Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
A właśnie zauważył ktoś, że ten błąd z opadaniem włosów Gerwanta przy zmianie kamery podczas cutsceny w 35 min gejmpleju został wyeliminowany w tym nowym? :p

Mała rzecz, a cieszy, wspominam, warto przy natłoku rzeczy do zmiany, a to zdaje się też było wałkowane. :p
 
A właśnie zauważył ktoś, że ten błąd z opadaniem włosów Gerwanta przy zmianie kamery podczas cutsceny w 35 min gejmpleju został wyeliminowany w tym nowym? :p

Mała rzecz, a cieszy, wspominam, warto przy natłoku rzeczy do zmiany, a to zdaje się też było wałkowane. :p

Niestety nie został :p 4:52, 5:38, 5:44, 6:52, 10:30, 10:41, 11:26
 
Najprostszym rozwiązaniem są profile, stosowane od czasu, gdy dinozaury po ziemi chodziły. Ostatnio w zaniku. Jeśli ktoś ma wiedzę z jakiego powodu się to dzieje, to chętnie się dowiem. Ktoś coś oprócz teorii spiskowych?

ed

Sam w to nie wierzysz. Nie chce im się zrobić funkcjonalności, która powinna być czymś oczywistym, gdyż się bardzo przydaje. Równie dobrze mogłoby im się nie chcieć zrobić obsługi myszy i klawiatury.

Jeśli chodzi o PC to najprostszym rozwiązaniem, jeśli więcej niż jedna osoba korzysta z tego samego komputera, są profile Windows. Rozwiązanie proste i skuteczne. Każdy użytkownik ma własne ustawienia. Nie tylko w jednej grze.
Z mego laptopa czasem korzysta córka i ma na nim własne konto bez praw administratora. W ten sposób gdy korzysta z mego lapka jestem pewny, że nie zmieni nic w moich ustawieniach czy ew. np. w sejwach gier.
Także szukacie problemów tam gdzie ich nie ma. Jeśli chodzi o konsole to tam chyba też są profile systemowe?
 
Czas w końcu pokazać światu, jak gra wgląda na PC, w pełnej okazałości
W pełnej okazałości (Ultra) ze sprzętem składającym się z dwóch, trzech najmocniejszych tytanach (czy co tam mają). Ale ja chciałbym zobaczyć także "czystą" wersję High, Medium i Low na PC. Zwłaszcza Low.​
Ja tam jestem ciekaw medium i niżej, ultra to już widziałem.
Dokładnie. Właśnie mieszanka ustawienie Low i Medium będzie najprawdopodobniej najpopularniejszą wersją (w najbliższym czasie, do około roku po premierze), którą większość graczy PC'towych będzie mogła oglądać.
Myślę, że przy tak wielkiej produkcji, tak bogatym świecie i historii grafika będzie miała mniejsze znaczenie... ale mimo wszystko nawet Low w grze Wiedźmin 3powinien oferować przyjemne doznania, tak samo, jak gra Wiedźmin 2 (a ta gra na Low była ładna).

Obawiam się jednak, że Redzi bojąc się o reakcję "zielonych" w tej materii graczy nie zechcą "ryzykować" ewentualnych mniejszych wpływów...
Osobiście nie wydaje mi się, by Youtube'owa, słabo skompresowana wersja Low mogła w jakikolwiek sposób zaszkodzić (zapewne wyglądała by prawie identycznie z High, Ultra), ale przynajmniej ci bardziej zorientowani [wszyscy "niezieloni", między innymi nasi forumowicze... ok ci "niezieloni" ;) ] mogli by dowiedzieć się czego można się spodziewać. Wystarczył by 2-3 minutowy filmik porównawczy w dwóch, trzech lokacjach, przy różnym oświetleniu. Jestem prawie pewien, że różnice były by niewielkie...​
 
Ta? To zobacz z kim były wywiady chociażby podczas tych styczniowych pokazów. Brali w tym udział ludzie, którzy grę tworzą, nie tylko PR-owcy.
 
6 stron na betatest Wiedźmina 3 to dużo czy mało? Dla Mac Abry za mało, bo nawet tam nie mógł zmieścić wszystkiego, co napisał. A że fanom Geralta zawsze za mało – dorzucamy dwie ramki z jego tekstu, których nie dało się nam „upchnąć” na tych trzech rozkładówkach.

Muzyka...
Niektórym nie podoba się muzyka w Wiedźminie, narzekają na nadmierne i natarczywe wokalizy. Przyznam, że mi też to nieco przeszkadzało, gdy oglądałem trailery i gameplaye. No właśnie - oglądałem. A chyba nie odkryję Ameryki, gdy powiem, że „oglądać” i „grać” to nie jest to samo. Gdy skupiłem się na rozgrywce, dialogach i machaniu mieczem, muzyka zeszła gdzieś na dalszy plan. Ba, w sumie tylko jeden jedyny raz przez całą prezentację byłem świadomy, że coś gra i ktoś męczy gardło na tle muzyki. A ponoć dobra muzyka ilustracyjna to taka, której nie słyszysz... Więc choć nadal będę tęsknił za oprawą zrobioną przez Skorpika w pierwszej części, to nie mam już nic do Percivala Schuttenbacha.

Gwint
W książce jest to jakiś praprzodek brydża. W grze to coś w rodzaju prostej (acz nie prostackiej) „karcianki”. A dodatkowe (silne) karty do talii można w grze dokupywać (za oreny, a nie realną walutę, rzecz jasna), znajdywać i zdobywać, a także dostawać w nagrodę. Dla jarających się tymi wszystkimi MtG i spółką będzie to na pewno duża atrakcja. Ja całość mogę podsumować tylko tekstem wieśniaka, którego pewien uczony usiłował nauczyć zasad gwinta „Yyy... a nie możem po prostu pograć w wojnę?”. Osobiście pozostanę więc przy kościanym pokerze (o ile będzie...).

BTW: wiecie, że jest tam (w CDA) i tak troszkę więcej tekstu niż wam się zdaje? Tzn. ci, którzy potrafią patrzeć, znajdą więcej niż inni.

http://www.cdaction.pl/news-40817/aneks-do-beta-testu-wiedzmina-3-w-cda.html
 
Może ktoś napisać, tak bez wdawania się w szczegóły, jakie są ogólne wrażenia dziennikarzy CD Action z pokazu gry? Sam nie będę kupował i czytał, bo nie chcę sobie zaspoilować. Dużo jest narzekania? I na co konkretnie?
 
Może ktoś napisać, tak bez wdawania się w szczegóły, jakie są ogólne wrażenia dziennikarzy CD Action z pokazu gry? Sam nie będę kupował i czytał, bo nie chcę sobie zaspoilować. Dużo jest narzekania? I na co konkretnie?
Wrażenia ogólne są bardzo, bardzo pozytywne (jednym z plusów w podsumowaniu jest "wszystko poza tym, co niepokoi"). MacAbra narzeka trochę na dubbing, wygląd Yennefer i drobne bugi, a Berlin na system walki i zauważalne spadki animacji na PS4. No i na bugi :).
 
Podobno na PC gra działała bardzo płynnie (GTX 980, 8 GB RAM, i7-4790, gra zainstalowana na SSD).
Potwory mają 4x więcej animacji, co w W2.
Nie ma żadnych fedexów, praktycznie każde zadanie bardzo ładnie i w zaskakujący sposób się rozwija.
Wokal w grze w ogóle nie przeszkadza, choć MacAbra narzekał na to podczas oglądania gameplayów.
Otwartość świata pełną gębą - wybór drogi, którą Geralt się uda ma kluczowy wpływ na randomowe questy i wydarzenia.
Dialogi są bardzo rozbudowane.
Wiele użytych przez postacie zwrotów ma szanse stać się kultowymi.
Celowanie z kuszy jest do rzyci, bo nie widać malutkiej białej kropki będącej celownikiem, a w przypadku petard oprócz tego ciężko ocenić odległość rzutu.

Piszę z pamięci, bo wiecie - w robocie jestem ;).
 
Top Bottom