Evolve - nowa gra twórców L4D

+
Evolve - nowa gra twórców L4D

Evolve to pierwszoosobowa gra akcji przeznaczona głównie do rozgrywek sieciowych. Za jej powstanie odpowiada studio Turtle Rock, znane przede wszystkim z pokrewnej gatunkowo serii Left 4 Dead. Ponownie mamy do czynienia z produkcją stawiającą na kooperację, w której czteroosobowa drużyna graczy mierzy się z potwornym niebezpieczeństwem. Jednak tym razem trafiamy w realia science-fiction, a uczestnicy zabawy są nie ofiarami, lecz łowcami, z których każdy posiada własną specjalizację oraz indywidualne wyposażenie i umiejętności. Obiekt polowania stanowi zaś niebezpieczna obca kreatura, potrafiąca przekształcać się w zastraszającym tempie, nabierając wielkości, siły i nowych zabójczych zdolności wraz z przebiegiem rozgrywki. Co ciekawe, nie kieruje nią sztuczna inteligencja, lecz inny gracz. Gra powstała przy wykorzystaniu technologii CryEngine, dzięki czemu oferuje oprawę wizualną na najwyższym poziomie.


Trochę więcej informacji
http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=9530
 
Kolejny FPS, jak miło. Właśnie tego potrzebuje branża, urozmaicenia.
Potworem się gra w TPP, szach mat!
A na serio - Left4Dead był genialny, jeśli Evolve będzie miał choć cząstkę tego geniuszu to biorę :)

PS: Rozumiem że Banner Saga kupiłeś, przeszedłeś? :>
 

Keth

Ex-moderator
Zaopatrzyłem się w Evolve na Steamie, jak tylko ściągnę, to pogram chwilę w tę alphę i opiszę wrażenia ;)
 
Po prawdzie to ta gra wygląda jak NS2 tylko zamiast drużyny obcych jest jeden przykokszony. Nic specjalnie innowacyjnego ale zdaje się być całkiem fajne.
 
Pograłem trochę, będzie ciężka sprawa ;) Kilka kolejnych gier łoiliśmy potwora bez problemu, ale jak w którejś nas pocisnął to padliśmy raz-dwa :D

Jak coś nick na Steamie mrrruczit
 

Keth

Ex-moderator
Pograłem parę godzin i muszę przyznać, że gra się bardzo przyjemnie. Obie strony są mniej więcej zbalansowane, nie widać jakiejś wyraźnej przewagi ani po stronie potwora, ani łowców. Z minusów - tylko jeden grywalny potwór, zaczyna się nudzić po pewnym czasie.

I jak na alphe jest chyba nieźle zoptymalizowana, na max detalach i AA w 1200p bardzo rzadko spada poniżej 60fps na 780ti. Jedyne minusy po stronie technicznej to problemy z serwerami - długie łączenie, sporadyczne disconnecty.

Generalnie - bardzo na plus.
 

Guest 2686910

Guest
Toć jeden potwór dwa potwory to tylko w becie. W pełnej mają być 3 + oczywiście DLC (tfu).
 
Last edited by a moderator:
@mikomakjenkins Akurat w alfie są dwa dostępne potwory (Goliath i Kraken) oraz coś na końcu rozwoju umiejętności (skin?).

Pograłem trochę w Evolve, uzyskałem jak do tej pory 25 lvl po 16h gry, więc co nieco mogę o tej grze powiedzieć.

Może zacznę od samego sprawowania się gry na moim sprzęcie - jestem trochę zawiedziony, bo udało mi się uzyskać tylko low ze zmniejszoną rozdzielczością (z 1280x1024 na 1024x768 ) przy niestałych 30 FPS, choć czemu się tu dziwić, skoro mam jeszcze prehistoryczną kartę graficzną (HD 5670 - 1GB DRR5), chociaż jak do tej pory grałem w najnowsze gry na ustawieniach low, medium, czasami zdarza się high, oczywiście na pełnej możliwej rozdzielczości z co najmniej 30FPS (nadrabia reszta sprzętu, która jest o wiele bardziej współczesna, zmodernizowana). Więc moje oczy nie mają się czym nacieszyć w Evolve.

Jednak jeśli o samą rozgrywkę to jest jak najbardziej wciągająca, lecz z czasem staję się monotonna. Uklepane strategie stają się zbyt doskonałe, by przeciwnicy (zwłaszcza ci początkujący, niskopoziomowi; a jest ich od grona) mogli nas czymś zaskoczyć, jednak zdarzyło mi się raz, może dwa, gdy początkowi gracze - 1 poziomowi zaskoczyli mnie swoją sprawnością w bojach i podczas mojej tury grania Krakenem pokonali mnie, choć miałem już pewność wygranej.
Jeśli zaś chodzi o granie łowcami, najlepiej grało mi się klasą support i traperem, najgorzej medykiem, a assaultem nie zagrałem ani razu do tej pory. Najwięcej przyjemności czerpie się z grania potworami, to przecież oczywiste - Ty kontra czterech śmiałków nie dorastających Ci do pięt (a dokładnie coś do okolic kolan), oczywiście jeśli osiągnąłeś swoją bestią co najmniej 2 tier z trzech możliwych. Tak więc rozrywka jest moim zdaniem dobra, można czerpać z niej wiele przyjemności i emocji. Zdarzają się oczywiście chwile nie przyjemne, gdy np. twój towarzysz grający Traperem nagle w niewłaściwym miejscu i czasie zamknie cię lub cześć twojego teamu pod kloszem pułapki, która ma na celu ograniczenie terenu walk z potworem, uniemożliwienie mu ucieczki. Czy gdy inny gracz grający medykiem nie spełnia się w swojej roli.

Evolve wymaga pracy zespołowej, co przy braku znajomości gry lub braku komunikacji może doprowadzić do przegranej, choć większość graczy zna podstawowe zasady gry i umie efektywnie i właściwie korzystać ze swoich umiejętności bohatera.

Na koniec chciałbym dodać, że alfa w dniu startu, a dokładnie po kilku godzinach, zaliczyła już problemy, padł matching, lecz gracze poradzili sobie z nim do czasu wypuszczenia patcha naprawiającego przez dołączanie do gry przez innych grających (takie ręczne dołączanie się graczy do meczów). Ci co nie zapoznali się z tą możliwością, ciągle czekali w lobby gry czekając na dołączenie pozostałych graczy, tym samym gracze nazwali Evolve - Waiting Simulator 2015.
A Evolve od razu skojarzyło mi się z multiplayer'em w Batman: Arkham Origins (podobny zamysł).

PS. Udało mi się nawet natrafić przypadkiem na Keth'a, który zaraz po moim dołączeniu za grającego bota zabił mnie swoim ziejącym ogniem pupilkiem, szkoda, że później nie miałem okazji rewanżu :laser:
 
Last edited:
Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Najprzyjemniej gra się oczywiście monsterem :D. Dużo w tej grze zależy od umiejętności i poniekąd szczęścia. Zastanawiam się tylko czy na dłuższą metę będzie to nadal ciekawe. Zdaje sobie sprawę, że to dopiero alfa, ale jeśli twórcy chcą utrzymać graczy, muszą pomyśleć o nowych trybach walki (nie mam pojęcia jakich).

P.S.
Do kiedy trwa alfa?
 

Keth

Ex-moderator
Myśłisz, że będzie drugi Titanfall?

Dobre porównanie. Titanfall na początku też wydawał się bardzo fajny i grywalny z powodu paru mniejszych lub większych nowości w mechanice gry. Tutaj może być podobnie, na dłuższą metę gra może się stać zbyt monotonna. Nie wiem, ile map / trybów gry itp. ma być w pełnej wersji, ale lepiej, żeby było tego dużo więcej niż w alphie.

I fakt, w alphie były dwa potwory, myślałem, że kraken to tylko inny skin pierwszego.
 
No ale to tylko skiny przecież, nie ma żadnego powodu, żeby zwykły gracz je kupował :p
 
Top Bottom