Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
A jaką kartę poleciłbyś żeby chociaż na średnich ustawieniach gra poszła?

CDPR ma graczy PCtowych głęboko w poważaniu i ich gra będzie miało ogromne problemy z optymalizacją na PC, więc jakiego sprzętu nie kupisz i tak będziesz zawiedziony, bo oparte na przestarzałej architekturze konsole, które są faworyzowane przed deweloperów i tak przebiją wydajnościowo i jakościowo to, co zobaczysz na PC, nawet na sprzęcie, który jest kilkukrotnie lepszy.

W GTX'a 770 nie ma nawet sensu inwestować, bo zakładając, że będziesz grał w inne gry ten wybór jest po prostu nieopłacalny, ze względu na małą ilość pamięci VRAM.
Możesz zdecydować się na wersję 4GB, ale jest ona po prostu nieatrakcyjna ze względu na stosunek wydajność/cena.
 
i5-2500 cpu

---------- Zaktualizowano 16:22 ----------

Powiem tak, Skyrim chodzi mi na full, czasami troche spada ilosć klatek, ale nie przeszkadza mi to jakos bo nie jest to jakoś bardzo rażące, i chiałbym poprostu żeby Wiesiek mi mniej więcej tak samo chodził
 
Powiem tak, Skyrim chodzi mi na full, czasami troche spada ilosć klatek, ale nie przeszkadza mi to jakos bo nie jest to jakoś bardzo rażące, i chiałbym poprostu żeby Wiesiek mi mniej więcej tak samo chodził

Skyrim to chyba nie jest jakiś miarodajny benchmark.
 
@selethen

Rozumiem że już grasz w "Wiedźmina 3" bo masz go te trzy miesiące przed premierą, świetnie. Podziel się wrażeniami, innymi niż odczucia o braku optymalizacji, bo przecież masz już grę. Jeśli jej jednak nie masz, skończ pisać banialuki...

@michalch12

Procek nadal solidny :)

Jaki masz budżet na kartę graficzną i jaki masz zasilacz?
 
Na karte moge wydac kolo 600 zeta, a zasilacz mam Evolva nie tak dawno temu wymieniany i o niego sie nie martwie.

---------- Zaktualizowano 16:41 ----------

Powiem wam, że jak składałem mojego kompa 4 lata temu to przez te pare lat wszystko śmigało elegancko, nie trzeba bylo sie zastanawiac czy cos pojdzie czy nie teraz co coś wyjdzie to siedze i przeglądam wszystkie wymagania. Teraz mnie dopadła bolesna rzeczywistość :D nie ma kasy za bardzo żeby jakąś bestie sobie złożyć :D instaluje dzisaj Raven's Cry zobaczymy jak to bedzie chodzić
 
Na karte moge wydac kolo 600 zeta, a zasilacz mam Evolva nie tak dawno temu wymieniany i o niego sie nie martwie.

---------- Zaktualizowano 16:41 ----------

Powiem wam, że jak składałem mojego kompa 4 lata temu to przez te pare lat wszystko śmigało elegancko, nie trzeba bylo sie zastanawiac czy cos pojdzie czy nie teraz co coś wyjdzie to siedze i przeglądam wszystkie wymagania. Teraz mnie dopadła bolesna rzeczywistość :D nie ma kasy za bardzo żeby jakąś bestie sobie złożyć :D instaluje dzisaj Raven's Cry zobaczymy jak to bedzie chodzić

Znam ból, mój piec w tym roku będzie obchodził 4 latka, zamiast stopniowego zmieniania ustawień to z ultra/wysokich spadłem do średnich w dwóch tytułach i do "nie pograsz" we wszystkich nowych. :p
Co do karty do minimum w W3 będziesz musiał trochę dołożyć, bo ceny podskoczyły i GTX 660 prawie 700zł kosztuje.
 
@michalch12

Za około 600 zł możesz dorwać używkę GTXa 670, kartę lepszą od GTXa 960. W ten deseń pokombinuj.
Tak z ciekawości jaki to dokładnie model zasilacza?
No i aż dziw że "Raven's Cry" w końcu wyszedł. Jak się prezentuje itd ? Jak bitwy morskie?
 
Wiecie narazie nie kupuje, wstrzymam się tylko póki co zbieram informacje, bo ostatnio ciemny jestem co do sprzętów jakie teraz są. Co do tego Raven's Cry to za jakies 20 min powiem jak to wyglada, a zasilacz evolve pulse 500 w

---------- Zaktualizowano 17:08 ----------

W ogóle to ceny teraz są jakieś kosmiczne. Tragedia.
 
No dobra odpalilem, GosuPl od razu moge ci powiedzieć jak wyglądają bitwy morskie bo gra sie zaczyna, że wychodzisz z kabiny i atakujesz statek. No wiec tak grafika nawet przyjemna, ale du*y nie urywa. Ta pierwsza bitwa morska nawet niezła, spoko sterowanie statkiem, bardzo szybko i sprawnie można zmieniać kamerę, i fajnie wygląda. Popłynąłem teraz na jakąś wysepkę naprawić statek po bitwie, miasteczko na niej tez całkiem fajnie wygląda. Tylko postacie cos tak drętwo sie poruszają. Odpalilem gre najpierw na maksymalnych ustawieniach, działać działała ale cieło tak ze niby sie dało grac ale nie za fajnie. Zmniejszylem sobie na średnie i śmiga.

---------- Zaktualizowano 17:38 ----------

No ale poki co to pogralem z 15 min wiec za wiele póki co nie powiem.

---------- Zaktualizowano 17:39 ----------

A jak już jesteśmy w temacie nowych gier to ktoś grał w nowego Dragon Age? Jakie wrażenia, bo nie wiem czy sie opłaca w to grać, bo 1 była dla mnie super a druga częśc była jedną wielką kaszanką?
 
@michalch12

Dzięki za opinie, jak gra wygląda ze wszystkim na maksa?
Ja czekam na recenzje i jakieś gampleyae z yt. Jeśli mnie zainteresuje to kupię, chociaż żeby przebić klimatem AC IV Black Flag i jego bitwy morskie...To cud by musiał się stać ;-)

Nowy Dragon Age, rewelacja jak dla mnie.

184 godziny i 26 minut zajęło mi ukończenie go gdzie zrobiłem z 98% questów ;-)

Relacje z bohaterami, klimat, wielkość krainy. SMOKI - Rewelka. Za jakiś czas znowu się za niego biorę, inną klasą, inną płcią, innym stylem gry itd :)
 
Ze wszystkim na maksa wygląda nieźle, ale szału nie ma.

---------- Zaktualizowano 17:43 ----------

Lepszy fabularnie od 1?
 
Nowy Dragon Age, rewelacja jak dla mnie.

Dla mnie tylko dobra gra, minus za walkę, ogólną powtarzalność, miałkie misje poboczne i przewidywalny wątek główny, plus za wielkość świata i ile oferuje. Żeby nie offtopować to wielki plus za optymalizacje - na moim starym kompie z hd 5770, i Phenomem Black Edition z odblokowanymi rdzeniami gram na średnich detalach z włączonym nawet AA w stałych 30 klatkach.
 
Top Bottom