Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@Piterson_B

Jedna zasadnicza sprawa, nie maksymalny fps się liczy a minimalny a tu już jest pozamiatane :) Wystarczy testy poczytać.
Procesory AMD nie nadają się do gier.
Jak byś osobiście sprawdził, zrobił porównanie itd. To byś wiedział w czym rzecz :)
A co do grania mnie 1080p nie interesuje, nie ustawiam niczego poniżej 1440p a zazwyczaj jest to 4k .
 

Attachments

  • 350x700px-LL-cdb04d12_1320791647117.jpeg
    350x700px-LL-cdb04d12_1320791647117.jpeg
    52.4 KB · Views: 36
@Piterson_B

Jedna zasadnicza sprawa, nie maksymalny fps się liczy a minimalny a tu już jest pozamiatane :) Wystarczy testy poczytać.
Procesory AMD nie nadają się do gier.
Jak byś osobiście sprawdził, zrobił porównanie itd. To byś wiedział w czym rzecz :)
A co do grania mnie 1080p nie interesuje, nie ustawiam niczego poniżej 1440p a zazwyczaj jest to 4k .
To czemu na procku od AMD grałem w wiedźmina 2 na max ustawieniach bez ubersamplingu?
 
To czemu na procku od AMD grałem w wiedźmina 2 na max ustawieniach bez ubersamplingu?

To pograj na tym samym procku w "Wiedźmina 2" z ultra w 4k , do tego mając dwie karty w SLI albo CF ;-)
Wiele razy było tłumaczone co i jak. Co z tego że ktoś jest zadowolony z procesora skoro nie wykorzystuje go tak żeby realnie doprowadzić go do czkawki?

Proszę bardzo, dobry test a jest i "Wiedźmin 2" bez ubersamplingu najmocniejsze i totalnie nieopłacalne AMD (w cenie I7 4770K) dostaje baty od bardzoo starych I7 , I3 go nawet doganiają a nieraz i prześcigają. Więc o czym tu w ogóle mowa?

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,24

Albo się patrzy na fakty albo się żyje w iluzjach. O tyle o ile AMD na rynku GPU daje radę to ich CPU to totalne paździerze i nic więcej, plus jest taki że serio je ciężko ubić pod azotem :)
 
@gosuPI wiadomo że intel jest ogolnie lepszy i robi lepsze procesowy. Ale pisanie ze amd sie nie nadaje do gier to przesada. Po co mi grac w W2 z dwoma kartami w sli i w 4k? Gralem na maxa bez uber w full hd na procku amd i geforce gtx260 w bardzo dużej plynnosci i procek dawał spokojnie radę.
 
@gosuPI wiadomo że intel jest ogolnie lepszy i robi lepsze procesowy. Ale pisanie ze amd sie nie nadaje do gier to przesada. Po co mi grac w W2 z dwoma kartami w sli i w 4k? Gralem na maxa bez uber w full hd na procku amd i geforce gtx260 w bardzo dużej plynnosci i procek dawał spokojnie radę.

Ja kiedyś też grywałem na AMD i było ok ale to było kiedyś. Jeżeli chce się mieć naprawdę solidną wydajność to NIGDY nie kupuje się AMD, po prostu.
Lubię tą firmę jednak co jak co są te ich procki slabiutkie i tyle.

To że dla kogoś kto sobie chce pograć na min/medium itd. Jest to dobry wybór bo jest taniej, to ok. Jednak nie ma co zaprzeczać że AMD ma BARDZO słabe CPU.

Całość rozchodzi się o to że forumowy kolega twierdził iż nie ma różnicy czy to będzie powiedzmy 80 czy 100 fps - W zasadzie to zależy gdzie bo w takim chociażby "Battlefieldzie 4" będzie to już duża różnica.

Natomiast różnica między przykładowo 65 fps a 45 fps jest już BARDZO znacząca a tak to w praktyce wygląda w wypadku Intel vs AMD.
 
Ja kiedyś też grywałem na AMD i było ok ale to było kiedyś. Jeżeli chce się mieć naprawdę solidną wydajność to NIGDY nie kupuje się AMD, po prostu.
Lubię tą firmę jednak co jak co są te ich procki slabiutkie i tyle.

To że dla kogoś kto sobie chce pograć na min/medium itd. Jest to dobry wybór bo jest taniej, to ok. Jednak nie ma co zaprzeczać że AMD ma BARDZO słabe CPU.

Jeżeli miałbym kupować teraz procesor to na pewno byłby to intel. Jednak tak jak pisalem, na swoim pc z 4 rdzeniowym amd ogrywałem wszystkie gry na maxa, w tym wiedźmina 2 na maxa bez ubersaplingu, i nie było żadnej różnicy miedzy procesorem od intela. Teraz mi pozostaje tylko go podkręcić pod W3 i kupić nową grafikę.. Chyba ze uda mi sie kupic nowego procka, w co wątpię :p Ogólnie oczywiscie że Intel robi lepsze procki, jednak pisanie ze amd sie nie nadaje do gier to przesada. Bo gdyby tak bylo, to nie grałbym np. w Wiedzmina na maxie bez uber.
 
Jeżeli miałbym kupować teraz procesor to na pewno byłby to intel. Jednak tak jak pisalem, na swoim pc z 4 rdzeniowym amd ogrywałem wszystkie gry na maxa, w tym wiedźmina 2 na maxa bez ubersaplingu, i nie było żadnej różnicy miedzy procesorem od intela. Teraz mi pozostaje tylko go podkręcić pod W3 i kupić nową grafikę.. Chyba ze uda mi sie kupic nowego procka, w co wątpię :p Ogólnie oczywiscie że Intel robi lepsze procki, jednak pisanie ze amd sie nie nadaje do gier to przesada. Bo gdyby tak bylo, to nie grałbym np. w Wiedzmina na maxie bez uber.

W jakiej rozdzielczości grałeś ?:) Po za tym porównywałeś komfort gry na tej samej karcie graficznej i tych samych ustawieniach / rozdzielczości? Do procka Intela ?:)
W ŻADNEJ lokacji nie miałeś spadków fps których nie uświadczyłbyś na procku Intela? :) Nie wydaje mi się.
 
W jakiej rozdzielczości grałeś ?:) Po za tym porównywałeś komfort gry na tej samej karcie graficznej i tych samych ustawieniach / rozdzielczości? Do procka Intela ?:)
W ŻADNEJ lokacji nie miałeś spadków fps których nie uświadczyłbyś na procku Intela? :) Nie wydaje mi się.

Galem dość dawno więc nie pamiętam dokładnie. Spadków nie przypominam sobie. ( nie licząc tych podczas ładowania np. lasu obok flotsam) w full hd. :) Ale skoro bylo plynnie to nie widzę sensu porownywać, by dostrzec jedną czy dwie klatki na korzyść intela w paru momentach ;)
 
Galem dość dawno więc nie pamiętam dokładnie. Spadków nie przypominam sobie. ( nie licząc tych podczas ładowania np. lasu obok flotsam) w full hd. :) Ale skoro bylo plynnie to nie widzę sensu porownywać, by dostrzec jedną czy dwie klatki na korzyść intela w paru momentach ;)

Serio, poczytaj sobie testy , nawet z tego linka co Ci dałem. Ja przykładowo jak się z procka AMD (teoretycznie porównywalnego) przesiadłem na Intela (jeszcze dwu rdzeniowy) to skok wydajności był taki że szok. Fajnie że Ty nie miałeś problemów, nie zauważyłeś spadków itd. Ale nie oznacza to że można te procki do gier polecać bo w obecnych czasach to nawet tańszy I3 albo jakiś słabszy I5, będzie lepszym wyjściem od AMD.
 
Serio, poczytaj sobie testy , nawet z tego linka co Ci dałem. Ja przykładowo jak się z procka AMD (teoretycznie porównywalnego) przesiadłem na Intela (jeszcze dwu rdzeniowy) to skok wydajności był taki że szok. Fajnie że Ty nie miałeś problemów, nie zauważyłeś spadków itd. Ale nie oznacza to że można te procki do gier polecać bo w obecnych czasach to nawet tańszy I3 albo jakiś słabszy I5, będzie lepszym wyjściem od AMD.

Ja nikomu nie polecam amd. Wiadomo że intel będzie lepszy. Mowie tylko ze to nieprawda ze nie nadają się do gier. Bo na swoim 4 rdzeniowym amd ciagnalem na maxa wszystko :)
 

No i fajnie. Tylko to jest jedyne co AMD ma do zaoferowania, taktowania , rdzenie...NIC więcej bo nie przekłada się to na wydajność.
Po za tym piszemy o codziennym użytkowaniu procesora a nie na LN2.
Bo ja też mogę się pochwalić kręceniem na azocie I7 4770K do 6.1 ghz :) I7 4770K lepiej się kręcą na azocie niż I7 4790k - To ciekawostka.
Czy GTXa 780Ti do 1950 na rdzeniu i 2100 na pamięciach.

---------- Zaktualizowano 14:16 ----------

Ja nikomu nie polecam amd. Wiadomo że intel będzie lepszy. Mowie tylko ze to nieprawda ze nie nadają się do gier. Bo na swoim 4 rdzeniowym amd ciagnalem na maxa wszystko :)

Polecam Crysisa 3 , Metro Last Light itd.
AC Unity :D

Wtedy zweryfkujesz poglądy ;-)
 
Jak byś osobiście sprawdził, zrobił porównanie itd. To byś wiedział w czym rzecz
A co do grania mnie 1080p nie interesuje, nie ustawiam niczego poniżej 1440p a zazwyczaj jest to 4k

No właśnie, czyli jesteś przykładem fetyszysty:) oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wiadomo każdy by chciał pograć na takim potworze jak twój ale nie każdego na to stać. I sam sobie odpowiedziałeś: procesory AMD nie nadają się do gier które odpalasz na twojej konfiguracji sprzętowej, ale dla przeciętnego gracza który chce płynnie pograć w full hd na wysokich/ultra ustawieniach ok 60fps spokojnie wystarczy, bo ja osobiście powyżej 50fps czuję się bardzo komfortowo. Od samego początku podkreślałem, że chodzi o relację cena/wydajność. Prawda jest taka, że większość graczy nie gra w SLI/CROSSFIRE więc jeżeli ktoś jest rozsądny i zgadza się z tym że 60fps to naprawde styka napewno nie przepłaci za i7 bo ten procesor oferuję więcej niż ma się chęci i kasy do wykorzystania. Jeżeli ktoś chce czegoś więcej i chce pograć w 4k to co innego. Ale to jest odsetek.
 
@gosu

W Crysis 3 to jest spora różnica między intelowskimi i5 a i7, a co dopiero nad prockami AMD:) Testowałem te grę na Phenom II X4 955 @ 4,1ghz, potem na i5 - niebo a ziemia. Od niedawna bawię się i7 4770k na stock i różnica jest ogromna - na i5 (SB @ 4,2ghz) w misji "Welcome to the jungle" w miejscach pełnych trawy miałem 32-35 fps, na i7 stockowej JEDEN drop do 45 fps. Tak w ramach offtopu:)
 
[odbiegając od tematu, bo tylko tu mogę to napisać]
Też nie możecie wejść na forum o Wiedźminie 3 z racji jakiś konserwacji strony ("Scheduled maintenance, come back later..."?? Widzę, że dyskusja wre, a ja nie mogę zobaczyć innych wątków niż tylko ten, który akurat ma ostatniego posta^^.
 
@Piterson_B

Wiesz o mojej konfiguracji tu nie ma co pisać bo jest bardzo mocna owszem i nie na każdą kieszeń. Nie w tym rzecz, chodzi o to...

@sohryu3
...Co właśnie ten zacny człek wytłumaczył i chwała mu za to! :)


@maxzorroz

U mnie wszystko ok.
 
..Co właśnie ten zacny człek wytłumaczył i chwała mu za to!
Dobrze tylko niech ten zacny człek najpierw napisze, że podkręcił swojego Phenoma do 4,1 bo stock ma 3.2 prawdopodobniea a 900mhz daje maks 2 klatki do przodu więc nie zawyżajmy sztucznie zegarów. Druga sprawa Phenom II a I5 z jakimi zegarami? I jaki model tej I5? No bo umowmy się jeżeli miał Phenoma i teraz przesiadł się np na 4670K no to hej co to za porównanie?:) Porównujmy procesory w tych samych cenach mniej więcej.
 
@piterson

1) Między PII na stockowych zegarach a PII na 4,1ghz i więcej jest duża różnica (tutaj kilka testów http://forum.pclab.pl/topic/876640-Phenom-II-X4-955-4ghz-vs-Intel-Core-i5-3570K-28ghz/
2) i5 sandy bride, czyli 2500k
3) Obecnie posiadam i7 4770k
4) Porównanie cenowe? Tak się składa, że nie ma takiej możliwości, AMD ma tańsze procki, które ledwo dorównują/czasem przegonią i5-2500k.

FX-y 8350 i mocniejsze ledwo i7 pierwszej generacji doganiają. Obiektywna i smutna tabela wydajności CPU:
http://www.tomshardware.co.uk/gaming-cpu-review-overclock,review-32901-5.html

Edycja: Cenowo FX-8350 to mnie więcej poziom i3 Haswella, które w zależności od zastosowań są na podobnym poziomie co procesory AMD. Nie jestem fanboyem Intela, od 97 roku (czasy pierwszego pc, nomen-omen PII 233mhz:)) miałem min. Durona, Athlona XP, Athlona x2 i Phenoma II x4. Po prostu obecnie nie uznaję kompromisu jeśli chodzi o wydajność. Szanuję AMD i ich pracę, robią całkiem dobre procesory, ale dla mnie mimo wszystko to za mało na chwilę obecną. Jak dla mnie firma przespała moment przewagi nad intelem (czasy PIV i Athlona XP), dając im czas na dopracowanie technologii i wypuszczenie serii Core2Duo. Takie jest moje zdanie:)
 
Last edited:
Top Bottom