Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Sorry za off, ale czy ktoś się orientuje czy jutrzejszy numer CDAction z Wiedźminem, można kupić już dzisiaj ? (dziwnie to brzmi)

ED: Właściwie, to nie off.
 
Ma znaczenie, jeśli masz przykładowo pc i konsolę. Teoretycznie ty i ktoś jeszcze moglibyście grać w miarę komfortowo na jednym egzemplarzu, ale brak profilów skutecznie do tego zniechęca, bo bardzo łatwo w ten sposób utracić postęp w grze. Więc dla uniknięcia problemu niektórzy będą skłonni wydać pieniądze na dodatkowy egzemplarz. Ja nie widzę innego powodu takiego postępowania. To jest ostatnio coraz częstsza praktyka ze strony wydawców. Jeden gracz do jednej gry. Albo opłata za abonament.
Tak jak wspomniał Wroobelek, nikt o zdrowych zmysłach nie kupi drugiego egzemplarza gry na inną platformę, byleby rozdzielić profile :p A jeżeli kupi, to oznacza to, że ma nierówno pod sufitem i sam sobie jest winien :p

Za to jeśli ma dwa komputery, to może sobie zainstalować grę z jednego egzemplarza na dowolnej liczbie urządzeń (przynajmniej jeśli W3 będzie bez DRM jak W1 i W2) i profile będą osobno. Albo przed każdorazowym uruchomieniem gry może samodzielnie grzebać w sejwach i wklejać swoje aktualne, a sejwy innych członków rodziny przenosić w odpowiednio podpisane foldery. Najprostsze rozwiązanie nie wymagające nie wiadomo jakiej znajomości obsługi komputera.

Sorry za off, ale czy ktoś się orientuje czy jutrzejszy numer CDAction z Wiedźminem, można kupić już dzisiaj ? (dziwnie to brzmi)

ED: Właściwie, to nie off.

Nie :p

(chyba że wcześniej dochodzi prenumerata, ale tego nie wiem :p)
 
Najprostszym rozwiązaniem są profile, stosowane od czasu, gdy dinozaury po ziemi chodziły. Ostatnio w zaniku. Jeśli ktoś ma wiedzę z jakiego powodu się to dzieje, to chętnie się dowiem. Ktoś coś oprócz teorii spiskowych?

ed
Bo się nikomu z REDa nie chce tego zrobić - to jest jedyny powód Ot, zwykłe lenistwo, żadnych prób naciągania graczy na kolejne egzemplarze gry nie ma co tu się doszukiwać...
Sam w to nie wierzysz. Nie chce im się zrobić funkcjonalności, która powinna być czymś oczywistym, gdyż się bardzo przydaje. Równie dobrze mogłoby im się nie chcieć zrobić obsługi myszy i klawiatury.
 
Last edited:
Najprostszym rozwiązaniem są profile, stosowane od czasu, gdy dinozaury po ziemi chodziły. Ostatnio w zaniku. Jeśli ktoś ma wiedzę z jakiego powodu się to dzieje, to chętnie się dowiem. Ktoś coś oprócz teorii spiskowych?

Bo się nikomu z REDa nie chce tego zrobić - to jest jedyny powód :p Ot, zwykłe lenistwo, żadnych prób naciągania graczy na kolejne egzemplarze gry nie ma co tu się doszukiwać.

---------- Zaktualizowano 15:42 ----------

Zresztą, ja grałem w W2 równolegle z dwoma młodszymi braćmi i jakoś nigdy nie było problemów z rozróżnianiem, do kogo należą dane sejwy. Nasi Geraltowie (Geralci?) mieli inne kurtki czy fryzury, sejwy różnicował także poziom trudności (u mnie trudny bądź mhroczny, u nich łatwy lub średni). Dodatkowo od dłuższego czasu młodsi bracia, gdy zaczynają jakąś moją grę na moim kompie, to mają obowiązek pytania się mnie, w jaki sposób jest w niej rozwiązana kwestia zapisów, by przypadkiem czegoś nie skasować, a ja im to wyjaśniam i się zawsze pilnują :p

---------- Zaktualizowano 15:48 ----------

Sam w to nie wierzysz. Nie chce im się zrobić funkcjonalności, która powinna być czymś oczywistym, gdyż się bardzo przydaje. Równie dobrze mogłoby im się nie chcieć zrobić obsługi myszy i klawiatury.
Ależ oczywiście, że wierzę. A czemu? Bo w poprzednich grach funkcjonowało to w dokładnie ten sam sposób i większego problemu to nie robiło. Tak samo było w Gothikach, tak samo (chyba) było we wszystkich TESach. Widocznie uznali, że jest to im niepotrzebne, a nie chce im się tego robić, więc nie zrobili. Tyle.
 
Last edited:
I przede wszystkim najmniej problematyczne do wprowadzenia. Piszcie, spamujcie, zalewajcie Redów prośbami, to może zmienią zdanie i wprowadzą chociażby takie podpisywanie sejwów. W końcu Oxenfurtu czy koron też miało nie być, a w końcu po wielu prośbach będą :whistle:

A mnie i tak jest wszystko jedno, bo coś takiego nijak nie wpłynie na mój stosunek do gry :p
 
I przede wszystkim najmniej problematyczne do wprowadzenia. Piszcie, spamujcie, zalewajcie Redów prośbami, to może zmienią zdanie i wprowadzą chociażby takie podpisywanie sejwów. W końcu Oxenfurtu czy koron też miało nie być, a w końcu po wielu prośbach będą :whistle:

A mnie i tak jest wszystko jedno, bo coś takiego nijak nie wpłynie na mój stosunek do gry :p

Już kiedyś spamowałem, miałem za małe wsparcie i już raczej nic się nie da z tym zrobić :p
Jeśli ktoś gra sam, to problemu nie ma żadnego, ale jeśli ktoś z domowników zechce z ciekawości nawet zobaczyć co to za gra i sobie pogra choćby 30-40 minut to potem W3 będzie oferowało dodatkowy feature "Chybił trafił - kliknij i wczytaj swój sejw... albo i nie!"
 
Last edited:

Reklama TV jutrzejszego numeru CD-Action z 6-stronicową zapowiedzią Wiedźmina 3 (i plakatem, of course), zrobiłem screena pierwszych stron:


Czyli wychodzi na to, że wrażenia z hands-onu opisali wspólnie i Mac Abra, i Berlin. Ci, którzy obawiali się o jednostronność i stronniczość zapowiedzi, mogą chyba odetchnąć z ulgą :p
 
Last edited:
Ty nam tu lepiej nie rób screenów, tylko streść czy coś jest nowego/ciekawego.
Yyy, nie wiem? :p Zrobiłem przecież screena z reklamy na youtubie... :D

Ale jutro chętnie opowiem (tylko wieczorem, jak wrócę z pracy) :p

---------- Zaktualizowano 18:43 ----------

Ale jak się komuś uda teraz odczytać te hieroglify (lepszej jakości niż 480p nie było na YT) z tego screena, to może się podzielić jakimiś njusami :whistle:
 
Ale jak się komuś uda teraz odczytać te hieroglify (lepszej jakości niż 480p nie było na YT) z tego screena, to może się podzielić jakimiś njusami

"Njusów" to się specjalnie chyba nie ma co spodziewać. Zapewne będzie to w 100% powtórka z tego, co już wiemy.
 
"Njusów" to się specjalnie chyba nie ma co spodziewać. Zapewne będzie to w 100% powtórka z tego, co już wiemy.
Jeśli ktoś się bardzo napala na te newsy z CDA, to muszę go rozczarować i przyznać rację przedmówcy. Pamiętam jeszcze ich relacje z W1 i W2 i zawsze te kilka stron było skrótem tego, co od dawna można było znaleźć w necie. Nie żebym kogoś zniechęcał, bo mają też dać plakat z Geraltem, z tym, że tu problem tkwi w dosyć nietypowym rozmiarze.
 
Oczywiście, w zapowiedzi nie pojawi się nic nowego (chociaż dla mnie może się coś znaleźć, bo nie leciałem hurtem po wszystkich zajawkach z hands-onu, jakie się pojawiły w necie), ale jestem bardzo ciekaw ich wrażeń. Od dziesięciu lat kupowałem każdy numer CDA, jaki wychodził, więc znam trochę ludzi (Berlina krócej, ofc ;P) i mogę pokładać w nich swoje zaufanie :)
 
Patrz, a ja im dłużej ich znam tym mniej im ufam ;). A Berlinowi to już w szczególności. Jeśli zepsuty ME3 dostał tam 10 (uwielbiam serię, ale to była chyba najsłabsza część serii) to W2 równie dobrze mógł dostać 11/10.
 
Jeśli zepsuty ME3 dostał tam 10 (uwielbiam serię, ale to była chyba najsłabsza część serii) to W2 równie dobrze mógł dostać 11/10.

To chyba Smuggler aka MacAbra dał 10. W każdym razie też im nie ufam. Lata temu gust redaktorów zaczął się rozjeżdżać z moim, w rezultacie kilka poczynionych za sprawą ichniej rekomendacji zakupów okazało się nietrafionych.
 
Top Bottom