewnił przez cały czas płynnej rozgrywki, zdarzały się spadki wydajności , a do tego liczba klatek na sekundę raczej nie przekraczała 35, chociaż nie było możliwości tego zmierzyć.
Nie sieję żadnego defetyzmu, ale PC do W3 naprawdę będzie musiał być solidny. Z przyjemnością rozdam wszystkim rozmówcom REDPointy jeżeli moje słowa okażą się bullshitem. Ja w każdym razie bardzo chłodno patrzę na to co mój i5 4690 + 770/780 wykrzesa z tej gry ;)
 
Last edited:
Nie chcę nic mówić, ale właśnie na to się zanosi. Eustachy sam pomyśl. na 980 (sic!) nie było stabilnych 30 klatek. 770 jest kilkadziesiąt procent słabszy. Dodaj 2 do 2.

Cały czas odnoszę się do twoich słów z tego posta. Wisi mi wygrywanie jakichś bitew (jak sam to określasz), po prostu palnąłeś gafę, nie zdając sobie z tego sprawy;) to tyle na temat, miłego wieczoru.
 
@Master_Dandelion Płynna rozgrywka to rzecz względna. Po za tym w żadnym przytoczonym cytacie nie widzę żeby gra spadała poniżej 30fps. Trzeba pamiętać ze mierzenie na oko nie jest zbyt dokładne.

Przyznaję, nigdzie nie ma informacji, że są spadki poniżej 30FPS, ale wy też musicie się zgodzić, że "znaczne spadki klatek" też nie brzmią hiperoptymistycznie.
 
Nie pamiętam kto, lecz ktoś na tym forum często wspominał o tym że Nie jest trudno zrobić ultra super grę, z dobrą grafika i innymi zasobożernymi bajerami lecz trudem jest zrobić taką grę i ją dobrze zoptymalizować by nie trzeba było mieć komputera z Nasa.

Chyba wiem kto. ;)
I naprawdę nie jest sztuką stworzyć powalający graficznie tytuł, który zajedzie każdy sprzęt. Jednak stworzyć grę, która nie wygląda jakoś rewelacyjnie, a i tak morduje wszystko to już osiągniecie.

Dandelionie, ja to wszystko znam, czytałem artykuł z PurePC zaraz po jego publikacji i z każdym akapitem oczy mi się rozszerzały z niedowierzania, bardziej i bardziej. O tak.


Jednak podtrzymuję to, co mówiłem.
Przypominam, że PS4 miała nawet większe problemy, walczyła aby w ogóle dobić do 30 klatek. I bardzo rzadko na ten pułap wskakiwała. Na Xboxie było nieco lepiej, ale i tak framerate był kiepski i zdarzały się dropy poniżej 20 klatek. Więc na pewno jest co robić. Redzi mają trzy miesiące na szlify i albo będzie sukces albo spektakularny blamaż.
 
Last edited:
I są pomiędzy :p Bo na razie minimalne wymogi to nieśmieszny żart, a średnio-wysokie na rekomendzie to kpina. Ja wolałbym graficznie W2... niż patrzeć na ten blamaż... moja ulubiona firma pięknie poniżyła PCtowców, a konsole to rozwiązanie proponowane dla większości osób, albo upgrade pod minimum (chore...)

3 miesiące i radzę im to dobrze wykorzystać.
 
Last edited:
@eustachy_J23 Właśnie szukałem kto ale mnie uprzedziłeś :D łap redpointa bo dobrze prawisz, a wtedy ci nie dałem:p

Problem w tym że my jako gracze po czasie nie zwracamy na to uwagi i wspominamy takowe gry jako majstersztyk. Crysis np. wtedy gdy wyszedł chyba nikt go nie odpalił na full a teraz parę lat później większość z nas (w tym ja) wspomina go jako grę rewolucyjną a bynajmniej w grafice.
Zapewne większość z nas albo i wszyscy trzymamy kciuki za Wieśka i wierzymy że będzie śmigał dobrze na naszych sprzętach.
Najgorsze jest to że się na to nie zapowiada. Zazdroszczę tym optymistą którzy głęboko wierzą że W3 nie będzie zabójcą naszych komputerów, ja choć wiele razy staram się podejść do tego z dystansem i myślą (wszystko będzie ok) to zderzam się z przykrą rzeczywistością że ostatnio gry są tragicznie zoptymalizowane i nie ma co spodziewać się cudów.
 
Projekt po prostu przerósł redów. Rzucili się na głęboką wodę (ocean) z tym ogromnym światem i takie mamy efekty. Bugi, optymalizacja i okropnie wyglądające wczytywanie się tekstur nawet 2 metry przed Geraltem.:facepalm: Jak widać podwojenie zespołu to za mało na tak ogromną gre.
 
Projekt po prostu przerósł redów. Rzucili się na głęboką wodę (ocean) z tym ogromnym światem i takie mamy efekty. Bugi, optymalizacja i okropnie wyglądające wczytywanie się tekstur nawet 2 metry przed Geraltem.:facepalm: Jak widać podwojenie zespołu to za mało na tak ogromną gre.

Kurde, czy tylko ja jeszcze nie grałem w ukończoną wersję W3? :/ Składałem preorder bardzo wcześnie, było na liczniku 300 osób z hakiem po kolekcjonerkę ;/
 
@Swooneb

To jest nas dwóch, ja też jeszcze nie grałem ale z tego co czytam, opinie ludzie grających już, mających w rękach finalny produkt, są nie pocieszające.
Problemy z teksturami, słaba optymalizacja. Poczekam cztery lata aż się da grać albo kupię konsolę, bo na tym moim rzęchu nie ma szans, na dwóch kartach może te wysokie będą w 49 fps. A czy Ty już kupiłeś ? ;-)
 
@Swooneb

To jest nas dwóch, ja też jeszcze nie grałem ale z tego co czytam, opinie ludzie grających już, mających w rękach finalny produkt, są nie pocieszające.
Problemy z teksturami, słaba optymalizacja. Poczekam cztery lata aż się da grać albo kupię konsolę. A czy Ty już kupiłeś ? ;-)

Jeszcze nie, zamówiłem grę na PC myślałem że premiera dopiero w maju, a tu się okazuje że ludzie już grają ;/
 
Kurde, czy tylko ja jeszcze nie grałem w ukończoną wersję W3? :/ Składałem preorder bardzo wcześnie, było na liczniku 300 osób z hakiem po kolekcjonerkę ;/

Jak mawia Wołoszański, nie uprzedzajmy faktów. Wiadomo, że jest źle, ale to sytuacja na dziś, a właściwie na wczoraj. Nie wiadomo co będzie jutro. Powodów do optymizmu nie ma specjalnie i można się naturalnie zastanawiać, czy projekt aby Red'ów nie przerósł, ale to się okaże dopiero 19 maja. O tym przeroście mówmy zatem w trybie przypuszczającym, nie dokonanym. I oby nigdy nie można było ująć tego w inny sposób.
 
Jak mawia Wołoszański, nie uprzedzajmy faktów. Wiadomo, że jest źle, ale to sytuacja na dziś, a właściwie na wczoraj. Nie wiadomo co będzie jutro. Powodów do optymizmu nie ma specjalnie i można się naturalnie zastanawiać, czy projekt aby Red'ów nie przerósł, ale to się okaże dopiero 19 maja. O tym przeroście mówmy zatem w trybie przypuszczającym, nie dokonanym. I oby nigdy nie można było ująć tego w inny sposób.

Moim zdaniem, w podświadomości forumowiczów W3 to już gra gotowa. A do premiery jeszcze 4 miesiące prawie i na dodatek widzieliśmy build z grudnia, więc ten build od premiery dzieli 5 miesięcy. O ile tego czy wymagania się poprawią nie wiem, to tego że bugów będzie mniej jestem pewien.
 
Top Bottom