Wiedźmin 3 - grafika

+
Kolorystyka i poziom ciemności w nocy dobra była już w starym Gothicu. Mam nadzieję że Redzi coś tam jeszcze z deka przyciemnią. A co do grafiki, ostatnio natrafiłem na Enderal - wielki mod zapaleńców którzy przerabiają Skyrim na swoją nową grę już kilka lat.., na screenach całkiem nieźle to wygląda. Niesamowite jak TES 5 żyje ciągle swoim życiem. Mam nadzieję, ze po kilku latach Wiedźmin 3 nadal będzie tak samo żywy. http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=89426
 



Ulala, podobno tak ma się prezentować nadchodzący Tomb Raider. Będzie kolejna gra do porównywania z Wiedźmakiem, bo Gothic chyba wszystkim się tu przejadł ; ) Niby zarzekają się, że to screeny z XOne, ale takie bajki to ja nie wierzę. Zwykłe bullshoty z wersji PCtowej zapewne, chociaż jakość wg mnie możliwa do osiągnięcia.
 
Ulala, podobno tak ma się prezentować nadchodzący Tomb Raider. Będzie kolejna gra do porównywania z Wiedźmakiem, bo Gothic chyba wszystkim się tu przejadł ; ) Niby zarzekają się, że to screeny z XOne, ale takie bajki to ja nie wierzę. Zwykłe bullshoty z wersji PCtowej zapewne, chociaż jakość wg mnie możliwa do osiągnięcia.
Wczesne screeny z Wiedźmina 3 również wyglądały urzekająco. Z "Paczających psów" także. Tak samo sprawa wygląda z większością innych tytułów, które ostatnio miały swoją premierę.
 
Tyle, że teraz te "Pieski" wyglądają nawet nieźle, a Wiedźmin 3 wygląda niemal jak dwójka (i chodzi dwa razy wolniej :teeth: ).





Wiem, wiem Wiedźmin 3 to olbrzymi otwarty świat i bla, bla, bla...
 
Last edited:
@IwaN
Po pierwsze: Watch Dogs już jest ukończone i wydane, a W3 jest w fazie bety. Porównywanie ich w ich obecnej postaci, a co gorsza wysnuwanie na podstawie tych porównań jakichkolwiek twierdzeń jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
Po drugie: Ty naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy W2 a W3? W takim razie współczuję REDom. Zamiast szarpać się na RedEngine w trzeciej odsłonie, powinni w takim razie pozostać przy pierwszym RedEngine na Dx9 lekko go tylko polerując. Skoro sam nie jesteś w stanie różnic zauważyć, to już nikt nic na to poradzić nie zdoła. Ja jednak preferuję grafikę z W3 nawet przy obecnych wymaganiach, niedokończonej trawie i z pop-inem, przedkładając ją przed "szorstkość" grafiki Wiedźmina 2 ze skaszanionym oświetleniem.

Jednak pomimo tego, iż w moich oczach W2 wypada bardzo blado w porównaniu do W3, to ciąż uważam ją za jedną z najładniejszych gier na rynku.
 
a skoro dawno nie było gothica to Arcania remaster wychodzi na PS4 - ja nie wiem jak wyjdzie w porównaniu z wiedźminem ale nawet za 20 zł jej nie kupie http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=26185 jak można tak zniszczyć tak dobrą serię, oby pirania bytes coś z nią zrobiło niech odzyska dawną chwałę. Potem będziemy mogli wrzucać Arcania vs The Witcher III Comparison
 
a skoro dawno nie było gothica to Arcania remaster wychodzi na PS4 - ja nie wiem jak wyjdzie w porównaniu z wiedźminem ale nawet za 20 zł jej nie kupie http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=26185 jak można tak zniszczyć tak dobrą serię, oby pirania bytes coś z nią zrobiło niech odzyska dawną chwałę. Potem będziemy mogli wrzucać Arcania vs The Witcher III Comparison
Heh, Arcania jest jedyną grą z rodziny "Gothic", która mnie od siebie nie odrzuciła. Ba, nawet ją z przyjemnością ukończyłem :D. Mimo tego brak mi odwagi, by W3 do niej porównywać.

Ed.:
Choć myślę, że remastera będzie można porównywać z Wieśkiem z czystym sumieniem.
 
a skoro dawno nie było gothica to Arcania remaster wychodzi na PS4 - ja nie wiem jak wyjdzie w porównaniu z wiedźminem ale nawet za 20 zł jej nie kupie http://www.gry- online.pl/S016.asp?ID=26185 jak można tak zniszczyć tak dobrą serię, oby pirania bytes coś z nią zrobiło niech odzyska dawną chwałę. Potem będziemy mogli wrzucać Arcania vs The Witcher III Comparison

Jeżeli nie traktuje się Arcanii jak Gothica to okazuje się ona naprawdę dobrą grą. Ja bawiłem się w miarę dobrze i jeśli miałbym możliwość nabycia jej za 20zł, to bym to zrobił. Mało tego, ucieszyłbym się z zakupu.
PS. Tak, jestem fanem oryginalnych Gothiców :p.
 
Wczesne screeny z Wiedźmina 3 również wyglądały urzekająco. Z "Paczających psów" także. Tak samo sprawa wygląda z większością innych tytułów, które ostatnio miały swoją premierę.
Chyba przeoczyłeś słowo "bullshoty" w moim poście ; )
 
@Wroobelek

Dostrzegam pozytywne zmiany w Wiedźminie 3 względem dwójki. Jednak nie jest to jakiś milowy skok, a czasem stanie w miejscu (wiem beta, ale o VGX też możemy zapomnieć).
Nie ja pierwszy użyje takiego stwierdzenia i uznam (graficznie) Wiedźmina 3 poprzednią odsłoną "na sterydach". I to mnie nie gryzie, a gryzą mnie wymagania (i nie te "obecne", a podane przez twórców), zwłaszcza w tym aspekcie oprawy.
Nie chrzańcie tylko, za przeproszeniem, że otwarty świat potrzebuje aż tyle mocy, bo wszystko jest tutaj w miarę puste (w tych przestrzeniach, miasta to w większości ciasne ulice), a całość i tak się na bieżąco doczytuje (dodatkowo, w tym zakresie, korzystając z wymyślnych technologi pokroju Umbra 3).
 
Jeżeli nie traktuje się Arcanii jak Gothica to okazuje się ona naprawdę dobrą grą. Ja bawiłem się w miarę dobrze i jeśli miałbym możliwość nabycia jej za 20zł, to bym to zrobił. Mało tego, ucieszyłbym się z zakupu.
Była swego czasu w CDAction. Za 15,99 zł ;).
 
@Wroobelek

Dostrzegam pozytywne zmiany w Wiedźminie 3 względem dwójki. Jednak nie jest to jakiś milowy skok, a czasem stanie w miejscu (wiem beta, ale o VGX też możemy zapomnieć).
Nie ja pierwszy użyje takiego stwierdzenia i uznam (graficznie) Wiedźmina 3 poprzednią odsłoną "na sterydach". I to mnie nie gryzie, a gryzą mnie wymagania (i nie te "obecne", a podane przez twórców), zwłaszcza w tym aspekcie oprawy.
Nie chrzańcie tylko, za przeproszeniem, że otwarty świat potrzebuje aż tyle mocy, bo wszystko jest tutaj w miarę puste (w tych przestrzeniach, miasta to w większości ciasne ulice), a całość i tak się na bieżąco doczytuje (dodatkowo, w tym zakresie, korzystając z wymyślnych technologi pokroju Umbra 3).
Nie martw się, nie tylko ty uważasz, że W3 to podrasowana poprzednia część, dużo dziennikarzy tak uważa.
 
za przeproszeniem, że otwarty świat potrzebuje aż tyle mocy, bo wszystko jest tutaj w miarę puste (w tych przestrzeniach, miasta to w większości ciasne ulice)

Ciasne uliczki powiadasz?

I tak, otwarty świat najwidoczniej potrzebuje od groma mocy, wystarczy spojrzeć na wymagania innych gier z otwartym światem (i ładną grafiką), które to gry pojawiły się jedynie na obecnej generacji i PC.
 
Nie martw się, nie tylko ty uważasz, że W3 to podrasowana poprzednia
czesc, dużo dziennikarzy tak uważa.
Co ciekawe taka opinia pojawia się tylko we wrażeniach niektórych polskich dziennikarzy. W zagranicznych relacjach tego nie widziałem. Widziałem za to zachwyty nad oprawą i nazywanie W3 najpiękniejszą grą tej generacji (przypominam, że "piękno" to w tym przypadku nie tylko technikalia, najwidoczniej niektórzy o tym zapominają :().
 
Nie martw się, nie tylko ty uważasz, że W3 to podrasowana poprzednia część, dużo dziennikarzy tak uważa.
I bardzo dobrze, że wygląda jak podrasowana "dwójka". W tym zdaniu kluczem nie jest "dwójka", tylko "podrasowana".
Gry zbliżają się do pewnej nieosiągalnej granicy fotorealizmu jak linia hiperboli - coraz mniejsze postępy okupione są coraz wyższą ceną. Dlatego też różnice pomiędzy generacjami będą coraz mniejsze. Nierealnym byłoby wymagać pomiędzy W2 a W3 takiego przeskoku graficznego, jak pomiędzy W1 a W2. Myślę, że ciężar prac w najbliższej przyszłości zostanie przeniesiony na techniki powodujące obniżenie wymagań przy utrzymaniu obecnego (lub trochę lepszego) poziomu grafiki, poprawienie AI, fizyki, interakcji, lepszy model zniszczeń. Grafika osiągalna w grach już dzisiaj oferuje taką jakość, że z powodzeniem może konkurować z realem:
Nie zawsze jednak fotorealizm jest celem grafików, gdyż nie dopuszcza pewnych form "przerysowania" przydatnych przy tworzeniu klimatu, bądź sterowaniu emocjami, może ograniczać artyzm. Dlatego też na inne wrażenia wzrokowe będę liczył uruchamiając grę dziejącą się w czasach współczesnych w świecie bliskim "realowi", inne włączając futurystyczną "kosmiczną latajkę", a jeszcze inne grając w dziejącego się w fantastycznym, nieistniejącym świecie Wiedźmina.
 
Last edited:
Odnośnie grafiki w nowym Tomb Raiderze i porównania do Wiedźmina 3. Jest różnica między grą RPG w ogromnym, otwartym świecie, a grą akcji, która rozgrywka się na zamkniętych lokacjach nawet jeśli będą duże. Tytuły ekskluzywne u schyłku poprzedniej generacji potrafiły olśniewać grafiką (Uncharted, Killzone, Halo 4), a bebechy tamtych konsol były mizerne. Dlatego sugerowałbym nie zakładać, że fotki z Rise of the Tomb Raider na pewno są podrasowane, a sama gra będzie wyglądała jak Pong, bo przecież to tylko Xbox One.
 
Top Bottom