Nowe Forum - opinie, sugestie, spostrzeżenia

+
Status
Not open for further replies.
Czy planowana jest zmiana nazwy tematu opiewającego dziesięciolecie forum na taki, który niebawem będzie bardziej aktualny? Bo ten wisi na samej górze jak zombie przybity do słupa i straszy długi już czas nie ruszany...
 
Czy planowana jest zmiana nazwy tematu opiewającego dziesięciolecie forum na taki, który niebawem będzie bardziej aktualny? Bo ten wisi na samej górze jak zombie przybity do słupa i straszy długi już czas nie ruszany...

Wspomniane przez Ciebie subforum dotyczy konkretnego wydarzenia - obchodów 10 lecia naszego forum :)
 
Wspomniane przez Ciebie subforum dotyczy konkretnego wydarzenia - obchodów 10 lecia naszego forum :)
No właśnie. Ja rozumiem, że okazja do otworzenia tego wątku była zacna, ale raczej nie spodziewałbym się, że ktoś coś w tym temacie cokolwiek jeszcze napisze. Moim zdaniem nie godzi się, by takie subforum - choć szlachetne - cokolwiek jednak przykurzone i nieświeże, otwierało dział "Aktualności". Nie można by zatem stworzyć jakiegoś działu "Izba pamięci", czy coś takiego, aby tematy kronikarskie i historyczne typu "Obchody XYZ rocznicy blebleble" mogły tam sobie spokojnie w pełni swego dostojeństwa wisieć?
 
Last edited:
Przecież to jest cały dział z konkursowymi tematami, a nie jeden temat.
Wiem. Tylko jak to się ma do "Aktualności", skoro już kwartał nikt tam nic nie skrobnął i raczej to się nie zmieni?

---------- Zaktualizowano 09:03 ----------

To jest tylko moja propozycja, krwi za to przelewać nie zamierzam.
 
Wiem. Tylko jak to się ma do "Aktualności", skoro już kwartał nikt tam nic nie skrobnął i raczej to się nie zmieni?
Ale proponujesz w zamian stworzenie całego działu (którym kiedyś było), gdy to jest właśnie wrzucone do Aktualności, żeby nie przeszkadzało.
 
@Lotherien - Wygląda na to, że wszystko działa ;) Poprosiłem moderatorów o sprawdzenie tego u siebie, na razie żaden z nich nie zgłosił problemów.
Chciałabym nadmienić, iż @szypek26 nie powinien być brany pod uwagę. Tryb desktopowy :p <troll off>
Rzeczywiście, spoilery znów działają w wetsji czysto mobilnej. Złotem obsypię kiedy indziej. Oh, wait.... Dzięki i redpointy w wersji mobilnej? Bardzo ładnie z Waszej strony :)
Edit: jeszcze jedno pytanko i naprawdę już dam spokój. Na chwilę ;)
@Eri94 - przeglądając forum w wersji mobilnej, ale w trybie desktopowym (ustawienie przeglądarki na android) kliknięcie na link, odnośnik bądź w profilu przy kliknięciu na tematy, w jakich jestem ja bądź moi znajomi aktywni, otwiera się nowa karta, która otwiera się w brutalnym trybie mobilnym. Czyli pierwsza strona w trybie desktopowym z wszystkimi ficzerami, druga w mobilnym bez desktopowego, aczkolwiek jest on w przeglądarce ustawiony. Jaka może być tego przyczyna?
 
Last edited:
Co do spoilerów to ja zmian nie zarejestrowałem.
Raz się otwierają, raz nie.
Zauważyłem natomiast pewną prawidłowość - widzę ich treść zazwyczaj, kiedy ktoś wrzuci tam krótkie zdanie, ale obrazki/video, długi tekst już się nie pokazuje. Nie wiem jakie owa prawidłowość ma przełożenie na stan rzeczywisty, bo z drugiej strony wiem na pewno że nawet spoiler "jednozdaniowy" nie zawsze mi się otwierał. Takich sytuacji było jednak zdecydowanie mniej.
 
@Lotherien to jest normalne, ustawienie trybu desktopowego działa tylko na konkretną kartę, w której go ustawisz. Po otwarciu nowej otwiera się standardowo w trybie mobilnym.
 
przeglądając forum w wersji mobilnej, ale w trybie desktopowym (ustawienie przeglądarki na android) kliknięcie na link, odnośnik bądź w profilu przy kliknięciu na tematy, w jakich jestem ja bądź moi znajomi aktywni, otwiera się nowa karta, która otwiera się w brutalnym trybie mobilnym. Czyli pierwsza strona w trybie desktopowym z wszystkimi ficzerami, druga w mobilnym bez desktopowego, aczkolwiek jest on w przeglądarce ustawiony. Jaka może być tego przyczyna?
Pozwól, że ja odpowiem. Tryb desktopowy w przeglądarce mobilnej dotyczy tylko aktualnej zakładki. Nowa zakładka będzie się otwierać w trybie domyślnym - mobilnym. Można to ominąć instalując Firefoxa oraz dodatek "Desktop by Default". Powoduje on, iż nasza przeglądarka zachowuje się jak komputerowa - otwiera okna od razu w trybie "desktop", a widok mobilny jest włączany w menu.

Ed.:
Nie wymaga Roota, nie wymaga niczego za wyjątkiem Firefoxa :).

---------- Zaktualizowano 14:08 ----------

@Keth był kilka sekund szybszy ;).
 
Last edited:
W mobilnej wersji Opery też jest możliwość ustawnienia user agenta na Desktop na stałe i tylko w takim trybie korzystam z internetu na telefonie.
 
Dobra dobra. Co z tymi spoilerami w końcu? :C

W testach nie byliśmy w stanie wywołać wspomnianego błędu. Więc jeśli w trakcie korzystania z mobilnej wersji forum trafisz na problematyczny spoiler, to zgłoś go tutaj, a obsługa forum będzie miała co ugryźć.
 
@Keth
@Wroobelek
@Rustine
@Hostile
Dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi, szczerze przyznawszy nie pomyślałam o nowej karcie w tej kategorii.
@szincza
@Nars
Pospieszyłam z pociechą, teraz jestem zalogowana na wersji czysto mobilnej i nie otwiera już wszystkiego. Mam screeny, ale nie mogę zapodać z przyczyn technicznych. Wytłumaczę zatem. Forum W3 temat Postacie, post Hostile'a z 15:54 ma spoiler i mi go nie otwiera. Kolejny post Master_Dandelion z 16:42 też zawiera spoiler, ten natomiast mogę rozwinąć. Que?
Przeglądarka Boat Browser Mini, najnowsza wersja.
 
Pospieszyłam z pociechą, teraz jestem zalogowana na wersji czysto mobilnej i nie otwiera już wszystkiego. Mam screeny, ale nie mogę zapodać z przyczyn technicznych. Wytłumaczę zatem. Forum W3 temat Postacie, post Hostile'a z 15:54 ma spoiler i mi go nie otwiera. Kolejny post Master_Dandelion z 16:42 też zawiera spoiler, ten natomiast mogę rozwinąć. Que?
Przeglądarka Boat Browser Mini, najnowsza wersja.
Problem już był zgłaszany kilka miesięcy temu. Walnąłem nawet tu posta z opisem prawdopodobnego problemu. Co prawda testowałem to na kompie, tylko że używałem emulacji na Chrome, ale nie powinno to różnicy robić. I chyba nadal to ten sam problem.

Code:
Uncaught TypeError: Cannot read property 'childNodes' of undefined (cdp_bbcode.js?v=422:25)
spoiler
onclick
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom