Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Summa summarum nie padło w żadnym momencie stwierdzenie, że GTX 660 = wysokie ustawienia.
Zaprzeczasz sam sobie, bo wcześniej stwierdziłeś, że jednak GTX 660 radzi sobie z grą na wysokich.

W wywiadze wyraźnie Jose jest zapytany o to jak dla przykładu GTX 660 poradzi sobie z tym tytułem, później wyjaśnia, że to jest ta karta, którą większość pracowników ma i grają oni na ustawieniach wysokich (HIGH) - 3:05-3:10
 
@lamparcicho

Witamy w piekle na forum :wave:

Odnośnie wsparcia DX 12 nie ma szansy. RED'zi już to kiedyś mówili, że tworzą grę tylko pod DX 11. Czyli znowu Wiedźmin będzie (w pewnym sensie) "ograniczony" technologicznie (Wiedźmin 2 działał na DX 9 aby łatwo można przenieść go na XBOX 360, teraz jest tak samo z nowymi konsolami, które wspierają DX 11).

Trzeba jednak liczyć na optymalizację oraz... dedykowane sterowniki (po premierze) - w końcu Wiedźmin 3 to "flagowy tytuł" dla nVidii.
 
[...] w końcu Wiedźmin 3 to "flagowy tytuł" dla nVidii.
Więc teraz należy ściskać kciuki, aby ta flaga nie złamała masztu własnym ciężarem, tylko elegancko i z gracją załopotała na wietrze zmian w branży gier, które ma wnieść swoim pojawieniem.
Tego REDom, Wam i sobie życzę :thumbsup:
 
W nazwie czerwoni, w duchu zieloni, a czerwoni sprzętowcy z tego wszystkiego fioletowi.

E, tam.
Nic nie przebije niebieskiej Zielonej rozdającej czerwone REDpointy i żółte podziękowania szarym użytkownikom. ;D

---------- Zaktualizowano 22:48 ----------

Coś tu pusto. Chyba wszyscy udali się do działu pierwszego Wiedźmina z wyczekiwaniem na dzisiejszą premierę Powrotu Białego Wilka ;).
 
Zaprzeczasz sam sobie, bo wcześniej stwierdziłeś, że jednak GTX 660 radzi sobie z grą na wysokich.

W którym miejscu/kiedy?

W wywiadze wyraźnie Jose jest zapytany o to jak dla przykładu GTX 660 poradzi sobie z tym tytułem, później wyjaśnia, że to jest ta karta, którą większość pracowników ma i grają oni na ustawieniach wysokich (HIGH) - 3:05-3:10

Jak wspomniałem z tego wywiadu każdy wciągnie pasujące mu wnioski. Jest na tyle rwany, a Jose na tyle zamotany, że nic tylko sobie interpretować po swojemu, co też niniejszym czynię i powtarzam, Jose niczego nie potwierdził, co więcej nie udzielił żadnej konkretnej odpowiedzi (celowo, bądź nie).
 
W nazwie czerwoni, w duchu zieloni, a czerwoni sprzętowcy z tego wszystkiego fioletowi.

Jak dla mnie ten zamotany Jose był dostatecznie precyzyjny. I mam nadzieję, że jako posiadacz czerwonego gpu po premierze nie będę czerwony z wściekłości, a tym bardziej siny i że faktycznie karta pokroju GTXa' 660 zapewni przyzwoitą jakość grafiki. Nie żeby zaraz pełne high, ale też nie low. Nie, skoro gpu to nieco przewyższa możliwościami układy z konsol, a w dodatku jeszcze przed procesem optymalizacji (i co się z tym wiąże obniżeniem jakości oprawy) dawała radę.
 
Jak dla mnie ten zamotany Jose był dostatecznie precyzyjny. I mam nadzieję, że jako posiadacz czerwonego gpu po premierze nie będę czerwony z wściekłości, a tym bardziej siny i że faktycznie karta pokroju GTXa' 660 zapewni przyzwoitą jakość grafiki. Nie żeby zaraz pełne high, ale też nie low. Nie, skoro gpu to nieco przewyższa możliwościami układy z konsol, a w dodatku jeszcze przed procesem optymalizacji (i co się z tym wiąże obniżeniem jakości oprawy) dawała radę.

Żyj snem, aż do premiery ;) ...

Karta (GTX 660) starczy na granie z minimalnymi ustawieniami. Tak mówili sami RED'zi w jednym z wywiadów (nie mogę go teraz wygooglać, ale nie zmyślam).
 
@IwaN eustachy odnosił się do wywiadu z Jose z czasów Gamescom 2014, a to że teraz 660 pozwala na grę w Full HD na minimalnych to wszyscy wiedzą.

Edit. Wracając jeszcze do wywiadu. Ze słów Jose można wywnioskować, że odpalali edytor wieśka na karcie ze średniej półki tak (nie titan ale też nie gtx660)?

Edit 2 Ehh za czasów Tomka Gopa nie byłoby takich dywagacji i rozbieżności....
 
Last edited:
@ramt1n

"Co było, a nie jest nie pisze się w rejestr" - co mnie obchodzi, że KIEDYŚ gra chodziła na lepszych ustawieniach na GTX 660. Ważne jaki jest stan obecny, nie przeszłość.

Kiedyś to gra wyglądała TAK, a teraz TAK.
 
Kiedyś to gra wyglądała TAK, a teraz TAK.

Porównujesz screena z gry, do screena z filmiku i to nie najlepszej jakości. Jeśli zrobimy zdjęcie z lepszej jakości wideo, np. takiego:

View attachment 10389

To już nie wygląda to tak źle (choć oczywiście motion blura wywołanego stopklatką się nie da wyeliminować).

Gdy natomiast porównamy ten screen z jednym z nowszych upublicznionych przez Redów:

View attachment 10390

View attachment 10391

To rzecz wygląda podobnie, jeśli nie lepiej.

Dodajmy do tego trwającą optymalizację (taka Inkwizycja dopiero zbliżała się do alfy na pół roku przed premierą) i naprawdę nie ma co lecieć Rejtanem.

Odnośnie VGX i SoD to ta grafika nigdzie nie poszła, tylko jest właściwa prezentowanym w grze cutscenom.
 

Attachments

  • aVrQgph.jpg
    aVrQgph.jpg
    195.8 KB · Views: 34
  • 2789924-witcher6.jpg
    2789924-witcher6.jpg
    157.4 KB · Views: 38
  • 2789927-witcher9.jpg
    2789927-witcher9.jpg
    173.2 KB · Views: 42
Edit 2 Ehh za czasów Tomka Gopa nie byłoby takich dywagacji i rozbieżności....
Tu Ci przyznam rację: takich nie było, były większe :p:
- nieograniczone szwędanie się po zamku LaValletów,
- skradanie (pozostało szczątkowe w lochach i u Loredo)
- wrzucanie petard przez okna,
- wchodzenie do wnętrz budynków bez loadingów (może na SSD jakoś to działa - nie próbowałem, ale na HDD nie nadąża.),
- bardzo wiele innych, pomniejszych, niespełnionych obietnic, których dziś już nie pamiętam.
 
@Wroobelek nie chodzi mi o niedotrzymane obietnice ale o przepływ informacji, które bądź co bądź spływały do nas w większości z jednego źródła.

Na szczęście dzisiaj źródeł mamy więcej, dzięki czemu:
a) spływa do nas więcej informacji (choć nie wszystkie są ze sobą zgodne)
b) mamy o czym dyskutować.
Nie wyobrażam sobie, byśmy dysponowali dzisiaj jedynie starannie przefiltrowanymi informacjami przekazanymi przez Marcina. Tym bardziej, że polityka informacyjna prowadzona przez CDP RED dzisiaj jest dużo bardziej "oszczędna" w stosunku do zalewu przed premierą W2. Wtedy mieliśmy screeny i gameplaye z praktycznie każdego etapu gry i każdej lokacji, znaliśmy praktycznie wszystkie potwory. Dziś na głównej potworów opisanych jest malutka garsteczka, a w grze ma ich być wielokrotnie więcej. I bardzo dobrze, bo choć brakuje mi nieco informacji o mechanikach, to do spojlerów mi nie pilno.

Zdaje się jednak, że "lekko" ześlizgnęliśmy się z tematu.
 
Top Bottom