[mod] Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka

+
@Rustine

Wrzuciłem do gry flash moda, który ponoć posiada "ficzer" polegający na zmianie wyglądu miecza po przekuciu na ten, który nosi Berengar.

Rozumiem, że z Powrotem wszystko powinno działać jak należy?
 
Rozumiem, że z Powrotem wszystko powinno działać jak należy?
Tak, Flash mod jest kompatybilny, nie zaznaczaj po prostu opcji FCR w instalatorze.
@Mengaard
Wrzuć ten folder do Data/z_zrotww.
https://www.dropbox.com/s/roroflmt70upvgk/no_lifebars.zip?dl=0
@szypek26
Znalazłem błąd, który już naprawiam w uploadowanym na nowo instalatorze, ale jeżeli już pobrałeś i zainstalowałeś skyboxy, a nie chcesz interfejsu, to wejdź w Data\z_zrotww\skybox_mod i usuń plik "ui_hud_buttons.dds".
 
Last edited:
Z innej beczki -u mnie w intrze w prologu (jak znajdują Geralta pod fortecą i wiozą go na wozie) postacie się poruszają ale bez animacji, wygląda to komicznie jakby lewitowali, a Geralta nogi przenikają przez wóz ( na wozie jest tylko jego tułów) gram z FCR-em, nie wiem który mod to powoduje.
Pokombinowałem jeszcze z tym prologiem i okazuje się że to była wina FCR-a.
Czy do Powrotu Białego Wilka Edycji Rozszerzonej jest jakiś plik read me?
 
Znalazłem błąd, który już naprawiam w uploadowanym na nowo instalatorze, ale jeżeli już pobrałeś i zainstalowałeś skyboxy, a nie chcesz interfejsu, to wejdź w Data\z_zrotww\skybox_mod i usuń plik "ui_hud_buttons.dds".
Tak, jest jeszcze drugi, bardzo podobny błąd - mianowicie ikonki znaków, trzeba wywalić
Code:
\data\z_rotww\z_fcrfiles\ui_hud_signs.dds
Właśnie dotarłem do II aktu. Na razie retekstury na baaaardzo duży plus (z drobnymi wyjątkami), skybox Podgrodzia - tak średnio. Nowego interfejsu to nie używam, bo to nie moje klimaty - przy czym miałem okazję widzieć nowe ikonki znaków (patrz wyżej) i strasznie to nieczytelne, w sensie nie widać, który znak jest aktualnie używany.

Ale generalnie zdecydowanie podoba mi się. Widać, że włożyliście dużo roboty, brawo! :)

Aha - instalator jest kiepsko opisany i niezbyt czytelny wizualnie. Ja bym tutaj nie bawił się w motyw RotWW, bo efekt jest średni, ale dał zwyczajny instalator z opcjami - np. taki, jaki ma FCR.
 
Tak, jest jeszcze drugi, bardzo podobny błąd - mianowicie ikonki znaków, trzeba wywalić
Ale to nie błąd, w tym folderze jest interfejs dla FCR - zatem Znaki i umiejętności.
Czemu skybox Podgrodzia Ci się nie podoba? I jakie to wyjątki w reteksturach?
Sądziłem też, że czytelnie poukładałem opcje w instalacji. Jest główna - Interfejs i Postacie oraz pod nią szczegółowe opcje jej dotyczące. W FCR jest tak samo, jedyną różnicą jest białe tło.
 
Ale to nie błąd, w tym folderze jest interfejs dla FCR - zatem Znaki i umiejętności.
Ja mówię o tych ikonkach w lewym dolnym rogu - http://media.moddb.com/cache/images...b_620x2000/witcher_2011-11-10_00-51-04-92.jpg Czy FCR je zmieniał, że wyglądały inaczej niż na screenie? Wg mojej pamięci, to jednak nie.

Czemu skybox Podgrodzia Ci się nie podoba?
Jest ładny, ale odstaje wizualnie (stylowo?) od reszty, powodując wrażenie dyskomfortu, niedopasowania...

I jakie to wyjątki w reteksturach?
Jak na razie (siedzę w loszku) zastrzeżenia mam do Abigail (te nieszczęsne kreski ma rękach i mhrroczność na siłę), Oda (pstrokatość) i Triss (ładny strój, dziwne kolory).

Sądziłem też, że czytelnie poukładałem opcje w instalacji. Jest główna - Interfejs i Postacie oraz pod nią szczegółowe opcje jej dotyczące. W FCR jest tak samo, jedyną różnicą jest białe tło.
Logo (zwłaszcza dolna część napisu "rise of the white wolf") stapia się z tłem.
Napisy, wyskakujące koło głowy Geralta, są nieczytelne.
Jest misz-masz językowy - jedne teksty są po polsku, inne po angielsku.
Instalator bardzo zmula.



Jeśli mamy gałęzie, to zaznaczenie klucza głównego powinno automatycznie zaznaczać klucze-dzieci (child nodes). Ułożenie checkboxów sugeruje, że trzeba zaznaczyć "interfejs", żeby można było instalować "nowe czcionki dialogowe", tymczasem wygląda, że wcale nie. Generalnie jedno z drugim się kłóci, a działa pewnie jeszcze inaczej :p
Pojedyncze wpisy bywają enigmatyczne (kompatybilność z FCR, ikony przedmiotów, ballady) - zastanowiłbym się nad dodanie ikonki "info" lub rozparcelowaniem tych wszystkich opcji po paru stronach tak, żeby było miejsce na napisanie kilku zdań o każdej opcji.
Generalnie wg mnie instalator wygląda biednie, jakby robiła go jakaś cienka grupa. A wy przecież zrobiliście bardzo sensownego moda, więc jedno do drugiego nie pasuje.

Nie przejmuj (przejmujcie) się jednak za bardzo mną - ja jestem w ilości sztuk jeden i do tego bywam bardzo upierdliwy w stosunku do detali, a na punkcie interfejsów to już w ogóle mam hopla. Także to tylko jeden, marudzący, użytkownik :p
 
Ja tam nie miałem żadnych problemów z instalatorem i bardzo mi się podobał bo spodziewałem się raczej zwykłego szaraka przypominającego instalatory gier sprzed 15 lat. Zostałem mile zaskoczony :)
 
Czy FCR je zmieniał, że wyglądały inaczej niż na screenie? Wg mojej pamięci, to jednak nie.
No toś dziadek, bo zmieniał tam Znak na Heliotrop. :p
Jest ładny, ale odstaje wizualnie (stylowo?) od reszty, powodując wrażenie dyskomfortu, niedopasowania...
Niezbyt rozumiem, musi to być bardzo subiektywne uczucie.
Jak na razie (siedzę w loszku) zastrzeżenia mam do Abigail (te nieszczęsne kreski ma rękach i mhrroczność na siłę), Oda (pstrokatość) i Triss (ładny strój, dziwne kolory).
Rozumiem, ale taka wizja, nie da się ze wszystkim wpasować.
Logo (zwłaszcza dolna część napisu "rise of the white wolf") stapia się z tłem.
Napisy, wyskakujące koło głowy Geralta, są nieczytelne.
Jest misz-masz językowy - jedne teksty są po polsku, inne po angielsku.
Instalator bardzo zmula.
Szczerze? To tło było pierwszym, jakie wstawiłem i po prostu zostało dobrze przyjęte, design instalatora również, dlatego nic nie zmieniałem.
Na mulenie nic nie poradzę, bo, zacytuję klasyka, "u mnie działa".
Jeśli mamy gałęzie, to zaznaczenie klucza głównego powinno automatycznie zaznaczać klucze-dzieci (child nodes). Ułożenie checkboxów sugeruje, że trzeba zaznaczyć "interfejs", żeby można było instalować "nowe czcionki dialogowe", tymczasem wygląda, że wcale nie.
Bo tak ma być. Ma być widoczne, że na przykład czcionki są częścią interfejsu, ale przecież mogą być zainstalowane indywidualnie. Mógłbym to wszystko wrzucić do kupy pod wpisem "Interfejs", ale wybór jest chyba lepszy.
Pojedyncze wpisy bywają enigmatyczne (kompatybilność z FCR, ikony przedmiotów, ballady) - zastanowiłbym się nad dodanie ikonki "info" lub rozparcelowaniem tych wszystkich opcji po paru stronach tak, żeby było miejsce na napisanie kilku zdań o każdej opcji.
Może troszkę ballady odstają, ale informacja o nich pojawiła się w opisie moda. Natomiast kompatybilność z FCR i ikonki przedmiotów raczej bezpośrednio mówią o tym, co oferują.
Generalnie wg mnie instalator wygląda biednie, jakby robiła go jakaś cienka grupa. A wy przecież zrobiliście bardzo sensownego moda, więc jedno do drugiego nie pasuje.
Poprzedniego nie widziałeś. :|
 
No toś dziadek, bo zmieniał tam Znak na Heliotrop.
O heliotropie to ja wiem. Ja mówię o ikonkach - czy to FCR zmienia je z takich, jak na górnym obrazku na takie, jak na dolnym? Czy to RotWW? http://media.moddb.com/cache/images/mods/1/26/25135/thumb_620x2000/inventory.jpg
Mowa cały czas o ikonkach znaków - w lewym dolnym rogu ekranu.

Rozumiem, ale taka wizja, nie da się ze wszystkim wpasować.
No ja nie mam pretensji. Zdecydowana większość albo mi się podoba albo nawet bardzo mi się podoba. Wiadomo, że przy tej ilości zawsze parę się znajdzie, co komuś nie podpasuje :p

Bo tak ma być. Ma być widoczne, że na przykład czcionki są częścią interfejsu, ale przecież mogą być zainstalowan
Okej, tylko po co w takim razie checkbox przy "interfejsie" oraz "teksturach postaci"? Nie lepiej po prostu tam dać napisy + jakieś grupowanie + ew. wywalić tabulację?
 
O heliotropie to ja wiem. Ja mówię o ikonkach - czy to FCR zmienia je z takich, jak na górnym obrazku na takie, jak na dolnym? Czy to RotWW?
Chyba nie wiesz, że zainstalowałeś paczkę interfejsu dla FCR. Zatem zmianie musiały ulec Znaki oraz talenty.
Okej, tylko po co w takim razie checkbox przy "interfejsie" oraz "teksturach postaci"? Nie lepiej po prostu tam dać napisy + jakieś grupowanie + ew. wywalić tabulację?
Bo ktoś może nie chcieć interfejsu albo tekstur postaci. Ty chyba GUI odznaczyłeś, prawda?
Wyrzucenie tabulacji sprawi, że wszystkie opcje będą się zdawać równorzędne.
 
Chyba nie wiesz, że zainstalowałeś paczkę interfejsu dla FCR. Zatem zmianie musiały ulec Znaki oraz talenty.
Czyli "zgodność z FCR" (którą zaznaczyłem, bo przecież instalowałem RotWW na FCR) zmienia ikonki znaków oraz ikonki talentów, a nie zapewnia jakiejś tam "zgodności"? :D Ha, mówiłem, że te opcje są kiepsko opisane.

Bo ktoś może nie chcieć interfejsu albo tekstur postaci. Ty chyba GUI odznaczyłeś, prawda?
Wyrzucenie tabulacji sprawi, że wszystkie opcje będą się zdawać równorzędne.
No dobra, ale w takim razie znowu dochodzimy do kuriozalnej sytuacji, w której można mieć niezaznaczone "tekstury postaci", ale zaznaczoną "kompatybilność FCR". Więc albo to nic nie robi (czyli jest bez sensu) albo robi coś, ale user nie wie, co konkretnie (czyli jest źle opisane, patrz wyżej).

Wg mnie ten instalator jest nielogiczny, nic nie poradzę.
 
No dobra, ale w takim razie znowu dochodzimy do kuriozalnej sytuacji, w której można mieć niezaznaczone "tekstury postaci", ale zaznaczoną "kompatybilność FCR". Więc albo to nic nie robi (czyli jest bez sensu) albo robi coś, ale user nie wie, co konkretnie (czyli jest źle opisane, patrz wyżej).
To się tyczy tylko dwóch opcji kompatybilności FCR, reszta musi być włączana osobno.
Pogrzebię i zobaczę.
Wg mnie ten instalator jest nielogiczny, nic nie poradzę.


---------- Zaktualizowano 20:01 ----------

Zrobiłem tak, żeby opcje "Kompatybilność FCR (w obu przypadkach)" i "Zestaw Przeniewiercy" były zablokowane, gdy nie wybierze się nadrzędnej opcji, czyli Interfejs lub Tekstury postaci.
Jeszcze jedno, @szypek26, gdzie zostały angielskie napisy?
Tę wersję wrzucę jutro wieczorem, poczekam na doniesienia o ewentualnych problemach.
 
A róbta jak chceta, ja przecież jestem tylko jeden. Nikt inny nie marudzi :p

=============

w polu status, zawsze:
- "configuring rise of the white wolf"
- "preparing back up cośtam" lub "backing up operation" (w zależności od tego, czy się instaluje, czy usuwa)
- "executing restore operation"

przy opcji "napraw":
- opis "click repair to repair...."
- guzik "repair"
- jest napis "CD Projekt RED: RotWW" - chyba tak nie ma być?

przy opcji "usuń":
- opis "click repair to remove..."
- guzik "remove"
 
Czy tylko mi Scabbard tak często się wysypuje?
Praktycznie po każdej walce ich kąt nachylenia rozmija się z mieczami, w efekcie mam brzydkiego glitcha.
 
Top Bottom