Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
@eustachy_J23 A to fragment wrażeń Łukasza z witchersite.pl (również ogrywał grę na PS4):
Gra nie uświadcza wyczuwalnych spadków klatek animacji, a przynajmniej takich, które w czymś by przeszkodziły bądź utrudniły rozgrywkę w nasyconych dynamiczną akcją momentach.
To dziwne, bo takie rozbieżności w relacjach tyczą się wszystkich wersji.
 
A walka w W3 się mocno od FPSów różni, i wydaje mi się że dużo będzie zależało od samego poruszania postaci.

I znów dochodzimy do problemu kamery, która lepiej wie od gracza jak ma się ustawić.
Ale racja, bez możliwości swobodnego jej obracania w czasie walki pad będzie miał przewagę.
 
I znów dochodzimy do problemu kamery, która lepiej wie od gracza jak ma się ustawić.
Ale racja, bez możliwości swobodnego jej obracania w czasie walki pad będzie miał przewagę.

Ma się ustawić tak by przeciwnicy byli widoczni. Pewnie bardzo szybko się można do niej przyzwyczaić o ile nie będzie się bugowała. Pad w walce zręcznościowej oferuje dużo więcej niż myszka i klawiatura.
 
Oj jest, chociaż co do sterowania zgoda, to akurat mniejszy problem, bo jakoś sobie nie wyobrażam, by miało być jak z pierwszym DS. Zresztą tamten port stworzono bodaj w dwa tygodnie, a samo studio nie miało żadnego doświadczenia z PC.
No tak, powinienem dopisać, że nie ma się co martwić, ale jeśli chodzi o interfejs i sterowanie :) Optymalizacja, niestety, swoją drogą :p

Brrr, jak sobie przypomnę DS na PC... Na 24-calowym monitorze maksymalna rozdzielczość (i w sumie jedyna) to 1024x720, zablokowane 30 klatek, brzydkie tekstury z x360, a mimo wszystko gra dodatkowo zarzynała mój komputer kupiony pod Wiedźmina 2. No i beznadziejna obsługa mojego pada (odwrotnie działające analogi, których ustawień nie dało się zmienić) oraz biały kursor myszy na środku ekranu... Nic nie może być gorszego od takiej konwersji... :p
 
To dziwne, bo takie rozbieżności w relacjach tyczą się wszystkich wersji.

Redaktor Eurogamera mówił, że niektórzy, jak na przykład on po prostu nie są wyczuleni i spadków nie zauważają, chyba że liczba klatek schodzi w okolice wartości jednocyfrowych. I tak on nie widział za to jego koledzy twierdzili, że były spore i upierdliwe. Jak się tak zastanowić to wychodzi, że taka niemożność zaobserwowania dropów jest błogosławieństwem. Sam znam taki przypadek, kolega grając w GTA IV z dropami do 12 klatek zarzekał się, że jest płynnie. Dopiero jak mu frapsa zapuściłem to się zdziwił.

a mimo wszystko gra dodatkowo zarzynała mój komputer kupiony pod Wiedźmina 2.

A widzisz, to nie była wcale kwestia optymalizacji. Tylko błędów. DS miał w praktyce bardzo niskie wymagania, a na dropy był prosty fix, tyle że za cholerę nie pamiętam już na czym polegał. Tak czy siak sam miałem dropy do 15 i mniej klatek na HD 7950, po fixie nie było ani jednego a karta się nudziła.
 
Last edited:
Bla, bla. Wstawienie opcjonalnie normalnej i bliskiej kolejny raz jest niesamowitym problemem dla Redów.

Nie mam nic przeciwko wyboru kamery, tylko trzeba wszystko zrobić tak żeby do siebie pasowało i ze sobą współgrało. Sam jeszcze nie wiem czy będę grał na PC czy PS4 ale wiem że na 90% będę grał na padzie.
 
Pad w walce zręcznościowej oferuje dużo więcej niż myszka i klawiatura.

Gdyby pozwolono mi swobodnie obracać kamerą w czasie walki, mógłbym sam przy pomocy bardzo szybkich ruchów myszy zauważać przeciwników. Na padzie takie rozwiązanie się nie sprawdzi, ponieważ zmiana położenia kamery wymaga tam więcej czasu. Stąd zapewne inteligentna kamera w Wiedźminie. Jak dla mnie może zostać, bo ułatwia grę na padzie. Tylko niech zaimplementują jeszcze rozwiązanie, które nie utrudni gry na K+M.
 
Gdyby pozwolono mi swobodnie obracać kamerą w czasie walki, mógłbym sam przy pomocy bardzo szybkich ruchów myszy zauważać przeciwników. Na padzie takie rozwiązanie się nie sprawdzi, ponieważ zmiana położenia kamery wymaga tam więcej czasu. Stąd zapewne inteligentna kamera w Wiedźminie. Jak dla mnie może zostać, bo ułatwia grę na padzie. Tylko niech zaimplementują jeszcze rozwiązanie, które nie utrudni gry na K+M.

Walka z kilkoma przeciwnikami już w W2 sprawiała czasem problemy(gdy się nie miało prawie wymaxowanej postaci ofc), a tutaj przeciwnicy mają dużo lepsze AI i gdy będą atakować grupami to będą starali się otoczyć Geralta, więc teoretycznie gdyby miał przyczepioną kamerę do pleców to mógłby mieć gracz jeszcze większe problemy z tymi przeciwnikami.
 
Pocieszające jest to, że testy trwają ponoć 24h na dobę.
No. To jest dobre. To znaczy nie zazdroszczę im, ale podejście należy pochwalić.
Tak powinno być, jechać z koksem 24h.

REDzi mają wiele do zyskania, nawet bardzo wiele, bo gra może być absolutnym hiciorem. Ale chyba więcej do stracenia, w razie technologicznej wtopy.
 
Last edited:
Nie mam nic przeciwko wyboru kamery, tylko trzeba wszystko zrobić tak żeby do siebie pasowało i ze sobą współgrało.

Jeśli coś tu nie działa to właśnie ta inteligentna kamera. Nawet na samym początku nowego gameplaya, starannie przecież spreparowanego widać jak wariuje. Któryś z dziennikarzy zauważył, że czasem pokazuje zupełnie nie to co powinna. Statyczna (z moda) w W2 sprawuje się dla mnie idealnie, nawet na padzie nie mam z nią problemów, więc to jakoby nie miała zdać egzaminu w trojce ze względu na system walki to mit nie mający podstaw. Możliwość wyboru w tym względzie to dla mnie mus.

Jeszcze jedno, podobno na konsolach, gdy dochodzi do walki mamy do czynienia z drastycznymi spadkami klatek, nawet poniżej 20. Być może winna jest kamera, która odjeżdżając automatycznie pokazuje nam znacznie więcej, gpu musi tym samym więcej przemielić i w efekcie wydajność leci.

No. To jest dobre. To znaczy nie zazdroszczę im, ale podejście należy pochwalić.
Tak powinno być, jechać z koksem 24h.

No, testerzy wykonują niewolniczą robotę, co na pewno pozwoli grę w znacznym stopniu odrobaczyć. Nie wiem natomiast czy prace nad optymalizacją również trwają na okrągło, ale powinny.
 
Last edited:
Pewnie testerzy mają zmiany gdzie praca nad grą jest teraz 24/7 . System czterobrygadowy jest najlepszy bo sam w takim pracuje :) kiedyś widziałem zdjęcie bodajże testerów techlandu - wokół komputera góra puszek coli , cipsów i napojów energetycznych .
 
Gdyby pozwolono mi swobodnie obracać kamerą w czasie walki, mógłbym sam przy pomocy bardzo szybkich ruchów myszy zauważać przeciwników. Na padzie takie rozwiązanie się nie sprawdzi, ponieważ zmiana położenia kamery wymaga tam więcej czasu. Stąd zapewne inteligentna kamera w Wiedźminie. Jak dla mnie może zostać, bo ułatwia grę na padzie. Tylko niech zaimplementują jeszcze rozwiązanie, które nie utrudni gry na K+M.

Ale przecież było mówione, że można swobodnie obracać kamerę.
 
Nic dziwnego, że na tym tle pecetowa wersja zdała się redaktorom CDA bardzo płynna
Na jakim tle? Przecież MacAbra ogrywał wyłącznie wersję PeCetową, to do czego miałby porównywać wrażenia z gry?
Ogólnie opinie są tak rozbieżne, że w zasadzie nie wiadomo co o tym sądzić. Tak samo, jak z faktycznymi wymaganiami.
 
Na jakim tle? Przecież MacAbra ogrywał wyłącznie wersję PeCetową, to do czego miałby porównywać wrażenia z gry?

I nawet nie zerknął zerknął w stronę konsol, chociaż większość z zaproszonych nie omieszkała tego zrobić? Choćby po to żeby mieć punkt odniesienia? Szczególnie, że redaktorowi wypada sprawę należycie zbadać? Wątpię.

Wiedźmin 3 będzie przełomowy, dlatego będzie miał mało bugów i będzie dobrze zoptymalizowany

Heh, to faktycznie byłaby redefinicja i to nie tyle gatunku co gier w ogóle. Bo to co się ostatnio wyrabia w segmencie AAA przechodzi wszelkie pojęcie.
 
"Już bezpieczniej czuję się w lesie..." Z takim opisem pojawił się ten obrazek na oficjalnej stronie Wiedźmina na FB.
Może Geralt rzeczywiście tak mówi do siebie, w tym momencie........
View attachment 10475
 

Attachments

  • 10565174_1563658330544374_2255745406639853338_n.jpg
    10565174_1563658330544374_2255745406639853338_n.jpg
    122.9 KB · Views: 41
I nawet nie zerknął zerknął w stronę konsol, chociaż większość z zaproszonych nie omieszkała tego zrobić? Choćby po to żeby mieć punkt odniesienia?
Czy grając samemu skupiasz uwagę na tym samym, co w przypadku oglądania czyjejś rozgrywki? Tym bardziej, że raczej MacAbra nie wstawał ze swojego stanowiska by podejść do kogoś i stojąc za nim filować jak on gra. Jeśli już, to jedynie mógł zerknąć przez chwilę na czyjś monitor i to z niezbyt korzystnego kąta.
Jeżeli ty podjąłbyś się porównania tych dwóch doświadczeń pomimo ich wątpliwej porównywalności, to Ci winszuję. Podobnie, jak "redaktorom", którzy to robią.
 
Top Bottom