Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Liczyć, że 100% posiadaczy PS4 zakupi Wiedźmina jest delikatnie mówiąc naiwne. Ja nie nastawiałbym się na wielką sprzedaż jeśli o next geny idzie. W większości kupią osoby porwane hajpem, dla których będzie to gra jak każda inna. Nie twierdzę oczywiście, że to źle. W każdym razie nie każdy ma takie zamiłowanie do serii jak użytkownicy tego forum, a lwia część graczy o niej w ogóle nie słyszała. Są też tacy, którym Wiedźmin już bokiem wychodzi, a co dopiero jak będzie z lodówki wyskakiwał.
Duża szansa jest natomiast na PC. Tutaj CDPR ma już poważanie i "stałą ekipę", która gotowa jest wydać pieniądze za grę, zamiast jej piracenia. Teraz pozostaje tylko kwestia, co REDzi zrobią (czyt. zoptymalizują), aby zachęcić PCtowców do kupna.

Co to za bzdury. Przecież wszyscy piszą "next-geny" to przyszłość, towar lepiej sprzedawany i bardziej doceniany przez deweloperów. Komu Wiedźmin bokiem wychodzi? W2 nie był na PS4 ani na PS3 + został wydany w mniejszej ilości jak chodzi o kraje. No i tak na prawdę dla większości graczy Wiedźmin3 będzie kontynuacją dwójki, co ewentualnie, początkiem przygody. Bo nie mięli jak we wcześniejsze wersje zagrać. Dam sobie rękę uciąć że na PS4 w ciągu roku gra sprzeda się od 6 do 10 milionów lekko, gdzie jest to tylko jedna platforma, platforma którą najczęściej wybierają gracze.
_
Nie doceniacie tej gry, dobrych RPG'ów typowego fantasy wychodzi bardzo mało.. Jest to ciężki i dość rzadki gatunek, Wiedźmin 3 ma odrodzić i pokazać pięknego tej dziedziny gier. Ja w tą grę wierze i obstawiam 15 milionów sprzedanych egzemplarzy w ciągu roku. Tyle na ten temat, miłej nocy.
 
Last edited:
Widać w wielu miejscach, że REDzi traktują konsole bardzo poważnie, bo co tu dużo mówić, to niestety na konsolach się najlepiej zarabia w gamedevie. Rezygnacja ze zwykłej 3 w logo gry na rzecz mniej sugestywnej "rzymskiej", podkreślanie na każdym kroku, że nie trzeba zagrać w poprzednie części, aby cieszyć się fabułą W3 itd. Co do wyników sprzedaży, to z uwagi na wymagania sprzętowe, na PC może być różnie, zwłaszcza w Rosji, gdzie ceny praktycznie wszystkiego tak skoczyły, że kupno komputera, który udźwignie W3 może być bardzo kosztowne. Uważam, że na PC sprzeda się porównywalnie do W2 ale na konsolach to konkretnie zarządzi. :)
 
średnio 3 mln (wg Ciebie) - to daje przy cenie ok. 130 zł za egzemplarz (ścieniam - wiem) około 400 mln złotych w sprzedaży.
Odliczając (grubo) koszty - to co najmniej 2x tyle ile zamierzają zainwestować.

PS. - moim zdaniem, jeżeli grywalność będzie miodna - 7 baniek sztuk sprzedanych egzemplarzy W3 w 12 miechów pęknie.

Z tego co pamiętam to chyba na sam marketing miało iść coś około 200 mln zł. Chociaż jak czytam tą liczbę to wydaje mi się to nieprawdopodobne, zaraz mnie ktoś pewnie wyprowadzi z błędu lub to potwierdzi.
 
Last edited:
"The Last of Us zostało bardzo dobrze przyjęte przez krytyków, uzyskując średnie ocen 95,04% i 95/100 w agregatorach GameRankings oraz Metacritic, dzięki czemu plasuje się w czołówce najlepiej ocenianych gier komputerowych w historii. Tytuł został wielokrotnie nazwany arcydziełem i uzyskał maksymalne oceny w recenzjach zarówno polskich, jak i zagranicznych magazynów i serwisów zajmujących się elektroniczną rozrywką. Stał się najszybciej sprzedającym tytułem nowej marki w dziejach konsoli PlayStation 3 i najszybciej sprzedającą produkcją na tę platformę w 2013 roku. W ciągu niecałych 3 tygodni od premiery sprzedano ponad 3 400 000 egzemplarzy na całym świecie." w 3 tygodnie prawie 3,5 miliona egzemplarzy, jedynie na jednej platformie. Wystarczy tego życzyć RED'om na trzech platformach a już będzie imponująco.
/
To jest dowód że warto wydawać gry na tej platformie.

@Nundran ponad 160 nagród, gra roku 2015. Gracz niedzielny praktycznie zawsze wybiera takie właśnie gry, tyle w temacie.. Ja zwijam spać, cześć.
 
Last edited:
Co to za bzdury. Przecież wszyscy piszą "next-geny" to przyszłość, towar lepiej sprzedawany i bardziej doceniany przez deweloperów.
Ano piszą. Sprzedać konsole w jakiś sposób trzeba

Komu Wiedźmin bokiem wychodzi?
Poczytaj niektóre komentarze pod materiałami. Może to i cecha polaków narzekać, ale są osoby, które na dźwięk słowa Wiedźmin mają dosyć.

W2 nie był na PS4 ani na PS3 + został wydany w mniejszej ilości jak chodzi o kraje. No i tak na prawdę dla większości graczy Wiedźmin3 będzie kontynuacją dwójki, co ewentualnie, początkiem przygody.
I tutaj cały problem. O ile Wiedźmin jest znany i poważany wśród społeczności PC, o tyle gracze posiadający PS4 (mam na myśli zwyczajnych niedzielnych graczy, którzy nie śledzą branży gier na bieżąco) zasiądą do gry jedynie zwabieni hasłami marketingowymi. Miejmy nadzieję, że Wiedźmin podoła swoim zapowiedziom, bo inaczej może nie być wesoło :).

@Remcioo
Dlatego podkreślam
Miejmy nadzieję, że Wiedźmin podoła swoim zapowiedziom, bo inaczej może nie być wesoło :).

No w sumie to trza się kłaść spać :D.
 
Last edited:
Dam sobie rękę uciąć że na PS4 w ciągu roku gra sprzeda się od 6 do 10 milionów lekko, gdzie jest to tylko jedna platforma, platforma którą najczęściej wybierają gracze

Mało prawdopodobne, żeby 10mln stuknęło na wszystkich trzech platformach, a co dopiero na jednej.
No, ale ucinaj sobie co tam chcesz. Twoja wola.
 
@Remcioo
@Nundran ma dużo racji. Po prostu w Polsce "Wiedźmin" jest strasznie rozpoznawalny i jest bardzo wyczekiwany, choć i w naszym kraju znajdzie się grono graczy, którym właśnie "bokiem wychodzi". Za granicą, owszem, zyskuje na popularności, ale nadal to nie jest jeszcze taka marka jak w Polsce, tyle. Co do platform, chyba nie muszę mówić, że grono najwierniejszych fanów (którzy jednak stanowią bardzo mały procent potencjalnych nabywców) w większości kupi grę na PC. Oczywiście, są gracze, którzy byli od początku z serią, a np. teraz przesiedli się na konsolę. Moim zdaniem za bardzo pozytywnie patrzysz na tą sytuacje, a Twoje prognozy co do liczby sprzedanych kopii raczej nie pokryją się z rzeczywistością, niestety. Możliwe, że patrzysz przez pryzmat sytuacji w Polsce, w której właśnie Wiedźmin ma najsilniejszą pozycję.
A mówiąc na oficjalnym forum, że nie doceniamy gry, jest... cóż, dziwne i mija się z prawdą. Może patrzymy na to trzeźwym okiem.
Ja w tą grę wierze i obstawiam 15 milionów sprzedanych egzemplarzy w ciągu roku.
Też wierzę, cholernie mocno, ale na takie liczby nie liczę.
Przecież wszyscy piszą "next-geny" to przyszłość, towar lepiej sprzedawany i bardziej doceniany przez deweloperów.
Buehehe.
(...)PS4(...) platforma którą najczęściej wybierają gracze.
Czyjawieeem :rolleyes:
 
Z tego co pamiętam to chyba na sam marketing miało iść coś około 200 mln zł. Chociaż jak czytam tą liczbę to wydaje mi się to nieprawdopodobne, zaraz mnie ktoś pewnie wyprowadzi z błędu lub to potwierdzi.

Z tego co wiem - ok. 100 mln zeta na całość.
 
Macie rację, około 45 mln na produkcję i około 100 mln na marketing. To się teraz bardziej trzyma kupy, chociaż koszty produkcji po tych obawach pewnie wzrosły, ciekawe czy odbili to sobie z puli przeznaczonej na marketing.
 
Widzę tutaj w temacie starcie pesymistów i optymistów. Oczywiście kolega Remcio w maju przyszłego roku powinien stracić rękę, bo nie ma możliwości sprzedaży tylu mln sztuk Wiedźmina na PS4 w rok. Ale...
Osoby piszące, że Wiedźmin sprzeda się dobrze tylko na PC też nie mają racji. Weźcie pod uwagę, że pod koniec przyszłego roku na rynku będzie ponad 50 milionów nowych konsoli. Drugą sprawą jest to, że sprzedaż dużych marek na świecie na Pc tylko zazwyczaj kilkanaście procent całości sprzedaży, a cała reszta to konsole. Wiedźmin aspiruje do miana takiej światowej, dużej marki.
Realnie powinniśmy liczyć na 5-10 mln sprzedanych gier na wszystkich platformach. Widełki spore, ale w przypadku takiej gry sprzedaż zależeć będzie w dużym stopniu od jakości wydanego produktu.
 
"The Last of Us zostało bardzo dobrze przyjęte przez krytyków, uzyskując średnie ocen 95,04% i 95/100 w agregatorach GameRankings oraz Metacritic, dzięki czemu plasuje się w czołówce najlepiej ocenianych gier komputerowych w historii. Tytuł został wielokrotnie nazwany arcydziełem i uzyskał maksymalne oceny w recenzjach zarówno polskich, jak i zagranicznych magazynów i serwisów zajmujących się elektroniczną rozrywką. Stał się najszybciej sprzedającym tytułem nowej marki w dziejach konsoli PlayStation 3 i najszybciej sprzedającą produkcją na tę platformę w 2013 roku. W ciągu niecałych 3 tygodni od premiery sprzedano ponad 3 400 000 egzemplarzy na całym świecie." w 3 tygodnie prawie 3,5 miliona egzemplarzy, jedynie na jednej platformie. Wystarczy tego życzyć RED'om na trzech platformach a już będzie imponująco.
/
To jest dowód że warto wydawać gry na tej platformie.

@Nundran ponad 160 nagród, gra roku 2015. Gracz niedzielny praktycznie zawsze wybiera takie właśnie gry, tyle w temacie.. Ja zwijam spać, cześć.
Tak, tylko w chwili premiery last of us Ps3 na rynku było 75 milionów. W chwili premiery W3 PS4 będzie ok 20 milionów, Skyrim debiutował w chwili gdzie było co najmniej 4 razy więcej konsol na rynku niż będzie ich w chwili premiery W3. Także szanse, że Twoje wyliczenia okażą się prawdziwe są znikome.
 
Tak, tylko w chwili premiery last of us Ps3 na rynku było 75 milionów. W chwili premiery W3 PS4 będzie ok 20 milionów, Skyrim debiutował w chwili gdzie było co najmniej 4 razy więcej konsol na rynku niż będzie ich w chwili premiery W3. Także szanse, że Twoje wyliczenia okażą się prawdziwe są znikome.

Przepraszam troche wybije pana z rytmu bo skyrim ma swoje wady i zalety grałem w niego 80h i nie nkończyłem tych 5h głównej fabuły i już raczej nigdy do gry nie wrócę, ale jednak potencjał sprzedaży na konsolach obecnej generacji jest większy bo patrząc na the last of us Remasterd a to tylko remaster to:
The Last of Us : Remastered has made a mega impact on sales based on just leaked SONY ledger for day 1 sales. The game has sold over 1.5 million copies worldwide in just 24 hours of its launch across the globe
Gra na PS4 w pierwszy dzień sprzedała się w 1,5 mln sztuk, a wtedy konsol było połowę mniej jak teraz to też śmie sądzić że Wiedźmin ma ogromny potencjał sprzedażowy jako gra kierowana dla graczy dorosłych - których jest większość, ludzie zaczynają bardzo lubić dorosłe gry.
 
Last edited:
[...] ludzie zaczynają bardzo lubić dorosłe gry.
Już sam fakt, że W3 będzie skierowany do graczy dorosłych i nie planuje się "złagodzeń" contentu celem obniżenia klasyfikacji (zielona krew, zasłonięte sutki i takie tam), będzie dobrym magnesem dla niedorosłych graczy. Syndrom owocu zakazanego.
 
Syndrom owocu zakazanego.
Magnes magnesem, ale generalnie jest +18 i zakładamy że gimbaza nie zagra :D i tak wiemy wszyscy że będzie inaczej ale "o tym się nie mówi" generalnie większość rynku graczy w chwili obecnej stanowią gracze właśnie 18+ teraz już nie robi się gier skierowanych dla dzieci - jest ich mało, w porównaniu od tego jak było z 15 lat temu to wychodziło dużo gier dla młodszego pokolenia teraz te ówczesne młodsze pokolenie to są ludzie właśnie +18 które wychowało się na grach. To też nie dziwota że dla dorosłych graczy skierowane są coraz częściej gry - czytaj prawie każda gra AAA jest minimum 16+. Prawie bo wyłączam simsy i ścigałki, a mam na myśli gry z wciągającą fabułą.
 
Top Bottom