Wiedźmin 3 - grafika

+
Nie podam Wam źródła, ale gdzieś czytałem, że różnica była raptem kilku dni (między nami a USA)
 
Dziwne, że polscy dziennikarze grając w polską grę w siedzibie CDP Red dostali starszy build niż amerykańscy.
 
No tak masz racje, bo to Polska będzie rynkiem odpowiedzialnym za finansowy sukces wiedzmina
Gdzie ja napisałem coś takiego? Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Po prostu wydaje mi się dziwne, że w siedzibie studia, gdzie W3 powstaje nie można było zagrać w najnowszą wersję a w USA już tak. Poza tym uważam, że dziennikarze powinni dostać do ogrania tę samą wersję.
 
Dziwne, że polscy dziennikarze grając w polską grę w siedzibie CDP Red dostali starszy build niż amerykańscy.

Dlatego, że u nich Hands On odbywał się później, stąd ten nowszy build o kilka dni. W wywiadzie mówiono, że był to najnowszy build jaki się dało.
 
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
:facepalm:

Ok napisze to w takim razie tak prosto jak się tylko da, żeby nie było żadnych niedomówień... Polski rynek poza wartością sentymentalną nie ma większego znaczenia jeśli spojrzymy na główny cel produkcji czyt. wynik finansowy (bo CDPROJECt jest firmą i to jest jej głównym celem), więc oczywistym jest że zabiegać muszą o względy i jak najlepszy odbiór na największym rynku gier jakim jest USA, dla tego również oczywistym jest że starali się tam zaprezentować jak najbardziej wypolerowaną wersję jaką tylko mogli.
 
Polski rynek poza wartością sentymentalną nie ma większego znaczenia jeśli spojrzymy na główny cel produkcji czyt. wynik finansowy (bo CDPROJECt jest firmą i to jest jej głównym celem), więc oczywistym jest że zabiegać muszą o względy i jak najlepszy odbiór na największym rynku gier jakim jest USA, dla tego również oczywistym jest że starali się tam zaprezentować jak najbardziej wypolerowaną wersję jaką tylko mogli.
No i? Nie pokazywali tego graczom, którzy będą mieli wpływ na sprzedaż gry a dziennikarzom, którzy mogli jedynie opisać swoje wrażenia. Nie zmienia to faktu, że nadal uważam, iż każdy powinien ogrywać tę samą wersję, bo wtedy byłoby jakieś odniesienie jak odebrano tą samą wersję u nas, a jak na Zachodzie. Zresztą na podstawie polskich zapowiedzi można stwierdzić, że wrażenia mocno się różniły (niektórym gra się podobała, inni mieli mieszane uczucia), więc nie uważam by ta nowsza wersja jakoś zmieniła odbiór gry w USA i nagle sprawiła, że W3 sprzeda się tam nie w 5 mln egzemplarzy a 10 mln.
BTW. I nie CD Project, tylko CD Projekt RED.
 
Śmieszą mnie posty osób, które dyskutują na temat różnic w mocy najlepszych PC, a np. takiej PS4. Widać, że ludzie nie mają pojęcia o czym piszą. Na konsoli jest możliwość bezpośredniego dostępu do pamięci i oraz obecny jest dużo mniejszy narzut API. Do tego współpraca między GPU i CPU, która nie występuje w PC. To jest baaaaardzo duży plus dla PS4. John Carmack narzekał swego czasu na API przy okazji tworzenia gry Rage. Mówił min. że potrzeba około 4 krotnie wydajniejszego PC od konsoli, aby zagwarantować podobną jakość i płynność.

Możliwości PS4 skomentował w ten sposób "You need a 3.68 teraflopa GPU to match PS4's GPU". I to jest różnica między konsolami, a pc, ale mało kto zdaję sobie z tego sprawę, tylko poatrzy na cyferki jakimi karmią go producenci kart. Więc nie dziwcie się, że Wiedzmin na PS4 wygląda niemal identycznie jak na pc za 4 tyś.

Złóżmy pc z ośmiordzeniowym Jaguarem i dorzućmy Radeoan 7850 (podobna konfiguracji do tej z PS4), a następnie odpalmy tak wyglądające gry jak DriveClub czy The Order 1886. :)
Baa... odpalmy te gry na dowolnym pc ;)
 
@NorbertNorbertowski, załóżmy, że to wszystko prawda. Teraz pytanie, dlaczego więc znakomita większość gier wydanych zarówno na PC, jak i na konsole chodzi tak samo na PC o podobnej mocy cyferkowej do konsol oraz na konsolach, rzecz jasna, kiedy obniżymy jakość grafiki na PC do takiej, w jakiej prezentuje się na konsoli? Nawet z Unity tak jest.

Skoro piszesz uszczypliwie, że baa, odpalmy Drive Club czy The Order na PC, to ja Ci powiem, baa, odpal sobie Total Wara na konsoli. Mnie nie interesują ścigałki i strzeklanki, Ciebie strategie, tym się kierujmy, a nie na czyim sprzęcie można odpalić więcej gier.
 
Last edited:
A mnie śmieszą osoby, które wierzą w magiczną moc konsol, "bo Carmack powiedział". Midichloriany płyną w krzemie konsol, nie ma co :D.

Z całym szacunkiem dla twojej osoby, ale jeśli mam do wyboru opinie Johna Carmacka albo anonimowej osoby z forum, to nie specjalnie mam jakiś wybór ;)
 
Ten człowiek mówił 4 lata temu, że 2 lata temu porzucimy konsole, na rzecz super wydajnych smartfonów. Więc znalazłeś sobie autorytet od gadania andronów i nawijania makaronu na uszy.
On zmienia co chwilę zdanie, najpierw mówiąc, że konsole się nie umywają do PC, potem na opak.
 
Last edited:
Jak rozumiem słowa są ważniejsze od dziesiątek testów porównawczych w internecie?

Ale przepraszam czy jakiś test pokazał że te wartości co do mocy obliczeniowej można zestawiać 1:1? bo chyba w prost przeciwnie, a to że są one porównywane własnie w taki prymitywny sposób no to cóż.

A odpowiadając na twoje zapytanie pozwolisz że sparafrazuje pewną maksymę: dla mnie słowa "mędrca" zawszę będą więcej warte niż krzyk tysiąca "głupców".
 
Jak rozumiem żaden dziennikarz nie jest dla Ciebie "mędrcem". Bo testy właśnie pokazują, że przybliżony wydajnością sprzęt PC dorównuje pod względem płynności rozgrywki konsolom. I w jaki inny sposób ma się odbyć porównanie, jak nie w prymitywny ekran podzielony na 3 części? Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę?
 
No to pogratulować wyboru mędrca, naprawdę.

A to żaden mój wybór, ale jeśli sugerujesz że ten Pan nie ma wiedzy praktycznej jak i teoretycznej do dokonywania takich stwierdzeń, hmm no to cóż faktycznie pozostańmy przy opiniach tysięcy innych "specjalistów" z internetu.

Bo testy właśnie pokazują, że przybliżony wydajnością sprzęt PC dorównuje pod względem płynności rozgrywki konsolom

To pokaż mi proszę grę która z konsol wyciska ostatnie poty oraz komputer o takiej samej mocy obliczeniowej do tych max. 2TFL. który osiągnie to samo.?
 
Last edited:
A to żaden mój wybór, ale jeśli sugerujesz że ten Pan nie ma wiedzy praktycznej jak i teoretycznej do dokonywania takich stwierdzeń, hmm no to cóż faktycznie pozostańmy przy opiniach tysięcy innych "specjalistów" z internetu.

A jaką można mieć opinię, gdy widzi się na ekranie co i jak? Przecież wniosków nie wyciągają z niczego, ot tak sobie.

E: Sry @HuntMocy, zapędziłem się nie patrząc na nazwę tematu.
 
Last edited:
Przekrzykiwanie się która platforma jest lepsza nie ma większego sensu, bo jedna strona nie przekona drugiej, a robi się straszny offtop. Dlatego proponuję zakończyć wojenki platformowe i skupić się na sednie tematu tj. grafice w Wiedźminie 3. Jeśli jednak ktoś czuje potrzebę kontynuowania dyskusji to są do tego bardziej pasujące tematy.
 
Top Bottom